Bukovinska Bukovinska komentáře u knih

Dievča vo vlaku Dievča vo vlaku Paula Hawkins

Fakt skvelá kniha. Rýchly spád nečakaný koniec. Tak ma vyzerať skutočný thriller. Čo mi ale vadilo bola ona. Rachel. Strašne mi liezla na nervy. Najviac ma dostalo to, že 3 mesiace chodila vlakom len aby sa jej spolubývajúca nedozvedela, že ju vyhodili. :D Určite si prečítam aj ďalšiu knihu od tejto autorky.

08.08.2018 4 z 5

Raňajky u Tiffanyho Raňajky u Tiffanyho Truman Capote

Kniha, ktorá spadá pod svetovú klasiku a veľmi veľa čitateľov ju pozná a chváli. Ja som ale nepochopila prečo je taká preceňovaná. Vlastne som nepochopila nejakú pointu alebo nejakú myšlienku. Možno som ešte nedozrela na také dielo. Prišlo mi ako keby autor písal len tak. Bez nejakého cieľa. Taktiež som sa veľmi "neskamarátila" s Holly, ktorá bola veľmi povrchná. Zo začiatku som sa snažila ju vidieť v tom dobrom svetle, že je proste svojská ale počas knihy mi došlo, že asi nie. Sebecká taká bola.

02.08.2018 1 z 5

Zlo. Spomienky súdneho znalca Zlo. Spomienky súdneho znalca Anton Heretik

Wau. Bola som z tejto knihy úplne nadšená. Veľa kníh s touto tématikou sa nevyskytuje a plus odohrávajúce sa na Slovensku. Kniha ma veľmi bavila asi aj preto, že každý deň sa nestretávam s psychológiou takže som sa stretla s veľa pojmami prvýkrát a tým ma asi aj dosť držala. Všetky prípady ma bavili ale posledný bol top. O kanibalovi, ktorý vykonával svoje činy v Kysaku. A že vraj na východe nič nie je :). Klobúk dole pred autorom a jeho šikovnosťou napísať ľahko pochopiteľnú knihu aj pre amatérov. Ďakujem.

02.08.2018 5 z 5

Cudzinec Cudzinec Albert Camus

Pri tejto knihe sa možno zamyslíme aj my nad tým ako nás ovplyvňuje spoločnosť. Správame sa tak aby nás okolie neodsudzovalo. Robíme to čo sa od nás očakáva a dosť často nekonáme podľa našich pocitov a vlastných názorov. Mersault sa ale na všetko pozerá inač. Vlastne bez hocijakého zmýšľania koná. Nemá žiadne zábrany. Názov veľmi sedí. Mersault je vlastne cudzinec v spoločnosti.

01.08.2018 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Ťažká téma. Táto kniha musí byť prečítaná čo najväčším počtom ľudí. Aby sa o tom vedelo aj po tej dlhej dobe čo koncentračné tábory boli zničené. Aby sa na niečo také brutálne nezabudlo. Viola aj s ďalšími ženami zvládla to čo zvládne len málokto. Fyzickú aj psychickú šikanu museli tolerovať s tým, že sa MOŽNO dožijú konca vojny. Aj keď už možno v kútiku duše niektoré dúfali, že ich kápovia zabijú stále tu bol pud sebazáchovy, ktorý ich nútil bojovať ďalej. Aj s tým kúskom posledných síl. Treba ju čítať postupne nie naraz. Toľko morbídnych činov a brutality nejde tak ľahko vstrebať. Ale ak ju dočítate do konca budete ohromený. Ohromený tým, že toľko bolesti z tak dlhej doby sa zmestilo do 376 stranovej knihy.

23.07.2018 5 z 5

Krvná pomsta Krvná pomsta Michael Connelly

Po Básnikovi smrti moja druhá kniha od autora a musím povedať, že Básnik smrti ma oveľa viac chytil. Od začiatku až po koniec ma držal a nemohla som prestať čítať. Celu dobu som bola v napätí. Bohužiaľ kniha Krvná pomsta vo mne vyvolala takéto pocity až viac ako v polovici knihy. Nerada to hovorím ale prvou polovicou som sa musela trošinku prebojovať. Ale inač skvela Krimi detektívka.

10.07.2018

Lady Xanax, pán Snehulienka a ja Lady Xanax, pán Snehulienka a ja Peter Krištúfek

Rozmýšľali ste už niekedy nad tým, ako hlúpo vyzeráme my, ľudia? Ako sa správame, ako rozprávame ako sa ideme pretrhnúť kvôli banalitám? Tomáš sa pozerá okolo seba a nerozumie. Nerozumie prečo by sa mal správať ako oni. Ostatný. Tak sa od malička začne robiť , že je šialený. Takto je predsa život ľahší. Nič sa od neho neočakáva. A tak si len tak prechádza životom. Najväčšie problémy v jeho živote sú: coca-cola a tamagoči. Kniha plná čierneho humoru, absurdít a pritom obyčajného slovenského života. Krištúfek mal talent, bohužiaľ už ho nebude môcť ďalej rozvíjať a šíriť.

09.07.2018 5 z 5

Keď Nietzsche plakal Keď Nietzsche plakal Irvin D. Yalom

Zvláštne ako môže kniha pohltiť. Stala sa mojou závislosťou. Čítala som ju stále a nemohla som prestať. Ak som ju náhodou čítať nemohla tak som stále na ňu myslela. Toľko krásnych myšlienok, pocitov. Táto kniha má pre mňa obrovskú hodnotu a myslím si, že tak skoro inú knihu čítať nebudem. A predsa sa v knihe píše: " Načo je dobrá kniha, ktorá nás neposúva za všetky knihy?".

11.04.2018

Na konci samoty Na konci samoty Benedict Wells

Prečítala som ju ľahunko ako denné menu v dobrej reštaurácií. Príbeh v ktorom sa strieda veľa smutného s ešte viac smutným. Pomedzi to sa ukáže síce pekná myšlienka a láska ale to len tak aby čitateľ nezabudol, že sú aj pekné veci. Musím ale povedať, že ak ju chcem hodnotiť ako celok nebola veľmi skvostná. Predvídateľná aj s otrepanými momentami. V jednom momente ma odradil čin hlavného hrdinu natoľko, že som ju musela na týždeň odložiť a nemohla som na ňu ani pozrieť. Ale aj tak má svoje čaro. Vtiahne čitateľa a tak ľahko ho nepustí.

18.03.2018

Medzi Slovákmi Medzi Slovákmi Martin Šimečka

Kniha s malým počtom strán. Ľahko sa číta. Ľahko sa chápe. Autor hneď na začiatku upozorní, že sú to jeho názory, jeho pocity. Nechce nikomu vnucovať svoj názor. Poukazuje hlavne na neoddeliteľnú vlastnosť Slovákov a to je ľahostajnosť. V roku 1989 sme sa jej zbavili a mysleli sme si že nadobro. Ale bohužiaľ vrátila sa. Je tichou spoločníčkou zla, ktorá môže zachvátiť davy.

09.03.2018