Caine

19841984G. Orwell (pseudonym)

Bohužel, v takovém světě žijeme aniž bychom si to uvědomovali. Na každém rohu kamera, na internetu je uloženo každé slovo, které napíšeme do vyhledávače. Někdy to však může být i užitečné(radši aby nebylo), při hledání zločince nebo ztracené osoby.

TerrorTerrorD. Simmons

Tato kniha je prostě skvělá, od začátku do konce plná napětí a očekávání co bude dál. Také to trochu nabádá k zamyšlení o smyslu života. O našem nekonečném pachtění za pomíjivými věcmi.

06.12.2016

Zlodějka knihZlodějka knihM. Zusak

I když knih z druhé světové jsem již přesycen, tak tako kniha mě opravdu dojala :-)

15.11.2016

Analfabetka, která uměla počítatAnalfabetka, která uměla počítatJ. Jonasson

Po staříkovi, zklamání.

Sůl mořeSůl mořeR. Sepetys

Podle hodnocení jsem čekal něco víc, kupodivu žádné dojetí se nedostavilo :-(

15.11.2016

Dívka ve vlakuDívka ve vlakuP. Hawkins

Zpočátku jsem měl trochu zmatek v postavách, ale pak se mi to srovnalo :-) Celkem dobré čtení do vlaku :-)

15.11.2016

Farma zvířatFarma zvířatG. Orwell (pseudonym)

i lidi jsou různé...

15.11.2016

Jsou světla, která nevidímeJsou světla, která nevidímeA. Doerr

Velmi příjemné čtení :-) Vše je pomíjivé.

12.01.2017

SiloSiloH. Howey

Celkem zajímavé čtení, jsem zvědav na další díl. Doufám že se ve skutečnosti sila ještě nestaví :-(

20.01.2017

Zabijak Anders a jeho priateliaZabijak Anders a jeho priateliaJ. Jonasson

Myslím, že staříkovi se už nic nevyrovná.

15.11.2016

Bible osamělého člověkaBible osamělého člověkaG. . Xíngjiàn (pseudonym)

Po přečtení Hory duše jsem se těšil na další příjemné čtení, ale i když dočítám knihy do konce, vydržel jsem jen pár stránek. Je to zmatek nad zmatek. Nevím kdo je kdo. Zřejmě je to pro zdatnější čtenáře :-)

LilithLilithG. MacDonald

Skvělé čtení, pohádka pro dospělé, ale i k zamyšlení.

15.11.2016

Padesát odstínů temnotyPadesát odstínů temnotyE. L. James (pseudonym)

První dva díly jsem přečetl ze zvědavosti, na třetí už nemám chuť :-)

HyperionHyperionD. Simmons

Po Terroru jsem se těšil na další skvělý zážitek, ale byl jsem zklamán, přes básníka jsem se neprokousal, knihu jsem tedy odložil na neurčito.

28.12.2016

OsvíceníOsvíceníS. King

Celkem dobré, ale King psal i lepší :-) Viděl jsem i film, to však byla katastrofa.

10.01.2017

Zakázanou zemíZakázanou zemíA. David-Néel

Velmi zajímavé čtení.
z anotace:
První úspěšné proniknutí do Lhasy, hlavního města zakázané "Sněžné země". Tibetská cesta slavné orientalistky, převlečené za žebravou poutnici, byla nejen další výzvou tehdejším koloniálním režimům, ale i svému vlastnímu "poklidnému" životu. Kniha je vybavena bohatým doprovodným materiálem. V ilustrační příloze fotografie z autorčiných tibetských cest, mapy putování A. David-Néelové.

12.01.2017

Pravda o zkáze SodomyPravda o zkáze SodomyI. Kříž

Skvělý příklad totality. Myslím, že v jakékoli době a za jakéhokoli zřízení aktuální.

23.01.2017