Byxy123 Byxy123 komentáře u knih

Zkouška věrnosti Zkouška věrnosti Julie Kagawa

Knihu jsem přečetla dvěma dechy. Ten první byl, že se jedná o dobře vymyšlený svět, který chcete objevovat a s každou stránkou doufáte, že se dozvíte něco víc, něco co tam vyloženě sedne a řeknete si "tak proto". Ten druhý dech byl, že některé scény byly až tak zdlouhavě napsané, že jsem měla tendenci otáčet stránky a číst si jen přímé řeči. Pak jsem se zase vrátila a přečetla i popis, ale myslím, že by se to stávat nemělo. Každopádně se těším na další díl.

18.02.2022 4 z 5

Reset Reset Amy Tintera

Kniha má zajímavý nápad, určitě bych ji ráda viděla jako seriál. Četla se dobře, svižně. Kdykoliv jsem měla chvilku času, tak jsem se k ní zase vrátila. Jedním dechem jsem přečetla posledních pár kapitol. Děj byl většinou nepředvídatelný, což je jedině dobře. Chybek jsem našla opravdu jen pár, z čehož mám velkou radost. :))

16.07.2021 4 z 5

Kůň na balkóně Kůň na balkóně Jane Ayres

Mám ráda knihy z Pony Clubu, teď už se jmenuje jinak. Ale tahle mě vůbec neoslovila.
Děj mi přišel příliš rychlý a uspěchaný a v podstatě jsem se nic nedozvěděla. Přečetla jsem knihu spíš že setrvačnosti než, že bych se těšila jak to asi může skončit.
Vím, že se každému líbí něco jiného, u mě bohužel nezabodovala.

01.01.2021 3 z 5

Mrtvé město Mrtvé město Erin Hunter

Jak bych jenom začala. :D
Tak, přiklonila bych se zde k obecnému názoru, že bych knihu dala číst dětem tak od 11 nebo 12 let, od 9 určitě ne. Řekla bych, že by se u některých pasáží mohly bát nebo je nepochopily.

Teď však k ději.
Tahle verze budoucnosti je jednou z dalších apokalyps. Akorát rozdíl je, že hlavní hrdinové mají kožich, 4 tlapky a svůj pohled na lidské věci. Velmi, velmi toto oceňuji a líbí se mi to. Občas mi však vadil překlad, kdy jména neseděla k tomu, co se zrovna dělo. Je to takové trochu smutné, že si musíte sami domýšlet, kde kdy kdo kam šel. Ne vždy, ale párkrát se to tam objevilo.
Celkově mě však kniha zaujala a těším se na další díl. :))

01.01.2021 4 z 5

Alík a tři šlechtici Alík a tři šlechtici Vlastislav Křivohlavý

Krásná pohádka o napravení tří rozmazlených psíků a síle přátelství. Mám moc ráda tuto knížku, vracím se s ní do dětských let. :))

18.11.2020 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Dlouho jsem ji odkládala, ale neměla jsem to dělat. Jedná se o velmi čtivou knížku, dobře napsanou. Ke konci se mi tedy zdála trochu uspěchaně zakončená, nejspíš aby se mohla v druhém díle vyvíjet cesta pletichaření a politikaření. Maličko jsem "tloukla hlavou do zdi" v případech, kdy se America rozhodla udělat hloupou věc, která se dala očividně udělat jinak. Jenže k takovým knížkám to patří, takže to byl jen můj problém, že bych to měla už ráda hotový. :D Jenže bez těchto rozhodnutí by nebylo pět dílů. :D

12.08.2020 4 z 5

Láska z deníku Láska z deníku Sarah Jio

Sice nejsem příznivcem románů, ale tento mě vážně pohltil. Sice v půlce mě to trochu přestalo bavit, ale pak se to zase rozjelo a jelo to až do konce knihy. Líbilo se mi, jak se překrývala současnost s minulostí. :) Doporučuji. :)

13.07.2020 4 z 5

Zase zoufalé ženy dělají zoufalé věci Zase zoufalé ženy dělají zoufalé věci Halina Pawlowská

Čekala jsem, že kniha bude stejně dobrá jako povídky, které paní Pawlowská vyprávěla a četla na své show. Nejspíš jsem vybrala špatnou knihu. Sice některé pasáže byly vtipné, ale bohužel taková nebyla celá kniha. No, snad příště budu mít šťastnější volbu. :)

17.04.2020 3 z 5

Hrobka nemrtvých Hrobka nemrtvých Rick Riordan

Úplně nejvíc boží. Tady není co vytknout, prostě další skvělý počin. Moc se mi líbí, jak se Apollón vyvinul od první knížky. Jak si uvědomuje své chyby a prostě všechno.
Moje emoce se točily a střídaly kolem smutku, radosti, smíchu, slz, vyděšení a zase smíchu. Trefné poznámky, no prostě nemám jiných slov, než samou chválu.

03.04.2020 5 z 5

Tajemství v písku Tajemství v písku Sharon Siamon

Druhý díl se mi líbil o něco více, než díl první. Možná to bylo i zvolením jiného písma, takže se informací vešlo na stránku více. Samotný děj byl stejně napínavý, když to beru z pohledu mladších dětí, pro které je knížka určena. :) Ale své si v ní najdou i dospělí, kterým nevadí se vrátit do dětských let. :D

25.03.2020 4 z 5

Útěk k oceánu Útěk k oceánu Sharon Siamon

Jsem z knížky trochu v rozpacích. Příběh jako takový byl dobrý, ale občas jsem měla pasáže, do kterých jsem se musela nutit. Co mě však lehce rozčilovalo, tak byly chyby, kterých bylo bohužel dost. Vynechaná slova kazí trochu dojem. :D
Začala jsem číst už druhý díl a ten je od první stránky v mnoha ohledech lepší, proto jsem zde udělila jen 3 hvězdičky, i když jsem váhala jestli nedám 4. Ale v druhém díle je lepší popis míst, postav i toho, co se děje, proto jsem se rozhodla, že prvnímu dílu dám jen 3.

19.03.2020 3 z 5

Legenda o koni z ostrova Morvona Legenda o koni z ostrova Morvona Jenny Hughes

Knížka se mi líbila, je opravdu pro mladší čtenáře, kteří mají rádi koně. Příběh byl napínavý až do konce, vůbec jsem netušila, že špatné věci dělala osoba, kterou nakonec usvědčili. :))

11.03.2020 4 z 5

Přízraky z Grinshillského lesa Přízraky z Grinshillského lesa Eleanor Jones

Pěkně čtivá knížka, krásný příběh. :) Jen pro někoho citlivějšího se může zdát trochu strašidelný, ale není to tak strašné. :D

07.02.2020 4 z 5

Opuštěná Opuštěná Angela Dorsey

Tato kniha mě velmi bavila, jak zápletkou, tak rychlostí příběhu. Zbytečně se netáhl, akorát bych měla malinkou výtku. :D Když si Laura údajně vyvrtla kotník a o pár stránek dál se radostí točila dokola, tak mi to moc smysl nedávalo, ale možná jsem jen hnidopich. :D Ale všechno ostatní bylo pěkné a asi jednu větu před tím, než přišla na to, kdo ji sleduje, mi to došlo taky. :) :D

15.01.2020 4 z 5

Večerní přítel Večerní přítel Emma Raven

Bohužel musím dát špatnou známku, protože mě moc neoslovil děj. Většinou podobné knížky mám rychle přečtené, ale do téhle jsem se musela nutit. Přišla mi až překombinovaně napsaná.

06.01.2020 3 z 5

Nový život Nový život Martina Eberhard

Žádné náročné čtení, ale myslím, že dětem by se mohlo líbit. Zkrátka odpočinková knížka. :)

19.12.2019 4 z 5

Jak se Míša ztratil a zase našel Jak se Míša ztratil a zase našel Alois Joneš

Krásné čtení, doporučuji všem dětem. I když třeba budou lehce ztraceni u popisu telefonování, kdy ještě byla zapotřebí ústředna s přepojováním hovorů, ale myslím že to vůbec nevadí. Alespoň se seznámí s dřívějším způsobem života. :)

19.12.2019 5 z 5

Temný oheň Temný oheň Angela Dorsey

Miluju edici Anděl koní. Autorka má krásný styl psaní a vždy se mi líbí, jak bojuje dobro proti zlu. Velmi doporučuju. :)

24.09.2019 5 z 5

Záhada na farmě U Černého koně Záhada na farmě U Černého koně Jenny Hughes

Knížečka, kterou mám přečtenou za jedno odpoledne. Můžu ji jedině doporučit, už od dětství ji mám ráda a myslím, že by se mohla líbit každému milovníkovi koní. :)

24.09.2019 5 z 5

Kaziměsti Kaziměsti Martin Bečan

Nevím, co bych měla napsat jiného, protože podle mě tu již vše zaznělo. Kniha mě nadchla od půlky, ke konci jsem ji už hltala jedním dechem. Akorát mi občas přišlo, že byl příběh na jednom místě a najednou jsme byli úplně někde jinde, v jiné časové době. Ale i přes mouchy se jedná o knížku, ke které se jednou vrátím. :)

24.09.2019 3 z 5