bucklee bucklee komentáře u knih

Archangelsk Archangelsk Robert Harris

Alternativní historie, odehrávající se na konci 90. let. ... V roce 2022 je vidět, že některé věci se v Rusku nezmění nikdy.

09.04.2022 4 z 5

Neuzavřené případy Neuzavřené případy Kate Atkinson

Čtyři hvězdičky... ale detektivka to není.

10.11.2016 4 z 5

Alex Alex Pierre Lemaitre

Detektivka je to docela netypická a za přečtení určitě stojí. Jednu vadu na kráse však tento počin vydavatele má. V následujícím případu série (Camille) se na konci dočtete, že se jednalo o poslední díl trilogie. První díl celé série přitom v Česku dosud nevyšel... Alex, která je druhým dílem v sérii, obstojí zcela samostatně, byť v knize čtenář najde i celé rozuzlení prvního dílu. Třetí kniha (Camille) ale na první díl plně navazuje, čemuž neznalost první knihy trošku ubližuje.

10.11.2016 4 z 5

Deštivá noc / Na rohu dvaadevadesáté Deštivá noc / Na rohu dvaadevadesáté Jan Šmíd

Zatímco ještě nedlouho předtím se v české literatuře i George počešťoval na Jiřího a New York překládal jako Nový York, v 80. letech autor, který v USA nikdy nebyl, zřejmě pro zdůraznění autenticity dějiště svých příběhů spoustu výrazů překlad vyžadujících (a samozřejmě normálně překládaných) nechává v angličtině. To vše doplněno spoustou značek amerických výrobků, které tehdy v českých zemích mohly znít světově, ale dnes, kdy je u nás řada z nich k dostání v každém obchodě, je z toho obyčejný product placement (skrytá reklama). Příběhy samotné jsou roztahané, kostrbaté, řešení dle mého názoru značně vykonstruované a nevěrohodné.

22.03.2015 2 z 5

R... jako risk R... jako risk Sue Grafton

Člověk pořád čeká, kdy se konečně něco pořádného začne dít ... a ono nic.

12.03.2013 2 z 5

Vraždění stínů Vraždění stínů Val McDermid

Jako všechny knihy této autorky se i Vraždění stínů čte výborně. Ale na rozdíl od série s Tonym Hillem a Carol Jordan nebo jiných jejích samostatných knih mi přišlo strašně předvídatelné.

22.01.2013 2 z 5

Poslední pokušení Poslední pokušení Val McDermid

Třetí případ Tonyho Hilla a Carol Jordan je ještě drsnější než ty předchozí. Jen pro otrlé.

22.01.2013 4 z 5

Amblerova výstraha Amblerova výstraha Robert Ludlum

Kniha měla spád a četla se opravdu výborně. Škoda, že v ní bylo skoro všechno tak předvídatelné.

22.01.2013 3 z 5

Noční autobus Noční autobus Per Wahlöö

Všechny z deseti románů o zločinu od této autorské dvojice jsou vydařené. Ale tenhle se mi do paměti zapsal nejvýrazněji.

08.01.2013 5 z 5

S čím kdo schází S čím kdo schází Alex Drescher

Autorův břitký humor povyšuje Yggreddovy příběhy nad řady jiných fantasy detektivek.

08.01.2013 4 z 5

Dokonalý obchod Dokonalý obchod Alex Drescher

Přes všechny strigy, trpaslíky, vlkodlaky a podobně jde hlavně o detektivku. Dobrou a vtipnou.

08.01.2013 4 z 5

Cesta spásy Cesta spásy Jaroslav Velinský

Druhá čtveřice příběhů Dana Younga za tou první nijak nezaostává. Příjemné oddechové čtení.

04.01.2013 4 z 5

Nebezpečí odjinud Nebezpečí odjinud Jaroslav Velinský

Jako vše od Mistra Velinského se čte jedním dechem, tentokrát v rytmu space opery.

04.01.2013 4 z 5

Bezpečné místo Bezpečné místo Caroline Graham

Příjemná detektivka klasického střihu z anglického venkova, která nezklame, ale ani nijak zvlášť nenadchne.

04.01.2013 3 z 5

Ostrov s majákem Ostrov s majákem Leena Lehtolainen

Nerad dávám u jakékoli knížky hodnocení "odpad". ... Ale tohle je absolutně nejnudněji napsaná detektivka, jakou jsem kdy četl.

31.12.2012 odpad!

Po stopách mořských oblud Po stopách mořských oblud Bernard Heuvelmans

Jedna ze základních knih o kryptozoologii, které v češtině vyšly.

20.11.2011 4 z 5

Fotbalová horečka Fotbalová horečka Nick Hornby

Vtipná knížka, zdaleka nejen o fotbale. Ale myslím, že opravdu vychutnat si ji může jen ten, kdo v sobě lásku k fotbalu má.

19.11.2011 5 z 5

Tmavá studnice Tmavá studnice Jaroslav Velinský

Detektivka, která se čte jedním dechem. První případ bezděčného detektiva Oty Finka, lamače dívčích srdcí a neohroženého hrdiny s geniální intuicí. Přečíst tuhle knížku je pro milovníky (nejen) české detektivky v podstatě povinnost. ;-)

19.11.2011 5 z 5