cat5 cat5 komentáře u knih

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Velmi čtivá jednohubka, ovšem v druhé polovině už těch zvratů a "kombinací" bylo až moc. Závěr se přiznám, že jsem nepochopila "proč"(nechci spoilerovat), neseděl mi tam... strašně mi přišlo, že autorka chtěla co nejvíc šokující závěr a za mě to tedy bylo mimo mísu...Na jedno počtení dobrý, čtivý, jednoduchý text, účel splnilo.

06.06.2023 3 z 5

Méně je více Méně je více Joshua Becker

Tak jsem se tedy konečně dala do čtení,na které jsem se velmi těšila a upřímně mě tedy autor začíná pěkně znechucovat těmi řečmi o křesťanech a Ježíšovi...Jako, rozumím tomu, že je věřící,ale tady bych se bez toho teda fakt obešla... hodnocení udělím po přečtení celé knihy,ale pokud si budu chtít přečíst o Ježíšovi, přečtu si bibli... :-/

12.06.2022

Hra o trůny 1 Hra o trůny 1 George R. R. Martin

"Když hraješ hru o trůny, můžeš buď vyhrát nebo zemřít."

Neskutečně dlouho mi trvalo se dokopat k tomu si knihu pořídit a přečíst. Plná pochybností, které ani nevím,kde se vzaly,jsem si stále nebyla jistá, zda mi ten čas za to stojí. Chyba. Velká chyba. Je to boží.

04.03.2022

J. R. R. Tolkien: Životopis J. R. R. Tolkien: Životopis Humphrey Carpenter

Takto poutavě napsaný životopis jsem ještě nečetla. A nebylo to způsobeno jen tím, že Tolkien prostě byl,je a bude Osobnost, i když to samozřejmě mělo nějaký ten podíl. Co dodat? Snad jen, že jdu znovu zhltat všechny jeho knihy, které vlastním.

15.01.2021 5 z 5

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Ať žije HMYZ(oun)!

27.10.2020 5 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Kniha je velmi naivní tak, jak by z pohledu malého dítěte měla být. Nemám moc ráda válečnou tématiku a už vůbec ne cokoliv ohledně druhé světové války a vyhlazovacích táborů,ale před nedávnem mě zaujal film, který byl jiný, než ostatní hlavně úhlem pohledu dítěte a řekla jsem si, že udělám výjimku. Kniha je čtivá, nebylo mi z ní vůbec dobře. Zapůsobila tak, jak měla.A chválím výborné filmové zpracování, které-jako jedno z mála-nekazí předlohu. 5*

13.01.2020 5 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Velmi milé překvapení.Knihu mi koupil manžel celkem 'na blind', já vůbec netušila, o co jde, ani autor mi ni neříkal. Po přečtení Sběratele kostí,ale začínám shánět další pokračování, protože se mi dlouho nestalo,aby me nějaký titul chytl hned od první stránky. Skvěle napsané, napínavé, nepředvídatelné.Jsem nadšená.

09.01.2020 5 z 5

Misery Misery Stephen King

Celkově bych knihu shrnula hako dobrý počin. Své hodnocení přisuzuji hlavně prvním odhadem tak 65% knihy,kdy jsem se pořád nemohla začíst. Vše to pěkně završilo až finále, které mě už nepustilo. Kniha je vcelku těžká, hodně depresivní. Ale patří k lepším dílům autora.

31.12.2019 3 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Strašně oceňuji ten nápad. King to zase dokázal.

09.09.2019 4 z 5

Temný experiment Temný experiment Gwenda Bond

Tak tohle bylo hodně špatné a za mě veliké zklamání. Seriál miluji, ale kniha je čistě jen dojení peněz ze značky. Když pominu to, že nám autorka do příběhu nemohla prakticky vnést nic nového, když vše podstatné bylo už řečeno v seriálu, tak ji neprominu hlavně jednu věc: Terry vykreslila jako naprosto tupou vysokoškolačku. Celý příběh je unylý, autorka se opakuje (frázi" jít někomu v ústrety" z hlavy jen tak nedostanu), hloupý, nelogický, postavy nemastné a neslané, o nějakém vcítění do děje nemůže být ani řeč. Už jen jakým stylem je kniha psaná, ve mě evokuje tak akorát jedno : honem honem něco "zprasit", ať prašule tečou. Nevím, proč najali zrovna někoho, kdo proslul hlavně romány pro mládež. To mi vážně nejde do hlavy. Autoři seriálu se navíc netají tím, že když ho tvořili, chtěli zde mít atmosféru jako od Stephena Kinga (což v seriálu cítit je) a já se ptám, když za každou cenu chtěli mít knihu: Proč to sakra nedali napsat mistrovi?! Nějaká Gwenda ať se jde zahrabat, už od ní nechci mít nic v ruce. Těžký propadák.

27.08.2019 1 z 5

Outsider Outsider Stephen King

Další povedená Kingovka. Děj krásně plyne, kniha je napínavá až do konce a King si u mě pěkně šplhnul, že mi vrátil mou oblíbenkyni Holly. Hodně mě tím potěšil. Vtipná narážka na autorovu nespokojenost se zfilmovaným Osvícením taky pobavila a celkově zde je zakomponováno pár pěkných odkazů na Kingova předešlá díla. Samotný příběh nechutný, brutální, nadpřirozený zvrat byl na místě a nerušil celkový dojem (jako například u Práva Nálezce). Děkuji autorovi za další skvělý zážitek ze čtení.

17.08.2019 4 z 5

Pokání Pokání Ian McEwan

Vypůjčím si k hodnocení přímo citaci ze samotné knihy: 'Příliš zahlcené, příliš zatížené slovy.' Perfektně to vystihuje můj dojem z knihy. Příběh hluboký, ale ty kudrlinky slov se obcas daly těžce vydýchat. Hlavně na začátku. Kdybych neměla tolik ráda film a nehnala me touha znát i knižní předlohu,knihu bych odložila. Vyplatilo se ovšem ten nepříliš záživný začátek nějak strávit,kniha se krásně vybarvila. Není to ale lehké čtení. Doporučuji náročnějším čtenářům.

17.08.2019 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Čtivé, pěkný příběh, jen mi tam chyběla ta pomyslná "jiskra", abych dala plný počet. Malinko mě tam rušilo, že (SPOILER) se to cca v polovině vše točilo kolem Erika. Doufala jsem v jiný motiv. Každopádně to bylo mé první setkání s autorským duem, takže si úplný názor udělám až si přečtu nějaké další knihy.

12.08.2019 4 z 5

Hlasy Hlasy Ursula Poznanski

Přiznám se, že jsem ke čtení této knihy po zjištění, že autorka začínala s knihami pro dospívající, přistupovala trochu hořce. Moc tomu nepomohl ani fakt, že se na pozadí má odehrávat nějaký románek, což nemusím. Ale světe div se, dala jsem tomu šanci a výsledek je dobrý. Mám ráda prostředí psychiatrie a celkově témata, kde lidem "straší ve věži", takže to na mě celé celkem zapůsobilo. Příběh byl vystavený dobře, četlo se to téměř samo a celkový dojem je tak 3-4*. A navíc chválím přebal, který (ač by neměl) ovlivnil, že mi kniha přistála v knihovně.

27.03.2019 4 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Kazuo Ishiguro

Kniha, která mi zlomila srdce...

28.01.2019 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Knihu jsem četla po shlédnutí dvou řad seriálu, který si mě hrozně získal a díl za dílem mi stále více bral dech. Kniha je vlastně prakticky totéž jako první série, jen v psané podobě. Četlo se to prakticky samo, byla to dost slušná depka a napětí z toho jen sálalo. Ale nemohu dát 5*, jelikož seriál je prostě udělán ještě o malinko lépe a knize v žádném případě nedělá ostudu-naopak ji povznáší a krásně do sebe vše zapadá. Co se týká otevřeného konce v knize, tak ten mi vůbec nevadil, naopak všemu dodal další punc tajemna a historické poznámky na úplném konci se mi líbily snad nejvíce. Na druhou stranu oceňuji, že seriál nás nenechal tápat v nejistotě. Autorku obdivuji už jen za to, že ji tohle všechno vůbec napadlo. Jsem ráda, že knihu vlastním.

11.10.2018 4 z 5

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

Přečteno za týden dovolené. Zajímavé, napínavé a já přímo zbožňuji takovéhle pitvání v hlavě-v tomto případě v hlavě Jessie, což bylo super. Obdivuji Kinga, že z takového na pohled obyčejného nápadu dokáže udělat něco takového. Klobouk dolů.5*

11.09.2018 5 z 5

Spouštěč Spouštěč Wulf Dorn

Nebylo to špatné, ale prostě mi nějak nejde dát plný počet...zřejmě mi nesedl rádoby záhadný styl psaní, který mě chvilkama dost iritoval. Konec na druhou stranu ale pěkně gradoval a celkové vzezření bylo dobré. Už se k tomu ale asi nikdy nevrátím. Spouštěč si u mě nezískal velké sympatie i když to není špatná kniha.

22.05.2018 3 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Z mě lepší než Ostré předměty, kde jsem odhadla vraha prakticky hned. Zde to byla opravdu jízda a hodně dlouho se mi nestalo (přemýšlím, jestli vůbec někdy), že bych netušila nic do poslední chvíle. Suprově poskládané, skvěle vystavěné, naprostá bomba v podobě dávkování napětí. Jsem nadšená. Ani chvilku jsem se nenudila. 5*

10.05.2018 5 z 5

První má myšlenka po přečtení zněla takto: "Čekala jsem to kouzelnější..." Nebylo to špatné, ale takové nemastné neslané...Já vlastně ani nevím, co k tomu poznamenat. Moc se mi ale líbilo, jak je kniha celkově udělaná, přebal, celkový vzhled, fotky,...Příběh mě celkem zklamal-dalo se z toho dle mého názoru vytřískat více..

30.04.2018 3 z 5