CAM CAM komentáře u knih

Mizení Mizení Jiří Březina

První moje kniha od tohoto autora. Pěkná detektivka, dobře se čte, zajímavý konec. Určitě sáhnu po dalších dílech.

03.01.2024 5 z 5

Čtenářský diář 2023: Databazeknih.cz Čtenářský diář 2023: Databazeknih.cz Daniel Fiala

Oblíbila jsem si čtenářské diáře jak r.2022, tak r. 2023 a je mi líto, že r. 2024 nebude. Za mě nemají chybu. Za vydáním těchto diářů je kus skvělé práce a já za to děkuji.

29.11.2023 5 z 5

Roky před úsvitem Roky před úsvitem Ludmila Vaňková

Krásný příběh, četla jsem jedním dechem. Autorka patří k mým oblíbeným a opět jsem nadšená.

29.11.2023 5 z 5

Marie Stuartovna Marie Stuartovna Stefan Zweig

Knihou jsem nadšená. Velice pěkně a srozumitelně a do hloubky popsány povahy obou panovnic. Stejně tak i jejich životní příběhy. Díky tomuto dílu jsem porozuměla, jak to všechno bylo. Doporučuji, velmi dobře se čte a je to i k zamyšlení - kniha, co člověku něco dá.

21.08.2023 5 z 5

Království na prodej Království na prodej Ludmila Vaňková

Krásný poutavý příběh, který vtáhne do děje a do doby, v níž se odehrává. Autorka patří k mým oblíbeným a tato kniha opět nezklamala. Pro ty, kdo mají rádi historii, doporučuji.

11.07.2023 5 z 5

Královská štvanice Královská štvanice Jan Bauer

Taková pohodová historická detektivka. Dobře se čte.

11.03.2023 3 z 5

Spřádači snů Spřádači snů Barbara Erskine

Zajímavý příběh, dobře se čte. Akorát ke konci mi přišlo, že se děj zbytečně dlouho prodlužuje. Rozhodně doporučuji. Od autorky jsem četla knih více a nikdy nezklamaly.

21.02.2023 5 z 5

Tsunami Tsunami Karin Krajčo Babinská

Poutavý příběh, dobře se čte. Zajímavý konec. Prostě čtete jedním dechem až do konce. Doporučuji.

06.01.2023 5 z 5

Pouští a pralesem Pouští a pralesem Henryk Sienkiewicz

Knihu jsem četla v dětství a po letech jsem se k ní, díky výzvě, vrátila. Doporučuji...

31.12.2022 5 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Další díl, který opět nezklamal...

31.12.2022 5 z 5

Devadesátky! Devadesátky! Johana Fundová

Krásné připomenutí doby - nejkrásnějšího období mého života - střední škola a první zaměstnání. Takže pro mě nostalgie....vzpomínky.

01.08.2022 4 z 5

Čtvrtý protokol Čtvrtý protokol Frederick Forsyth

První kniha, kterou jsem od tohoto autora četla. Ze začátku mi trvalo než jsem se začetla, ale pak dobrý, napínavý. Určitě doporučuji.

24.07.2022 4 z 5

Strážci majáku Strážci majáku Emma Stonex

Hezky popsaný život strážců majáku. Samotný příběh mě zklamal, čekala jsem asi víc. Chvíli mi trvalo než jsem se začetla a zorientovala, pak už jsem knížku četla jedním dechem, zvědavá, jak to dopadne. Jak už bylo napsané v přechozím komentáři, některé události zůstávají bez objasnění - odpovědí.

20.06.2022 3 z 5

Žebrák se stříbrnou holí Žebrák se stříbrnou holí Ludmila Vaňková

Moje oblíbená autorka. Nezklamala. Pěkný příběh, dobře se čte. Doporučuji.

03.04.2022 5 z 5

Skleněné ztráty Skleněné ztráty Veronika Doskočilová

Krásná kniha. Čtivá, četla jsem ji jedním dechem, ukápla i slzička. Nemohla jsem ji odložit. Je o lidech, kteří zažili hrůzy války a chtějí a snaží se s tím celý život vyrovnat, najít cestu... je o vztazích, odpuštění. Rozhodně doporučuji.

24.02.2022 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Film jsem neviděla. Kniha je dobře psaná, bavila mě. Byly momenty, kdy jsem se zasmála, ale i okamžiky trapnosti a rozhodně i něco k zamyšlení. Určitě doporučuji.

07.02.2022 4 z 5

Čtyři mrtvé královny Čtyři mrtvé královny Sarah J. Maas

Fantasy detektivku jsem četla poprvé. Ze začátku nic moc, ale pak jsem se začetla a nemohla se odtrhnout. Překvapil mě závěr. Určitě stojí za přečtení.

19.01.2022 4 z 5

Pohorská vesnice Pohorská vesnice Božena Němcová

Po letech jsem opět četla knihu psanou starou češtinou. Příjemná změna, hezký příběh z vesnického prostředí 19.století. Kniha se dobře četla. Určitě doporučuji.

06.12.2021 5 z 5

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Knihu jsem objevila díky čtenářské výzvě. Líbila se mi. Chvilkama bylo čtení zdlouhavé, ale příběh jsem dočetla do konce. Hlavní hrdinky mi líto nebylo, nevážila si toho, co měla.

04.12.2021 4 z 5

Připravte operační sál Připravte operační sál Zdena Frýbová

Moje oblíbená autorka opět nezklamala. Detektivní příběh z nemocničního prostředí, zajímavé zápletky, dobře se čte.

03.12.2021 5 z 5