Careza Careza komentáře u knih

Bublinky štěstí Bublinky štěstí Helen Fripp

Krásně napsané, úžasná žena, velice inspirativní.

05.09.2023

Balada o snech Balada o snech Markéta Prášková

Zajímavě psané, zlo s padesátých let je stále ještě příliš živé protože pamětníci jsou ještě stále tady. A jejich potomci leckde jdou ve stopách svých předků. Vypjaté situace jsou pro každého z nás zkouškou ohněm. I záštiplné reakce v současnosti ve společnosti, jsou dozvuky těch padesátých let. Kniha se mi líbila a přeji paní Markétě mnoho dalších super námětů. A těším se na další její knížky.

12.03.2023 4 z 5

Rok ztraceného hřebce Rok ztraceného hřebce Věra Mertlíková

Pro mě prostě úžasné , jiní už ji popsali lépe. Spisovatelce díky.

25.01.2023 5 z 5

Třináctý příběh Třináctý příběh Diane Setterfield

Zdravím široké čtenářstvo. Asi je to příběh mé krevní skupiny. Úžasný, tajemný a plnohodnotně psaný zřejmě i překlad s tím má co do činění. Život sám píše podobné romány a kdo o nich ví. To nikdo nevymyslí co život utká. Většinou se rodiny stydí do té míry, že to prostě v sobě popřou. Když se optáte jednotlivých členů každý vám řekne něco jiného. Mohu mluvit jen za sebe. Co se prolnulo mým životem je také pěkný román. Jen to neumím napsat nebo také popírám? Každý druhý člověk má příběh který by stál za zaznamenání. A co příběhy našich předků? No nic. Prostě jsem se krásně prošla Třináctým příběhem a cítím se daleko lépe než dřív. No která kniha má takové zásluhy. Díky spisovatelce i překladatelce. Přeji jim i nám spoustu krásných nápadů. Zdar všem knihkupcům, knihovnám i čtenářům. Fantazii nám nikdo nezcenzuruje ani nezakáže tak vzhůru k cestám za poznáním.

30.09.2021 5 z 5

Nezapomenutelné léto Nezapomenutelné léto Maeve Binchy

Pro mě naprosto úžasně vykreslené charaktery postav, báječné prostředí i zápletky. Díky Maeve Binchy za to potěšení z četby. Jsem možná sentimentální, ale každý pěkný příběh nás posune i v našem současném životě.

17.04.2021 5 z 5

Černé lekníny Černé lekníny Michel Bussi

Nádhera, zřejmě díky i překladu Dany Melanové. Užila jsem si to od začátku až do konce.

02.11.2019 5 z 5

Vzpomínky na zítřek Vzpomínky na zítřek Cecelia Ahern

Úžasně napsané, těším se na další příběhy....

24.04.2019 5 z 5

Vypadni z mýho života! Vypadni z mýho života! Marta Davouze

Nádherný jazyk, prima děj, asi je to věk co je třeba pro vychutnání...

02.03.2018 5 z 5

Loď v Bretani Loď v Bretani Marta Davouze

Líbila se mi velice, krásným živým jazykem je napsaná.

02.03.2018 5 z 5

Diamantová holubice Diamantová holubice Adrian Hyland

Vydařená kniha potěšila jsem se drsně a opravdově psané.

24.01.2018 4 z 5

Každá věc ať dospěje na své místo Každá věc ať dospěje na své místo Sylvie Richterová

Tak tahle kniha si mě vybrala správně. Luxusně psaná dějově moje krevní skupina no prostě díky spisovatelce za nádhernou knihu.

01.01.2018 5 z 5

Úskok Úskok Ken McClure (p)

Prima napětí a spojení fikce a reálií

22.12.2017 4 z 5

Dáma z popela Dáma z popela Christine Trent

Pro mě super psané, Viktoriánská doba je krásně nastíněná.

22.12.2017 5 z 5

Řeka času Řeka času Beverly Swerling

Tento druh příběhů mám moc ráda. Kniha se krásně čte a je tam spousta poučení, alespoň já to tak vidím. Už se chystám vypůjčit si další knihy od této autorky.

30.01.2017 5 z 5

Sedmá svatyně Sedmá svatyně Daniel Easterman (p)

Zdravím čtenářstvo. Sedmá Svatyně mě docela dostala. Třeba mám moc bohatou fantazii ale ta možnost, kde končí fikce a začíná realita je tak nezřetelná, že až mrazí. Kdo ví kde čerpá spisovatel a kam jeho fantazie dovede čtenáře? Třeba je to i překladem ale četla jsem se zatajeným dechem. Zajímavé je, že některé knihy jsou v druhé půlce jen vatou ale tato má konec napínavý stejně jako začátek. Jen mě trochu děsí, že realita může být ještě horší.............

04.01.2017 5 z 5

Šachovnice bohů Šachovnice bohů Richelle Mead

Nádhera od začátku do konce už se těším na další díl. Výborné pošušňáníčko.

10.09.2016 5 z 5

Zloději labutí Zloději labutí Elizabeth Kostova

Pěkné čtivé a malířské prostředí mě velice zaujalo. Psychologické vlákno v celé knize se mi velice líbilo.

19.04.2016 5 z 5

Meč z Kartága Meč z Kartága Gisbert Haefs

Moc pěkně napsané. Reálie, napětí i humor který mě dostal. Už hledám knihovnu kde mají další knihy tohoto autora. Naše knihovna nemá už od Gisberta Haefse ani muk. Škoda.

19.04.2016 5 z 5

Pěkné počteníčko. Je to tak neuvěřitelné až to může být pravdivé.

11.04.2016 5 z 5

Zraju jako víno Zraju jako víno Virginia Ironside

Báječná kniha. S 60kou za sebou je pohled na svět prostě jiný. Bilancuji a hodnotím. Autorka s krásným lehounkým humorem je to nejlepší co jsem četla. Díky za to.

20.03.2016 5 z 5