Byxy123 Byxy123 komentáře u knih

Durotan Durotan Christie Golden

Poutavá. Napínavá. Čtivá. Nevím jak jinak bych ji specifikovala nebo popsala. Jinak bych musela něco z příběhu vyzradit. :)
Jediné, co se mi trochu nelíbilo byly chyby jak pravopisné, tak občas v překladu. Vím, že se nedá uhlídat vše, ale bohužel jsem na tohle trochu háklivá. :D

11.08.2016 4 z 5

Zrcadlení Zrcadlení A.G. Howard (p)

Nevím jak bych měla okomentovat konec. Celý průběh a příběh byly opravdu parádní, nenudila jsem se, odsýpalo to a postavy dělaly přesně to, co jediné jsem nečekala, že udělají.
Ale konec, já nevím. Patřím k těm, kterým se líbí dobré konce a podle mě to je dobrý konec, ale jsem z toho trochu rozpačitá. Ani neumím přesně pojmenovat to, co mi tam chybělo (jestli vůbec něco :D). Tak či tak, 4 hvězdy zasloužené za úžasnou Říši divů.

29.06.2016 4 z 5

Divotání Divotání A.G. Howard (p)

První čtvrtina knihy mě přišla hrozně roztahaná, pořádná akce se neděla (teda taková, která by mě zaujala a já bych nemohla přestat číst). :D Ale pak se to nějak zlomilo a 3/4 knihy jsem přečetla za jeden den. :D A bylo to ohromně napínavé a příběh měl spád. Doufám, že bude kniha pokračovat ve stejném stylu a tempu i v dalším díle, protože potřebuji znát, co se stalo, co se stane a jak to vlastně dopadne.

07.06.2016 4 z 5

Krev polobohů Krev polobohů Rick Riordan

Nenacházím slov. Prostě důstojné zakončení série. A zaslouženě 5 hvězd. Kdyby existovalo jako v Červeném trpaslíkovi, že si z paměti vymažu tyto knížky, tak bych to udělala, abych si je mohla přečíst znovu. :D

28.03.2016 5 z 5

Princezna Bojovnice Princezna Bojovnice Mitchell A. Larson

Dlouho jsem váhala, jestli dám knížce 3 nebo 4 hvězdičky. Nakonec vyhrály 4, protože se příběh cca od 3/4 rozjel a dočetla jsem ji jedním dechem.
Líbilo se mi pojetí knihy, nápad byl dobrý, jen občas mi scházelo to TO, co dělá knížku knížkou. Občas mě i překvapila, jak se vyvíjela a neměla jsem takové nutkání ji odložit a nedočíst. Proto 4 hvězdičky. :) Na oddech dobrá.

10.03.2016 4 z 5

Hádův chrám Hádův chrám Rick Riordan

Nejde dát míň než 5 hvězdiček. Za mě další dobrá kniha v této sérii. :) Zajímavé zvraty, zápletky a rozuzlení. Takže brzy se vrhnu na závěrečný díl. :D

21.02.2016 5 z 5

Znamení Athény Znamení Athény Rick Riordan

Kdyby to šlo, tak dám 4 a půl hvězdy. Příběh parádní, zápletka geniální, vývoj postav a vlastně celého příběhu úžasné. Jediné co knihu trochu kazilo byly překlepy a podle mě chyby v překladu. Nebylo jich mnoho, ale trochu mě to kazilo dojem z knihy.
Ale to nebrání tom, abych si hned přečetla další díl. :)

23.01.2016 4 z 5

Neptunův syn Neptunův syn Rick Riordan

Já nevím jak to napsat. :D Prostě Percy nezklame. Líbí se mi, jak je příběh vyprávěný z různých pohledů, dává to knize takový rychlejší spád. Za mě 5 hvězd a rychle na třetí díl.

06.01.2016 5 z 5

Proroctví Proroctví Rick Riordan

Kniha nezklamala. :) Raději jsem si nic neslibovala, ani nepředstavovala, abych moc neporovnávala s Percym. :D Ale prostě, řekla bych, že je na stejné úrovni. Moc se těším na další díly. :)

05.12.2015 4 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Celou knihu jsem přečetla bez dechu. Ale ten konec mě trochu zaskočil. Podle mě zůstalo mnoho otázek nezodpovězených. Možná to je jen můj názor nebo, že jsem si nevšimla, že by byla nějaká z mých otázek zodpovězena. :) Ale byla to úžasná série. :D

04.11.2015 4 z 5

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Já.. prostě.. nevím jak bych slovy popsala, to co jsem přečetla. Musela bych se nejspíš uchýlit k prozrazování děje a to se mi moc nechce. Takže kolem a kolem, občas byl děj trochu protáhlý, ale jinak jsem knihu přečetla jedním dechem . :) Takže zasloužené 4 hvězdy. :)

18.10.2015 4 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Přes léto není pořádně čas číst, ale když jsem čas měla, byla jsem ráda, že mi ho krátí zrovna Eragon. Je to příběh plný kouzel, akce, napětí, překvapení, zvratů a prostě mě bavil. :D

21.07.2015 4 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Měla jsem problém se začíst do prvních asi 10 stránek. Ale když se příběh dostal do větších obrátek, a hlavně se objevil Morfeus, měla jsem zase problém knihu odložit. :D Určitě si ji někdy přečtu znova, protože zažít s Alyssou znovu cestu po Říši divů bude paráda. A zkusím si přečíst i Alenku v Říši divů, abych vlastně viděla, jak to všechno začalo. :)

29.05.2015 4 z 5

Skrytá hrozba Skrytá hrozba Maggie Stiefvater

Kniha pokračovala v duchu prvního dílu. Takže za mě 4 hvězdičky. Tento díl byl akční, rychle se dal přečíst. :) Jen mi trochu vadilo sobecké chování Mej-Lin, ale třeba to ještě v dalších knížkách vychytá. :D

16.04.2015 4 z 5

Zrození hrdinů Zrození hrdinů Brandon Mull

Mám ráda takovýto námět. Každý má své spirituální zvíře.. Myslím si, že mladší čtenáře to bude bavit. Mě (ikdyž je knížka od 11 let) bavila také. Příběh svižně odsýpal, ani jsem se moc mezi jmény neztrácela. :)

13.04.2015 4 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Joanne Rowling

Kniha mě bavila více než Fantastická zvířata. Ale jak je napsáno níže, zaujme spíše fanoušky Harryho Pottera.

07.04.2015 4 z 5

Kniha spíše zaujme fanoušky Harryho Pottera, než čtenáře, kteří Harryho moc nemusí. :D Pro mě jsou Fantastická zvířata zpestřením celé ságy. :) Ikdyž Famfrpál mě bavil víc.

07.04.2015 4 z 5

Noční loď do Číny Noční loď do Číny Damian Dibben

Další kniha kterou jsem musela dočíst, ikdyž jsem pak šla spát ve 2 ráno. :D Ale prostě strážci minulosti je série, která vás uchopí a stáhne do svých čtivých a napínavých stránek. :D Jen doufám, že další díl bude brzy napsán a vydán. :D

04.04.2015 5 z 5

Prokletí Prokletí Michaela Burdová

Ráda čtu knížky od Míši, ale tato mě zaujala asi až na posledních 10 stránkách. Děj se mi zdál trochu nezáživný. Možná i dost. nevím jestli jsem čekala něco ve stylu Křišťálů, ty mě bavily dost. Možná, že si koupím i druhý díl, ale moc se mi do toho nechce. U jiných sérií jsem nedočkavě běžela do knihkupectví a byla snad mezi prvníma, co si knížku koupila. Asi to risknu, ale celkově, tato kniha se prostě nepovedla.

27.03.2015 3 z 5

Vraždy v ulici Morgue a jiné povídky Vraždy v ulici Morgue a jiné povídky Edgar Allan Poe

Některé povídky byly úžasné a u některých jsem se občas ztrácela v ději. Proto 4 hvězdy. :)

24.03.2015 4 z 5