Carnifex Carnifex komentáře u knih

Kdysi dávno v budoucnu (35 povídek) Kdysi dávno v budoucnu (35 povídek) Jaroslav Konvička

Komplexně naplňující příběhy s morálním ponaučením na konci. Některé jsem si musel číst dvakrát. Ilustrace je hezká, akorát bych jí uvítal mnohem více. Třeba za každý příběh jednu ilustraci. Trochu mě nahání myšlenka, že bych knížku přivítal i v komiksové podobě. Příběhy mi připomínají historku o rybáři, který měl v kyblíku dvě ryby s tím, že dnes nemusí nic dělat, že bude jenom ležet. Lidé ho vyzývali, aby nachytal více ryb a rybář se ptá znovu, proč by to dělal, když může ležet. Lidé mu odpověděli, že za více ryb si může koupit více lodí a nachytat spoustu ryb a rybář se opět ptá, proč by to dělal? Lidé mu odpovídají ''No aby si mohl ležet.''

05.04.2020 5 z 5

Na poště Na poště Charles Bukowski

''Byla to jedna z nejlepších šukaček, co jsem kdy zažil. Se šploucháním vody v pozadí, za zvuků zvedajícího se a klesajícího přílivu. Potom jsem se s ní odvalil. ,,Ježíšikriste!'' vydechl jsem. ,,Ježíšikriste!'' Ani nevím čím to, že se do do toho vždycky nasere Ježíš.''

29.06.2017 5 z 5

Anjel Anjel Jakub König

Bohémská stylistika je v každém z nás oblíbená a když už se najde nějaký sentiment, tak aspoň ve skrytu duše musí být obdivuhodná. Já ji miluji a jestli ty taky, tak Anjel je pro tebe ten pravý.

29.06.2017 5 z 5

Transmetropolitan #9 - Lék Transmetropolitan #9 - Lék Warren Ellis

Kyberpunkový ráj pro zoufalé jedince, kteří potřebují svojí dávku ''Callahanovské ejakulace'' :))

12.12.2013 5 z 5

Joker Joker Brian Azzarello

Celý děj se vleče a utváří tak smyčku nezávislého scénáře, dokud nenastoupí gradující konec, který dnes už představuje klasický výsměch a zahřeje tak na pravém místě.

11.12.2013 5 z 5

Špinavá práce Špinavá práce Christopher Moore

Nádherné čtení, při obrovském přísunu endorfinu do čelisti.

20.11.2013 5 z 5

Transmetropolitan #8 - Žalozpěv Transmetropolitan #8 - Žalozpěv Warren Ellis

Musím pokaždé pětihvězdičkové hodnocení, protože člověk má pocit, že transmetropolitan končí a gradující situace nedá pokojně spát.

13.06.2013 5 z 5

Macanudo 3 Macanudo 3 Liniers (p)

Pořád zachovalý elán, pro jemnost maličkosti života a touha po něm, prožívat ho znovu a znovu.

30.05.2013 5 z 5

Holky nemaj ponětí Holky nemaj ponětí Vernon Sullivan (p)

Svižná,zábavná,akční, lehce ujetá četba pro fajn lidi.

08.04.2013 4 z 5

Jednou i v pekle vyjde slunce Jednou i v pekle vyjde slunce Pavel Baričák

Výborně sofistikovaný humor, uražlivý, optimistický dech života, ktarý neztrácí na sílé do poslední stránky knihy. Překvapivý spád, který dychtivě vtáhne do neskonalé deprese. Za mě fajn počtení a dodnes doporučuji všem příznivcům provokativní beletrie.

06.03.2013