buldozer5 buldozer5 komentáře u knih

Zmizelý Zmizelý C. L. Taylor

Zase thriller přesně, jak má být!
Na mě sice téma knihy nepůsobilo tak, jak by mělo, ale věřím, že na některé matky by mohla po dočtení příběhu padnout pořádná deprese. :D
Hlavní námět sice nebyl moc originální, ale autorka se s ním poprala velmi slušně, takže z toho vznikl zajímavý příběh, který si mě naprosto získal a málem bych knihu přečetl na jeden zátah, kdybych už v noci nepřestával vnímat děj. :) Konec trochu předvídatelný, i když se až na konec čtenářovi nabízely jasné dvě možnosti, jak to dopadne-jestli se Billy vrátí nebo ne...

29.07.2018 5 z 5

Nehoda Nehoda C. L. Taylor

Další skvělý thriller, možná trochu slabší, když ho porovnám například se Zmizelým, ale stále musím tuto knihu zařadit mezi ty povedené od C.L. Taylor. Baví mě, jak autorka vždycky celý příběh proplete s vedlejšími událostmi, kterým čtenář ze začátku přikládá nějakou váhu a pak si v hlavě už domýšlí, jak to dopadne a raduje se, že celý případ vyřešil dřív než knihu dočetl, ale pak nastane nějaký zvrat a všechno je zase nejasné. :D Hlavní padouch byl uvěřitelný, jeho chování opravdu odporné, až si člověk říká, jak s ním tak dlouho mohla Sue vydržet... To mi trochu nedávalo smysl, i když chápu, že jinak by to asi vymyslet nešlo. Ona celkově Sue občas jednala trochu nelogicky, což mě trochu vytáčelo, i když s ohledem na to, co si prožila, se to dá pochopit. Konec se mi líbil ze všeho nejvíc, párkrát jsem se přistihl, že zadržuju napětím dech, když jsem hltal řádky, abych se konečně dozvěděl, jak to dopadne. Sice jsem čekal, že se dočkám happyendu, ale nevadí. Knize dávám čtyři hvězdičky.

28.07.2018 4 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

Udělal jsem velkou chybu, že ještě před koupí knihy jsem si k ní pročetl zdejší komentáře, které mě zpočátku dokázaly celkem dost ovlivnit. Když jsem se pustil do čtení, nahlížel jsem na knihu jako na něco nepovedeného, co určitě bude stát za houby, a že si ji čtu vlastně jenom proto, abych se pak přidal ke všem těm negativním komentářům tady a pěkně to zkritizoval. Postupně jsem ale začal přemýšlet, proč se tolika lidem vlastně nelíbí.
Mě naopak hrozně bavila, z příběhu přímo vyzařovala hrůza, protože opuštěná psychiatrická léčebna-přesně z takových míst mi naskakuje husí kůže. Musím teda uznat, že se děj občas poněkud táhl, ale to nic nemění na to, že kniha byla čtivá a po celou dobu jsem si ji užíval. Autorka v knize zmínila spoustu dějových linek, které v prvním díle neuzavřela a zřejmě se jim bude věnovat v těch dalších, takže si je určitě přečtu, jen co na ně v knihkupectví narazím.
A ještě nakonec musím vyzdvihnout skvělé fotky, které celému příběhu dodávaly tu správnou atmosféru.
Btw, stejně jsem se nepoučil a podíval se na hodnocení dalšího dílu, který si ale lidé chválí podstatně víc, tak uvidíme. :D

19.07.2018 5 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

No, tak tohle se nepovedlo. Nebudu hodnotit, nebudu se tu vůbec rozepisovat, protože jsem knihu ani nedočetl.
Fakt mě to hrozně mrzí, jelikož jsem se na ni tak dlouho těšil, tolik jsem si o ní zjišťoval informací a ono nakonec přijde takové zklamání. :(

16.07.2018

To To Stephen King

Jak si tak pročítám zdejší komentáře, všímám si, že čtenáři tohoto snad nejslavnějšího díla od mistra hororů se dělí na dva tábory-jsou tu tací, kterým nevadí jeho styl vyprávění, kterým vyhovuje délka knihy, protože mají čas se podrobně seznámit s hlavními postavami, kteří si chválí, jak King dokázal popsat myšlenkové pochody dětí, jak kniha krásně vypráví o problémech v dospívání, a do toho všeho zasahuje klaun, který se v příběhu postará o horor, po kterém někdo ani nezvládá dojít v noci na záchod.
Já patřím do toho druhého tábora, mě kniha nezaujala. Fakt, děsivé a krvavé scény sice strašidelné byly, ale než jsem se k nim tou hromadou vaty, těmi nezáživnými pasážemi dobral, byl jsem tak znuděný, že jsem je nějak nedokázal brát vážně. Ze začátku možná kniha udržovala svižné tempo, po nějaké době to ale šlo z kopce. Některé postavy možná byly uvěřitelné, některé ne, ale občas tam jednaly tak stupidně, až jsem nad tím nevěřícně kroutil hlavou. Prolínání dětské a dospělácké části mě hrozně rušilo, pak jsem se na děj nedokázal soustředit. No a závěrečná scéna v kanálech, to už mi i na Kinga přišlo trochu přehnané. :D Fakt nechápu, proč to do příběhu vložil, nerozumím, co ho k tomu vedlo a pomalu si začínám říkat, že to tam vecpal jen proto, aby kniha v závěru získala pár stránek navíc.
Hodnotím dvěma hvězdičkami, s tím, že už se ke knize rozhodně vracet nebudu.

15.07.2018 2 z 5

Útěk Útěk C. L. Taylor

Kniha mě hodně zasáhla, protože přesně z takových příběhů mi běhá mráz po zádech. Jde o fakt dobře propracovaný thriller, autorka perfektně vykreslila pocity hlavní hrdinky a já jí musel prostě fandit, i přesto, že občas mě svou povahou pěkně vytáčela. V každé kapitole se dělo něco, sotva Jo vyvázla z jednoho problému, už lítala ve druhém, takže vás kniha po celou dobu udrží v napětí. Já jsem kvůli ní vydržel vzhůru až do půl druhé v noci a četl bych ještě dál, kdybych už nepřestával vnímat děj. :D
Hodně lidí tady knihu srovnává s těmi dalšími od autorky, což já nemůžu, jelikož jsem na tuhle spisovatelku narazil poprvé, ale pokud jsou její díla stejně povedená jako tohle, mám se na co těšit. Do hodnocení dávám zasloužených pět hvězdiček, samozřejmě. :-)

13.07.2018 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Mě kniha bavila, ikdyž obyčejně knihy podobného žánru nečtu. K autorčině první knize jsem se zatím nedostal, takže nemůžu srovnávat, která se jí povedla víc, ale Někdo cizí v domě mě navnadil, abych si ji co nejdříve koupil nebo vypůjčil. :)
Ze začátku se příběh malinko táhl, občas to trochu zadrhávalo, jako by autorce trochu došly nápady, ale konec to celý vynahradil a donutil mě se nad celou knihou pořádně zamyslet. Abych to shrnul, líbilo se mi, jak byl děj zamotaný, až do konce jsem netušil, kdo za různými situacemi vlastně stojí... Do hodnocení dávám čtyři hvězdičky a kdyby to šlo, dal bych čtyři a půl. :)

13.07.2018 4 z 5

Poslední naděje Poslední naděje Gregg Hurwitz

Upřímně? Celkem zklamání. Po prvním peckovém dílu, kde děj autor ukončil v tom nejnapínavějším, jsem čekal, že na to pokračování bude přímo navazovat, ale nestalo se tak. Napětí se tu vytratilo, ne že by ubylo akce, to ne, jenže hodně scén mi přišlo příliš přemrštěných, takže jsem je nějak nedokázal brát vážně, dokonce i přesto, že jde o knihu se sci-fi tématikou.
Postupně mě i začalo otravovat, jak se autor snažil dostat hlavní hrdiny do situací, ze kterých to vypadalo, že už nevyváznou, ale najednou se pokaždé stane něco absurdního, co je všechny zachrání a děj vesele ubíhá dál. I přesto se tam ale vyskytuje plno částí, kde umře hodně lidí, což se podle mě do dětské knihy nehodí. Totéž platí i pro první díl. No nevím, nebylo to úplně špatné, ale čekal jsem něco víc.
Musím ale uznat, že na konci mi málem ukápla slzička, důvod ale neprozradím, nechci spoilerovat. :)

05.07.2018 3 z 5

Invaze ženců Invaze ženců Gregg Hurwitz

Kniha vlastně čtenářovi nepřináší nic nového, jde o další příběh o vetřelcích ze vzdáleného vesmíru, kteří přiletěli na naši planetu, aby ji obsadili. Takovej typ námětu všichni určitě známe. Navíc mi v určitých částech přišlo, že autor čerpal inspiraci z jiných knih s podobným tématem. Jelikož ale do děje vsadil několik propracovaných a promyšlených linek, které čtenáře zaujmou, vznikne z toho oddechová kniha, která nenudí. Sice moc nechápu, proč je zařazená do kategorie Pro děti a mládež (ano, vystupují v ní dětské postavy, ale některé pasáže mi připadaly celkem drsné a někteří by po přečtění nemuseli mít zrovna klidnou noc), ale celkově mám po přečtení z knihy dobrý dojem. Navíc si myslím, že by si u nás autor rozhodně zasloužil více pozornosti.
Hodnotím čtyřmi hvězdičkami a jsem zvědavý na druhý díl. /85%/

29.06.2018 4 z 5

Dračí oči Dračí oči Stephen King

Když se nad tím zamyslím, celý příběh je vlastně naprosté klišé. Děj odehrávající se ve středověku, starý král, následníci trůnů, záporák, pro kterého je onen následník nepohodlný a tak se ho chce zbavit. S tím vším se ještě pojí drak, který v žádné středověké pohádce nesmí chybět. Zní to trochu jako nudný, ohraný příběh, který vás brzy omrzí. Ale pozor! Jedná se o pohádku pro dospělé, kterou zpracoval Stephen King, to už začíná vypadat slibněji, že?
Kniha se mi hrozně líbila, zkrátka jsem se od ní nedokázal odtrhnout. King příběh moc nenatahoval (co se stalo?), a když už se mi konečně knihu podařilo odložit, nemohl jsem uvěřit, kolik jsem u ní strávil hodin! Všechny postavy mi tam sedly, záporáka, známého z jiných knih od Kinga, jsem také uvítal, takže já si nemůžu stěžovat. Konec sice předvídatelný, ale stále jde přeci o pohádku (i když v ní král shoří zevnitř). 5*

25.05.2018

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Upřímně, jde snad o nejméně povedenou knihu od Kinga. Jsem rád, že jsem za ní neutratil peníze a jen jsem si ji vypůjčil v knihovně. Chvílemi mi připadalo, jako by ji ani King nepsal a jeho jméno na obalu je jen nějaká chyba. Nezáživné, ploché a hlavní postava mi navíc nehorázně lezla na nervy. Napřed jsem předpokládal, že když mar kniha nízký počet stran, děj bude svižně ubíhat a u čtení se nebudu nudit, ale bohužel jsem se mýlil. Velké zklamání... :(

14.05.2018 2 z 5

Já, JůTuber 3 Já, JůTuber 3 kolektiv autorů

Jestli máte chuť vyhodit tři stovky jen tak do vzduchu, zadržte ještě, můžete si přece koupit tuhle knihu. :)

13.05.2018 2 z 5

Volání zlaté sovy Volání zlaté sovy Thomas Brezina

Na knihách od Thomase Breziny jsem vyrůstal, takže i když je tahle série určená spíš pro mladší čtenáře, vždycky si nový díl s chutí přečtu. Děj se hezky četl, i když byl poněkud méně uvěřitelný než u jiných z téhle edice. I tak ale musím hodnotit pěti hvězdičkami, v téhle sérii už vyšlo tolik skvělých dílů, že jsem tohle schopný přehlédnout.

13.05.2018 5 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Třetí kniha z celkově podařené série mi opravdu udělala radost. Příběh přímo navazuje na druhý díl, který skončil v docela napínavé a zajímavé části, takže od začátku se něco dělo a i přes značný počet stran jsem se nenudil. Také tu musím vyzdvihnout skvělé popisy smyček, zvlášť Ďáblův akr autor vykreslil opravdu dokonale. Dál se mi líbilo, že tu měly víc prostoru hlavní postavy, kterým jsem prostě musel fandit. Zakončení taky výborné, i když možná trochu předvídatelné. A co víc, dneska jsem se dočetl, že v říjnu vyjde v angličtině čtvrtý díl, tak se mám na co těšit. /95%/

08.05.2018 5 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Kdo by tušil, že youtuber dokáže napsat i něco povedenějšího než sérii Já, Jůtuber?
Kovy to ovšem dokázal! Jde vidět, že má na svět vytvořený svůj názor, se kterým já plně souhlasím. A když to navíc proložil vtipnými historkami a pěknými básničkami, vznikla z toho skvělá kniha.*****

07.05.2018 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Jakožto milovník sci-fi literatury jsem si tuto knihu nemohl nechat ujít, ale že bych z ní byl nějak unešený, to se nedá říct. První polovina mě bavila, líbil se mi námět padajících meteoritů, které zapříčinily slepotu obyvatel na Zemi, i masožravé rostliny ušly, ale největší problém, se kterým jsem se musel při čtení potýkat, byl autorův styl psaní. Nevadí mi, že používá spisovná slova, ale stejný způsob vyjadřování mi už neseděl v přímé řeči, kde postavy mluvily dost strojeně a nepřirozeně. V druhé polovině jsem se už navíc nudil, autor se opakoval a jak už tu někdo psal, trifidi měli dostat v ději víc místa.

30.04.2018 3 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Kniha ve všech směrech překonala první díl, čehož si cením, tak to má být. Děj mě hlavně zaujal svou originalitou (která ale nechybí ani v předchozí knize, akorát tady jsem narazil na tolik nečekaných a promyšlených zvratů, až jsem byl překvapený), a celkově autor dokázal příběh udržet na úrovni, díky které jsem knihu zhltl téměř za jeden večer. Teď se chystám na třetí díl, tak snad s ním budu stejně spokojený jako s ostatními.

26.04.2018 5 z 5

Pomalý rozjezd, který mě neskutečně nudil a chvílemi jsme se ke čtení musel přemlouvat. Pak ale nastala nějaká výrazná změna a z nezáživného povídání se vyklubala skvělá napínavá kniha, plná nečekaných situací, rozuzlení a krásných popisů. Černobílé obrázky navíc příběhu dodávaly tajemnou atmosféru, která mi tam neskutečně sedla. Bavily mě i jednotlivé postavy, každá byla něčím originální a žádná nebyla stejná.
Takže i přesto, že mi připadalo, jako by se na knize vystřídali dva autoři, jeden s nudným stylem vyprávění a druhý, který mě dokáže zaujmout, dávám knize plný počet a už se nemůžu dočkat, až si přečtu další díl. :)

17.04.2018 5 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

O knize jsem se dozvěděl díky reklamě v televizi na stejnojmenný film, který právě běží v kině. I když mě podobná témata, jako je virutální realita a celkově budoucnost moc neberou, knihu jsem si pořídil s tím, že se na základě toho, jak se mi bude líbit, rozhodnu, zda půjdu i na film do kina. A musím říct, že pokud se povedl stejně jako kniha, mám se na co těšit. Skvělý příběh, má to spád, nenajde se kapitola, která by mě nebavila a fanoušci podobných žánrů si tuhle knížku prostě musí zamilovat. A jak jsem se přesvědčil, tak ne jenom oni :)

06.04.2018 5 z 5

Smrtonoš Smrtonoš Andrew McDonald

Zajímavá kniha, v knihovně jsem si ji půjčoval s tím, že půjde o dětinskou četbu, kterou nebudu moct brát vážně, ale já se řídím pravidlem, že každé knížce se má dát šance, i když podle obálky si leckdo může myslet, že to bude naprostá kravina. Příběh mě nijak moc neoslnil, chování hlavní postavy taky moc ne, ale co musím pochválit, je originální nápad (koho by napadlo vymyslet děj o tom, jak čtrnáctiletý kluk kosí lidi), a celkový popis života smrtek. Taková jednohubka, při čtení jsem se celkem bavil a zároveň kroutil hlavou nad tím, jak se děj vyvíjel, ale celkově mě kniha potěšila.

06.04.2018 4 z 5