Catie_ Catie_ komentáře u knih

Důvod dýchat Důvod dýchat Rebecca Donovan

Měla jsem problém knížku dočíst. Nevím proč, ale nedokázala jsem se nijak vcítit do Emily. Naopak, přišlo mi, že její situace měla mnoho řešení a její hrdinství zbytečné...

24.11.2015 2 z 5

Archerův hlas Archerův hlas Mia Sheridan

Mia Sheridan a její knihy....je to jedna z mých nejoblíbenějších autorek. Její příběhy jsou prostě naprosto luxusní.

24.11.2015 5 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Tak teda nevím Karle, co si o tom myslet. Byly chvíle, kdy bych Paige opravdu vzala tou čtečkou po hlavě. Chcete mi tvrdit, že ve 21. století jsou lidé naivní a věří, že mafie neexistuje? Chápu, že měla jakýsi vnitřní souboj, zda má s někým jako je Michael být či ne, ale přišlo mi to trošku přitažené za vlasy.

Myslela jsem si, že se něco stane, ale že tomu i já uvěřím, to je důkazem toho, že Kateřina Petrusová ví, jak napsat příběh, který vás chytí a nepustí. Pak jsem musela na konci napsat kamarádce, jak si myslím, že to skončí, abych měla důkaz, že jsem si to nevymyslela :-D. A kupodivu jsem se nemýlila. Když víte, že existují jen dvě cesty, jak odejít z mafie....tak jsem se musela chlapácky poplácat po rameni, že jsem na to přišla :).

Upřímně chápu, že jsou lidé, kteří neví, jak tuto knihu hodnotit. Pro mě to je taky těžké. Myslím si, že to je z velké části i proto, že je to po mnoha letech první českého autora, kterou jsem četla. My holt píšeme jinak a ze začátku bylo těžké si na to zvyknout. Musím ale přivítat způsob, jakým byla kniha napsána, žádná dlouhá, složitá souvětí, ale hezky stručně. Mělo to zajímavou kadenci a člověka to vtáhlo do děje.

Rozhodně si přečtu i další díly.

09.04.2015 3 z 5

Z hrobu Z hrobu Jeaniene Frost

Rozhodně návrat ke staré dobré Kate a Bonesovi, doufám, že se přeloží i spin-offi, protože stojí za to. Skvělá série :).

Zapletený Zapletený Emma Chase

Jaké to je, když se děvkař zamiluje....slovy Drewa "chytí chřipku"? To se dozvíte, když si přečtete tuto knihu :). Zasmála jsem se, je to oddechové čtení, které vám rozhodně nepřinese nic nového, ale určitě pobaví a na chvíli odvede vaše myšlenky někam jinam. Rozhodně se mi líbil styl psaní, ať už to, jak je příběh vyprávěn, tak i to, že je psán z pohledu muže.

24.10.2014 4 z 5

Červený vrch Červený vrch Jamie McGuire

Nejsem přiznivcem jakýchkoli -topií, ale Jamie je autorkou, od které přečtu všechno a musím říct, že jsem nebyla zklamaná ani v tomto případně. Musím říct, že to je zatím její nejlepší knížka. Opravdu mě dostala. Smála jsem se, fandila jsem všem postavám, bála jsem se, brečela a zase se smála. Tato kniha má všechno, co si můžete přát a možná ještě více.

Proroctví Proroctví Jamie McGuire

Pokračování Prozřetelnosti. Příběh se dále vyvíjí, opět se potkáme s Ninou a jejími spolužáky, s Jaredem a jeho rodinou. Pokud se vám líbila první kniha, druhá vás určitě nezklame.

London Road London Road Samantha Young

Další skvělá kniha ze série Dublin Street. Samantha Young ukazuje, že v tomto žánru je prostě dobrá. Mám tuto sérii opravdu ráda. Rodiný klan, kolem Braden a Joss se rozrůstá o další členy. Poprvé se potkáváte s Camem a hlavně s Colem (Johanniným bratrem, o kterém byla zmínka už v první knize) a Natem, který se objeví ve třetí knize. Líbí se mi, jak jsou příběhy provázané.

Jamaica Lane Jamaica Lane Samantha Young

Samantha Young píše skvělé knihy. Jamaica Lane je jedna z nej v této sérii :). Doporučuju všemi deseti. Pobavíte se a přečtete si hezký příběh.

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Krásná série. Nevím, jak bude přeložena, ale v AJ je opravdu super. Doufám, že překlad bude stejně dobrý jako u Bez naděje, protože tato kniha si ho určitě zaslouží. Je to krásný příběh o dvou mladých lidech, kteří se stávajími dospělími velmi brzy, protože jim prostě život nedovolil nic jiného.
Jak říká Liliana, někdy budete mít chuť je praštit za to, jak se chovají, ale zase oba jsou mladí a k tomu věku to prostě patří. Knihu jsem si užila a vracím se k ní.

Hravě Hravě S. C. Stephens

Pokud jste přečetli první díl a říkáte si, že do druhého se už nepustíte, protože vám Kiera lezla na nervy, tak mi věřte, že tady je už daleko lepší. Ze začátku se ještě chvilkami chová jako...no jako kráva...ale pak už vidíte, jak se z ní stává sebevědomější a dospělejší osoba.
Svět Kellana je úžasný, D-Bags jsem si opravdu oblíbila a v této knize se s nimi seznámite ještě blíže. Jsou zábavní (hlavně Griffin) a můžete vidět, jak s nimi (pokud vůbec) zahýbe to, že jedou na turné :). Druhou knihu jsem si opravdu užila.

24.10.2014

Rychle a smyslně Rychle a smyslně Kristy Bromberg

Četla jsem v angličtině. Musím říct, že v tomto žánru jedna z těch velmi dobrých knížek. Je součástí trilogie a musím říct, že první díl je předzvěst takové horské dráhy plné emocí. Jednou se smějete, podruhé máte chuť tu knížku hodit přes celou místnost :). Můžu jedině vřele doporučit, pokud jste příznivci eroticky laděných příběhů. Ale nebojte, není to jenom sex a nic jiného, je to příběh o dvou lidech, kteří se vyrovnávají se svou minulostí. Velmi hezky napsaný. Každá knížka má vlastní playlist. Hudba je taky super.

24.10.2014

Bezhlavě Bezhlavě S. C. Stephens

Vím, že je to můj druhý komentář, ale co vidím zdejší reakce, tak se trochu rozepíšu.
Ze začátku jsem se musela hodně držet, abych Kieru nepraštila její vlastní knihou po hlavě, ale zvládla jsem to. Když mi kamarádka říkala, že mám vydržet, že je na zabití jen v prvním díle, tak jsem ji poslechla a četla dále. Přečetla jsem nakonec celou sérii a musím uznat, že měla pravdu.
Kiera je v prvním díle opravdu nedospělá, naivní holčička, kterou máte chuť uhodit cihlou, protože prostě.....protože to je Kiera.
Proč si knížku tedy vlastně přečíst?
1. Je to úvod do celého příběhu a narozdíl od jiných knih, zde se postavy opravdu někam posouvají.
2. Kellan má úžasného kamaráda Evana....a díky S.C. Stephens a Evanovi mám prostě slabost pro bubeníky, ať už čtu jakoukoli knihu :)
3. Všichni jsme někdy byli mladší a nedospělí a i když nás může Kieřino chování rozčilovat, je to prostě jenom člověk, který se vydal na cestu za dospělostí.
4. Už jsem se zmínila o Evanovi?
5. Nikdy jsem nečekala, že budu schopná být fanynkou imaginární hudební kapely, jejichž hudbu jsem vlastně nikdy neslyšela :). Ale prý je jejich styl podobný Linkin Park....
6. Je to sice lehce emocionální kolotoč, pomyslných "chapter-break" si asi dáte více než jednu, ale stojí to za to.

03.10.2014 5 z 5

Bezhlavě Bezhlavě S. C. Stephens

Úžasná knížka, stejně jako celá trilogie. Zbožňuju D-bags! :)

09.06.2014 5 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Kdo by měl zájem, tak existuje fanpage Colleen Hoover.

12.05.2014 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Máte-li zájem, tak tady je fanpage Colleen Hoover

12.05.2014 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Úžasná knížka. Když si myslíte, že to zase bude "jen obyčejný" román, tak vás Colleen Hoover překvapí. Je to krásný příběh. Určitě to není knížka, kterou bych četla pouze jednou, ostatně jako cokoli jiného od CoHo :).

16.04.2014 5 z 5

Učiněná katastrofa Učiněná katastrofa Jamie McGuire

Pokud máte zájem, tak se nedávno rozjel český fanouškovský facebook Jamie McGuire. Zatím je v počátku, ale pokud se nám podaří vytvořit českou fanoškovskou základu, kde se budeme moci bavit o autorce, sdílet oblíbené hlášky a forky, pak jedině dobře :).

23.03.2014 5 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

23.03.2014 5 z 5

Prozřetelnost Prozřetelnost Jamie McGuire

Parádní román. Mohu doporučit všem, kteří mají rádi paranormální příběhy s nádechem, no dobře, s pořádnou porcí romantiky, která ale není nijak vtíravá, naopak dokresluje příběh. Je to jiné než Krásná či Učiněná katastrofa, ale o nic méně dokonalé :).

12.03.2014 5 z 5