bydžounek bydžounek komentáře u knih

Quo Vadis 1 Quo Vadis 1 Hans-Christian Huf

Je tomu už dávno, co jsem tuhle knihu četla, ale stále si o ní říkám, že byla moc pěkné napsaná, propracovaná a obsáhlá. Doporučuji všem, co rádi historii. Zkuste ji

18.01.2022

Království Království Jo Nesbø

Tato kniha je opravdu zajímavá. Hlavní postava celého příběhu je muž, který dokáže ochránit svého bratra až za hranici zákona a neptá se, co a jak. Autor mu život přímo neusnadnil, ale jak je vidět, dokáže zatnout zuby a pokračovat dál.

15.02.2021 5 z 5

Dracul Dracul Dacre Stoker

Mě osobně se to moc líbilo. Mám ráda knihu Dracula. Od této jsem nic neočekávala a velmi pěkně mě překvapila a potěšila. Děj se čtivý a poutavý. Žádné sáhodlouhé popisy krajin, či postav. Doporučuji všem, kteří rádi trošku tajemna, romantiky a napětí :,-)

26.01.2021 5 z 5

Jeskyně zatracených Jeskyně zatracených Caitlin Starling

Tak nevím jestli bych chtěla zažít to, co ona. Být daleko od všech, od pomoci a bezpečí, v takové děsné jeskyni a nevědět jestli to přežijete a uvidíte slunce. Pěkně napsaný horor.

23.01.2021 4 z 5

Ďáblovo plémě 2 Ďáblovo plémě 2 Sharon Kay Penman

Úžasné zakončení pentalogie:,-) jako fanoušek anglické historie jsem měla radost, že mohu číst takové poutavé díly, které jsou velmi věrné k historii:,-) těším se na další knihy od této autorky

19.11.2020 5 z 5

Převorství u pomerančovníku Převorství u pomerančovníku Samantha Shannon

Musím říct, že zpočátku jsem se lekla, jak velká je to knížka. Jestli se mi bude líbit a jestli jsem jsem udělala dobře. A udělala :,-) příběh je poutavý, čtivý a dokonalý. Taky musím pochválit obal knížky, ten je jedním slovem "úžasný". Takových fantasy příběhů více.

10.06.2020 5 z 5

Purpurové řeky Purpurové řeky Jean Christophe Grangé

Tak nevím, nejdříve jsem četla knížku a nyní viděla i film a musím konstatovat, že knížka je o hodně lepší. Poskytne Vám víc informací a víc detailů. Takže pro mě určitě bylo lepší nejdřív přečíst a pak až vidět:,-)

30.03.2020

Mořská panna a paní Hancocková Mořská panna a paní Hancocková Imogen Hermes Gowar

Moc zajímavý román. Příběh mořské panny a nevěstky, který byl v příjemném propojení a v zajímavě době. Kniha mě velmi mile překvapila. Atmosféra byla místy veselá, ale i ponurá a smutná.

24.02.2020 5 z 5

Píseň stínů Píseň stínů John Connolly

Pěkná zápletka, zajímavý průběh ale co ta jeho dcera?:-) necháme se překvapit

13.03.2019 4 z 5

Králova přízeň Králova přízeň Philippa Gregory

čtivé, poutavé:-) "druhé boleynovic děvče". moc románů z jiného pohledu není a tento je vcelku vydařený

13.02.2019 4 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Klasika, nic jiného nemůžu dodat;-);-)

03.02.2019 4 z 5

Čarodějnice z Fount Royal Čarodějnice z Fount Royal Robert R. McCammon

čtivá, poutavá a děsivá atmosféra:-)

01.02.2019 4 z 5

Bez kůže Bez kůže Mads Peder Nordbo

jednoduchá, čtivá severská kriminálka.

21.01.2019 4 z 5

Oheň probuzení Oheň probuzení Anthony Ryan

Ze začátku chaos v postavách ale později super, chytlavé čtení které mohu doporučit všem, kteří rádi fantasy.

03.01.2019 5 z 5

Detektiv v hedvábných boxerkách Detektiv v hedvábných boxerkách Peter Lovesey

Čtivá, detektivní kniha v zajímavě době a prostředí

08.07.2018 4 z 5

Jádro Jádro Peter V. Brett

Strašně moc jsem se těšila na další díl a musím říct, že mě vůbec nezklamal. Přečetla jsem to tak rychle, že teď nevím, co číst;-) Doporučuji ;-)

29.04.2018 5 z 5

Valhalla Atlantida Valhalla Atlantida Colin Falconer (p)

čtivé, poutavé a konec trošku pro mne záhadný:-D

24.11.2017 4 z 5

Sekáč Sekáč Terry Pratchett

patří k těm slabším, ale jinak příjemné čtení

24.11.2017 4 z 5

Tudorovci Tudorovci Tracy Borman

čtivá naučná kniha pro milovníky historie Anglie v období Tudorovců, doporučuji

10.09.2017 5 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

nic jsem neočekávala a byla jsem mile překvapena. jednoduchý thriller, čtivý a napínavý

07.09.2017 4 z 5