Carcoolka Carcoolka komentáře u knih

Víš, kde jsou děti stromů? Víš, kde jsou děti stromů? Peter Wohlleben

Za mě velmi krásná kniha pro děti, která citlivě a pravdivě a přesto jednoduše přibližuje dětskému čtenáři výsek z života stromů. Pro starší děti se tak otvírá téma k diskuzi. Menší děti zas určitě zaujmou krásné ilustrace, které zvou na procházku do lesa a vybízejí k prohlížení. Jen na předčítání před spaním při sporém světle se písmenka na barevném papíře příliš neosvědčují :)

29.09.2020 5 z 5

Veselá říkadla o zvířátkách Veselá říkadla o zvířátkách Josef Václav Sládek

Krásná, pěkně ilustrovaná dětská knížka s milými dětskými říkadly o zvířátkách. Jen pro dnešní děti už verše asi obsahují spoustu neznámých výrazů. I já jsem si význam mnohých musela dohledávat, ale mě to tedy zrovna bavilo.

21.09.2020 5 z 5

Pohádky lesního pacholíčka Pohádky lesního pacholíčka Marie Kubátová

Velmi milé vyprávění o přátelství obyčejného lidského kluka, lesního pacholíčka a lesních skřítků... Hodně se mi líbila také četná fakt o přírodě a lesních obyvatelích, se kterými jsou děti nenásilně seznamovány.

12.09.2020 5 z 5

Cipísek Cipísek Václav Čtvrtek (p)

Přesto, že příběhy o loupežnické rodince z lesa Řáholce nepochybně patří mezi dětskou klasiku, já jsem se k nim dostala až v dospělosti po přestěhování na Jičínsko a jsem teda okouzlena milou poetičností. A Cipísek je prostě správňák, jak má být :)

12.09.2020 5 z 5

Dívka s havraními křídly Dívka s havraními křídly Tereza Kramerová

Moc krásná knížka nejen pro děti, ale i otevřenější dospělé, plná milých návodů na meditace, vizualizace a imaginace poskytuje zase jiný pohleddo vlastního nitra a může se tak stát milou inspirací nejen pro ty nejmenší.

25.08.2020 4 z 5

Jak skřítkové a děti chránili les Jak skřítkové a děti chránili les Radomír Socha

Zatím jedna z mála novodobých pohádkových knížek, která mě dostala. Pro malé i větší děti a otevřené dospělé.Moc milé, krásné příběhy o skřítcích a lesním životu jako takovém. A nádherné ilustrace. Bylo tam pár maličkostí, se kterými jsem úplně nesouzněla, ale zas to otevírá pole pro určitou polemiku s dětmi. Takže za mě rozhodně doporučuji a těším se, že se k ní budeme se synem vracet, až tomu bude více rozumět.

25.08.2020 5 z 5

O mravenečkovi z lesa O mravenečkovi z lesa Zuzana Pospíšilová

Moc krásné milé leporelko s pěkně plynoucím veršovaným příběhem. Ocenila jsem s prckem také krásnou ilustraci a rozmanitost zobrazených zvířátek .

15.08.2020 5 z 5

Dášeňka Dášeňka Karel Čapek

Naprosto krásná klasika. Nádherný jazyk, velmi milý text, krásné fotografie. Za mě základ dětské knihovničky.

06.08.2020 5 z 5

Jak se žije u Wohllebenů - Samozásobitelství v praxi Jak se žije u Wohllebenů - Samozásobitelství v praxi Peter Wohlleben

Za mě velmi dobrá kniha o samozásobitelství, byť jak zde již bylo zmíněno, jsou to spíše takové ochutnávky z nejrůznějších odvětví tohoto směru, což já jsem však ocenila. O pěstování zeleniny, ale i ovocných stromů a další jedlých dřevin a křovin, o chovu zvířat, potažmo i zabíjení a konzervaci masa, ochutnávka zpracování vlny plstěním či předením, včelaření a nejrůznější uchovávání potravin od kvašení přes sušení až po zavařování.... Velmi inspirativní čtení, byť jednotlivým problematikám do hloubky se už člověk musí věnovat v rámci jiných publikací.

19.12.2019 4 z 5

Hypnoporod Hypnoporod Marie F. Mongan

Za mě velmi dobrá kniha k tématu přípravy na porod. Krásné podrobné vysvětlení přirozeného porodu a k tomu spoustu praktických doporučení k relaxaci, vizualizacím a afirmacím, které se mohou hodit k uvolnění nejen u samotného porodu.

14.09.2019 4 z 5

Aby život nebolel Aby život nebolel Lucie Suchá Groverová

Po prvním přečtení jsem popravdě knihu odložila s myšlenkou na přehnané sluníčkáře, i literárně mi kniha přišla spíše podprůměrná. Něco ve mě se už při čtení bouřilo celé knize a Luciinymu přístupu k životu neméně...až s odstupem mi došlo, že na některé pasáže chtě nechtě myslívám a že si víc než kdy jindy uvědomuji, že vše je jen o přístupu a nezáleží na tom, jestli se věci ztrácejí nebo rozbíjejí, děti zlobí či auta havarují....život nemusí bolet a dětma seberozvoj nekončí...

10.01.2016 3 z 5

Kam se poděl můj sýr? Kam se poděl můj sýr? Spencer Johnson

Knížka o pár stránkách....příběh, ani sama myšlenka ostatně, není nic světoborného či objevného, ale každopádně donutí čtenáře zamyslet se, uvědomit si to, co dávno ví a hlavně začít s tím něco dělat...
Aneb nikdo nehcce být Leňo.... (o:

28.04.2014 4 z 5

Darda Darda Irena Dousková

Tak narozdíl od prvních dílů o Helence Součkové (Hrdý Budžes a Oněgin byl Rusák) jsem s touto knihou válčila opravdu dloouho..., ale kdybych ji nesrovnávala s předchozími díly, čemuž se ale prostě nemohu ubránit, asi bych ji hodnotila lépe. Každopádně za přečtení stojí... Helenka je už dospělá a, tentokrát již v porevolučním období, se potýká s rozvodem a rakovinou..., takže i přestože je to opět humorně laděné, jedná se spíš o takovou hořkou srandu. Jinak nejvíce se mi asi líbily pohádky od kamarádky, které Helena četla při chemoterapii a básničky o lamách (o:

28.04.2014 3 z 5

Drasticky dojemný Dexter Drasticky dojemný Dexter Jeff Lindsay (p)

Jestli jsem prvnímu dílu dala nakonec čtyři hvězdičky, protože mě příběh sériového vraha, který sice zabíjí jen další vrahy (hlavně vrahy dětí), ale jeho Temný spolujezdec na sedadle duše u toho vrní slastí, opravdu zaujal, tak druhému dílu, který podle mě není zdaleka tak dobrý, musím dát maximálně tři. Možná mi jen nesedlo zvýšení akčnosti, četnější popisy Temného společníka, které mi připadaly už trochu jako klišé nebo předvídatelnost vývoje (Cody, Deb a Chutsky...), ale každopádně do dalšího dílu se už nepustím.

31.03.2014 3 z 5

Drasticky děsivý Dexter Drasticky děsivý Dexter Jeff Lindsay (p)

S masovým vrahem, kterého si prostě musíte zamilovat jsem se naštěstí seznámila až v knížce nikoliv předtím již v seriálu, což by mi evidentně dost zhoršilo zážitek... Takže za mě - fakt dobré čtení... čtivé, vtipné, nápadité, napínavé. Psychologie postav není sice bůhvíjak rozpracovaná, ale úplně plytké to taky není.... a své napětí čtenář dostane, takže se to dá zhltnout během jedné noci. Shrnula bych to jako velmi čtivý průměr, u kterého se zasmějete i budete chvíli napjatí :)

31.03.2014 4 z 5

Tygřice Tygřice Torey L. Hayden (p)

Valná nevýhoda pokračování (nejen) knížek tkví v tom, že lze srovnávat s předešlými díly. Alespoň já se od toho teda nedokážu odprostit, takže za mě jen tři hvězdičky, protože Spratek je určitě lepší. Bylo to sice opět rychlé, čtivé, zajímavé, ale něco tomu prostě trochu chybí...nesmála jsem se, nebrečela (i když je pravda, že na krajíčku jsem chvilkama měla) a po přečtení jsem neměla valnou potřebu o příběhu dál přemýšlet, i když je fakt, že ve mě zůstalo něco z toho rozporu, zdali vůbec Torey Sheile před lety pomohla a nebo, jestli jí to udělala ještě horší...

14.03.2014 3 z 5

Moc pěkný příběh podle skutečné události o vztahu mladé, trochu naivní, učitelky a velmi zanedbávané šestileté dívky se sklony k násilí mě, jako studentku etopedie, opravdu zaujal. Ztotožňovala jsem se hlavně s tou mladickou vervou, se kterou se Torey vrhala do pomoci dětem ve své "bláznivé" třídě a navíc Sheilu si prostě nejde nezamilovat :)

14.03.2014 4 z 5

Potichu Potichu Jaroslav Rudiš

Moje první "rudišovka", takže asi nemůžu úplně posoudit, ale opravdu se mi naprosto trefila do noty, takže bych ji vřele doporučila. Strohý styl, krátké věty...láska, sex i drogy podané jemně a přesto drsně....prostě punk... Oceňovala jsem i četné hudební odkazy a vůbec motiv ticha....jen z konce jsem byla trochu rozpačitá....

See you somehow, somewhere. La petit mort... :)

05.03.2014 4 z 5

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

Mám osobitý styl Petry Soukupové opravdu moc ráda a ikdyž jsem její novelu K moři a sbírku povídek Zmizet četla již před delší dobou, pořád to ve mě hodně zůstalo... Marta je podle mě vedle předchozích knížek asi nejslabší, přesto se mi velmi líbila a mohu ji vřele doporučit hlavně mladým lidem, kteří stejně jako Marta ještě nemají v životě úplně jasno.
Velmi strohý styl a krátké věty (často třeba i bez sloves) mi ze začátku úplně nevyhovaly, ale pak jsem se do ročního deníkového zápisu devatenáctileté Marty opravdu začetla a doslova jsem se nemohla odtrhnout. Ale jak tady již bylo řečeno, není to příjemné čtení a toho pocitu beznaděje a prázdnosti se ještě dlouho nezbavíte.

05.02.2014 4 z 5

Jen čtvrt vteřiny na život Jen čtvrt vteřiny na život Lewis Trondheim

Podle mě naprosto geniální počin! Jasně je to jednoduché, zasmějete se u toho, ale hlavně ve vás podle mě něco zůstane i po přečtení. Aneb osm obrázků a spousta hezkých myšlenek.
Žabák forever :D

28.01.2014 5 z 5