Catelyn Catelyn komentáře u knih

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Napínavé, zábavné, geniální... i pro člověka, který ze všech zmiňovaných her zná akorát tak Pacmana :) Smekám před autorovými znalostmi kultury 80. let a před fantazií, s jakou vybudoval celý ten virtuální svět. Nezbývá než doufat, že příběh zůstane v kategorii scifi a že lidstvo taková budoucnost opravdu nečeká.

15.09.2016 5 z 5

Když život ještě býval náš Když život ještě býval náš Marian Izaguirre

V první půlce jsem se s knížkou trochu prala, ale stálo to za to. To cvaknutí, když do sebe zapadnou jednotlivé části a všechno se najednou vyjasní, mi to vynahradilo :)

"Moje vlast býval Henry, důlek v jeho rameni, kam jsem si pokládala hlavu. Nic víc jsem nepotřebovala. Jenom to."

12.09.2016 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Netradičně napsaná oddechovka, v níž se rozuzlení jednoho příběhu často dozvíte jakoby mimochodem až v některém z příběhů dalších. Kdybych se chystala číst Bábovky znovu, jakože jednou stačilo, vezmu si k tomu tužku a papír a ten propletenec si hezky načrtnu!

05.08.2016 3 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Čtivě napsaná detektivka, u níž do poslední chvíle nevíte, kdo je vrah. A z ubývajících figurek jde mráz po zádech...

05.08.2016 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kdyby byla Dívka ve vlaku tak dobrá, jak dobrý má marketing, zasloužila by si pět hvězdiček. Kniha je čtivá, o tom žádná, ale celkově je spíše zklamáním. Pochybně vykreslená psychologie postav a závěr nemastný, neslaný. I když bylo zhruba od půlky zřejmé, kdo je vrah, čekala jsem na konci větší drama.

15.07.2016 3 z 5