Calla2002 Calla2002 komentáře u knih

Dědictví Dědictví E. E. Holmes

Kniha mě zaujala, protože témata s duchy a vídáním mrtvých lidí mě vždycky bavilo a zajímalo. Pro lidi co znají můj vkus by vůbec nepřekvapilo, že jsem si tu knihu hned vzala se slovy „Jé! Mrtvý lidi! Super!”.
Teď k příběhu, postavy sympatické, líbil se mi i styl psaní, ze začátku jsem si na něj musela trochu zvykat, ale pak příběh pěkně ubíhal. Vedlejší postavy byly úžasné, od Ti po profesora Pierce, zamilovala jsem si je a pevně doufám, že se jim druhá kniha nevyhne. I když to naznačuje cestu do úplně jiného státu.
Když se k tomu všemu vracím, možná bych měla dát o hvězdičku méně? Konec mi totiž přišel asi až moc rychlý a s Evanem to bylo jaksi...prostě moc rychlý konec.
Ne, nechám pět, budu ale doufat, že příští díl bude aspoň stejně dobrý, ne li lepší.

03.07.2021 5 z 5

Černá čarodějka Černá čarodějka Laurie Forest

Musím říct, už od začátku to bylo super! Hned na začátku se příběh rozjel a já se nemohla odtrhnout. Ze začátku byla Ren trochu na nervy, ale to se dá pochopit, člověk nemůže ze dne na den změnit základy svého život a hlavně přesvědčení.
Příběh poutavý, postavy úžasně zpracované a úžasný zvraty.
Rozhodně doporučuji, stojí za to.

21.06.2021 5 z 5

Stín noci Stín noci Deborah Harkness

Druhý díl se mi na rozdíl od prvního líbil mnohem více. Odehrává se to v šestnáctém století a já jsem měla tyhle doby vždycky ráda, navzdory spoustu negativ, které v té době byly. Diana i Matt si prošli velkým vývojem, zvlášť co se jejich vztahu týče i osobnostním.
Já osobně jsem byla nejvíce okouzlená Phillipem, Mattvoto otcem, nyní o Dianiným tátou. Popravdě, myslela jsem si, že to bude muž, který bude spíš krutý a zlý. Phillipe mě překvapil, a to velmi, absolutně mi ukouzlil a mně bude strašně chybět. Na konci, když oba přijížděli domů to bylo kvůli němu, kvůli komu jsem ronila slzy. Představa, jak poznáte muže jako on a pak vám plně dojde, že ho vlastně už nikdy neuvidíte. Páni. Bolí mě z toho srdce.
Další věc, která měla plus bylo to, že se část příběhu odehrávala v Praze, za vlády Rudolfa. Bylo to pro mě takové překvapení. Myslím, že je hodně málo knih, kde se aspoň na chvíli odehrává děj v České republice. V tu dobu tedy ještě království. Ještě méně je knih, kde se o Praze i zmiňuje. U série Mercedes Thompson, tam se Mercy zmiňuje o našich defenestracích a dokonce si sem k nám udělala i menší výlet :DD
Každopádně se mi to líbilo. Na rozdíl od prvního dílu to mělo z větší části to, co by dobrá kniha měla mít. Dobré zápletky, napětí i věci, které člověka dokáží dojmout.
Podle mě zasloužených pět, přinejmenším čtyři.

14.05.2021 5 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Ze začátku jsem se trochu nudila, pár prvních kapitol jsem přemýšlela, jestli nemám knihu odložit. Ale zvládla jsem to a nelituju. Dlouho jsem tuhle sérii odkládala a byla to škoda. Příběh je poutavý a mně se líbí, včetně postav v něm. Chvílema jsem vrtěla hlavou, ale jinak je to fajn. Nebyl to ale ten typ příběhu, ze kterého je člověk nadšenej a napjatej, autorka dokáže psát neuvěřitelně čtivě, ale další díl si přečtu proto, že mě to zajímá, ne proto, že bych se do příběhu zamilovala a potřebovala další díl, abych ukojila nějaké napětí, nebo potřebu, jako je to u některých jiných sérií. Na pět hvězdiček to není, ale tři mi přijdou málo, takže tak 3,5-4*

13.05.2021 4 z 5

Spojení krve Spojení krve Sue Tanya Huff

(SPOILER) Popravdě? Jsem zklamaná. Kniha mě nebavila. Aspoň třikrát jsem knihu na několik dní odložila, protože mě to fakt nebavilo. Konec se mi nelíbil. Samozřejmě, líbilo se mi, s kým nakonec skončila, fandil a jsem jim, ale to co se z ní stalo už ne. Prostě to není ono. Ne, opravdu se mi to nelíbilo.

SPOILER

Vicky měla podle mě skončit s Mikem, ano, ale aby se z ní stal upír? To je mimo. Měla zůstat člověk spolu s Mikem. A jakou teď mají asi budoucnost. Mike sice na konci tvrdil, že chtěl hlavně jí, ale kdo mu tohle věří? Ha, nakonec bude umírat a bude litovat toho, že neměl rodinu. Tohle mě naštvalo, fakt jo.

11.05.2021 1 z 5

Linie krve Linie krve Sue Tanya Huff

Tenhle díl mi přišel celkem chabý. Za celé tři díly mi přijde Henry pořád stejně...nudný? Zbožňuju fantasy, upíry, vlkodlaky a všechno co k tomu patří. Teď je to ale poprvé, co mi Henry přijde skoro až navíc. Zato Mike mi přijde úžasný. Je to poprvé, co nejsem na straně upíra. Přijde mi nemastný neslaný, ale jinak se linka příběhu dala. Mumie byla fajn.
Rozhodně mi to ale nepřišlo na víc, jak tři hvězdičky. Možná ani to ne.

27.04.2021 3 z 5

Cena krve Cena krve Sue Tanya Huff

Jestli mě tam něco opravdu nebavilo, byli to ty Henryho flashbacky. Ty mi tam přišli naprosto zbytečné. Jinak byl příběh fajn. Jsem divná, když shipuju Vicky s Mikem a ne s Henrym, když je očividné, že spolu nakonec skončí? Mně se prostě strašně líbí vztah mezi Vic a Mikem. I když kdo ví, třeba se můj názor změní.
Oddechovka, průměrná.

26.04.2021 3 z 5

Polibek stínů Polibek stínů Laurell K. Hamilton

Bylo to zvláštní, Anitu mám přečtenou celou (všechny díly v češtině), byla fajn, tak jsem si řekla, že zkusím i tuhle sérii. Série s Merry a Anitou mají očividně společné několik věcí. Sex, muže a mocenský kolotoč. Okolo téhle tří věcí se knihy od Laurell prostě točí. Už mě to ani nepřekvapuje.
Co musím ale uznat, jsem věrnej fanoušek Doyla, i když mu teda nevěřím xD

24.04.2021 3 z 5

Danse Macabre Danse Macabre Laurell K. Hamilton

(SPOILER) Začíná to být čím dál víc...divné. Všechno je teď o sexu, o mužích a o upíří politice.
Nejvíc divný mi přišel konec. TEĎ BUDE SPOILER.
Když se na konci vyspala Anita s Archerem, jako jenom s ním, bez Hladu a bez JC, čistě proto, že chtěla, nemělo by kvůli tomu být zle? Jakože, vždycky to byli jenom oni tři (nebo jako ne jenom, ale když se jednalo o Archera), Anita taky nedovoluje JCmu spát s Archerem, když jsou sami a technicky vzato ani když jsou s ní. Sdílejí se přes ní, pokud to tak můžu říct. Bojím se, že to jeden z nich na jí vytáhne, že s Archerem taky měla sex, aniž by tam JC nebyl. Nemusí to být JC, kdo to vytáhne, klidně Archer s jeho pochroumaným egem, ale chápete mě. Nehledě na to, že jí málem zabil. Jako opravdu zabil. Tak lehce by to podle mě stejně neprošlo, je to divný xD

19.04.2021 4 z 5

Micah Micah Laurell K. Hamilton

Čekala jsem od toho více, neříkám že ne. Nebylo to horší jak minulý díl, ale prostě je to úplně zbytečný díl, jestli mě chápete. V podstatě se tam nic nestane. Nic pro sérii důležitého, jenom pár menších informací o Micahovi a na vteřinku i o Larrym. That's all.

19.04.2021 3 z 5

Inkubovy sny Inkubovy sny Laurell K. Hamilton

Popravdě? Nejslabší díl ze všech. Už na začátku jsem se mračila. Z Anity jako by se stávala skoro až coura. Jakože, chápu ten Hlad, ale co je moc je moc. Kdyby se z knihy vynechal sex, kniha by měla třicet stránek. Byli tam světlé scény, ale bylo jich málo. Konec byl průměr, ale Micah to pozvedl, protože Micah je láska. Dala bych tomu tak 2,5*, podle mě fakt špatný. Jako by Anita už nebyla Anita. Ona byla vždycky ta drsná, nemilosrdná, výbušná a až bolestivě upřímná. Její morální zásady se tady úplně rozpadly, tedy, někdy byly spíš na obtíž, ale každý musí nějaký mít! To musí ojet celou domácnost i klub? Uff. Někdy jsem vrtěla hlavou a přemýšlela, že sérii odložím, ale chyběl by mi J-C a Micah. Taky mě zajímá, proč se další díl jmenuje "Micah" jestli se mu tam něco stane, tak pro mě ta série upadne do šuplíku „Mrtvá nejoblíbenější postava, znovu nečíst.”. Další díl přečtu, kvůli strachu o něj a budu doufat, že to po tomhle už nepůjde jenom z kopce.

12.04.2021 3 z 5

Až do dna Až do dna Chloe Neill

(SPOILER) Popravdě? Předchozí díl jsem u konce brečela, ale za tenhle díl jsem si nějak zvykla, že tam není a opravdu začala kopat za tým Jonah. Když pak Mal oživila Ethana, už mi to přišlo zvláštní. Jasně, Ethan a Merit jsou číslo, ale nevím. Za tu dobu jsem asi team Jonah. A to, že se přidala k Rudé gardě, v což jsem doufala, bylo super. Všichni ale víme, že Ethan s tím bude mít problém. Už předtím, když se na ní zeptala reagoval, jako by to bylo něco, co nesnáší. Taky by mě zajímalo, jak chce ty dva Merit skloubit, protože ačkoliv byl předtím její parťák Ethan, teď je jím Jonah, no ne? Mám z toho špatný pocit v žaludku. Uvidíme co dál.

27.03.2021 4 z 5

Z hrobu Z hrobu Jeaniene Frost

Překvapivě jsem zjistila, že jsem tento díl nikdy nečetla, do teď, samozřejmě. Nějak se mi vyhnul. Každopádně celou sérii zbožňuju, celý ten příběh a postavy mi přirostli k srdci a pochybuju, že tam někdy ztratí své místo. Krásné zakončení, ohledně Katie jsem byla překvapená a tak trochu doufám, že je někde podrobnější příběh Vlada, protože to asi moje nejoblíbenější postava, nebo tedy jedna z nich. Krásné ❤

24.03.2021 5 z 5

Na půl cesty do hrobu Na půl cesty do hrobu Jeaniene Frost

Znáte takové to, že když jste byli mladší, tak jste to nejvíc žrali, ale když to čtete po letech, málem si u toho smíchy lehnete na zem? Tohle je přesně první díl. Teda, ona je to dobrá kniha i série, ale jak jsem teď starší, strašně se nad tím směju. Třeba hned ze začátku? Jak vedla Bonese k autu? Víte jak se musel Bones bavit? Já bych se tam asi pochcala smíchy. Vůbec bych nezvládla udržet roli jako on. Zbožňuju to.

21.03.2021 5 z 5

Mráz nebo noc Mráz nebo noc Sara Raasch

Nevím jak tuhle sérii popsat. Asi je prostě oddechová. Dost věcí bylo předvídatelné, ale stejně se mi příběh líbil, i postavy v něm. Není to ale série, ke které bych se s radostí vrátila. Nemyslím si, že si jí přečtu znovu, ale jsem ráda, že jsem si jí přečetla.

15.02.2021 4 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Popsala bych to spíš jako oddechovou knihu. Měla jsem jí přečtenou za pár hodin a musím říct, že něco co se mi na ní opravdu líbí jsou hlášky. Naprosto jsem si zamilovala naši Pohanku a způsob její řeči. Někteří si na vulgarismy stěžovali, ale podle mě by to bez nich nebylo ono, nebo tedy hlavně ona. Taky jsem si velice oblíbila vztah mezi Lou a Reidem, to jak si pomalu propadali.
Není to podle mě ale na pět hvězdiček, není to podle mě kniha, kterou si jednou přečtu znova a ani to neskončilo tak, že bych byla nějak napjatá na druhý díl. Něco tomu prostě chybělo.
Dávám tři hvězdičky, i když to vidím spíš na takové 3,5*

30.01.2021 3 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Knihu jsem četla dva dny s přestávkami a musím říct. Waw. Už ze začátku mě úplně rozbila. Myslím, že se to stalo okolo 70 strany, každopádně se mi líbí svět, který Maasová vytvořila, Zbožňuju Bryce i všechny ostatní a popravdě? Zvraty mě překvapovaly, a bylo to znovu a znovu a znovu! Uznejme, u Skleněného trůnu i Dvorů to je z velké části celkem předvídatelné (Uznávám, kromě pár věcí) ale Půlměsíční město mě dokázalo neustále překvapovat. Myslím, že v něm jde úžasně vidět to, jak je Maasová co se ohledně psaní týče čím dál lepší, zkušenější a talentovanější. Nebyla tam jediná část, která by mě nebavila, nebo u které jsem se musela zastavit a protočit oči. Hodně krát jsem u knihy brečela. Ten svět člověka prostě pohltí a nepustí tě, dokud nebudeš na konci a nepřečteš si poslední vetu na konci v Prologu, jenom proto, aby jste vykulili oči a řekli si "A kurva.".

29.01.2021

Odhalená Odhalená Richelle Mead

Nádherný, samozřejmě to bylo trochu předvídatelné, ale neubíralo tomu na kráse. U Romana jsem brečela, protože je to prostě Roman, kdo ho sakra nemiloval? A ačkoliv jsem nejvíc fandila Sethovi, Romanovo láska k Georgie byla okouzlující sama o sobě. Carter byl moje druhá nejoblíbenější postava hned po naší sukubě, pak byl Seth, pak Roman a pak Bastien. Všechny postavy jsem si zamilovala.

07.08.2020 5 z 5

Stíny Stíny Richelle Mead

Reinkarnace. Reinkarnace. Reinkarnace. Tohle mi pořád zní v hlavě po dočtení tohohle dílu. Dvě smlouvy. Jiskření. Osud. Pořád a pořád dokola. Mám opravdu veliké podezření, že v době kdy byla Georgie ještě Letha, se neuzavírala jenom jedna smlouva s jedním člověkem.
Každopádně, můžu se mýlit, že ano. Ale stejně si za tím stojím.

06.08.2020 5 z 5

Žár Žár Richelle Mead

Waw, tenhle díl byl taky dost dobrej. Fakt jsem se bála, že Jeroma nenajde, ale jinak to bylo trochu předvídatelný. Bylo mi jasný, že přijde na scénu Roman, ale překvapil mě Dante. Taky jsem to do něj netypovala, ačkoliv když se na to podívám, vztahy Georgie nikdy nemůžou být úplně v pohodě, že ano xD ale ten konec? No sakra.

06.08.2020 5 z 5