buldozer5 buldozer5 komentáře u knih

Řvi potichu, brácho Řvi potichu, brácho Ivona Březinová

Ivona Březinová opět nezklamala! Obdivuji, jak dokázala mistrně popsat život chlapce trpícího autismem a co všechno péče o něj obnáší. Donutila mě se zamyslet nad tím, jaké mám vlastně štěstí, že jsem se s tímto postižením nenarodil.

Příšera Příšera Christopher Pike

Pamatuju si, že když jsem knížku dostal do ruky poprvé, tak se mi moc nelíbila. Včera jsem se ale nudil a neměl jsem co číst, tak jsem po ní znovu sáhl a nelituju toho! Děj je pěkně propracovaný, napínavý, takhle má vypadat správný díl z téhle série.

Přízrak Alubenu Přízrak Alubenu Iva Kaspa

Knížka mě naprosto nadchla, vůbec jsem nečekal, že se mi bude až tak líbit. Autorka krásně popsala jednotlivé pasáže cizího světa, takže jsem si ho dokázal představit tak, jako bych ho sám někdy navštívil a postavy mi byly sympatické. Napřed jsem se bál, že děj bude spíše napsán víc pro menší děti, ale i jako čtrnáctiletému se mi četl dobře. Takže za mě pět hvězdiček a už se těším na další díl!

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Knihu hodnotím průměrně. Ze všeho nejdřív ale musím Kinga pochválit za to, jak dokonale vykreslil povahu hlavních postav, takže jsem se do nich okamžitě dokázal vžít a prožívat s nimi celý příběh. Bohužel, po nějaké době začal děj ztrácet na napínavosti, což podle mě hlavně způsobuje tloušťka knihy. Připadá mi, že se King snažil děj natáhnout na velký počet stran, ale moc mu to nevyšlo.

06.01.2018 3 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Docela mě udivuje, jak mohla taková knížka získat takhle vysoké hodnocení. Při čtění jsem se hrozně nudil a několikrát jsem se musel hodně přemáhat, abych knížku neodložil. Netvrdím, že to Kinga celé sepsat stálo velké úsilí (protože určitě ano), ale mě ten příběh prostě nezaujal. Navíc mi dost kazilo čtení to, jak se děj hodně ubíral do minulosti. Takže za mě dost chabé pokračování Osvícení, čekal jsem od toho víc.

26.12.2017

Výprava za teplem Výprava za teplem Jeff Kinney (p)

Dvanáctka předčila všechna moje očekávání. Napřed jsem se obával, že se při čtení budu trochu nudit, když se děj zabývá stejným tématem jako třeba devítka, ale kdepak, dokonce mi přijde, že to je nejpropracovanější díl z celé série. Příběh nebyl jednotvárný, pořád se tam něco dělo a u několika částí jsem se i nahlas rozesmál. Protože se děj odehrává o vánočních prázdninách, nebyla v knize zmínka o škole, což podle mě celému dojmu z příběhu ještě pomohlo, protože většina dílů je o škole. Navíc se mi zdá, že každým dílem jako by Greg dozrával, už nevyvádí tolik blbostí a nejedná tak neuvážlivě. Takže za mě pět hvězdiček a už se těším na další díl! :)

04.12.2017 5 z 5

Dobrodružství v Zemi nikoho Dobrodružství v Zemi nikoho Jaroslav Foglar

Pamatuji si, že jsem se o téhle knize dozvěděl prostřednictvím čítanky ve škole, kdy jsme si z ní četli úryvek. Zaujala mě tak, že jsem si jí hned letěl vypůjčit do knihovny. Jakmile jí člověk začne číst, nemůže se od ní odtrhnout, dokud ji nedočte. Vřele doporučuji.

03.12.2017 5 z 5

Úsměv prosím... příchází zlo! Úsměv prosím... příchází zlo! Robert Lawrence Stine

Jedna z mála sérií, kterou dokážu číst pořád dokola a nikdy mě neomrzí...

22.11.2017

Kecy, kecy, kecičky Kecy, kecy, kecičky Karin Krajčo Babinská

Upřímně jsem si od této knihy moc nesliboval, ale musím říct, že nakonec mě mile překvapila. Karin v ní vtipnou a svižnou formou vypráví o svém životě, jak to funguje u nich doma a o svém soužití s Richardem. Dokonce jsem se i u několika vtipných částech zasmál. Příběh hodnotím čtyřmi hvězdičkami, protože nemám moc v lásce tenhle žánr knih. Ale jde vidět, že i přesto mě knížka může potěšit.

18.11.2017 4 z 5

Caraval Caraval Stephanie Garber

Dlouho jsem se rozmýšlel, jak vlastně tuhle knihu ohodnotím, protože ve mně zanechala hrozně smíšené pocity. Musím autorku pochválit, že se jí dařilo udržet čtenáře po celou dobu v napětí. Také se mi líbí, že byl děj velmi nepředvídatelný, což se o mnoha knížkách podobného žánru říct nedá.
Na druhou stranu jsem se ale jaksi nedokázal vžít do hlavních postav, protože mi přijdou hrozně nesympatické. Také bych se v určitých situacích zachoval úplně jinak než oni, hlavně Scarlet občas jednala dost neuváženě.
No nic, knize nakonec dám tři hvězdičky, s tím, že kdyby to šlo, tak bych jí udělil tři a půl...

27.10.2017 3 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Klasika, co neomrzí.

19.10.2017 4 z 5

Pověrčivý Pověrčivý Robert Lawrence Stine

Kniha se četla dobře, ale čekal jsem od ní víc, když ji napsal tak skvělý spisovatel jako je R. L. Stine.

08.10.2017 4 z 5

Zlé sny Zlé sny Robert Lawrence Stine

Zlé sny se mi z téhle knížky rozhodně zdát nebudou, ale to neznamená, že jí nedám plný počet hvězdiček. Stine dokáže psát tak, že mě děj hned od první stránky zaujme a donutí mě příběh přečíst až do konce. Za mě tedy naprostá spokojenost.

29.09.2017 5 z 5

Les sebevrahů Les sebevrahů Jeremy Bates

Kniha se mi líbila, ale pěti hvězdičkami ji ohodnotit nemůžu, a to hned z několika důvodů:
1. Většina postav, které v knize vystupovaly, mi byly hrozně nesympatické (Tomo, Nina, Ben atd.)
2. U některých pasáží jsem se doslova nudil, zvlášť u těch, kde autor rozebíral minulost postav. V tomhle mi styl psaní připomněl Kingovu tvorbu, kde se King dokázal o jedné věci rozepstat na X stran
3. Na začátku se děj hrozně vlekl, nejnapínavěšjí část přišla až na konec.
Jinak mě ale kniha docela oslovila a rozhodně si přečtu i další autorovy knihy, až u nás vyjdou.

17.09.2017 4 z 5

Pronásledovaná Pronásledovaná Robert Lawrence Stine

Knihu řadím spíše k těm méně zdařilým dílům. Děj se mi zdál moc nerealistický a navíc jak už tu někdo podotkl, byl víc romantický než hororový.

16.09.2017 3 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Tak to je libový. Rozhodně doporučuji. Napřed jsem si myslel, že se při čtení kvůli rozsahu budu nudit, ale mýlil jsem se.

16.09.2017 5 z 5

Kdo spí v mém hrobě? Kdo spí v mém hrobě? Robert Lawrence Stine

Parádní kousek do mé sbírky :-)

21.08.2017 5 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Běh o život řadím mezi Kingovy povedenější díla. V knize nechyběla akčnost, napětí ani autorovy postřehy ze života.
SPOILER!!!! Jen mi vadí, že postava, se kterou jsem celý děj prožíval, na konci zemřela.

06.08.2017 4 z 5

Můj brácha je vypečený sedmilhář Můj brácha je vypečený sedmilhář James Patterson

Kniha mě nebavila, nedočetl jsem... :/

03.08.2017 2 z 5

Můj nejhorší školní rok Můj nejhorší školní rok James Patterson

Vydařená kniha, jen mi tam vadily ty obrázky, které znázorňují jeho bujnou fantazii, protože to docela narušovalo hlavní děj.

03.08.2017 4 z 5