bytost bytost komentáře u knih

Dokud jsme dva Dokud jsme dva Helena Tyburcová

Kniha je rozdělena na dvě části. Ta první je souhrnem postřehů ze života, jak jej vidí naše děti s vnoučaty a jak starší generace. Je to výpověď o době ve které žijeme a čase jež nás neustále nutí učit se nové věci. Jak se nám to starším daří a jak vidíme sebe navzájem v partnerství i v soužití s dětmi. Tato část je úsměvná a zaručeně vás pobaví. V druhé části autorka popisuje umrtí manžela a její prožívání této hluboké životní rány. Knihu mi daroval bratr, který je nucen svůj život rekapitulovat a tak nás všechny kolem elegantně připravuje....co dodat? Čtěte a myslete na každé nové ráno, děkujte za něj.

23.04.2019 5 z 5

Energetičtí upíři Energetičtí upíři Christiane Northrup

UPÍR = ten co vám odčerpává finance, životní síly, citově vás vydírá a je zdatný manipulátor!
To jen na vysvětlenou pro ty, co se domnívají, že upír ,,jen,, saje krev. Knihu napsala ženská lékařka, která ve svých knihách řeší život a mezilidské vztahy komplexně, tedy nejde jí primárně jen o tělesnou schránku člověka.
Věděli jste že díky provedeným studiím se zjistilo, že se každý pátý člověk rodí s postižením mozkového centra a důsledkem je to, že nemůže být empatický a soucitný vůči druhým lidem? Víte o tom, že každý pětadvacátý člověk je vlastně psychopat tzv. bezcharakterní a všehoschopný? Že ne, tak se podívejte na naší politickou scénu, v ní se vyskytují jedinci všeho druhu.

Ale abych se držela obsahu knihy. Pokud jste jedinec soucitný a empatický vůči potřebám druhých lidí a stále se divíte, že se vám vložená energie a pomoc nevrací a vy jste vyčerpaní a naštvaní, že neumíte říci kategorické A DOST ! Kupte si tuto knihu a čtěte, dostane se vám odpovědí, jak jste se do této situace dostali a jak z ní ven. Pokud vás v souvislosti s někým ve vašem životě napadne věta:,, on (ona) za to nemůže, měl těžké dětství, zemřela mu matka, narodil se do špatné doby, do špatné rodiny, přišel o práci,, atd. Tak v knize se dočtete, že energetického upíra změnit nelze, tak jako vy jste se narodil empatický a nevybral jste si to vědomě, stejně tak se energetický upír takto narodil a nezmění se! Je to učebnice, kterou všem doporučuji.

13.11.2018 5 z 5

Nedostatečný pocit vlastní hodnoty Nedostatečný pocit vlastní hodnoty Heinz-Peter Röhr

Tato kniha je bible pro prožití štastného života. Psycholog velmi jednoduchým, ale kvalitním způsobem popisuje, co vše dítě od rodičů přebírá za vzory jednání, jak se jich snažíme v průběhu života neúspěšně zbavit a jaká je náprava. Kniha je rozdělena na tři části: Síla tajných programů - získaných výchovou v dětství, Antiprogrami falešná spása - jak se neúspěšně dle podvědomích vzorců snažíme o nápravu a poslední část Nové programy pro lepší život - bez ohledu na věk čtěte a radujte se, že nebude třeba trávit moře času u psychologa, či polykat antidepresiva....Velmi doporučuji všem, pochopíte reakce svoje i svého okolí a už se konečně osvobodíte, získáte svobodu pro svůj další život! Hodně štěstí v práci s knihou.

28.08.2018 5 z 5

Musela jsem zemřít Musela jsem zemřít Anita Moorjani

Knihu jsem koupila bráškovi, protože prochází podobnou situací jako autorka. Neodolala jsem a přečetla ji, dříve než ji předám :-). Musím souhlasit s Garfinelou, v každém vyvolá přečtení jiné pocity. Moc se mi líbila slova Anity kdy píše, že slova nemohou vyjádřit to, co prožila tak, abychom mohli cítit to co ona. Použila přirovnání kdy ve skladu úžasných věcí různých tvarů, barev, vůní a zvuků je zhasnuto. Každý z nás vidí ve světle své malé baterky jen částečně realitu. Když se rozsvítí a můžeme vidět nádherný celek, tak po zhasnutí už nikdy nebudeme stejní! Já knihu doporučuji, nemusíte s obsahem souhlasit, to ani Anita nevyžaduje, neradí, jen vydává své hluboké osobní svědectví.

24.07.2017 5 z 5

Andělé v mých vlasech Andělé v mých vlasech Lorna Byrne

Kniha je úžasná a pro toho, kdo má již otevřené srdce a miluje přírodu a lidi obohacující.
Těm kdo nevěří v anděly , nezoufejte. Mějte pevnou víru, že strážného anděla máme každý, jen nejsme schopni a ochotni je požádat o pomoc a oni nám tak rádi pomáhají, jen bez našeho svolení nemohou.
Vidět anděly je stejně reálné, jako vidět květinové víly, které jsem já uviděla. Faktem je, že ony se nechají uvidět jen tomu, kdo má již otevřené srdce a soucítí s lidmi i s přírodou. Tak že přátelé, čtěte a rozmlouvejte s anděly , oni se vám pak nechají uvidět.....

25.01.2017 5 z 5

Meditace jako píseň duše Meditace jako píseň duše Karel Funk

Dočetla jsem tuto knihu a chce se mi dlouho mlčet. Jako proč? Abych si uchovala to vnitřní světlo a krásu, které ke mě z písmen v knize promlouvala. Je úžasné, že se panu Funkovi podařilo na tak málo stran vtěstnat tolik hutných informací o nás lidech, našem směřování v tom, být hodni toho světla v nás.
Kniha nám při troše dobré vůle umožňuje stát se moudrými a rozlišovat včas falešné proroky a chrání nás před nástroji manipulace. Kdo chce žít život tak, aby až nadejde jeho čas, mohl říci: ,, bylo to krásné a stálo to za to!,, čtěte a radujte se z každého nového dne !

01.01.2017 5 z 5

Psychoterapie pro laiky Psychoterapie pro laiky Viktor Emil Frankl

Cituji:,,(Medicína je dnes konfrontována s úkolem rozšířit své funkce. V období krize, jakou nyní zakoušíme, je nezbytné, aby si lékaři oblíbili filozofii. Velkým neduhem doby je bezcílnost, nuda a ztráta smyslu.) Takovým způsobem jsou lékaři pokládány otázky, které vlastně nejsou charakteru lékařského, ale filozofického, a on na ně sotva může být připraven. Pacienti se obracejí k psychiatrovi, protože pochybují o smyslu svého života nebo si zoufají a nevěří, že by jakýkoli smysl života našli. Znamená to následovat rady Kantovy, používat filozofii jako medicíny. Jestliže se toho lékaři zaleknou, pak je můžeme podezírat, že tak činí ze strachu, aby se nesetkali s vlastním existenčním vakuem.
Samozřejmě lze být lékařem, aniž by se člověk podobnými problémy trápil: ale potom platí to, co v podobné souvislosti mínil Paul Dubois: že se od zvěrolékaře odlišuje pouze tím, že má jiné pacienty.,, konec citátu.

Autor konstatuje, že se v dnešní době (kdy se například potýkáme s nezaměstnaností) kdy se šíří nemoc dneška, ztráta smyslu života, zvláště u mládeže, překračuje hranice všech států. Když máme dojít k řešení, máme se vrátit zpět k dvěma oblastem: ke ztrátě instinktu a ke ztrátě tradice. V knize je velmi mnoho kvalitních informací pro laiky i odbornou veřejnost. Kniha mne velmi zaujala, doporučuji.

31.08.2016 5 z 5

Atlas lidského těla Atlas lidského těla Pierluigi Diano

Patoložka, která nás vyučovala, nám nákup této knihy doporučila s vědomím, že i laik se s její pomocí může po určité době dost dobře orientovat v tom, jak jeho tělo funguje. Kniha má rozměru 27 x 29 cm a výška 3,5 cm. Má sice jen 140 stran, ale každá z nich se dá směrem ven rozložit a obsahuje velké množství fotografického materiálu s úžasným popisem, tak že čteme reálně 280 stran...:-)
,,Tento atlas chce při pozorování lidského života vzbudit něco, co nelze popsat: dojetí a úžas. Uspořádání svazku tedy odpovídá ,,životní,, dráze, začíná buňkou, pokračuje narozením člověka, dále ukazuje jak život probíhá v celém těle a jak navazuje spojení s vnějším světem skrze pět smyslů. Fotografie možná sdělují krásu lidského těla lépe než slova: jen fotografie mohou vyvolat tak nitěrný a osobní dojem nad zázrakem života.,, Je to lepší než detektivka. Doporučuji.

30.08.2016 5 z 5

Indigové pohádky Indigové pohádky Martina Mia Svobodová (p)

Je to nádherná kniha, koupila jsem jich hned několik maminkám v mém okolí a světe div se, jednu jsem si ponechala. Jako proč, když už jsem dávno dospělá? No proto, že i já potřebuji v těžkých dnech načerpat sílu a laskavost, kterou nám kniha poskytuje. Kniha je kouzelná a četla jsem, že jedna z maminek se vyjádřila, že každé její dítko dostane v upomínku na své dětství tuto knihu a jeho první botičky. Je to více než symbolické, botičkám ve kterých se vydají do světa kniha poskytne ten správný směr...tak hurá za dobrodružstvím jménem život!

27.07.2016 5 z 5

Lékařské vědy proti pověrám a šarlatánství Lékařské vědy proti pověrám a šarlatánství Otto Prokop

Vzhledem k tomu, že kniha vyšla před 32 lety, je nasnadě, že dnešní lékaři již mění své radikální postoje k alternativním způsobům léčení a s alternativci v mnoha případech spolupracují. Je také mnoho lékařů, kteří již homeopatické léky svým pacientům indikují, zkrátka vývoj nelze zastavit ani v této oblasti lidské činnosti, za což jim patří velké díky.

25.07.2016 odpad!

Zdraví je v hlavě, ne v lékárně Zdraví je v hlavě, ne v lékárně Alexander Svijaš

Jak začít komentář? Jsem nadšená! Je to má první kniha, kterou jsem od tohoto autora přečetla, ale už dnes vím, že se k ní budu stále vracet. Autor píše velmi srozumitelně, jasně o příčinách a vzniku nemocí. Pro představu uvedu názvy kapitol:
1. Odkud nemoci pocházejí
2. Univezrální algoritmus léčení
3. Pracujeme s fyzickým tělem
4. Pracujeme s vnitřními energiemi
5. Zbavujeme se emocionálního negativu
6. Budeme pracovat s hlavou
7. Kdo je už na této cestě
Kniha je založena na myšlenkách tzv. rozumné cesty, což je souhrn pravidel jak se zbavovat svých idealizací. ,,Všechno, co ve svém životě máme, jsme si vytvořili sami!,,
No není to pecka, když jsem si nemoc vytvořila a přijala jsem za to 100% odpovědnost, tak mám ve své hlavě klíč k tomu, jak se vyléčit. Knihu doporučuji. Závěrem si dovolím jeden citát z přebalu knihy:
,,Čím déle žiju, tím vic se přikláním k myšlence, že ve Sluneční soustavě plní Země úlohu blázince. ,,G.B. Shaw

08.07.2016 5 z 5

Lincoln 1933 Lincoln 1933 Jan Werich

Werich byl úžasný a taková je i tato kniha. Krásný jazyk, pro ilustraci ukázka, jak popsal indiánské léto: ,,Jak jsem říkal, že na jaře někdo kreslí kolem větví listnáčů pastelové opary, tak teprve v indiánském létě mi dokáplo, proč všechno to je. To si někdo zkoušel barvy a celé léto je tajně míchal a čekal, až přijde pravý čas. A ten teď přišel. Vůbec neznám jména listnáčů, kterých se to týká. Tuším jen, že jsou tam stovky různých javorů, které se rády stojí barevně. A trav a keřů tísíce. Sem tam nějaký ten jehličnatý se svéhlavě drží své zeleně, jen ji obrací dotmava, skoro dočerna, když slunce na chvilku se schová za mrak. Už nepálí, ale hřeje a hlavně svítí. Svítí a osvětluje kytice stromů, celé stráně, mělká údolí. Tiší vítr.,,
Takhle krásně popisuje přírodu v Americe, no není to miláček? Čtěte a kochejte se...

03.04.2016 5 z 5

Encyklopedie léčivých rostlin Encyklopedie léčivých rostlin George D. Pamplona-Roger

Už jako dítě jsem vyrůstala v prostředí, kde nás mamka vedla k úctě k přírodě. Vychovala nás děti k tomu, abychom převzaly odpovědnost za sebe a své zdraví. Mám tedy několik knih o bylinách a jejich použití. Přesto, nebo právě, proto si dovolím tvrdit, že takto kniha je z nich nejlépe zpracována. Najdete v nich podrobný popis bylinek k sebe léčení a jejich užití. Jako bonus pak do rukou dostáváte knihu v příjemné grafické úpravě, na krásném papíru a s pevnou vazbou! V duchu hesla ,,lékař léčí, ale příroda uzdravuje!,, doporučuji všem lidem, kterým není jejich zdraví lhostejné.

27.03.2016 5 z 5

15 nejlepších metod, jak pomoci sám sobě 15 nejlepších metod, jak pomoci sám sobě Susanne Marx

15 nejlepších metod, jak pomoci sám sobě. Od zklidnění dechu až po sílu vděčnosti. Autorka je zároveň terapeutka a tyto metody používá nejen na sebe, ale i pro své kienty. Kniha je psána velmi přehledně a kvalitně jednotlivé metody vysvětluje. Teď jen převzít za svoje tělo a mysl odpovědnost a podle knihy poctivě nacvičovat a výsledek se dostaví..:-). Hodně štěstí všem!
Názvy některých kapitol: Uvolnění od hlavy k patě, kvantové léčení, úklid a vyklizení haraburdí, děkuji a síla vděčnosti, bezpečí přítomného okamžiku ..atd.

24.01.2016 4 z 5

Střevo není tabu Střevo není tabu Giulia Enders

Jak začít komentář? JSEM NADŠENÁ ! Jako proč? Že se našla odvážná studentka medicíny, která nás laiky srozumitelně a s jemným humorem provází anatomií našeho těla. Vysvětluje, nejen funkce střeva, ale jednotlivých orgánů v našem těle. Knihu bych zařadila mezi tzv. povinnou četbu, je vhodná pro čtenáře v každém věku. Po přečtení už nebudete stejní, budete mít jasný obrázek, co se v těle děje na základě toho, co jíte. Budete pečlivě volit, zda jíst tuhé maso, či šťavnaté ovoce....Je to lepší, než detektivka, uvidíte..:-)

10.01.2016 5 z 5

Co nám chybí, když... - Praktický domácí rádce Co nám chybí, když... - Praktický domácí rádce Jarmila Mandžuková

Mám tento styl psaní ráda, vše přehledně a jasně popsáno. Srozumitelně, pro širokou veřejnost. Není nutné hned při každém bolení hlavy polykat prášky, ikdyž reklama nám denně tvrdí, že právě v lékárně je naše zdraví...:-). Kdo se zastaví a zalistuje v této knize, najde jednoduché, ale účinné rady jak si pomoci sám. Mám na sobě vyzkoušeno, kromě pravidelných prohlídek (jednou za pět let) lékaře nevyhledávám a světe div se, funguje to! Tělo má obrovský potenciál sebeuzdravení, jestli mu dáte šanci, to je na vás..:-) Já knihu doporučuji.

09.01.2016

Trojčlennost a svoboda člověka Trojčlennost a svoboda člověka Michael Rist

Chápu upřímné zděšení čtenářky s nickem - lady. Zřejmě nebyla seznámena s dílem Rudolfa Steinera. Pro mne, je to kniha ispirující, v dnešní době hledá řešení jak vyrábět, spotřebovávat a vzdělávat lidi v tom, aby chránili přírodní zdroje a nedrancovali nesmylně přírodu na úkor budoucích generací. Jsou v ní informace jak budovat oázy lidskosti a klade nám otázky co to je vlastně ekonomika? ,,Žijeme, abychom hospodařili, nebo hospodaříme, abychom žili?,,
Zapojit selský rozum, toho je nám třeba a nenechat se semlít konzumem a těmi, kdo nám tvrdí, že jinak to nejde! Jejich heslo by mohlo znít,,kdo si hraje nezlobí!,, a tak nám dávají hračky:-telenovely, krváky, fanasmagorie, jen abychom nečetli knihy jako je tato...

02.01.2016 4 z 5

Lahodně s Ellou Lahodně s Ellou Ella Woodward

Knihu velmi doporučuji, kuchtíte s živou a kvalitní surovinou a jídlo se tedy stává lékem. Recepty jsou určeny nejen pro nemocné, aby mohl nastat proces uzdravení. Ale, a to především, jako návod jak se stravovat pro udržení zdraví. Syn je vegetarián již řadu let a já s jeho pomocí nacházím potěšení z jídla bez cukru. Je tolik variant čím sladit, pochutnat si a ještě dát zdravou energii svému tělu. Neváhejte a čtěte, jak zažívat blaženost při jídle..:-)

10.12.2015 5 z 5

Závislé vztahy Závislé vztahy Heinz-Peter Röhr

Pro mne hodně dobré čtení, pochopila jsem co to závislost je, jak vzniká, jaké jsou její projevy a možná náprava.
Dříve pro mne nepochopitelné reakce mé známé, najednou dostaly smysl a pochopila jsem hloubku jejích duševních útrap. Je bolestné hrát se životem hry, nosit masku vzorné bytosti u uvnitř sebe potlačovat vztek. Osvobodit se od něho je možné, ale předpokladem je přiznat si svůj problém a poctivě pracovat na sebepřijetí. Ke knize se rozhodně budu vracet, doporučuji.

25.10.2015 5 z 5

Zkušenost hlupáka 2 - Klíče k sobě samému Zkušenost hlupáka 2 - Klíče k sobě samému Mirzakarim Norbekov

Dr. Norbekov v této knize nemluví jak se vyléčit z fyzických nemocí. Ikdyž ty jdou ruku v ruce se špatným psychickým stavem, ale věnuje se hlavně našim chybným životním rozhodnutí, které vychází z falešné morálky a chybné výchovy. Kniha je psaná s jeho specifickým humorem, který mne rozesmává i přesto, že témata která volí jsou tak vážná a řekla bych i život zachraňující.
Velmi doporučuji, v naší hektické době zde člověk může najít odpovědi na svoje trápení aniž by musel trávit čas v poradnách placených zdravotní pojišťovnou.

23.09.2015 5 z 5