Buchtičkajani Buchtičkajani komentáře u knih

Lovkyně Lovkyně Kate Quinn

Pěkná kniha a jiný pohled na válku. Sledujeme tři lidské osudy, které se postupně prolínají. A všichni mají jediný cíl.. Najít lovkymi.

15.04.2023 4 z 5

Nejhezčí dny našich životů Nejhezčí dny našich životů Claire Lombardo

První letošní nedotčená. Dala jsem ji 180 stran a odkládám.. Možná jsem ji nečetla ve správný čas. Jednu hvězdicku dávám Wendy a jejímu humoru.

05.04.2023 1 z 5

Nejhezčí mezi krávami Nejhezčí mezi krávami Zuzana Hubeňáková

Hezká, veselá odechovka. O ženách pro ženy.

02.04.2023 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Jako malé se mi kniha nelíbila. Teď jsem ji vzala do ruky kvůli výzvě. Určitě mě zaujala více než v dětství.

01.04.2023 3 z 5

Malá lhářka Malá lhářka Lisa Ballantyne

Smutná kniha, s deprimujicim příběhem. Je k zamyšlení, jak jedno obvinění změní spoustu životů. Začátek se trochu táhnul, ale pak se to rozjelo. Konec jsem tušila.

31.03.2023 4 z 5

Statek - Strhující příběh podle skutečných událostí Statek - Strhující příběh podle skutečných událostí Ladislav Vrchovský

Já nevím. Strhující příběh je pro mě něco jiného. Ano, obdivuji sílu a odhodlání každé generace bojovat o rodinný majetek. Ale na mě tam bylo moc politiky.

26.03.2023 3 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Čtivá knížka. Noře,možná trochu zavidim. Myslím, že každý si alespoň jednou životě řekl "co by bylo, kdybych to udělala jinak"....

21.03.2023 4 z 5

Dokonalá hra Dokonalá hra Vi Keeland

Příjemné, oddechové čtení, sice s předvídatelnym koncem, ale to vůbec nevadí. Milá romantika.

15.03.2023 4 z 5

Tina Tina Hana Repová

Kniha plná emocí, ze života, dobře se čte. Každý sourozenec má svuj příběh, své tajemství, které se postupně dozvíme, snad.

10.03.2023 5 z 5

Myší díra Myší díra Simona Votyová

Skvělá knížka.

06.03.2023 5 z 5

Jako veš v kožichu Jako veš v kožichu Marie Rejfová

Opět vtipná odechovka. Sice začátek trochu nudný, ale pak se to rozjelo. A tetinka byla prostě skvělá.

05.03.2023 4 z 5

Povolání pro ženu nevhodné Povolání pro ženu nevhodné P. D. James (p)

Ale jo,nakonec docela fajn detektivka.

28.02.2023 3 z 5

Anglická kuchyně slečny Elizy Anglická kuchyně slečny Elizy Annabel Abbs

Příjemné, nepřeslazené čtení, o ženách které vzdorovali tehdejší společnosti. Jen nečist s prázdným žaludkem, během čtení jsem dostala chuť některé pokrmy ochutnat.

23.02.2023 4 z 5

Krycí jméno Studentka Krycí jméno Studentka Milena Štráfeldová

Smutná ale čtivá knížka. Je až děsivé, co se v té době dělo, nás mladších se to už nedotklo a je těžké uvěřit. Dala bych ji jako povinnou četbu, možná by pak lidé pochopili co znamená ztrácet svobodu.

18.02.2023 5 z 5

Hodná holka, zlá krev Hodná holka, zlá krev Holly Jackson

Opět skvělé. Tentokrát jsem byla napnuta, až do konce. Vřele doporučuji.

11.02.2023 5 z 5

Návod na vraždu pro hodné holky Návod na vraždu pro hodné holky Holly Jackson

Tak tahle knížka je bomba a i když nejsem cílová skupina, bavila mě. Od začátku vás vtáhne do děje a nepustí. A hurá do druhého dílu.

06.02.2023 5 z 5

Stále s tebou Stále s tebou Sian O'Gorman

Příjemná předvídatelná odechovka.

04.02.2023 3 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Čtivá knížka, ale něco ji chybí. Nějaký wau efekt. Stále dokola to samé, nepřináší nic nového, žádné napětí.

29.01.2023 3 z 5

Oceán mezi námi Oceán mezi námi Gill Thompson

Knížku jsem dlouho odkládala, ani nevim proč. Moc smutný příběh, smutnější, že je podle pravdy. Zase jiný pohled na válku, tentokrát z Anglie.

24.01.2023 5 z 5

Idol Idol Kristen Callihan

Pohodová odechovka. Romantický, sladký příběh s předvídatelnym koncem. Ale to jsem podle názvu i obálky očekávala.

20.01.2023 3 z 5