Caine Caine komentáře u knih

Pravda o zkáze Sodomy Pravda o zkáze Sodomy Ivan Kříž

Skvělý příklad totality. Myslím, že v jakékoli době a za jakéhokoli zřízení aktuální.

23.01.2017 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Celkem zajímavé čtení, jsem zvědav na další díl. Doufám že se ve skutečnosti sila ještě nestaví :-(

20.01.2017 4 z 5

Zakázanou zemí: Cesta Pařížanky do Lhasy Zakázanou zemí: Cesta Pařížanky do Lhasy Alexandra David-Néel

Velmi zajímavé čtení.
z anotace:
První úspěšné proniknutí do Lhasy, hlavního města zakázané "Sněžné země". Tibetská cesta slavné orientalistky, převlečené za žebravou poutnici, byla nejen další výzvou tehdejším koloniálním režimům, ale i svému vlastnímu "poklidnému" životu. Kniha je vybavena bohatým doprovodným materiálem. V ilustrační příloze fotografie z autorčiných tibetských cest, mapy putování A. David-Néelové.

12.01.2017 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Velmi příjemné čtení :-) Vše je pomíjivé.

12.01.2017 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Celkem dobré, ale King psal i lepší :-) Viděl jsem i film, to však byla katastrofa.

10.01.2017 4 z 5

Hyperion Hyperion Dan Simmons

Po Terroru jsem se těšil na další skvělý zážitek, ale byl jsem zklamán, přes básníka jsem se neprokousal, knihu jsem tedy odložil na neurčito.

28.12.2016 3 z 5

Terror Terror Dan Simmons

Tato kniha je prostě skvělá, od začátku do konce plná napětí a očekávání co bude dál. Také to trochu nabádá k zamyšlení o smyslu života. O našem nekonečném pachtění za pomíjivými věcmi.

06.12.2016 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

První dva díly jsem přečetl ze zvědavosti, na třetí už nemám chuť :-)

15.11.2016 3 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

i lidi jsou různé...

15.11.2016 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Bohužel, v takovém světě žijeme aniž bychom si to uvědomovali. Na každém rohu kamera, na internetu je uloženo každé slovo, které napíšeme do vyhledávače. Někdy to však může být i užitečné(radši aby nebylo), při hledání zločince nebo ztracené osoby.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Zpočátku jsem měl trochu zmatek v postavách, ale pak se mi to srovnalo :-) Celkem dobré čtení do vlaku :-)

15.11.2016 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

I když knih z druhé světové jsem již přesycen, tak tako kniha mě opravdu dojala :-)

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Podle hodnocení jsem čekal něco víc, kupodivu žádné dojetí se nedostavilo :-(

Zabijak Anders a jeho priatelia Zabijak Anders a jeho priatelia Jonas Jonasson

Myslím, že staříkovi se už nic nevyrovná.

Po staříkovi, zklamání.

Lilith Lilith George MacDonald

Skvělé čtení, pohádka pro dospělé, ale i k zamyšlení.

15.11.2016 5 z 5

Bible osamělého člověka Bible osamělého člověka Gao Xíngjiàn (p)

Po přečtení Hory duše jsem se těšil na další příjemné čtení, ale i když dočítám knihy do konce, vydržel jsem jen pár stránek. Je to zmatek nad zmatek. Nevím kdo je kdo. Zřejmě je to pro zdatnější čtenáře :-)

15.11.2016 2 z 5