CAM

Její konecJejí konecShari Lapena

První kniha od této autorky, kterou jsem četla. Napínavý děj, překvapivé zakončení. Dobře se čte.

Přežít s vlkyPřežít s vlkyMisha Defonseca

Po přečtení tohoto příběhu z války, který autorka popisuje a který prožila v dětství, si člověk připomene krutost té doby, kterou naštěstí nezažil. Myslím, že si nikdo nedovede pořádně přestavit, co lidé za války prožívali. Jinak za mě plný počet hvězdiček. Kniha se dobře čte a připomene smutnou historii.

Prokletý krajProkletý krajMichaela Klevisová

Zajímavý příběh, čtivý, nemohla jsem se od něj odtrhnout. První kniha od této autorky a skvělé čtení.

Na Větrné hůrceNa Větrné hůrceEmily Brontë

Kniha se mi dobře četla. Zajímavý příběh.

Žebřík ke StvořiteliŽebřík ke StvořiteliRoman Cílek

Pěkné detektivní příběhy.

Hledá se levá nohaHledá se levá nohaJan de Hartog

Pěkná detektivka. Postupně se v příběhu objevují nové postavy. Děj se zamotává a končí zajímavým rozuzlením.

Doktor Marcus a jeho rodDoktor Marcus a jeho rodJaroslav Dietl

Kniha se mi líbila. Hodně dobře se čte, upoutá od začátku do konce.

EsetEsetBrigitte Riebe

Příběh ze starého Egypta vypráví o osudech sourozenců, kteří nepoznali mateřskou lásku, o jejich vztazích, lásce, nenávisti. Zajímavý závěr příběhu.

Muž, který četlMuž, který četlInna Rottová - Mirovská

Taková pohodová detektivka nebo spíše pátrání a rozluštění záhady. Důchodkyně, která se pátráním zabývá, mi byla sympatická.

22.11.2020

Aristokratka u královského dvoraAristokratka u královského dvoraEvžen Boček

Kniha opět nezklamala. Těším se na další díl.

09.11.2020

Kam zmizel zlatý poklad republikyKam zmizel zlatý poklad republikyStanislav Motl

Knihu doporučuji. Souhlasím s názorem "povinně zařadit do škol". Člověka až mrazí nad touto skutečností a je mi z toho smutno. Na jedné straně lidé, kteří usilují o bohatství naší země, pak o návrat zlata zpět a na druhé lidé, kteří toto všechno zahodí...Autorovi děkuji a smekám za fakt skvělou práci.

05.11.2020

Setkávání s Irenou Kačírkovou, jejími přáteli, nepřáteli a jinými zvířatySetkávání s Irenou Kačírkovou, jejími přáteli, nepřáteli a jinými zvířatyKristina Novotná

Krásně napsaná kniha. Autorka vypráví nejen o životě herečky, ale vzpomíná i dobu, ve které žila, jak se v ní cítila. Rozhodně doporučuji, četla jsem knihu od prvních řádků až do konce - moc mě zaujala.

14.10.2020

Ďábelská tvářĎábelská tvářKlára Janečková

Historický příběh, krásně vyprávěný - dobře se čte. Hlavní hrdinka Isabela není kladná postava. Příběh je plný nečekaných zvratů a proto jsem měla knihu rychle přečtenou, byla zvědavá, jak to dopadne.

20.09.2020

Otazník je polovina srdceOtazník je polovina srdceSofia Lundberg

Krásný, dojemný příběh. Prolíná se tu současnost a minulost hlavní postavy Elin. Děj je tak zajímavý, že jsem od půlky knihy nemohla přestat číst a do toho byly i slzičky.

04.09.2020

Já si tě najduJá si tě najduP. D. James (pseudonym)

Příběh, hodně psychologický se zajímavými životními osudy jednotlivých postav. Nutí k zamyšlení. I když nepatří ke klasickým detektivkám, kterými je autorka známá, tak se mi kniha líbila.

31.08.2020

Velké maličkostiVelké maličkostiJodi Picoult

Poutavý příběh hned od začátku. Kniha se četla jedním dechem.

17.08.2020

Plzeňské mordy, Nepohřbený rytíř, Případ s alchymistouPlzeňské mordy, Nepohřbený rytíř, Případ s alchymistouVlastimil Vondruška

Krásná historická detektivka. Dobře se čte, taková pohodovka.

30.07.2020

Marie Terezie - nejmocnější panovnice EvropyMarie Terezie - nejmocnější panovnice EvropyVladimír Liška

Pěkně psaná kniha, četla jsem ji jedním dechem.

03.04.2020

Znamení rožmberské růžeZnamení rožmberské růžeVlastimil Vondruška

Pěkná detektivka. Dobře se čte.

03.04.2020

Lovec králíkůLovec králíkůLars Kepler

Moje první kniha od tohoto autora. Ze začátku mi trvalo než jsem se začetla, pro mě více brutální. Pak, ale děj dostal spád, nemohla jsem se od knihy odtrhnout, překvapivý závěr a hlavně konec...možnost pokračování ?

18.08.2018

Vraždy aristokratekVraždy aristokratekChristine Trent

Majitelku pohřebního ústavu Violetu jsem si oblíbila již v prvním díle. Tentokrát se děj odehrává přímo v královském prostředí královny Viktorie. Kniha je čtivá, zajímavá a opět překvapivý závěr.

29.07.2018

Uloupené těloUloupené těloChristine Trent

Knihu jsem četla hned po prvním dílu Dáma z popela. Violetin příběh pokračuje. Více je tu popisováno pohřebnictví a balzamování. Pro mě hodně zajímavé. Opět autorka nezklamala. Knihu jsem četla jedním dechem. Zajímavá zápletka, kniha se čte velmi dobře.

29.07.2018

Dáma z popelaDáma z popelaChristine Trent

Úžasný příběh z viktoriánské doby, hlavně z prostředí pohřebnictví. Velmi zajímavé, četla jsem knihu jedním dechem a těším se na pokračování.

20.06.2018

Dívka o půlnociDívka o půlnociKatarzyna Bonda

Knížku jsem četla jedním dechem. Dobře se čte. Zajímavé rozuzlení na závěr.

20.08.2017

Pod sněhemPod sněhemPetra Soukupová

Příběh tří sester, které jedou na oslavou otcových narozenin v jednom autě. Každá má své problémy a starosti. Ani jedna z nich není šťastná a ani manželství jejich rodičů není šťastné. Sestry se vzájemně moc neznají. Na mě ten příběh působil smutně.

20.08.2017

Ten, kdo tě milovalTen, kdo tě milovalMarie Poledňáková

Kniha se mi dobře četla, ale je tam spousta nevyjasněných věcí. Autorka píše úžasně komedie, ale tento příběh je průměr.

11.06.2017

Dívka ve vlakuDívka ve vlakuPaula Hawkins

Od knihy jsem čekala víc. Ráda čtu detektivky, ale toto je příběh Ráchel, která má problémy s alkoholem. Žádný soucit ve mne hlavní hrdinka nevyvolala. Kniha se čte dobře, měla jsem ji rychle přečtenou, ale rozhodně bych se k ní nevrátila.

03.06.2017

Krutá smrtKrutá smrtStanislav Češka

Moc pěkná detektivka. Dobře se čte. Hlavní postavou je soukromý detektiv ( bývalý kriminalista) Stanislav Berka. S touto postavou je spojeno několik dalších detektivek, na které už se moc těším - prostě jdu do nich!

02.10.2016

Říjnový seznamŘíjnový seznamJeffery Deaver

Úžasná detektivka. Je to první kniha, kterou jsem od tohoto autora četla. Ze začátku jsem měla problém, než jsem si zvykla na děj od konce k začátku, ale pak super. Četla sem ji jedním dechem. Když už jsem si myslela, že přišlo rozuzlení příběhu, tak pak přišlo ještě další... prostě bomba, doporučuji.

15.08.2015

Chrám Panny Marie v PařížiChrám Panny Marie v PařížiVictor Hugo

Na knihu jsem si vzpomněla při návštěvě katedrály Notre Dame. Po příjezdu jsem knihu začala číst a četla s nadšením. Autor zde hodně popisuje život ve středověku, popisuje tehdejší Paříž. Nevadilo mi to, právě naopak. Cítila jsem atmosféru doby, ve které se tento krásný příběh se smutným koncem odehrává.

05.07.2015