Cari Cari komentáře u knih

Koruna nenávisti Koruna nenávisti Amo Jones

Jednu hvězdu dávám obálce, ta je fakt TOP! Ke knize. Je to bizár, fakt zvrácený shit. Škoda papíru. Osobně bych se za toto jako autorka styděla a nechápu, jak tohle někdo mohl vydat. Žádné vykreslení postav, děj se skládá prakticky jen ze sexu. Hrdinka jedná nelogicky, stejně tak hrdina. Zabije mu bráchu, ale on se do ní takřka hned zamiluje? Anebo to byly všechno jen bludy? Pokud ne, tak kde jako byla ta nenávist? Romance mezi hrdiny je prostě neuvěřitelná, asi zbožné přání autorky. Já už chápu, proč jsem se těmhle knihám tak dlouho vyhýbala. Souhlasím s tím, že autorka by se měla pořádně vypsat (možná i vyspat) a ne psát jednu krávovinu za druhou.

16.04.2020 1 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

KOMENTÁŘ OBSAHUJE SPOILERY!
Pro začátek bych chtěla říct, že kniha je čtivá a nenáročná. Prostě se rychle čte... Ale musím se přiznat, že jsem čekala něco lepšího. Mně tahle kniha zase tak moc originální nepřišla. Neříkám, že tam nebyly dobré nápady. Byly! Avšak nebyly tak dobře využity, jak mohly být. Přijde mi dost nepravděpodobné třeba to s tím těhotenstvím... I kdyby se to opravdu stalo, nemyslím, že by to na hlavní hrdince šlo tolik vidět - tedy, že by zafoukal vítr a všichni si toho všimli. :)) Dal mi celkově vadila romantická linka. Ona by mi nevadila, ale dle mého nebyla dobře napsaná. Tenhle typ INSTA LÁSKY, kdy spolu hrdinové prohodí pár slov a aniž postřehnete, že se něco změnilo... Jo, tak tenhle typ romancí opravdu nemám rada, prostě jsem z nich už asi vyrostla.
Nejspíše byla chyba čekat vyspělé čtení, tak na mě zprvu kniha působila, díky různým recenzím. Mladší čtenáři jistě budou nadšení... Já už asi ze všech těch YA vyrostla. Mně to přišlo hrozně dětinské a místy dost drhla logika. Nelíbilo se mi to, že ač hrdinka měla být silná a hubatá, nedokázala si poradit s jednou protivnou holkou... Co naopak oceňuji je to, že autorka opravdu dala své postavě zabrat. Nic ji neulehčila. Za to palec hore. A bod za tu řeč květin, to byl parádní nápad!
Celkově bych to shrnula jako milé, odpočinkové čtení, na které si už ale zítra ani nevzpomenu. :)

16.02.2020 3 z 5

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Tuhle knihu jsem rozečetla předtím několikrát, ale nikdy nedočetla. Asi špatný čas. Vrátila jsem se k ní nyní a vtáhla mě svou atmosférou. Kniha je nádherná, avšak depresivní tím, jak odráží reálný život. Je vám smutno, protože s rodinou prožíváte všechny jejich strasti od útlého dětství, až po jejich mnohdy tragické konce. Mně však na tom nepřišlo smutná ta nenaplněná láska mezi hlavními hrdiny. Ne, tohle ani zdaleka nebylo tak smutné. Mnohem smutnější bylo to, jak se jedna rodina vlivem okolností rozpadá, stárne a mizí před očima...

Z knihy přímo cítíte ten věčný koloběh života. Cítíte, jak opravdu končí etapa jedné velké rodiny, ze které postupně nezbývá nic. Na konci všeho zbývá pouze osamělost a smutek. Pokud autorka chtěla ukázat, jak je život krátký a jak málo stačí k tomu se proměnit v prach, pak bravo! Kniha je tím nasáklá. Okusíte stejný smutek, jako když se hrdinové loučí se svými blízkými a pomalu spějí ke svému konci, jen s osamělostí po boku. Příběh jako by na každé straně říkal, že nakonec stejně zůstanete sami. A v tu chvíli pochopíte, že tohle je horší trest než smrt. Naopak, ta je tady vysvobozením.

Hrdiny na konci příběhu opouštíte úplně jiné, než jaké jste je poznaly.

Příběh ve mně zanechává pocit, jako když čtu poslední stránku společně s hlavní hrdinkou, kdy osamělost a bolest z těch posledních řádek přímo tryská ... A naděje v nedohlednu. Všechno, co jsme milovali, je pryč. Čeká nás jen život v osamění.

Znepokojující a děsivé.

Dávám pět hvězd, ale knihu už nikdy číst nebudu. Je skvělá, ale nic depresivnějšího a skutečnějšího jsem snad nečetla.

01.02.2020 5 z 5

Snoubenci zimy Snoubenci zimy Christelle Dabos

Okouzlující příběh. Je sice trochu pomalejší, ale čím víc se dostáváte do příběhu, tím lepší to je. Autorka staví na největším klišé - domluvený sňatek, ale vůbec to není klišé! Zajímavý svět, i postavy. Zamilovala jsem si tetičku, jakože fakt... Je to YA, ale je prostě neotřelá a velkým plusem je, že tady nejde všechno tak rychle, co se týče vztahu. Tím pomalým vývojem mi to připomíná klasická díla, která miluju. Thorn je trošku hulvát, ale jen na první pohled. A navíc je to takový vznešený hulvát, nebo tak nějak. :D Musím ale říct, že jsem si ho zamilovala a vždycky jsem se těšila, až konečně přijde na scénu. Ofélie je super hrdinka, ale na mě toho snesla až moc. Ovšem líbila se mi scéna na nádraží, kde to Thornovi natřela. Doufám, že v druhém díle mu to natře ještě víc. :D Jinak perfektní zápletka. Dokud mi ji autorka neodhalila, nevěděla jsem o co jde. Neotřelá fantasy, která s dnešními YA nemá moc společného a tím lépe! Autorka vybočila z průměru a na druhý díl se těším jak malé dítě! :)

13.12.2019 5 z 5

Půl krále Půl krále Joe Abercrombie

Kniha se mi líbila, ale asi z ní nejsem tak nadšená jako ostatní... Asi to chtělo více stránek na rozvinutí světa? Chybělo mi tam. Trochu víc popisů, historie atd. Jinak Jarvi mi byl sympatický, ale na chlapa až moc často plakal. :D No, ale být na jeho místě, asi bych z toho všeho co se mu dělo, brečela taky. Je to taková klasická high fantasy. Konec docela nečekaný. Kniha je psaná příjemným stylem, rychle odsýpá. U dialogů jsem se dobře bavila. Jen tomu něco chybělo... Ale druhý díl si asi stejně přečtu, ten konec celkem navnadil.

24.11.2019 4 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Jennifer Donnelly

Tak já zase půjdu proti proudu. Po všech těch ovacích na tuhle knihu, jsem se fakt těšila, že si přečtu něco, co mi vezme dech. Jenže moje očekávání bylo asi moc velké. Takhle, kniha byla fakt čtivá a hlavně začátek byl prostě podařený, ale pak... Pak to ztrácelo dech. Přišlo mi, že se autorka snažila napsat dospělou, či vyspělou knihu, ale na druhou stranu to bylo hrozně dětinské. Vztahy strašně povrchní - například opětovné setkání Elly a ostatních. Neviděli jsem se tak dlouho, celý život jsme se nesnášeli a pak za pár vteřin se máme všichni rádi. :)) Prostě tahle část knihy byla pro mě hrozně nepropracovaná, křečovitá a nepřirozená. Ty vztahy mezi hrdiny - nevěřila jsem tomu. Bylo tam spousta hlubokých myšlenek, která se ale bila s tím dětinským stylem či myšlením hrdinky... Mně osobně to tam nesedělo. Buď se autorka měla rozhodnout, že bude psát dospěle anebo spíše dětinsky. Obojí dohromady prostě na mě nepůsobilo dobře. Navíc mi tam chybělo víc zvratů, přišlo mi, že se kniha pak už táhne. Skvělý nápad, slibný začátek, ale nepropracované... Konec mě taky zklamal. Strašně urychlený, odbytý a na mě až moc sladký. :D

03.11.2019 3 z 5

Láskohledači – Zrádná vrtkavost srdce Láskohledači – Zrádná vrtkavost srdce Tereza Barvíková Marková

Nedočteno. Začátečnický počin, plný kostrbatých vět a naivního vyprávění.

09.10.2019 1 z 5

Panství krve a kovu Panství krve a kovu Sara Holland

První polovina téhle knihy je absolutně skvělá. Má spád, je to napínavé... Ale pak mi přišlo, že autorka ztrácela dech a podivně se v tom motala. Konec takový... Jen aby nějaký byl. Nedomyšlené a trochu mi vadila i psychologie postav - miluje, ale pak nemiluje. Nemiluje, ale pak asi miluje... :D Jinak ale čtivé a obálka je krásná.

29.09.2019 3 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

S touhle knihou, mám tak trochu problém. Na jednu stranu se mi líbila, na druhou ne...

Začátek neskutečně zdlouhavý, zmatený až mě to čtení snad fyzicky bolelo. Právě díky tomu začátku mi trvalo spousty Nikdynocí tuhle všemi chválenou věc dočíst. Jakmile se však hrdinové přesunuli do Rudé církve, příběh nabral spád a autor konečně usměrnil svoje myšlenkové pochody... Nebo jak to nazvat. Škoda jen, že nemá větší smysl pro originalitu. Protože jsem se nemohla ubránit dojmu, že jsme opět navštívili Bradavice, jen v temných kulisách. Bylo tam i pár dobrých nápadů, jako třeba ty zbraně z hrobové kosti. Ostatní nápady mi ale nepřišly příliš originální.

Chyběla mi větší míra invence že strany autora - všechno, co se v Nikdynocí objevilo, už jsem někde četla, nebo to bylo jen odvozeno ze zkratky něčeho jiného. Výtky mám i k hrdinům. Přistupovala jsem ke knize s tím, že konečně budu číst příběh vyspělých postav, ale chyba lávky! To vám byly takové přisprostlé děcka! Tipovala jsem tam všem tak čtrnáct let. Autor se snažil vyjet že zajetých kolejí YA, ale bohužel ten dětinsky styl jakým píše tomu nikterak nepomohl.

Což mě přivádí k těm erotickým scénám! Já po vší té hysterii na sociálních sítích čekala, že si přečtu nejméně nějaké porno a ony tam byly všeho všudy dvě a půl peprné scény?! Ke všemu nijak extra detailně popsané. :D Takže těžko říct, z čeho jsou všichni tak paf. Jestli ze slova penis? Jinak ten vztah mezi hrdiny mě vůbec nebavil. Chemie mezi nimi totiž vůbec nefungovala, takže bych se bez něj klidně obešla. Abych to tak nějak shrnula. PRVNÍCH 150 stran katastrofa! Poznámky pod čarou naprostá zbytečnost. Pak příběh pěkně odsýpal a konečně mě to bavilo. Hrdinka Mia celkem sympatická (mimochodem, celou dobu jsem si jí představovala jako Hermionu), až na okamžik, kdy chce chlapa zabít a zároveň ošukat? Wtf!? :D

Takže moje hodnocení se zmítá mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Já po vší té chvále čekala VÍC. Víc originality a brutality, víc dospělosti.

PS: Young Adult to bezpochyby je!

09.09.2019 3 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

Jako já nevím... Na knihu jsem se hodně těšila, ale druhý díl mě docela zklamal. První díl byl podstatně lepší. Jude byla v tomto díle totálně tupá, až to kolikrát bolelo. Nechápala jsem, že si nechala líbit tolik věcí - v prvním díle mi přišla odvážnější. Přišlo mi, že autorka v tomto díle klouzala jen po povrchu. Ocenila bych, kdyby ostatní postavy dostaly větší prostor. Málo Cardana, málo Lockeho i té prokleté Taryn... Skoro celou knihu jsem se nudila, protože hlavní hrdinka sebou nechala zametat a jen si nalhávala, že snad vládne. Nemůžu si pomoci, ale možná jsem ovlivněná i Dobyvatelskou ságou, kde vystupuje opravdu silná a nelítostná hrdinka. Proti ní je Jude slabý odvar. Pochválím konec, ten se povedl, fakt že jo... Ačkoliv ten název lecos napovídal. Asi 3,5 hvězdičky a opravdu doufám, že třetí díl bude mnohem, mnohem lepší.

12.08.2019 3 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Ano, takhle kniha má úžasný svět, jaký se jen tak nevidí. Autor všechno krásně propracoval a promyslel. Muselo mu dát neskutečně práce něco takového stvořit. Četla jsem poměrně hodně knih ze středověku, ale snad žádný autor nedokázal tak věrně popsat toto období. Je opravdu vidět, že Martin tomu, o čem píše rozumí a má rozsáhle znalosti. Jak jsem řekla, svět je obdivuhodný, ale síla tohoto příběhu tkví v postavách... Opravdu skvěle propracované charaktery a živé postavy, které když knihu zavřete, vám chybí. Alespoň u mě to takto fungovalo... Doufám, že než se dostanu k dalším dílům, tak autor dopíše i ty zbývající. Pokud něco takového nechá bez konce, nejspíše ho prokleju. :D

19.05.2019 5 z 5

Smrt před branami Smrt před branami Sabaa Tahir

Na tuhle knihu jsem se tak těšila! Myslím, že na žádnou knihu jsem se tak netěšila, jako právě na pokračování Jiskry. O to víc je mí líto, že musím dát 3.5 hvězdičky a vysvětlím proč.

Začátek se docela táhl, ale to by ani tolik nevadilo. Podobně tomu bylo i u druhého dílu, a pak to byla jedna velká jízda! Třetí díl začal pozvolně, čekala jsem kdy se celý příběh rozjede. Ono se to rozjelo, ale až na posledních sto stranách, ty byly bezkonkurenční! Ovšem k celkovému rozsahu knihy, je to fakt málo. Eliasová linka mi přišla v tomto díle naprostá zbytečná. Vlastně... Celá ta záležitost s duchy mi prostě kazí jinak výborný příběh. Už na konci druhého dílu jsem se nad tím šklebila, protože mi to celkově nesedělo. I to, jak autorka vymyslela (nedomyslela) fungování toho světa. Nejprve se do něj živý člověk nemohl dostat, ani Elias, jen skrze nějaké bezvědomí, do kterého upadal a pak tam s ním Laia vesele klábosí, přestože je živá?? A v třetím díle už se tam dostanou v pohodě všichni.

Třetí díl se nese v duchu boje a pomsty. A celou dobu se řeší tyhle ty mocenské boje, ale takovým způsobem, že najednou postavy, snad až na Helenu ztrácí své charaktery. Chyběla mi tam ta jejich lidská část. Nějaká jiskřička naděje. V příběhu nebyl prostor pro nic, až na boje a řeči o něm. Takže celý příběh vyzněl tak nějak do prázdna. Tím, jak se autorka soustředila na boje a intriky, byl příběh zbaven " osobnosti".

Přijde mi, že z toho autorka chce udělat Hry o trůny... I ten nápad s duchy tomu nasvědčuje a Temnonoš je takový Noční král. Líbil se mi první díl, druhý ještě víc. Líbil se mi ten svět, kde nebyli duchové, džinové apod. Bez toho to byl originální, drsný a zcela reálný svět, který jsem si dokázala krásně představit. Najednou tam autorka na konci druhého dílu přidá duchy a různou havěť, ačkoliv první díl vůbec nenasvědčoval tomu, že by tam takové věci měly být. Ani teda druhý moc ne. Třetí díl už je toho plný a podle mě to teda příběhu akorát uškodilo. Mám z toho celkově pocit, že to měla autorka vymyšlené zpočátku úplně jinak, ale nakonec si zvolila tento směr asi právě díky inspiraci GOT. Přijde mi, že vše vymýšlela až za pochodu, hlavně tu záležitost s duchy a prostě je vidět, jak je ta linka nepřirozená a že vaří z vody. Za mě prostě ne...

A ano, pár tajemství nám autorka odhalila, ale prostě ten příběh to nikam moc neposunulo. Eliasová linka naprostá zbytečná. Postavy ztratily své charaktery. Svět své kouzlo. Místo toho nám naservírovala džiny, duchy a podobné hlouposti, které se tam vůbec nechodí a nepůsobí vůbec přirozeně. Autorka se snažila být tolik originální, až to přehnala.

Proč jsem dočetla? Krkavec a ... Jejich linka je úžasná. A Helena je prostě nejlepší postava celé série! A začínám si myslet, že celou dobu je vlastně ONA ta hlavní postava a hrdinka celého příběhu. Že ona je ta jiskra v popelu... :)

27.02.2019 3 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Mám pocit, že jsem asi musela číst jinou knihu než ostatní. Protože mě přišlo, že se to strašně táhne a v podstatě se tam nic neděje. Pořád se opakují ty stejné situace... Uznávám, že svět je celkem dobře a zajímavě vymyšlený - ačkoliv ne úplně domyšlený! Autor dobře píše, ale za mě nuda a šeď. Ani postavy jsem si nějak extra neoblíbila, jedině snad ta hlavní Smrtka měla něco do sebe, ale archetypy hlavních hrdinů mi přišly až příliš šablonovité - pro YA typické. A navíc mi přišlo, že se tam schyluje k typickému románku mezi hrdiny. Což mi zrovna originální taky nepřijde. Vybrala jsem si knihu i díky hodnocení tady na DK a pochvalným recenzím. Popravdě, moc hype kolem téhle knihy nechápu. Po víc jak sto stránkách jsem to zavřela, zatím nedočteno. Třeba někdy jindy.
Edit: Reakce na komentář nad tím mým. Ne, vážně si nemyslím, že kniha je pro dospělejší YA čtenáře a ti mladší jí nemohou pochopit. Naopak mi přijde jako úplně typické čtivo pro tuhle skupinu. Patřím mezi ty, kterým už kniha není určená. Takže by se o tom dalo polemizovat, kdo ji dokáže pochopit a kdo ne... Neříkám, že v knize není moudro, ale tam až příliš omáčky a zbytečných scén, které se daly využít lépe! Problém je, že tahle kniha je prezentována jako akční jízda a ono to tak není. A ne, vážně každý nemusí jít s davem, aby ho ostatní považovali... Řekněme za dospělejšího.

05.02.2019 1 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Krutý princ je jedna z nich, kterou se vůbec nechtěla číst. Poslední dobou mě totiž příběhy z dílny CooBoo vůbec nebaví. Přijde mi, že vydávají pořád to samé na jedno brdo. Po dočtení této knihy? (Někde se diskutovalo, že dvůr víl? To nejspíše bude kopírka Dvorů od Maas! Moje reakce: Ha, ha, ha...) Dvůr trnů a růží mě osobně vůbec nebavil, odložila jsem tu knihu, byla to příšerná slátanina. Ale Krutý princ je opravdu bombastická kniha! Troufám si říct, že tohle je (o dost!) lepší než Dvory. Kam se hrabe Maas!

Pravda, začátek byl trochu slabší, ale pak se to rozjelo a četlo se to jedním dechem.

Souhlasím, že ačkoliv je to YA, je trochu jiná. Postavy jsou fakt skvělé, největší předností této knihy. Prostě jednají podle svých tužeb a ty jsou pro ně na prvním místě. Na nějakou morálku kašlou. A o to to bylo lepší. Fakt už mě nebaví číst o dokonalých hrdinech, kteří vždy všechno udělají správně. Bavila mě škola, kde se vždycky něco dělo. :D

Konečně kniha, která nebyla úplně předvídatelná. Takže koukáte, co se to děje...
Autorka vás donutí postavy milovat, nesnášet, pochybovat o nich. Vážně mě to bavilo!

Těším se na druhý díl! A určitě doporučuji i přes pozvolný začátek!

18.01.2019 5 z 5

Klíč k času Klíč k času Natalja Ščerba

(SPOILER) Ano, je vidět, že je kniha dost inspirovaná Harrym Pottrem, ale stejně se to čte jedním dechem. Autorka do příběhu vložila něco svého a tak je svým způsobem originální. Upřímně, nejvíc se mi líbila část, kdy se hrdinka přestěhovala ke svému otci a sourozencům. Sourozenecká válka byla napínavá a přitom tak nějak úsměvná. V knize se pořád něco děje, takže se čtenář nenudí. Mimochodem, Elena je super záporák! Myslím, že jim ještě ukáže, co dokáže. :D A ty obálky jsou perfektní, působí strašně luxusním dojmem. Knihy Natalji Ščerby mně vytrhly z čtenářské krize, po dlouhé době mě něco bavilo číst. Autorka má čtivý styl a super smysl pro humor. :)) Těším se na další díly.

09.01.2019 5 z 5

Magický náramek Magický náramek Natalja Ščerba

Do knihy jsem se původně vůbec pouštět nechtěla. Říkala jsem si, že to bude určitě strašná blbost. Nebyla! Kniha se mi strašně dobře četla a ohromě mě bavila. Jako... Asi to nebude kultovní kniha, která strhne svět jako Harry Potter, ale je strašně vtipná. Já hledala něco odpočinkového, u čeho se pobavím a to kniha splňuje. Ano, magie pokulhává, ale ničemu to nevadí. Dlouho jsem nečetla knihu, u které bych se tak dobře bavila. Pořád se něco děje! A ten vztah je tady konečně pojatý úplně jinak, než je běžné u tohoto typu knih. Osvěžující a dodává to příběhu tu správnou jiskru. Pořád nevíte, jak to vlastně je a dozvíte se to až na posledních stránkách. Za mě super. A ačkoliv jsem vůbec neměla v úmyslu číst knihy této autorky, přečtu si i její slavnější sérií Časodějové. Rozhodně doporučuji!

04.01.2019 5 z 5

Agnes Agnes Hannah Kent

Je to příběh skutečné ženy, která kdysi velmi milovala, a snad i tato láska předurčila její tragický osud. Příběh doporučuji i když bych vlastně neměla. Je to totiž jeden z nejsmutnějších příběhu, jaký jsem snad četla. Autorka se z větší části opírá o fakta. Místa, kde se hrdinka zdržovala skutečně existují, a fungují dodnes. Vztahy mezi postavami mají taky převážně reálný základ. Z dovětku na konci knihy jsem pochopila, že jen velmi malá část příběhu je fikce. Hannah Kent použila fikci jen v místech, kde musela? Jinak se držela historie a materiálu, který měla k dispozici. Agnes, jak se postava skutečně jmenovala, se mi zaryla do srdce, jako jedna z mých nejoblíbenějších knižních postav. Už je to déle, co jsem tuhle knihu četla, ale pořád mám osud této postavy živě v paměti. Tu nespravedlnost, tu bezmoc... Doufám, že u nás autorce brzy vyjde další nějaká kniha, protože dle mého má dar psát silné a poutavé příběhy.

Čtivý styl, perfektně vykreslená atmosféra tehdejší doby a okolí mrazivého Islandu. Doporučuji, protože jsou postavy, které by neměly být zapomenuty. Protože Agnes už se spravedlnosti nedočká, ale ještě stále Vám může vyprávět svůj příběh...

03.12.2018 5 z 5

Brooklyn Brooklyn Colm Tóibín

Jazyk Colma Toibína je prostý a jednoduchý. Žádné kudrlinky, ani metafory v jeho psaném projevu nečekejte. Přesto, nebo spíše proto se kniha čte velmi dobře. Román je vyprávěn z pohledu vypravěče - pro mě tak akorát na míru. Příběh není náročný na přemýšlení, čtenář se lehce orientuje, a stránky ubíhají rychle. Avšak není jednoduchý... Je to především pocitové dílo. Pokud ovšem hledáte něco, kde děj graduje a oplývá nečekanými zápletkami, tak se tomuto čtivu vyhněte. Brooklyn je jako skutečný život... většinou plyne pokojně, jen občas do něj vtrhne bouře, která změní náš směr.

Někomu se toto všechno může jevit nudně, ale asi chápu, proč je tento román tolik oceňovaný. Brooklyn je jako závan dospělosti. Kdy stojíte na prahu něčeho nového, a máte strach, ale zároveň je to příslib čehosi vzrušujícího... Je o tom, jaké to je, když opustíte svůj nudný život, a někde tam daleko si uvědomíte, jak moc jste ty bezpečná místa milovali. O tom, jak moc se vám může stýskat ve městě plném lidí, kde je vám i počasí cizí. O tom, jak moc se v něm můžete cítit ztracení, dokud se nenajde někdo, kdo vám domov připomene. O tom, že někdy jsou nejtěžší cesty zpátky...

Je to kniha o niterných pocitech každého, kdo opouští svůj starý svět pro nový... A vždycky, když se pro něco rozhodujeme, za sebou něco necháváme. Minulost, lidi, místa, vzpomínky. Zvyknout si, je zpočátku to nejtěžší, ale potom není nic jednoduššího. Na knize Colma Toibína se mi nejvíc líbilo to, že je vše tak reálné. Je to příběh, který se může stát každému. Je to vyprávění o skutečných lidech, ve skutečném světě. Příběh o tom, že kde se zabydlí naše srdce, tam je náš domov... to je Brooklyn.

03.12.2018 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Kniha je úžasná! Plná hlubokých myšlenek. Myslím, že jí ocení spíše přemýšlivý čtenář... V téhle knize bych si mohla každou větu podtrhnout, pokud bych si chtěla vypisovat citáty. Oscar Wilde byl génius!

13.11.2018 5 z 5

Továrna na sny Továrna na sny Anie Songe

S očekáváním jsem knihu otevřela. Nevím, co jsem čekala... Možná něco inspirativního. Kniha má hezkou obálku i název. To zase jo, ale ten obsah... Je to vlastně celé o životě autorky. Jak moc si chtěla splnit své sny. Jak to v dětství měla těžké, protože se neměla ráda. A hlavně o vztahu s přítelem, který je ten pravý. Literárně to taky není moc dobře zpracováno, spíše je to hodně slabé. Autorku nikde nesleduji, takže mě to nijak v hodnocení neovlivňuje. Ale po pár stranách jsem kroutila hlavou a řekla si, že je to strašná kravina. Hlavně proto, že jsem čekala něco jiného. Co se týče pasáží o tom: Jak si přát? Je to sice hezké, ale knihy na tohle téma už existují a autorka je má pravděpodobně dost načtené. Takže pro mě žádná novinka.
Podle mě by blogy, měly zůstat na blogu. Tam to tak nějak smysl má, ale jinak... Škoda papíru.

14.07.2018 1 z 5