Buchtičkajani

HanaHanaAlena Mornštajnová

Po knížce z války nesahám často, tuto mi půjčila sousedka se slovy... Za tři dny ji chci vrátit. Moje obavy, že to nestihnu, byly zbytečné, kniha mě připravila dvě bezesné noci. I když je knížka smutná, čte se dobře, doporučuji přečíst...

03.01.2021

Šikmý kostel 2Šikmý kostel 2Karin Lednická

Druhý díl se mi líbil o trochu víc,možná proto, že mi byl časově blíž, něco si pamatuji z vyprávění mé babičky. To, že Rusové rabovali a znásilňovali, je známé, ale jaké boje probíhali v pohraničí, ohledně polské strany, jsem vůbec netušila. No asi jsem ve škole nedávala pozor...

10.05.2021

Jako hvězdy v temné nociJako hvězdy v temné nociJojo Moyes

Krásná knížka o přátelství knihách, knihovnicich.... O tom jak za rovnoprávnost musely ženy bojovat. O pojizdnych knihovnách jsem nikdy neslyšela a moc se mi ten nápad líbil

19.02.2021

NávrhNávrhElle Kennedy

Podle obálky jsem myslela, že to bude sladká romanťárna, a moc se mi do ni nechtělo. Ale protože důvěřují své knihovníci, dala jsem ji šanci.
A udělala jsem dobře, kniha je skvělá, dobře se četla,,humor zajistí slovní přestřelky Hanny a Gerreta. Prostě přijímá odechovka.

23.09.2021

Je to i můj životJe to i můj životJodi Picoult

Uf, nečekaný konec... Smutný příběh,od kterého se nedokážete odtrhnout,musíte přemýšlít co je vlastně správně.... Doporučuji přečíst a připravte si kapesníky, knížka Vás dovede slzám

13.02.2021

Kde zpívají raciKde zpívají raciDelia Owens

Krásný příběh, ve kterém se vám bažina bude zdát jako krásné místo, a ten překvapivý konec. Víc slov není potřeba. Snad jen, doporučuji přečíst.

25.08.2021

Jako zabít ptáčkaJako zabít ptáčkaHarper Lee

Knihu jsem začala číst diky čtenářské výzvě, jinak bych po ni asi nesáhla... Citlivé téma rasismu očima malých dětí, je sice smutné, ale čtivé, doporučuji přečíst.

09.02.2021

River WildRiver WildSamantha Towle

Smutný a silný příběh, nečekejte červenou knihovnu.

03.04.2021

Kdo jinému jámu kopáKdo jinému jámu kopáMarie Rejfová

Příjemná, humorná detektivka, dobře se čte.Pobaví, neurazí. Babiččiny rady vás pobaví. Kdo má chuť na oddychovku, tak tuhle doporučuji..

21.05.2021

ChirurgChirurgPetra Dvořáková

Uf, jestli tohle je reálný pohled na oddělení chirurgie, tak jsem ráda, že mě nečeká žádná operace. Mám k lékařům respekt, ale tahle knížka ho trochu kazí. Doporučuji přečíst.

Utajená sestraUtajená sestraDiane Chamberlain

Knížka od které se nemůžete odtrhnout. Úplně vás dostane, napínavé od začátku do konce. Moc se mi líbila a doporučuji.

23.12.2020

Kroky vrahaKroky vrahaMichaela Klevisová

Moje první knížka od této autorky, a nezklamala. Je to čtivé, plynulé, trochu zamotane. Prostě taková příjemná, oddechova detektivka

11.04.2021

Pláž v ChorvatskuPláž v ChorvatskuJulie Caplin

Je to romantika, ale příjemná a vůbec mi nevadilo, že hned víte jak to dopadne. Ve chvíli, kdy v dubnu za okny sněží, mrzne, bylo moc fajn ponořit se do knížky plné slunce, moře. Některé místa v příběhu, jsem v Chorvatsku navštívila,tak to pro mě bylo i jako vzpomínka na dovolenou.

20.04.2021

Šikmý kostelŠikmý kostelKarin Lednická

Na základě hodnocení jsem od knížky asi čekala víc.. Ale i přesto se mě kniha líbila. Věřím, že toho, kdo v popisovaném okolí žil, nebo žije, a krajinu zná, kniha hodně oslovila. A co mi kniha dala? Máme se dobře, i když si někdy stěžujeme...

25.04.2021

Korálky z klokočíKorálky z klokočíNaďa Horáková

Příjemná odechovka, přečtena jedním dechem, za jedno krásné slunečné odpiledne. Detektivka propojená historii, romantikou, létem...Doporučuji

11.05.2021

Kdo maže, ten jedeKdo maže, ten jedeMarie Rejfová

Opět vtipné čtení , tentokrát je to už trochu víc detektivka. Josefina zase nezklamala. Prostě pokud chcete odechovku, doporučuji

31.05.2021

Čajová dívka z Kolibříkové uliceČajová dívka z Kolibříkové uliceLisa See

Začátek knížky se dá nazvat "krutý",skoro jsem knížku odložila, ne proto, že by byla špatná, ale spíš proto, že se mi z ní bylo smutno. Jsem vděčná, že žijí v Evropě. Čínské tradice jsou pro nás nepochopitelné, zvláště, když knížka začíná v devadesátých letech.
Příběh je silný a čtivý, ale odpočinkovou četbu rozhodně nečekejte.

29.06.2021

Nepečené dezerty Kateřiny A.Nepečené dezerty Kateřiny A.Andrea Čekanová

Knížka je čtivá, nemohla jsem se odtrhnout. Vlastně je docela děsivé, že minimálně domácí násilí se reálné děje a moc se o tom nemluví. Doporučuji přečíst.

DobrodruhůmDobrodruhůmTereza Ramba

Nečekejte klasický cestopis, spíš zážitky z cest u kterých se zasmějete, pohodová, čtivá knížka, plus krásné fotky...

21.02.2021

VeselíVeselíRadka Třeštíková

Podle hodnocení jsem od knihy nic moc neočekávala... Ale mě se líbila, takový obyčejný příběh obyčejného života na vesnici, prostě život. .. Moravské nářečí k tomu patří. Mě nejvíc bavila natka Elišky, představují si ji jako krásnou ženu v nejlepších letech, která si užívá života

12.03.2021

Kdo se postará o AnnuKdo se postará o AnnuKateřina Pantovič

Nevěděla jsem co od knihy očekávat... Jo mě se to líbilo, smutné téma napsané s humorem. Doporučuji přečíst, rozhodně se nebudete nudit.

29.04.2021

Komu straší ve věžiKomu straší ve věžiMarie Rejfová

Další dil detektivky, která vlastně ani detektivka není. Josefina je číslo, a má být po kom, protože babiččiny hlášky si prostě zamilujete..

29.05.2021

Pekárna s vůní skořicePekárna s vůní skořiceRuth Kvarnström-Jones

Chtěla jsem oddechovku a dostala jsem přesně to co jsem očekávala. Nečekejte moc velkou romantiku, spíše příběh rodinného majetku, ale četlo se to dobře, děj vás hned vtáhne a nepustí.

15.06.2021

Kočka myši nenecháKočka myši nenecháMarie Rejfová

A je tu opět všetečná Josefina, která ráda strká nos kam nemá. Zase vtipná, čtivá a humorná detektivka, tentokrát s mrtvolu v pivovaru. A na scéně se objeví j její syn a kamarádem, kteří to příjemně oživí.

22.06.2021

Podbrdské ženyPodbrdské ženyJana Poncarová

Velmi smutný, ale čtivý příběh. Ubrala bych trochu ze života Emilky a více rozepsala vztah Jany a Johanky a její život. Ještě mi vadilo, že u kapitol nebyly časové údaje, v kterém obdibi jsme se ocitli, vyšlo to tak nějak až během čtení. Při čtení jsem si uvědomila, jak se máme dobře, a jak byly dříve ženy statečné.

Nová dobaNová dobaM. Lamballe (pseudonym)

Kavárna U Anděla mne mile překvapila. Kniha je velice čtivá, příběh se odehrává na konci druhé světové války a Hilda se snaží znovu obnovit rodinnou kavárnu...
Už se těším na druhý díl

01.01.2021

Osudová létaOsudová létaM. Lamballe (pseudonym)

Tutu knihu jsem dostala od Ježíška, četla jsem první díl a moc jsem se těšila na druhý, ale kniha mě trochu zklamala, nebyla už tak plná dobrodružství... I přesto se četla dobře..

05.01.2021

Pád titánůPád titánůKen Follett

Mám ráda historické romány, ale 1 a 2 světová válka mě moc neláká, ale přesto jsem se do ni za četla, poučná, ale čtivá knížka, která se nedá přečíst najednou.... Rozhodně to není oddechovka na dovolenou, musí se u ni přemýšlet , chvili trvá zorientovat se v postavách i zemích, doporučuji

23.01.2021

V bouřlivých časechV bouřlivých časechMarie Lacrosse

Po knížce Pád Titánů jsem chtěla nějakou odechovku.. Obálka i název jsou trochu zavádějící. Opět jsem se ocitla ve 1 světové válce, příběh je čtivý, některé postavy si zamilujete a jiné budete nenávidět.. Otevřený konec bude mít určitě své pokračování...

01.02.2021

V pasti lžíV pasti lžíB. A. Paris (pseudonym)

Moje první knížka od této autorky, ač psychologické thrillery nemusím, nemohla jsem se od knížky odtrhnout, během čtení mi došlo jak to asi je, ale to vůbec nevadí, je to přesně ta knížka u které nevnímám svět kolem sebe...

26.02.2021