Čaroděj950 Čaroděj950 komentáře u knih

Tleskač Tleskač David Jan Žák

Mám z knihy velkou radost, líbí se mi i grafika, papír, prostě se dobře drží v ruce. Splnil se mi můj klukovský sen a já se tak mohl vrhnout znovu do víru stínadelských dobrodružství a poznat nová Tleskačova tajemství a na některá i získat odpovědi. Renata Wilfling doprovodila úžasnými ilustracemi.

31.10.2022 5 z 5

Jezero sedmi světel Jezero sedmi světel Jaroslav Svojše

Tuhle knížku jsme jako kluci milovali, zvlášť, když jsme chodívali kolem zahrady, kde Svojše bydlel a cpali se zralými morušemi. To on nám fouknul do očí okouzlení skautingem, stejně jako třeba Foglar.

21.02.2021 5 z 5

Žeberův odkaz Žeberův odkaz David Jan Žák

Jsem přesvědčený, že dvojka Trombů v mnohém předčí jedničku, je dějovější, má jasné zacílení i výstavba příběhu je pevná, bez nějakých meandrů. Cílovkou je mládež a ne dospělý chlap. Bavilo mě být ve společnosti Ptáčka a Anežky, dokonce mohu říct, že je mám rád.

02.03.2020 5 z 5

Zmizení Edwina Lindy Zmizení Edwina Lindy David Jan Žák

Zmizení Edwina Lindy je thriller pro mládež, napínavý. Vtáhne i dospělého čtenáře a nepustí, možná dokonce ještě víc, protože ruku na srdce, my tátové se o své děti bojíme. Pokud by se jim dělo to, co Edwinovi, Anežce a Ptáčkovi, jistě bychom nezůstali jen tak sedět s rukama v klíně. Bál jsem během příběhu čím dál víc.

23.05.2019 5 z 5