Byxy123 Byxy123 komentáře u knih

Uzdravený poník Uzdravený poník Sarah Hawkins

Krásně napsaná knížka pro děti. Nechybí šťastný konec a poutavý příběh. :)

13.07.2019 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Pěkné rozšíření světa Harryho Pottera. Ne všechny bajky se staly mými oblíbenými, ale nemám ani nic proti nim. Líbí se mi poznámky Albuse Brumbála, které příběhy zpestřují a přidávají jim nový rozměr. :)

05.05.2019 4 z 5

Ledová jako sníh Ledová jako sníh Danielle Paige

Dlouho, dlouho jsem váhala, jestli dát 3 neb 4 hvězdičky. Ale začnu od začátku. Jen upozorňuji, že se objevuje pár spoilerů.
První část knížky, která se odehrává v ústavu? Naprostá pecka, líbilo se mi jak prostředí, tak postupné seznamování s ostatními pacienty. A samozřejmě otázka co se vlastně stalo mezi Snow a Baleem.
Jenže, jak se Snow dostala do Algidu, přišlo mi, že příběh začal postrádat prvotní spád. Vedlejší postavy nedostaly tolik prostoru, jaký by si podle mého zasloužily. Nevím, jestli mi víc k srdci přirostl Kai nebo Jagger, kterého jsem 3/4 knihy nemohla skoro vystát, ale na konci si moji oblibu získal. A trochu mě rozčilovala i Snow svojí touhou najít a vysvobodit Balea (snad jsem vyskloňovala správně). Na jednu stranu je to samozřejmě krásné a šlechetné, ale na tu druhou to nemusela připomínat každou druhou stránku.
Ale abych nebyla jen negativní, nápad skvělý, příběh trochu pokulhával za nápadem, ale měl i skvělé pasáže, které jsem přečetla jedním dechem. A Temperly? Krásně to zamotala, stejně jako matka Snow. Je škoda, že autorka ještě druhý díl nenapsala (tedy nenašla jsem o něm zmínku). Má však na kontě knihy z Algidu z doby, než se Snow vůbec narodila. Jestli se jich někdy dočkáme v češtině, kdo ví, ale jsem pro, aby se autorka rozhodla pokračovat. Ráda bych se dozvěděla, jak to s hrdiny vlastně dopadlo.

02.05.2019 4 z 5

Luisa a Lotka Luisa a Lotka Erich Kästner

K této knize se každý rok velmi ráda vracím. Poprvé jsem ji četla ve škole, v rámci třídního čtení a od té doby je jedna z mých nejoblíbenějších. Jedná se o pohodové čtení, u kterého nemusíte až tak moc myslet (jedině, když si ujasňujete kdo je kdo a kde). :D
Určitě doporučuji dětem, ale samozřejmě i dospělým. Myslím, že je v ní spoustu dobrých postřehů, které se dají použít v jakékoliv době. :)

09.04.2019 5 z 5

Dívka z inkoustu a hvězd Dívka z inkoustu a hvězd Kiran Millwood Hargrave

Musím pochválit nápad autorky, protože ten byl skvělý. Bohužel mi přišlo, že konec přišel dřív, než měl, že oproti zbytku knihy byl málo rozepsaný a trochu uspěchaný. Co mě bilo do očí byla volba jmen. Bylo to jako průřez různými státy, kde Máša ve mě evokuje něco typicky ruského a naopak Lupe něco trochu mýtického. Stejně na tom byly kontinenty. Vím, že vymýšlet nová a nová jména je těžké, ale je dobré se držet buď vše vymyšleno nebo vše přebráno. Také mi přišlo, že občas nebylo něco pořádně dovysvětleno a musela jsem si to domyslet. Ale kdybych knihu četla v mladším věku, tak se možná nad tím tak nepozastavuji. :)
Nelituji, že jsem ji četla, jen nevím, jestli se k ní ještě někdy dostanu.

05.03.2019 3 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

U tohoto dílu mě stále něco rozptylovalo. Tedy hlavně dějově. Na začátku jsem přemýšlela, kdy se vlastně odehrály souboje v prvním díle. Pak jsem u všemožných démonů a podsvěťanů zase přemýšlela, co o nich vím, kam je zařadit, co jim vadí a tak. Příběh sám o sobě je dobrý, ale na mě tam bylo moc věcí, které jsem si musela pamatovat nebo dohledávat. Nakonec jsem však knížku dočetla a došlo mi, že jsem ji asi moc řešila. Ona je napsána spíš stylem "užívej si příběh a neřeš moc detaily". A pak to šlo samo. :D Líbilo se mi, že bylo více scén napsaných z pohledů různých osob. Určitě si další díl s chutí přečtu. :)

11.01.2019 4 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Měla jsem tendenci srovnávat s filmem, ale i tady platí, že mi kniha sedla více než film. Škoda, že bylo málo pasáží, které by se zaměřily i na někoho jiného, než na Clary. Snad se to zlepší v dalších dílech, na které se těším, protože mám spoustu otázek, které bych potřebovala zodpovědět. :D

20.11.2018 4 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Po dočtení se ve mně míchaly dva pocity. Radost z toho, že to dopadlo, jak jsem si přála a také z toho, že to byla dobrá série. Ale ten druhý pocit byla jakási rozladěnost z toho, jestli jsem se na konci dozvěděla vše, co jsem měla zahaleno tajemstvím. První, co bych vytkla, byly chyby. Na překlepy se už nedívám, či jestli chybí nebo přebývá slůvko. Jo, stávat by se to nemělo, ale co se dá dělat. Horší bylo, že se párkrát objevilo jiné jméno, než které být mělo, takže to dojem trochu kazilo, když jsem se musela vracet a přemýšlet, kdo že to teda mluví. A to s těmi tajemstvími, buď jsem nedávala pozor a budu si celou sérii muset přečíst ještě jednou, ale to mi vůbec nevadí nebo to nebylo nikde řečeno. Nechci tu ale vypisovat, co se mi zdálo nevysvětleno, protože bych mohla omylem něco vyzradit.
Z celkového hlediska byla Griša pěknou sérií, kterou bych rozhodně doporučila. Čtivá, rychle ubíhala a už se těším, až se znovu potkám s Malem, Alinou a dalšími postavami. A ani mi nevadilo, že Temnyjův příběh byl jaksi v pozadí. Ono, když už předešlé dvě knihy byly napsány z pohledu Aliny, tak by mohlo působit zmatek, že se dostáváme i k vyprávění z pohledu jiné postavy. I když na druhou stranu by to mohlo být určitě zajímavé.

16.10.2018 4 z 5

Nedoporučuji ji čít po nocích, pokud jste strašpytel. Ale jinak ji velmi doporučuji. Děj se nijak netáhl, měl hlavu i patu. Těším se na další díly. :)

08.08.2018 4 z 5

Zachraňte Rafea! Zachraňte Rafea! James Patterson

Tento díl mě zaujal úplně. Rychlý, svižný příběh, také vtipný, prostě tento doporučuji ze všech nejvíc. :D

27.06.2018 5 z 5

Dostaňte mě odsud Dostaňte mě odsud James Patterson

Tento díl se mi nezdál tak vtipný, jak předchozí, ale i tak byl čtivý. Doporučuji těm, kteří se chtějí zasmát. A nemyslím jen mladší čtenáře, podle mě se u toho pobaví i dospělí. :D

21.06.2018 4 z 5

Můj nejhorší školní rok Můj nejhorší školní rok James Patterson

Je to už dlouho, co jsem ji četla, ale vím, že mě naprosto bavila. :D

21.06.2018 5 z 5

Jak jsem přežil šikanu, brokolici a Hadí kopec! Jak jsem přežil šikanu, brokolici a Hadí kopec! James Patterson

Tato knížka byla lepší, než předchozí díly. Prostě se mi vyprávění z pohledu Rafe líbí víc. :D Tento díl byl svižný, vtipný a oddechový. Nemusíte u toho moc přemýšlet. Jen si vychutnáváte příběh. :)

21.06.2018 4 z 5

Kyberšikana - Průvodce novým fenoménem Kyberšikana - Průvodce novým fenoménem David Šmahel

Tuto knížku jsem četla jen proto, že jsem ji potřebovala do školy. Je celkem dobře zpracovaná, jen s některými pasážemi jsem trochu nesouhlasila, ale to může být způsobeno, že je přeci jen trochu starší. Nicméně si myslím, že většina napsaného je i pro dnešní dobu více než aktuální.

25.03.2018 4 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Tato kniha byla mojí prvotinou od Jojo a musím říci, že jsem ráda, že jsem se do toho pustila. První asi 4 kapitoly mi tedy trvalo se začíst, ale to přičítám spíše tomu, že na romány nejsem zvyklá. Pak když se děj přenesl do přítomnosti jsem se musela ke čtení trošičku nutit, protože to byl velký skok hlavně ve formě vyprávění, ale pak když jsem se do toho pořádně ponořila, musela jsem hltat další stránky, jen abych věděla jak to skončí. :)

12.03.2018 4 z 5

Zasněžená červenka Zasněžená červenka Mary Kelly

Pokud si chcete tuto knížku přečíst, tak doporučuji, aby jste se naladili na dítě v sobě. Pak se Vám tato knížka bude moc líbit. Já se ani nedivím, že nejmladším čtenářům se tyto knížky líbí. :) Když mají kladný vztah ke zvířátkům, tak je pořízení potěší. :)

15.01.2018 4 z 5

Temné proroctví Temné proroctví Rick Riordan

Apollón nezklamal. :D Jeho průpovídky, občasné odbočení, jako vzpomínání na jeho božství... Moc jsem se bavila a čekám na další díl. Kdo jste zažraní do tohoto světa, jednoznačně doporučuji. :)

10.01.2018 5 z 5

Snížkova dobrodružství Snížkova dobrodružství Michaela Burdová

Je pro mě těžké dát 3 hvězdičky (zase si postěžuji na absenci půlky hvězdičky), ale myslím, že na 4 to nebylo. Nevím proč, ale knížka mi přišla velmi jednoduše napsaná a to mě nějak nebavilo. Jak je zmíněno v komentáři pode mnou, také čekám na dílo, které by se vyrovnalo Křišťálům moci.
Tato knížka je dobrá pro připomenutí světa jednorožců a starých známých a to je tak nějak vše. Pozitivní ovšem jsou obrázky, které jsou velmi povedené. :)

23.12.2017 3 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Kniha se mi četla dobře, jen se mi nezdálo, jak to vždy dopadlo jinak, než jsem si představovala. :D Ale to je jen můj problém. Knihu doporučuji všem, kteří četli první díl. :)
Ale za co musím jednu hvězdu strhnout je docela častá přítomnost chyb. Dobře, když se v knížce objeví jedna za celou dobu, dá se to přežít (ale ani tak by se to dít nemělo). Ale tolik? Nebyla kapitola, kdy jsem nějakou chybu nenašla a musím říct, že už i mě to rušilo.

18.12.2017 4 z 5

Strach ze svobody Strach ze svobody Erich Fromm

Tuto knížku jsem četla jen proto, že nám to bylo dáno za povinnost ve škole. Nějaké myšlenky by se daly použít i k dnešku. Celkově mě kniha neoslovila a nenašla jsem pasáž, u které bych se zastavila a začala o ní více přemýšlet.

03.11.2017 3 z 5