cecetka cecetka komentáře u knih

Kde končí nebe Kde končí nebe Petra Lejsková-Langová (p)

Taky bych se chtěla jednou takto sejít se svojí maminkou.

06.02.2023 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Tohle je moje krevní skupina. Příběh, který vás chytne od první stránky a nepustí, dokud to nedočtete. Jak dočtete poslední stránku, řeknete si "To byla jízda.". A opravdu byla
5/5

14.10.2022 5 z 5

Dieta krajkového prádla Dieta krajkového prádla Petra Nachtmanová

Ne ne ne. Tohle jsem vážně nedala a odložila nedočtené. Vážně nejsem masochistka, abych plýtvala svým volným časem na něco tak slabého :-(

03.07.2021

Jak si zamilovat Vánoce Jak si zamilovat Vánoce Karen Schaler

Nenadchne - neurazi. Klasicka romantika, jen zasazena do ptedvanocniho obdobi.

21.12.2020 3 z 5

Konec záletné lady Konec záletné lady Hana Parkánová-Whitton

Neco jako Jessica Fletcher :-)

03.12.2020 2 z 5

Lizucha Lizucha Lenka Juráčková

A tohle bylo co? Pokus o roman? Delsi povidka? A co ten useknuty konec? V podstate jsme o zivote Lidy nic nedozvedeli.
Tohle se nejak nepovedlo.

18.11.2020 2 z 5

Návrat mistra Návrat mistra František Niedl

Takova pohadka pro dospele :-)
Ale prijemne napsana, dej ubiha, dobre se to cte. Oddechovka pri nemoci nebo na dovolene.

13.10.2020 4 z 5

Dívčí válka Dívčí válka Oldřiška Ciprová

Takova hezka pohadka na dobrou noc.
Prijemne napsane, opravdu dobre se to cetlo.

04.10.2020 3 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Tohle bylo hodne smutne cteni. Kniha me pohltila. Chvilemi jsem pro slzy na pismenka nevidela. Emocne na me zapusobila hodne.
Jen je skoda, ze jsme se vice nedozvedeli o Verce. Jak se ji vedlo a zilo. A zivot Mirecka, kdyz odesel z domu a ozenil se, uz nam autorka taky nepopsala.
Jinak pribehove silna kniha. Moc se mi libila.

06.08.2020 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Silne tema, smutny pribeh.
Bohuzel literarni zpracovani nic moc. Psychologie postav, zejmena afektovane matky, temer zadna. Kazdy se chova urcitym zpusobem z nejakych duvodu. Zde jsme se nedozvedeli, proc je matka takova, jaka je. Proc uprednostnuje starsi dceru nad mladsi. Proc setrvava v manzelstvi s muzem, ktereho nema rada. Proc ten muz setrvava v manzelstvi s ni. Toto je priklad nefunkcniho manzelstvi a nefunkcni rodiny, kdy si snad jen otec uvedomuje, ze to neni v poradku.

20.07.2020 3 z 5

Všem statečným se odpouští Všem statečným se odpouští Chris Cleave

Tohle byla hodne smutna kniha :-(
Moc me to nebavilo, do cteni jsem se musela nutit a nakonec jsem rada, ze uz mam docteno.

12.07.2020 3 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Nejsem ta spravna cilova skupina ctenare :-(
Site OK, Dedinu jsem odlozila nedoctenou, Chirurga jsem preskakovala :-( Mam ve ctecce jeste Vrany, ale nechce se mi je cist. Snad casem dam Dvorakove jeste sanci.
Pribeh Chirurga neni v podstate zadny, spousty vulgarnich slov, literarni uroven slaba. Charakter postav nevykresleny, kazda postava se nejak chova, aniz by autorka vysvetlila, proc tomu tak je.
Dvorakova se urcite snazi. Ale na svem pisemnem projevu musi jeste hodne zapracovat.
2* za snahu, vice opravdu ne :-(

04.04.2020 2 z 5

Holka ze sekáče Holka ze sekáče Tereza Kratochvílová

Smutny pribeh. Presto mela Terezka stesti na adoptivni rodice. Chapu, ze adoptovane deti chteji poznat biologicke rodice a hlavne chteji vedet PROC. To bych chtela vedet taky.
Po literarni strance to ale nema patricnou uroven. Je to takove vyzpovidani se z toho, jake mela Terezka detstvi, cim si prosla v dobe dospivani, a jak zklamana byla z biopribuznych. Nektere kapitolky jsem preskakovala, protoze mi prisly hodne nudne.
Premyslela jsem, jestli dat 2 nebo 3, priklonila jsem se ke **, protoze toto bylo spise jako blog nez jako beletrie ci "divci roman", jak je uvedeno v popisku.

20.03.2020 2 z 5

Alicina síť Alicina síť Kate Quinn

Opravdu jsem jedina, koho to nudilo? Docetla jsem do 12. kapitoly a odkladam :-(

10.08.2019

Chytrá žena pro manžela přes plot skočí Chytrá žena pro manžela přes plot skočí Alena Jakoubková

Pribehova linie nezajimava. Klara je rozmazlena holka, o kterou se rodice vzdycky postarali a kterou vzdy financne zajistili. Chvilema jsem mela chut ji dat par facek, aby se konecne vzpamatovala.
Na druhou stranu se mi libil styl psani. Kniha je napsana lehkou rukou a velice dobre se cte. Jen to chce zvolit jiny pribeh.

25.07.2019 3 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Tahle kniha se mi libila. Pribeh sice nebyl moc pravdepodobny, ale zaver hodne emotivne napsany. Ten me dostal, i slza ukapla. Predevsim za zaver davam 5*

15.07.2019 5 z 5

Cukrářova dcera Cukrářova dcera Laura Madeleine

Asi to mel byt pokus o milostny roman. Ale moc se to nepovedlo. A jako celek uz vubec ne. Skoda.

30.06.2019 3 z 5

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

(SPOILER) Tohle se mi libilo moc. Vlastne ani nevim, co k tomu napsat. Hodne smutny pribeh domaciho nasili s tragickym koncem, ale popsany zpetne ve vzpominkach. Velice hezky napsane. Kniha je kratka, ma jen 136 stran, ale v pribehu je vse, co ctenar potrebuje vedet. Hrozne tajemstvi, ktere se postupne odkryva a vysvetluje. Nikdy nevime, co se deje za zavrenymi dvermi cizich domovu.

26.05.2019 5 z 5

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

Ano, cetlo se to hezky, ale celkove mam z knihy smisene pocity. Ta nahoda, ze Ladena a Ilona mely smulu na chlapy, Kamila zase "stesti", ale prosla narocnou lecbou. Zadna z nich vlastne nemela takovy ten bezny nudny zivot. O tom by se ale zase asi kniha napsat nedala.
Bylo to pro me prijemne vikendove cteni, nicmene podruhe uz tuto knihu cist nebudu.

05.05.2019 4 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Mam rada tento typ spolecenskych romanu.
Mam rada knihy (i ty romanticke) HMK.
Pani HMK umi krasne ctive a poutave psat. Umi volit spravna slova, umi krasne poskladat vety. U jejich knih se nikdy nenudim, uzivam si je a odpocivam.
Hlas kukacky je pribeh velmi silne zeny Irmy. Verim, ze takovy pribeh se mohl i stat, verim, ze lide prozivali ruzna tezka zivotni obdobi, a mohl to byt i takovy pribeh. Sice jsme cely zivot Irmy proleteli tak bejak rychle, autorka nezachazela do prilisnych detailu, ale i to, co popsala, staci k tomu, aby ctenar pochopil, jak silna osobnost Irma je. Nesla nejen sve vlastni brime, k tomu cely zivot snasela pritomnost priserneho manzela, ale nesla i brime svych dcer a vnoucat.
Uprimne ... nechtela bych zit tak tezky zivot.

01.05.2019 5 z 5