buldozer5

Muž jménem OveMuž jménem OveFredrik Backman

No prosim, tohle se fakt povedlo! Backman se touhle knihou přesně trefil do mého vkusu, prostě jsem ji nedokázal odložit, i když mě potom ve finále mrzelo, že jsem ji přečetl tak rychle. S postavou jako Ove se těžkou loučí. Sice mi ze začátku vadila jeho nerudnost, ale zvykl jsem si a potom jsem si jenom čtení naplno užíval. Občas jsem se u čtení nahlas rozesmál, jindy mě Oveovy myšlenky donutily k zamyšlení...
Co se týče historie různých postav, většinou mě nezajímá, ale tady to Backman napsal tak poutavě, že jsem ji prostě musel přečíst taky.
Je to kouzelná, dojemná kniha, rozhodně stojí za přečtení.

16.08.2018

Za zavřenými dveřmiZa zavřenými dveřmiB. A. Paris (pseudonym)

Velmi zajímavý thriller s realistickým scénářem, u kterého se vám bude honit hlavou, že tohle se klidně může někomu přihodit i ve skutečnosti, což ještě víc podtrhuje děsivost a napětí v knize.
Když jsem knihu otevíral, sliboval jsem si, že si ji ušetřím aspoň na pár dní, protože jsem momentálně neměl co jiného na čtení, ale nakonec jsem ji přečetl téměř na jeden zátah. Ona se těžko ta kniha odkládá, když každá kapitola skončí v tom nejnapínavějším a člověk si pak může jen představovat, jak to bude pokračovat dál. :D
Líbilo se mi prolínání přítomnosti s minulostí, sedly mi taky hlavní postavy, každá v příběhu měla své místo.
Kniha dokazuje, že se v ní nemusí odehrávat nechutné vraždy, aby byla děsivá. Stačí psychopat manžel a autorčiny schopnosti, aby z toho vznikl skvělý thriller, který samozřejmě hodnotím pěti hvězdičkami. Další knihy od autorky si určitě taky přečtu. :)

25.08.2018

ŠelmaŠelmaAndrew Mayne

Tahle kniha byla jiná... Jiná než většina knih tohoto žánru, které jsem před touhle četl. Jde o thriller smíšený s detektivku, ale když vezmu v potaz některé pasáže v knize včetně téměř nadlidských výkonu záporáka, řekl bych, že to trochu hraničí se sci-fi. :)
Líbilo se mi, že to autor celé pojal docela originálně. Zakomponoval do toho spoustu dějových linií, bavilo mě, jak se Theo pouštěl do pátrání na vlastní pěst do přírody a do dalších míst, kde hledal nějaké stopy-asi jsem si to užíval víc, než kdyby se celý děj odehrával z pohledu policisty někde na policejní stanici.
Bylo tam docela dost vědeckých poznatků a taky postupů, které ale autor vykreslil tak, že byly v moment, kdy jsem to četl, docela uvěřitelné. Teď si ale s odstupem času říkám, že ten Theo byl sakra génius, když přišel na něco takového! :D
Postavy na mě působily sympaticky a měl jsem pocit, že do příběhu prostě zapadají.
Jen ten konec, závěrečný boj se záporákem, mě lehce zklamal. Taková střílečka, co tam byla...
Nutno ještě vyzdvihnout fakt povedený přebal, jen co jsem ho zahlédl v knihkupectví, musel jsem si tu knihu prostě vzít do ruky a koupit.
No nic, knize dávám slabší čtyři, než si to rozmyslím...

21.01.2019

Není únikuNení únikuTaylor Adams

Taylor Adams oplývá talentem udržet knihu zajímavou a čtivou, i když se děj v podstatě odehrává na stejném místě v průběhu celého děje. Takhle to je i v téhle knize, i v jeho novější Na dostřel, kterou jsem ale četl jako první.
Námět knihy je hrozně zajímavý, čtenáře to v nese ihned do akce, od začátku se tam prostě něco děje. Je to ten typ příběhu, u kterého člověk nemusí moc přemýšlet a jen si ho prostě užívat a čekat, jak to celé dopadne.
Hlavní postavy byly bezva, každá se hodila do své role, žádná mě tam vyloženě neotravovala.
Jako, jo, občas tam bylo pár nadlidských výkonů, které předvedla zejména hlavní hrdinka, ale já jsem tomu rád uvěřil.
Jen ten konec mě na chvíli zmátl, ale jak jsem četl komentáře pode mnou, nejsem jedinej. :D

09.05.2019

Stojednaletý stařík, který se vrátil, aby zachránil světStojednaletý stařík, který se vrátil, aby zachránil světJonas Jonasson

Jonnas Jonnason přichází s druhým pokračováním Stoletého staříka; tahle novinka mi opravdu udělala radost.
Kniha mě nehorázně bavila. Už od začátku mě příběh chytl a celý děj mě pohltil, je to psáno opravdu čtivě. Bavily mě naprosto absurdní situace, do kterých se Alan a jeho přátelé dostávali, bavil mě autorův osobitý humor, u kterého jsem mnohokrát vybuchl smíchy, bavilo mě také, jak do toho vtipně zakomponoval politické dění, tentokrát spíše aktuální, což jsem si užíval víc než v minulém dílu, kde byla více probírána minulost.
Občas děj sice malinko ubral na tempu, zvlášť když se hlavní hrdinové dostali do Švédska, ale to nevadí. Za ty hovory s Trumpem a Kim Čong-unem těch pět hvězdiček prostě dát musím. :D
Stojednaletý stařík mě prostě neomrzí a kdyby se rozhodl něco podniknout za další rok, vůbec bych si nestěžoval.

09.03.2019

Duch domu AshburnůDuch domu AshburnůDarcy Coates

No jo, já vím, můžu si za to sám. Neuposlechl jsem varování na zadní straně knihy a četl jsem ji po nocích, což fakt dobrý nápad nebyl. :D
Kniha je absolutně úžasná a splnila přesně to, co jsem od ní očekával. Tedy to, že se člověk bude bát v průběhu čtení i po přečtení, že ho příběh okamžitě vtáhne do děje a že se prostě bude chtít snažit dozvědět, co se tam vlastně děje.
Je mi úplně jedno, že prostředí není v hororu úplně originální-starý zděděný dům, o kterém kolují různé strašidelné zvěsti. A taky že různé události tam byly až lehce přitažené za vlasy;je to horor, přesně tohle jsem od takové knihy chtěl.
Hlavní postava je sympatická a celý příběh prožíváte s ní, hlavně ty strašidelné momenty, při kterých opravdu máte pocit, že slyšíte zvuk chrastících kostí..
S knihou jsem maximálně spokojený a rozhodně se těším na autorčinu další knihu. :)

17.03.2019

Dětské zoubkyDětské zoubkyZoje Stage

No, tak tohle byl zase jednou pořádnej nářez!
Hodně dramaticky napsaný thriller, u kterého prostě člověk musí pokračovat ve čtení, až otočí na poslední stránku. V celém příběhu panovala dusná atmosféra, vyprávění hodně působilo člověku na city. Občas jsem měl nutkání knihu odložit, abych si od toho odpočinul.
Hannu jsem prostě musel nenávidět, její myšlení a všechno mě přivádělo ke vzteku nad tím, co je zač. Její myšlení a některé činy bylo docela nereálné, ale do knihy se to hodilo, takže se to dá odpustit.
Jinak postavy byly fajn, autorka má skvělý styl vypravování a navíc je to její prvotina... Opravdu skládám poklonu!
Co se týče konce, tak mi vrtá hlavou, jestli ho autorka nechala záměrně otevřený pro druhý díl nebo schválně zvolila takové to zakončení, co všechny naštve. :D No, necháme se překvapit. :)

28.05.2019

V pasti lžíV pasti lžíB. A. Paris (pseudonym)

No páni, tak tohle se opravdu povedlo! První knihu od této autorky jsem úplně miloval, takže jsem byl zvědavý, jak dopadne její další.... a nezklamala!
Naprosto skvělý příběh, promyšlený do posledního detailu. Všechny postavy tam prostě seděly, každá měla svoje místo a díky tomu jsem se okamžitě vžil do napínavého děje. Bavily mě všechny pasáže, co se týče vraždy, výčitky hlavní postavy, neustálý boj se sebou a části, kdy autorka doopravdy dokázala čtenáře přinutit si myslet, že Cass přichází o rozum.
Následné rozuzlení překvapilo, i když jsem v průběhu čtení chytil určité podezření. Tolik kliček a zvratů, co ale dokázala autorka vymyslet, to opravdu klobouk dolů. Dávám pět hvězdiček a těším se na další knihu!

20.04.2019

Velice zvláštní kniha, která ve mně během čtení vzbuzovala smíšené pocity. Většinu času mě příběh bavil, někdy jsem dokonce narazil na pasáže, které mě dokázaly rozesmát. Trochu mě sice nudily kapitoly zabývající se Allanovým mladím, ale ty do knihy zkrátka patří a mnoho čtenářů je jistě ocení. Starému Allanovi jsem musel prostě fandit, i když vyváděl plno lumpáren. Taky se mi líbilo, jak v knize autor zmiňuje důležité historické události. Takže já jsem s knihou spokojený, jednu hvězdičku ubírám jen za ty nezáživné pasáže.

09.03.2018

Holčička, která měla ráda Toma GordonaHolčička, která měla ráda Toma GordonaStephen King

Já jsem s knihou spokojený. Ano, sice nepatří do typických Kingovek, po kterých si necháváte přes noc rozsvícenou lampičku, ale tady se hlavně musí ocenit, jakým zajímavým stylem vyprávění autor knihu zpracoval, že mě čtení po celou dobu bavilo, i když se děj odehrával převážně jen v lese, kterým bloudí ztracená holčička.
Myslím si, že leckterý autor by nedokázal knihu napsat tak, aby vás po chvíli neomrzela. Ale King je zkrátka King.

20.03.2018

Co jsi to za matku?Co jsi to za matku?Paula Daly

Jeden z těch kvalitních thrillerů, který vás zasáhne především díky realistickému scénáři, kterého se kniha týká. Takové příběhy potom na člověka zapůsobí opravdu hodně. Navíc tato autorka psát umí a dokázala mě udržet po celou dobu ve zvědavosti, jak to dopadne. Určitě doporučuji!

03.07.2019

Nevítaný hostNevítaný hostShari Lapena

Jsem rád, že jsem mohl začít nový rok s touhle knížkou, byla to taková sázka na jistotu, autorka to jako vždy zpracovala skvěle. Líbí se mi, že se každé postavě vázal nějaký její osobní příběh, který potom donutil člověka uvažovat, kdo je vrah.
Čtenáře knížka po celou dobu udržovala v napětí, měl jsem ji rychle přečtenou. Jen mě maličko zklamal závěr, z toho, jak se námět tvářil, jsem čekal nějaké lepší rozuzlení.

03.01.2020

ZmizelýZmizelýC.L. Taylor

Zase thriller přesně, jak má být!
Na mě sice téma knihy nepůsobilo tak, jak by mělo, ale věřím, že na některé matky by mohla po dočtení příběhu padnout pořádná deprese. :D
Hlavní námět sice nebyl moc originální, ale autorka se s ním poprala velmi slušně, takže z toho vznikl zajímavý příběh, který si mě naprosto získal a málem bych knihu přečetl na jeden zátah, kdybych už v noci nepřestával vnímat děj. :) Konec trochu předvídatelný, i když se až na konec čtenářovi nabízely jasné dvě možnosti, jak to dopadne-jestli se Billy vrátí nebo ne...

29.07.2018

ÚtěkÚtěkC.L. Taylor

Kniha mě hodně zasáhla, protože přesně z takových příběhů mi běhá mráz po zádech. Jde o fakt dobře propracovaný thriller, autorka perfektně vykreslila pocity hlavní hrdinky a já jí musel prostě fandit, i přesto, že občas mě svou povahou pěkně vytáčela. V každé kapitole se dělo něco, sotva Jo vyvázla z jednoho problému, už lítala ve druhém, takže vás kniha po celou dobu udrží v napětí. Já jsem kvůli ní vydržel vzhůru až do půl druhé v noci a četl bych ještě dál, kdybych už nepřestával vnímat děj. :D
Hodně lidí tady knihu srovnává s těmi dalšími od autorky, což já nemůžu, jelikož jsem na tuhle spisovatelku narazil poprvé, ale pokud jsou její díla stejně povedená jako tohle, mám se na co těšit. Do hodnocení dávám zasloužených pět hvězdiček, samozřejmě. :-)

13.07.2018

ŘezníkŘezníkJennifer Hillier

Tak nějak jsem podle obalu věděl, co od knihy očekávat, a to jsem taky dostal. Pěkně nechutný příběh o Řezníkovi a jeho choré mysli, o jeho odporné touze zabíjet. S knihou jsem spokojený.

01.04.2019

Noc v Central ParkuNoc v Central ParkuGuillaume Musso

Ke koupi knihy mě nalákala její anotace-dva naprostí cizinci se vedle sebe probudí na lavičce v Central Parku, připoutaní k sobě, a nechápou, co se stalo, jak se tam ocitli a postupně se snaží odhalit pravdu...
Hned na začátku se něco dělo, takže vás kniha hned pohltila, nebyla tam žádná hluchá místa. Zpočátku se mi dialogy mezi postavami zdály trochu rozpačité a nepřiměřené k tomu, co se jim stalo, zvlášť Gabriel mi k tomu trochu neseděl, ale jak jsem později zjistil, dávalo to smysl.
Chytla mě dějová linie s vrahem, vlastně mě chytil celý příběh-a já prostě musel číst dál a dál, abych se dozvěděl, jak to dopadne.
Líbil se mi i zvrat na konci, kdy se ukázalo, že nás autor po celou dobu vodil za nos a věci se mají úplně jinak, jak to do sebe všechno zapadlo a potěšilo mě, jak to měl autor celé promyšlené.
Za nápad a celkové zpracování si to určitě pět hvězdiček zaslouží a určitě si přečtu minimálně jednu další knihu od tohoto spisovatele.

10.02.2019

Kocour BobKocour BobJames Bowen

Než začnu se samotným hodnocením, musím tu zmínit jednu věc-nemám rád kočky!
Na knihu jsem v knihovně narazil úplně náhodou, a protože jsem si nevybral nic jiného, půjčil jsem si ji. A víte co? Nelituju toho. Kniha mě hrozně dojala, cením si autorovu odvahu, že dokázal otevřeně psát o své temné minulosti a taky samozřejmě jeho lásku ke zvířatům. Takže i přesto, že kočky opravdu moc nemusím a mám mnohem radši psy, kniha mě naprosto uchvátila a díky ní jsem si ke kočkám vybudoval lepší vztah.

13.02.2018

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné dětiSirotčinec slečny Peregrinové pro podivné dětiRansom Riggs

Pomalý rozjezd, který mě neskutečně nudil a chvílemi jsme se ke čtení musel přemlouvat. Pak ale nastala nějaká výrazná změna a z nezáživného povídání se vyklubala skvělá napínavá kniha, plná nečekaných situací, rozuzlení a krásných popisů. Černobílé obrázky navíc příběhu dodávaly tajemnou atmosféru, která mi tam neskutečně sedla. Bavily mě i jednotlivé postavy, každá byla něčím originální a žádná nebyla stejná.
Takže i přesto, že mi připadalo, jako by se na knize vystřídali dva autoři, jeden s nudným stylem vyprávění a druhý, který mě dokáže zaujmout, dávám knize plný počet a už se nemůžu dočkat, až si přečtu další díl. :)

17.04.2018

Někdo cizí v doměNěkdo cizí v doměShari Lapena

Mě kniha bavila, ikdyž obyčejně knihy podobného žánru nečtu. K autorčině první knize jsem se zatím nedostal, takže nemůžu srovnávat, která se jí povedla víc, ale Někdo cizí v domě mě navnadil, abych si ji co nejdříve koupil nebo vypůjčil. :)
Ze začátku se příběh malinko táhl, občas to trochu zadrhávalo, jako by autorce trochu došly nápady, ale konec to celý vynahradil a donutil mě se nad celou knihou pořádně zamyslet. Abych to shrnul, líbilo se mi, jak byl děj zamotaný, až do konce jsem netušil, kdo za různými situacemi vlastně stojí... Do hodnocení dávám čtyři hvězdičky a kdyby to šlo, dal bych čtyři a půl. :)

13.07.2018

Šest letŠest letHarlan Coben

Tak jsem se po dlouhé době rozhodl sáhnout po nějaké napínavé knížce a jsem rád, že jsem volil zrovna tuhle.
Autorovi se skvěle podařilo se svým odlehčeným stylem vyprávění čtenářovi přiblížit hlavní postavu profesora, takže jsem s ním byl v průběhu čtení takový kamarád. :D Námět mě už od začátku zaujal, nenašla se snad ani jedna kapitola, která by mě nudila. Člověk prostě musel ve čtení pokračovat dál, jak už to v tomhle žánru bývá, aby se dozvěděl, jak to s Natalií dopadne a co se to tam vlastně děje. K tomu taky přidávala schopnost autora čtenáře vodit za nos, kolikrát se mu podařilo mě v těch kličkách v ději zamotat tak dokonale, že jsem nevěděl, co se tam děje, i když jsem si předtím bláhově myslel, že už mám případ vyřešený.
Jakmile přišlo rozuzlení, musel jsem uznale pokývat hlavou, jak to byl děj pečlivě promyšlený.
Závěrečný happyend mě potěšil, protože by mě sakra mrzelo, kdyby to s profesorem dopadlo nějak špatně.
S první knihou, kterou jsem si od Cobena přečetl, jsem opravdu spokojený a určitě si přečtu i další díly.

11.11.2018

SpouštěčSpouštěčWulf Dorn

Určitě za pozornost stojící thriller, jehož hlavním kladem je to, že není vše tak, jak se zdá. Tohle přesně mám na podobných knihách nejradši, chytnu se nějakého řešení, co se tam asi podle mě děje, a nakonec je všechno úplně jinak.
I místo, kde se větší část děje odehrává, tedy psychiatrická léčebna, mi neskutečně sedlo, knihy z tohoto prostředí mám fakt rád.
Bohužel se v některých místech kniha maličko táhne, takže jsem měl chuť v nezáživných situacích přeskakovat stránky, naštěstí ta hluchá místa přebíjely zajímavější části, kde autor zvládl situaci vykreslit opravdu dobře.
Celý napínavý příběh o hlavní postavě versus Černém muži graduje až do finále, kde se všechno obrátí vzhůru nohama.
S knihou jsem celkem spokojený a 4 hvězdičky si jistě zaslouží.

05.04.2019

Už jsem normální?!?Už jsem normální?!?Holly Bourne

Kniha pro mě byla neskutečně silná, jelikož sám trpím úzkostnou poruchou, takže jsem se v mnohém našel. I když to člověk ví, je prostě hrozně uklidňující o takových věcech číst z pohledu cizí, byť vymyšlené postavy. Autorka krásně vystihla poruchu, kterou hlavní postava trpí a příběh krásně zasadila do young adult literatury, kde se typicky řeší kluci a škola.
Jediné, co mi dojem z celé knihy snižovalo, byl přehnaně vyhrocený feminismus, kde bylo pár myšlenek zajímavých, jinak mi to v ději samotném přišlo docela zbytečné.

14.04.2020

Ani mukAni mukDavid Jackson

Poslední dobou mám štěstí ve výběru kvalitních thrillerů, moje čtenářské já skáče radostí! :D
Vynikající thriller smíšený s detektivkou, ve kterém autor vsází na mrazivý námět, který na člověka opravdu zapůsobí (zvlášť na rodiče), a kde se neopírá jen o krvavé scény nebo vyvražďovačky. A musím říct, že se mu to opravdu daří. Bavily mě jak pasáže z pohledu vyšetřujících, tak samozřejmě i z pohledu únosců a jejich obětí. V příběhu je skvěle vykreslena atmosféra a různé situace, až člověka v některých částech člověku přebíhá mráz po zádech, když si uvědomí, co si tam všechno musely ty děti vytrpět. Únosci jsou taková pěkně bizarní rodinka, skvěle zapadající do své role.
Asi není nic, na co bych si mohl stěžovat, snad jen to, že zřejmě jde o nějaký díl z větší série o detektivovi Codym, která u nás nevychází, což mě mrzí, protože jeho postava mě fakt bavila. Budu doufat, že u nás začne vycházet víc dílů, anebo si knihy budu muset pořídit v angličtině, jelikož věřím, že i další díla od tohoto autora mě zaujmou minimálně stejně jako tahle kniha.

10.06.2019

Řbitov zviřátekŘbitov zviřátekStephen King

Naprosté zklamání. Od této knihy jsem očekával napínavý horor, po kterém se mi budou zdát noční můry a místo toho jsem se dočkal jen příběhu s nudnými pasážemi a nesympatickými postavami.

26.06.2017

MarťanMarťanAndy Weir

Co k tomu říct? Velmi dobře dějově propracovaná kniha, se kterou se rozhodně nudit nebudete a donutí čtenáře číst dál a dál, aby se dozvěděl, jak to dopadne. Příběh mě tak bavil, že mně nějaké technické detaily vůbec nevadily. Navíc, hlavní postavu autor vymyslel opravdu dokonale, skvěle popsal její myšlenkové pochody a taky se mi líbily vtipy, které odlehčily nepříjemné situace, do kterých se Mark dostal. Takže se už těším na autorovo další dílo!

31.07.2017

Co by můj syn měl vědět o světěCo by můj syn měl vědět o světěFredrik Backman

Tak tohle mě fakt bavilo. Knížka se čte rychle, autor pokaždé perfektně vystihne situace, do kterých se může každý otec dostat a k tomu všemu nechybí i humor, který mě dokonce několikrát rozesmál. Takže za mě naprostá spokojenost.

01.02.2018

Svět podle BobaSvět podle BobaJames Bowen

Dobře, tak tenhle silný příběh mě opravdu chytl za srdce. Už dlouho jsem nečetl knihu, u které jsem se tak moc netěšil na konec. Vychutnával jsem si opravdu každičký řádek.
Sice se autor na několika místech opakoval, ale to celému příběhu dodávala ještě lepší atmosféru. Prostě skvělé zakončení, fandím vám, Jamesi a Bobe :)

22.02.2018

Ready player one – Hra začínáReady player one – Hra začínáErnest Cline

O knize jsem se dozvěděl díky reklamě v televizi na stejnojmenný film, který právě běží v kině. I když mě podobná témata, jako je virutální realita a celkově budoucnost moc neberou, knihu jsem si pořídil s tím, že se na základě toho, jak se mi bude líbit, rozhodnu, zda půjdu i na film do kina. A musím říct, že pokud se povedl stejně jako kniha, mám se na co těšit. Skvělý příběh, má to spád, nenajde se kapitola, která by mě nebavila a fanoušci podobných žánrů si tuhle knížku prostě musí zamilovat. A jak jsem se přesvědčil, tak ne jenom oni :)

06.04.2018

Podivné městoPodivné městoRansom Riggs

Kniha ve všech směrech překonala první díl, čehož si cením, tak to má být. Děj mě hlavně zaujal svou originalitou (která ale nechybí ani v předchozí knize, akorát tady jsem narazil na tolik nečekaných a promyšlených zvratů, až jsem byl překvapený), a celkově autor dokázal příběh udržet na úrovni, díky které jsem knihu zhltl téměř za jeden večer. Teď se chystám na třetí díl, tak snad s ním budu stejně spokojený jako s ostatními.

26.04.2018

Knihovna dušíKnihovna dušíRansom Riggs

Třetí kniha z celkově podařené série mi opravdu udělala radost. Příběh přímo navazuje na druhý díl, který skončil v docela napínavé a zajímavé části, takže od začátku se něco dělo a i přes značný počet stran jsem se nenudil. Také tu musím vyzdvihnout skvělé popisy smyček, zvlášť Ďáblův akr autor vykreslil opravdu dokonale. Dál se mi líbilo, že tu měly víc prostoru hlavní postavy, kterým jsem prostě musel fandit. Zakončení taky výborné, i když možná trochu předvídatelné. A co víc, dneska jsem se dočetl, že v říjnu vyjde v angličtině čtvrtý díl, tak se mám na co těšit. /95%/

08.05.2018