catherinee94 catherinee94 komentáře u knih

Jedině Neapol aneb Co mě naučila má italská tchyně o jídle a rodině Jedině Neapol aneb Co mě naučila má italská tchyně o jídle a rodině Katherine Wilson

Příjemná oddechovka. Přiblížení života v Neapoli. Milá ukázka odlišnosti a a přístupu Neapolitánů k životu.

26.03.2023 4 z 5

K hříchu i k modlitbě K hříchu i k modlitbě Milena Lenderová

Jedna z nejlepších odborných knih, co jsem četla! Autorka předávat fakta prostě umí.

30.10.2020 5 z 5

Žila jsem nadějí Žila jsem nadějí Ervína Brokešová

Čtivé vzpomínky statečné odbojářky.

06.02.2020 5 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Do díla jsem se začetla hned od začátku. Remarque se vždy čte rychle, lehce a krásně. Zase, stejně jako v díle Na západní frontě klid, jsem obdivovala jeho myšlenky.

13.04.2018 5 z 5

Továrna na sny Továrna na sny Anie Songe

Kniha je prostě dokonalá, jako sama autorka. Čte se tak dobře, že nejde jen tak přestat. ♥ Určitě se k ní nejednou vrátím.

21.01.2018 5 z 5

Tess z d'Urbervillů Tess z d'Urbervillů Thomas Hardy

Kniha se mi líbila.

21.01.2018 4 z 5

Johana z Rožmitálu: Na rukou jed, v srdci láska Johana z Rožmitálu: Na rukou jed, v srdci láska Jaroslava Černá

Další žena, kterou obdivuji za její sílu, inteligenci a činy. Zasloužila by si, aby se dostala více do podvědomí Čechů.

20.08.2017 5 z 5

Němá barikáda Němá barikáda Jan Drda

Krásné povídky o hrdinství Čechů. Drda úžasně pracoval s češtinou a pointou.
Hlavně si myslím, že to je kniha k zamyšlení do budoucna.
Určitě ji doporučuji přečíst během učení dějepisu.

24.07.2017 5 z 5

Dáma s kaméliemi Dáma s kaméliemi Alexandre Dumas, ml.

Kniha byla čtivá a příběh poutavý.

24.07.2017 4 z 5

Biblické příběhy Biblické příběhy Ivan Olbracht (p)

Tyto příběhy by měl znát každý. Myslím, že je to součástí všeobecné vzdělanosti.

07.02.2017 5 z 5

Matka Matka Karel Čapek

Hra mě zaujala svou nadčasovostí a donutila mě k zamyšlení.

07.02.2017 5 z 5

Horalka Horalka Alberto Moravia (p)

Další kniha, za kterou jsem vděčná a postrčila mě k dalšímu přemýšlení o absurditě války.

22.01.2017 5 z 5

Harry Potter a Kameň mudrcov Harry Potter a Kameň mudrcov J. K. Rowling (p)

Knihu jsem si už chtěla přečíst dávno, ale nějak nebyl čas. Konečně jsem se rozhoupala a začala moje nová závislost. ♥ Nepřekonatelné!

29.05.2016 5 z 5

Kříž u potoka Kříž u potoka Karolina Světlá (p)

Poprvé jsem o téhle knize slyšela od mamky, která mi ji doporučovala. Prý jí četla tajně pod peřinou. Nemohla se od ní odtrhnout.
Poté jsme si ve škole vybírali spisovatele na referáty a já jsem si vybrala Karolinu Světlou. Nejdříve jsem chtěla číst od ní nejznámější knihu Vesnický román, ale vzpomněla jsem si na Kříž u potoka. Tak jsem začala číst. Ze začátku jsem si na jazyk musela zvyknout a knížku jsem začínala na dvakrát, ale poté jsem se úžasně začetla. Dokonale jedinečný příběh se četl skoro sám.
Knihu doporučuji a určitě si od Světlé ještě něco přečtu. :)

29.07.2015 5 z 5

Karel IV. - Tajný deník Karel IV. - Tajný deník Josef Bernard Prokop

Dokonalá kniha. Od začátku jsem se do knihy vžila a nedokázala se od řádku odtrhnout. ;)
Doporučuji všem příznivcům Karla IV. a naší historie.

28.05.2015 4 z 5

Ve službách císaře a krále Ve službách císaře a krále Jana Janusová

Dokonalá a čtivá kniha. Hned od začátku jsem se úžasně dostala do děje. :)
Skvělý pohled jak na Karla IV. tak na Petra Parléře a na dobu samotnou. ;)
Určitě doporučuji.

20.05.2015 5 z 5