Bunburistka Bunburistka komentáře u knih

Achilleova píseň Achilleova píseň Madeline Miller

Krásný, barvitý román a příběh, který by neměl být zapomenut.

20.01.2023 5 z 5

Bolavá. Tak strašně moc.

19.01.2023 5 z 5

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Výborné

03.02.2020 5 z 5

Knedlíček Knedlíček Julie Murphy

Knížku rozhodně všem doporučuji! Její čtení jsem si pravdu užila... skvělá oddechovka :) Kdybych mohla, dám 4,5 hvězdičky :)

15.11.2016 5 z 5

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Tentokrát nemůžu nenapsat komentář, protože mě kniha opravdu dostala a v mnoha ohledech rozervala na kusy. Neustále se k ní musím vracet a přemýšlet nad vyřčenými slovy a nad tím, co je skryto mezi řádky. Tolik činů, myšlenek a pocitů, a tak málo stránek...
Všem opravdu doporučuji, je to výjimečná kniha.

15.04.2016

Třetí hrob přímo před nosem Třetí hrob přímo před nosem Darynda Jones

opravdu skvělá série, díl od dílu lepší :)

04.03.2016 4 z 5

Zahrada kouzel Zahrada kouzel Sarah Addison Allen

Pěkná oddychová knížka s příjemnými postavami a špetkou koření ... :)

24.07.2015 3 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Vše důležité a podstatné již bylo řečeno
...Love is just a word...

15.10.2014 5 z 5

Můra noční, předvánoční Můra noční, předvánoční Tim Burton

Opravdu jeden z mála výtvarníků, na kterého nedám dopustit, celou jeho tvorbu mám opravdu moc ráda a ani této malé knížečce není co vytknout. Všem ji doporučuji ! :)

13.08.2014 4 z 5

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Tak na tuto knížku jsem byla dost zvědavá, a protože jsem si chtěla přečíst něco opravdu strašidelného, a protože popis knížky i její krásná obálka to splňují, neváhala jsem. Hned po prvních stránkách jsem zjistila, že je knížka velice čtivá. Také v ději nejsou žádné zbytečné pasáže, které by vše jen natahovaly. Což je skvělé. Co mě ale mrzí...určitě by to celé mohlo být strašidelnější. Prostě jsem od knížky čekala větší "duchařinu", čekala jsem, že se v noci budu bát tak, že celá budu schovaná pod peřinou, srdce mi bude zběsile tlouct a já budu po očku pokukovat, odkud se na mě Anna vynoří. Nestalo se. Uznávám, že jsem asi očekávala trošičku dospělejší, hrůzostrašnější vydání. Přesto jsem si čtení užila. Je to velice čtivě napsaná, zajímavá (a oddechová?) knížka. :)

24.07.2014 3 z 5

Dexterův poslední záběr Dexterův poslední záběr Jeff Lindsay (p)

Opravdu dost zajímavý díl. Rozhodně již zde Dexter neměl tolik svých (nudnějších) monologů, což je alespoň pro mě plus. Také mi přišlo, že kniha měla vcelku dobrý spád a byla psaná jinak. Námět knížky byl také zajímavý, až mě Dexter svým chováním trošku (trošičku víc) šokoval :D. Proč mu ale nepopřát štěstí, že? Když to tak shrnu, v tomto díle podle mě chybí morbidnější vraždy, ale to knížce neubírá na kvalitě. A ten konec mě opravdu překvapil. Doufám v to, že se někdy v budoucnu objeví alespoň ještě jeden díl, který by zakončil (podle mě) ještě otevřenou Dextrovu sérii ! :)

21.07.2014 4 z 5

Dvojí Dexter Dvojí Dexter Jeff Lindsay (p)

Vcelku napínavý díl, přesto musím říct, že jsem se chvílemi nudila a to díky dlouhým Dexterovým monologům, které byly občas opravdu dlooouhé a děj či akce tak měla menší zpátečku. Vraždy také ušly, i když by se v předchozích dílech určitě našly v "zajímavějších" provedeních. Každopádně jsem knížku zhltla a určitě se vrhnu na poslední díl, takže všem doporučuji! :)

16.07.2014 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Tak tato knížka určitě stojí za přečtení. Je skvělá. Mnohokrát jsem si přála, aby se zvířata probudila z toho "snu", ve kterém uvízla - ale jejich hloupost a především zaslepenost jim bere jakoukoliv šanci k procitnutí. A prasata, ty nestojí ani za zmínku. Jenže tohle je přesně to, co ve vás má knížka vyvolat (a přesně za tím účel autor dílo sepsal) - totiž jde o to zamyslet se - být šokován z nespravedlnosti, absurdity a naivity na Farmě zvířat.
Čtyři a půl hvězdičky. Všem vřele doporučuji :)

11.07.2014 4 z 5

Delikátní Dexter Delikátní Dexter Jeff Lindsay (p)

Opravdu skvělý díl! Zajímavý a hodně napínavý. Všem vřele doporučuji! :)

08.07.2014 4 z 5

Horory na dobrou noc 2 Horory na dobrou noc 2 Anthony Horowitz

Těmto povídkám bych dala jen tři hvězdičky, ale za ten konec ještě půlku hvězdičky přidám, protože mě opravdu moc pobavil a zaujal. :) Jinak některé povídky jsou více jiné zase méně zajímavé. Určitě to je takové oddechové a rychlé čtení

06.07.2014 3 z 5

Dexter v hlavní roli Dexter v hlavní roli Jeff Lindsay (p)

Tento díl byl lepší než předchozí. Moc se mil líbilo zapojení Codyho a Astor. A jako doposud nepolíbenou Dextrem, mě překvapil překvapivý konec této knížky! :D
Všem doporučuji :)

24.06.2014 4 z 5

Dexter v temnotách Dexter v temnotách Jeff Lindsay (p)

Tento díl mi přišel slabší, než předchozí dva. Byl takový protáhlejší, zdlouhavý. Na druhou stranu musím vyzdvihnout hlavní zápletku či téma, TO bylo zajímavé :),

18.06.2014 3 z 5

Drasticky dojemný Dexter Drasticky dojemný Dexter Jeff Lindsay (p)

Čtení jsem si opravdu užívala. Čtivé, rychlé, napínavé a dost drastické :D Doporučuji !

11.06.2014 4 z 5

Drasticky děsivý Dexter Drasticky děsivý Dexter Jeff Lindsay (p)

Krásný, vtipný sarkasmus a napínavý děj. Musím říct, že jsem se u knížky bavila. Dávám 3,5 hvězdičky.
A stoprocentně si přečtu další díly :)

06.06.2014 3 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Pěkná a poučná knížečka z řady o Harrym Potterovi, avšak musím uznat, že se mi příběh o třech bratrech líbil nejvíce :)

30.05.2014 3 z 5