buldozer5 buldozer5 komentáře u knih

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

No, tak tohle byl zase jednou pořádnej nářez!
Hodně dramaticky napsaný thriller, u kterého prostě člověk musí pokračovat ve čtení, až otočí na poslední stránku. V celém příběhu panovala dusná atmosféra, vyprávění hodně působilo člověku na city. Občas jsem měl nutkání knihu odložit, abych si od toho odpočinul.
Hannu jsem prostě musel nenávidět, její myšlení a všechno mě přivádělo ke vzteku nad tím, co je zač. Její myšlení a některé činy bylo docela nereálné, ale do knihy se to hodilo, takže se to dá odpustit.
Jinak postavy byly fajn, autorka má skvělý styl vypravování a navíc je to její prvotina... Opravdu skládám poklonu!
Co se týče konce, tak mi vrtá hlavou, jestli ho autorka nechala záměrně otevřený pro druhý díl nebo schválně zvolila takové to zakončení, co všechny naštve. :D No, necháme se překvapit. :)

28.05.2019 5 z 5

Nezvěstná Nezvěstná T. J. Brearton

Kniha, která mi v paměti asi neutkví příliš dlouho, zkrátka jde o jednu z řady mnoha detektivek, ale která je napsána čtivě a tak, že se od ní prostě člověk nemůže odtrhnout. Bavily mě pasáže z pohledu vyšetřujících i z pohledu Katie, která se snaží přežít v zajetí únosců a následně v lese. Nenapadá mě nic, co bych mohl vytknout.

20.05.2019 5 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Je to děsivý, vládne tam dusná atmosféra, která přetrvává v celé knize a pokud člověk čte knihu v noci, pravděpodobně ho to vrhne do takové té chmurné nálady.
Jozef Karika bezpochyby umí dokonale vyprávět, skvěle vykreslit atmosféru, vystihnout postavy a celkově je to zkrátka dobře napsaný. I téma se mi líbilo, celé to ve mně budilo takovou tu hororovou atmosféru, kdy jsem cítil, že se v knize odehrává něco zlého. Tady ale chvála končí.
I přes skvělé vyprávění se v knize vyskytovala nudná místa, kdy jsem měl chuť přeskakovat. Námět, ač je opravdu povedený, mi připadal trochu nedotažený, zkrátka to postrádalo jakékoliv vysvětlení. A ten konec mě teda pořádně zklamal. To, že to je horor, nemusí nutně znamenat, aby to skončilo... takhle praštěně. :D
Tohle byla moje první knížka od tohoto autora, a i když mě malinko zklamala, určitě si hodlám přečíst i další, známější dílo Trhlina.

14.05.2019 3 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Taylor Adams oplývá talentem udržet knihu zajímavou a čtivou, i když se děj v podstatě odehrává na stejném místě v průběhu celého děje. Takhle to je i v téhle knize, i v jeho novější Na dostřel, kterou jsem ale četl jako první.
Námět knihy je hrozně zajímavý, čtenáře to v nese ihned do akce, od začátku se tam prostě něco děje. Je to ten typ příběhu, u kterého člověk nemusí moc přemýšlet a jen si ho prostě užívat a čekat, jak to celé dopadne.
Hlavní postavy byly bezva, každá se hodila do své role, žádná mě tam vyloženě neotravovala.
Jako, jo, občas tam bylo pár nadlidských výkonů, které předvedla zejména hlavní hrdinka, ale já jsem tomu rád uvěřil.
Jen ten konec mě na chvíli zmátl, ale jak jsem četl komentáře pode mnou, nejsem jedinej. :D

09.05.2019 5 z 5

Vražedná lhůta Vražedná lhůta Andreas Gruber

Kniha mě bavila, četlo se to dobře, nemám co vytknout.

06.05.2019

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Theo Cray mě nepřestává bavit ani v druhém díle jeho pátrání po nebezpečných zločincích. Je to taková detektivka smíšená s thrillerem, které dodávají šmrnc Theovy způsoby vyšetřování, takže je to něco trochu jiného než běžné detektivky. Člověk úplně žasne nad tím, jak si při každém zádrhelu dokáže díky svým vědeckým metodám poradit, až je to občas neuvěřitelné. Záporák, tentokrát postava Hračkáře, která se v průběhu čtení stává reálnou osobou, mě opravdu zaujal a bavilo mě postupně odkrývat, o koho jde. Člověk se při čtení moc nenudil, i když by autor mohl trochu někdy ubrat té omáčky okolo.
Závěr mi přišel lehce odbytý, ale to nic nemění na tom, že jde o skvělou knihu, kterou si určitě musíte přečíst!

03.05.2019 4 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

No páni, tak tohle se opravdu povedlo! První knihu od této autorky jsem úplně miloval, takže jsem byl zvědavý, jak dopadne její další.... a nezklamala!
Naprosto skvělý příběh, promyšlený do posledního detailu. Všechny postavy tam prostě seděly, každá měla svoje místo a díky tomu jsem se okamžitě vžil do napínavého děje. Bavily mě všechny pasáže, co se týče vraždy, výčitky hlavní postavy, neustálý boj se sebou a části, kdy autorka doopravdy dokázala čtenáře přinutit si myslet, že Cass přichází o rozum.
Následné rozuzlení překvapilo, i když jsem v průběhu čtení chytil určité podezření. Tolik kliček a zvratů, co ale dokázala autorka vymyslet, to opravdu klobouk dolů. Dávám pět hvězdiček a těším se na další knihu!

20.04.2019 5 z 5

Hádej kdo Hádej kdo Chris McGeorge

Dalo se to. Nápad je skvělý a očekával jsem, že stejný bude i obsah. No, tak to jsem se trochu zmýlil.
Občas to trochu vázlo, vyskytovalo se tam docela dost nudných míst, až jsem měl chuť přeskakovat. Navíc mi některé dialogy postav připadaly takové...suché a nepřirozené.
Zpočátku mi taky hlavní postava připadala nesympatická, ale v průběhu čtení, kdy jsem si na ni musel chtě nechtě zvyknout, mi už tolik nevadila.
S rozuzlením jsem byl ale docela spokojený a závěr se mi také líbil.
Viděl bych to na tři, ale za ten super obsah, po jehož přečtení jsem si knížku okamžitě koupil, dám slabší čtyři.

10.04.2019 4 z 5

Spouštěč Spouštěč Wulf Dorn

Určitě za pozornost stojící thriller, jehož hlavním kladem je to, že není vše tak, jak se zdá. Tohle přesně mám na podobných knihách nejradši, chytnu se nějakého řešení, co se tam asi podle mě děje, a nakonec je všechno úplně jinak.
I místo, kde se větší část děje odehrává, tedy psychiatrická léčebna, mi neskutečně sedlo, knihy z tohoto prostředí mám fakt rád.
Bohužel se v některých místech kniha maličko táhne, takže jsem měl chuť v nezáživných situacích přeskakovat stránky, naštěstí ta hluchá místa přebíjely zajímavější části, kde autor zvládl situaci vykreslit opravdu dobře.
Celý napínavý příběh o hlavní postavě versus Černém muži graduje až do finále, kde se všechno obrátí vzhůru nohama.
S knihou jsem celkem spokojený a 4 hvězdičky si jistě zaslouží.

05.04.2019 4 z 5

Řezník Řezník Jennifer Hillier

Tak nějak jsem podle obalu věděl, co od knihy očekávat, a to jsem taky dostal. Pěkně nechutný příběh o Řezníkovi a jeho choré mysli, o jeho odporné touze zabíjet. S knihou jsem spokojený.

01.04.2019 4 z 5

Remade Remade Alex Scarrow

No, tak tohle bylo něco. Po dlouhé době apokalypitcké sci-fi, které mě opravdu bavilo a jehož příběhem jsem se rychle nechal strhnout. Už od samého začátku se kniha čte dobře, žádná hluchá místa tam prostě nejsou a člověk musí číst dál a dál, aby věděl, jak to bude pokračovat.
Námět se mi taky líbil, cením, jak celý průběh řádění viru gradoval až do konce, který jasně říká, že bude minimálně další díl téhle série.
Jen jedna malá připomínka, nepřipadá mi, že by kniha měla být určená pro děti, jak o sobě prohlašuje. Obsahuje tolik násilí a nechutných scének, že by se dítě, které s tímhle žánrem není úplně obeznámeno, opravdu mohlo docela... vyděsit. :D

26.03.2019 5 z 5

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

Námět je jednoduchý a přitom lehko člověka zaujme. Stejné je to vlastně i s celým příběhem. Ačkoliv se děj odehrává, dá se říct, na tom samém místě, autor to vypráví tak napínavě, že se člověk u čtení prostě nedokáže nudit. Celý příběh jsem prožíval s hlavními postavami, k čemuž mi taky dopomáhalo prostředí, kde se to odehrávalo-pouštní krajiny v USA miluju, takže i tohle mi v knize sedlo. Jo, sice je to trochu přitažené za vlasy, třeba schopnosti toho odstřelovače, ale to se dá v pohodě prominout. Jsme s knihou spokojený a rozhodně si přečtu i autorovu další knihu, Není úniku.

21.03.2019 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

No jo, já vím, můžu si za to sám. Neuposlechl jsem varování na zadní straně knihy a četl jsem ji po nocích, což fakt dobrý nápad nebyl. :D
Kniha je absolutně úžasná a splnila přesně to, co jsem od ní očekával. Tedy to, že se člověk bude bát v průběhu čtení i po přečtení, že ho příběh okamžitě vtáhne do děje a že se prostě bude chtít snažit dozvědět, co se tam vlastně děje.
Je mi úplně jedno, že prostředí není v hororu úplně originální-starý zděděný dům, o kterém kolují různé strašidelné zvěsti. A taky že různé události tam byly až lehce přitažené za vlasy;je to horor, přesně tohle jsem od takové knihy chtěl.
Hlavní postava je sympatická a celý příběh prožíváte s ní, hlavně ty strašidelné momenty, při kterých opravdu máte pocit, že slyšíte zvuk chrastících kostí..
S knihou jsem maximálně spokojený a rozhodně se těším na autorčinu další knihu. :)

17.03.2019 5 z 5

Rozhodnutí Rozhodnutí Charlotte Link

Opět zajímavý nápad a myšlenka příběhu, sympatické postavy a napínavá atmosféra. Opakoval bych se, kdybych se tu rozepsal, protože vše jsem už zmiňoval u autorčiných předchozích knížek. Ch. Link zkrátka psát umí a i tahle knížka do dokazuje. Pět hvězdiček.

13.03.2019 5 z 5

Jonnas Jonnason přichází s druhým pokračováním Stoletého staříka; tahle novinka mi opravdu udělala radost.
Kniha mě nehorázně bavila. Už od začátku mě příběh chytl a celý děj mě pohltil, je to psáno opravdu čtivě. Bavily mě naprosto absurdní situace, do kterých se Alan a jeho přátelé dostávali, bavil mě autorův osobitý humor, u kterého jsem mnohokrát vybuchl smíchy, bavilo mě také, jak do toho vtipně zakomponoval politické dění, tentokrát spíše aktuální, což jsem si užíval víc než v minulém dílu, kde byla více probírána minulost.
Občas děj sice malinko ubral na tempu, zvlášť když se hlavní hrdinové dostali do Švédska, ale to nevadí. Za ty hovory s Trumpem a Kim Čong-unem těch pět hvězdiček prostě dát musím. :D
Stojednaletý stařík mě prostě neomrzí a kdyby se rozhodl něco podniknout za další rok, vůbec bych si nestěžoval.

09.03.2019 5 z 5

Všechno, jen ne pravda Všechno, jen ne pravda Gillian McAllister

Bohužel, u této knihy průměrné hodnocení moc nezvýším, protože těch 60% opravdu odpovídá kvalitě, jakou je kniha napsaná.
Nápad je dobrý, i když se vsadím, že na podobný téma se už napsalo hafo knížek, ale potenciál to má nevyužitý.
Kniha zkrátka neměla žádný spád, všechno se tam hrozně vleklo a když už tam přišlo nějaké rozuzlení, autorka to vylíčila takovým způsobem, že jsem se u toho nudil.
Pak najednou přišel konec a moje myšlenka byla; ,,Aha, a to už je jako konec?"

06.03.2019 3 z 5

Nebudete se bát ničeho zlého Nebudete se bát ničeho zlého John Searles

Kniha mě zaujala obalem a zajímavou anotací, bohužel obsah mě už tolik neoslnil. Od začátku se tam sice něco děje, ale i přesto to autor napsal tak zdlouhavým a nudným stylem, že jsem se u toho od začátku nudil, což je špatně. Jediný, co mě udrželo při čtení, je ten zajímavý námět, ale několikrát jsem uvažoval o tom, že i přesto to nedočetu. Minulost se tam střídala v ne zrovna vhodných chvílích, kdy to prostě čtenáře absolutně vytrhne z atmosféry, například útržky z minulosti hlavní postavy.
Chování hlavní postavy mi občas připadalo nesmyslné a prostě... divné, i když vezmu v potaz, v jakém prostředí žila.
Abych ale jenom nekritizoval, chválím, že jsem v některých pasážích opravdu pocítil tu děsivou atmosféru okolo všech těch duchů, démonů a dalších nadpřirozených jevů, o kterých se tam psalo.
S ukončením jsem byl taky spokojený, líbilo se mi vysvětlení všech těch věcí, co se tam děly.
Na tři hvězdičky to ale asi nemá.

28.02.2019 2 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Komentář obsahuje spoilery.

Tak já nevím, mě kniha jaksi nesebrala.
Je vidět, že se autorka hodně snažila, aby příběh působil tajemně, při čtení mě provázela taková dusná a chmurná atmosféra, a ani není divu, vždyť se v té knize probírala samá negativní témata. Prostředí-malé městečko, kde se dějí tak hrozné vraždy, taky do knihy pěkně zapadlo, je to přesně takové to záhadné místo, kde by člověk v knihách podobného žánru něco takového čekal. To je ale asi všechno, co bych mohl vyzdvihnout jako plus.
Co mě neskutečně, ale neskutečně iritovalo, bylo chování hlavních postav. Ze všeho nejvíc mě štvala Camillie, její naprosto zcestné chování (zfetovat se se svojí třináctiletou sestrou?!), její myšlenkové pochody, její vyjadřování, všechno na mě působilo nepřirozeně až nereálně. I když nám autorka ukázala, že je Camillie těžce vyšinutá, prostě jsem si na ni nemohl zvyknout. O její sestře ani nemluvím, i když se jí taková povaha v knize připisovala i to, jakým životním stylem žije, prostě mi tam nesedla.
Richard, ten otravnej policajt, mně snad vadil ještě víc, takhle naivního člověka jsem snad ještě v žádné knize nepotkal.
Zakončení taky doslova mizerné, autorka popisuje celou dobu aktéra toho zločinu jako nejnebezpečnějšího člověka na světě, a najednou se ukáže, že to spáchala těžce nemocná třináctileté šílenkyně vlivem ještě šílenější matky. Takovej bizár jsem snad ještě nečetl.

16.02.2019 2 z 5

Noc v Central Parku Noc v Central Parku Guillaume Musso

Ke koupi knihy mě nalákala její anotace-dva naprostí cizinci se vedle sebe probudí na lavičce v Central Parku, připoutaní k sobě, a nechápou, co se stalo, jak se tam ocitli a postupně se snaží odhalit pravdu...
Hned na začátku se něco dělo, takže vás kniha hned pohltila, nebyla tam žádná hluchá místa. Zpočátku se mi dialogy mezi postavami zdály trochu rozpačité a nepřiměřené k tomu, co se jim stalo, zvlášť Gabriel mi k tomu trochu neseděl, ale jak jsem později zjistil, dávalo to smysl.
Chytla mě dějová linie s vrahem, vlastně mě chytil celý příběh-a já prostě musel číst dál a dál, abych se dozvěděl, jak to dopadne.
Líbil se mi i zvrat na konci, kdy se ukázalo, že nás autor po celou dobu vodil za nos a věci se mají úplně jinak, jak to do sebe všechno zapadlo a potěšilo mě, jak to měl autor celé promyšlené.
Za nápad a celkové zpracování si to určitě pět hvězdiček zaslouží a určitě si přečtu minimálně jednu další knihu od tohoto spisovatele.

10.02.2019 5 z 5

Nikomu ani slovo Nikomu ani slovo Harlan Coben

Jsem hrozně rád, že jsem na tuhle knihu narazil v knihovně, v prodejnách totiž vzhledem k roku vydání už dostupná není.
S čistým svědomím můžu prohlásit, že se jedná o nejpovedenější knihu od Cobena, co jsem zatím četl, a že jich už pár bylo!
Musím složit pochvalu za to, kolik zvratů a kliček v ději bylo, určitě dalo dost práce příběh seskládat tak, aby ve výsledku dával smysl. Kniha mě udržovala v napětí od začátku do konce, žádná hluchá místa v ní pro mě nebyla, prostě se četla jedním dechem.
Hlavní postavy se mi tam líbily, člověk se snadno dokázal vcítit do jejich situace.
A konec, ten mě taky potěšil, po tolika neštěstí a smůle, co hlavní postavy potkaly, jsem rád, že vše skončilo happyendem.

03.02.2019 5 z 5