Carmen13 Carmen13 komentáře u knih

Hrad mrtvých Hrad mrtvých Jan Bauer

Nemůžu si pomoci, já v tom vidím "inspiraci" v tomto

Stejně jako se p. Vondruška při psaní Adventní kletby podle všeho inspiroval Tajemným klášterem R. van Gulika. Tam ovšem ona inspirace vyšla poněkud lépe...

25.05.2023

Červenec má oslí uši Červenec má oslí uši Iva Procházková

Dnes jsme četli s dětmi ukázku v čítance pro 5. třídu a děti si stěžovaly, že vůbec nechápou, o čem to je. Takže asi tak...

15.09.2022

Než přijde kat Než přijde kat Jan Bauer

Nemůžu si pomoc, ale na mě ta "dějová linie" s Rudolfem II. působí velmi vulgárně a lacině. Hodně celé knize ubližuje.

22.07.2020 1 z 5

Vídeňský sen Vídeňský sen Vlastimil Vondruška

Smutné, ale uvěřitelné

07.07.2020 5 z 5

Věčný je jen Bůh (dvojkniha 7. a 8. díl) Věčný je jen Bůh (dvojkniha 7. a 8. díl) Jan Bauer

Konec dobrý, všechno dobré...

15.06.2020 4 z 5

Knížka Knížka Hervé Tullet

Kluky to děsně baví :-)

20.04.2020 5 z 5

Vlk a dýka Vlk a dýka Juraj Červenák

Nevím, ale nějak mi to nesedlo, rušila mě ich forma,kde mi některé hlášky k povaze pana notáře vůbec neseděly a hlavně mi chyběl kapitán Stein a kaprál Jaroš. Toho jsme se sice na konci na chvilku dočkali, ale jen proto, abychom se utvrdili v tom, že se ho pan notář bojí jako čert kříže.

07.04.2020

Ohnivé znamenie Ohnivé znamenie Juraj Červenák

Za mě zatím asi nejlepší díl série, problém je ovšem v tom, že si to říkám u každého, který přečtu :-) Tady mi přišlo fajn i to, že se Jaroš předvedl trochu i jako člověk, tedy ve smyslu, že nedokáže všechno na první výbornou. Prostě na Dračím hradě neměl svůj den a o to lepší pak celý závěr byl.

31.03.2020 5 z 5

Krev prvorozených Krev prvorozených Juraj Červenák

Přečteno za dva dny respektive dvě noci, příběh dobrý, i když se přiznám, že mi hned od začátku bylo jasné, že to bude úplně jinak a hlavně jak, ale o to víc jsem si celé čtení užila. Bylo mi upřímně líto Bohdana Jaroše, ale nakonec myslím, že na tom citově vydělal, na Stříbrné skále mu bude líp...aspon do určitého okamžiku ....

25.03.2020 5 z 5

Mrtvý na Pekelném vrchu Mrtvý na Pekelném vrchu Juraj Červenák

Moc dobré, uvěřitelné, super popsané postavy i prostředí. Poněkud surovější a naturalističtější podání, nicméně postavy, především kaprála Jaroše si čtenář hned oblíbí. Jen sem ráda, že v dalších dílech je Jaroš už seržant, přiznám se bez mučení, že kapitán a kaprál se mi někdy trochu pletlo, hlavně ve dvě ráno :-)

21.03.2020 5 z 5

Zajímavá a záhadná místa v Čechách Zajímavá a záhadná místa v Čechách Jiří Glet

Jasný a stručný nástin možných výletů, ať už na památky tak na přírodní zajímavosti.

11.03.2020 3 z 5

Les Bor Les Bor Pavel Kohout

Jedna z knih, nad kterou přemýšlíte i po jejím dočtení.

10.03.2020 4 z 5

Les přízraků Les přízraků Juraj Červenák

Z knihy mám dost dobrý dojem, konečně po dlouhé době postavy, ke kterým si člověk vybuduje vztah už po pár stránkách. Osobně mi je asi bližší seržant Jaroš, na jehož minulosti nic tak temného nenacházím, spíš má obdivuhodné schopnosti :-)

01.03.2020 5 z 5

Mstitel z Jenštejna Mstitel z Jenštejna Vlastimil Vondruška

Musím přiznat, že tento díl mě zase až tak nechytil.

04.12.2019 4 z 5

Pád císařova zetě Pád císařova zetě Jan Bauer

Za mne osobně asi jedna z nejslabších knih autora, rádoby akční scény a pasáže jsou prokládány poměrně dlouhými a místy i zbytečnými popisnými pasážemi, které sice knihu prodlouží na vyšší počet stran, ale na druhou stranu jí výrazně ublíží, co se čtivosti týče. Za hlavní klad považuji, že si autor odpustil používání vulgarismů, bohužel tak častých v jiných knihách a stejně tak si naštěstí téměř odpustil líčení milostných scén. Obávám se, že mi dominikán Pavel k srdci nepřirostl a určitě to není jen tím, že jednou je nápadně vysoký a hubený s úzkým obličejem a za pár stránek je to muž s mohutnou postavou, kterou by mu mohl leckterý rytíř závidět.

09.10.2019 2 z 5

Až bude smrt mou paní Až bude smrt mou paní Jan Bauer

09.10.2019 2 z 5

Syn lovce medvědů Syn lovce medvědů Karel May

Tuhle jsem doslova milovala :-)

09.09.2019 5 z 5

Právo první noci Právo první noci Vlastimil Vondruška

Příběh o tom, kolik životů může zničit zlo jen v jednom člověku.

07.09.2019 5 z 5

Mrtví se mstí Mrtví se mstí Jan Bauer

Příjemná oddechovka, kterou kazí jen občasné vulgarismy. První díl mi přišel akčnější, ale i tak dobré. Série s Lukášem Troblem z Květnice se mi líbí a doufám, že bude pokračovat. Hlavně s tak hezkým obalem, jako mají zatím všechny knihy této řady.

15.08.2019 4 z 5

S cejchem vraha S cejchem vraha Jan Bauer

Za mě dobré :-) Příběh jednoduchý, jasný a předvídatelný. Hlavní plus bylo v osobě Lukáše Trobla z Květnice. Ten mi byl sympatický, zatím nejvíc ze všech postav, co autor stvořil. Takže ano a jde se na další díl.

07.08.2019 4 z 5