buccaneerka buccaneerka komentáře u knih

Zuby nehty: 19+1 hrůzostrašná povídka Zuby nehty: 19+1 hrůzostrašná povídka Ivona Březinová

Jak čtu komentáře, tak budu úplně jiného názoru. Vážně chceme 10leté až 12leté děti krmit literaturou o tom, jak příšera z odpadu rozmlátí hlavu 12letému klukovi a potom mu zabije brutálním způsobem maminku? Chceme podporovat šikanu, kdy si kluci na táboře někoho dobírají a dělají mu naschvály tak, že se v noci ztratí v lese, smrtelně se zraní a zemře? Samozřejmě těm, kdo to zavinili, to projde. A mimochodem - literární kvalita těch příběhů taky nic moc. Skladba vět místy jako sloh dítěte na ZŠ.

25.03.2017 odpad!

Ztraceni v čase Ztraceni v čase Petra Braunová

Útlá, ale napínavá a zajímavě vypointovaná kniha pro děti/mládež. Navíc v roce 2016 vyšla s novou, atraktivnější obálkou. Jen mi je vždycky líto, když nás v knize opustí nějaká kladná postava a už se s ní nesetkáme.

17.03.2017 4 z 5

Král Karel IV. - Osudový turnaj Král Karel IV. - Osudový turnaj Veronika Válková

Ke knize jsem se dostala díky soutěži Soubor čtenářů a díky ní jsem objevila celou sérii "Kouzelný atlas". Líbilo se mi, že při cestování časem není zbytečně moc prostoru věnováno magii, ale že je kniha soustředěná na historická fakta. Na obsahu knih je znát erudovanost autorky, která je učitelkou dějepisu. Až budu mít čas, určitě sáhnu po některém z dalších dílů.

11.03.2017 4 z 5

Běž, chlapče, běž Běž, chlapče, běž Uri Orlev (p)

Podle mě lepší než Ostrov v Ptačí ulici, kterou jsem v polovině odložila. Tuto jsem zhltla a až potom jsem se podívala na film. Bohužel do filmu se hodně nevešlo, ačkoliv má některé scény skvěle zpracované.

11.03.2017 4 z 5

Válka proti superkrávám Válka proti superkrávám A. Audhild Solberg

Zase jeden z "bestsellerů", tentokrát norský. Pokud je v Norsku tak ojedinělá, pak chápu. U nás se mi zdá průměrná. Pro mě patří k těm typům Deník malé blondýnky. Neoblíbený outsider, něčím výjimečný, krávy, které mají v životě všechno kromě rozumu, soutěž, účast, vítězství, happyend.
Nejsem však zastánce těchto knih. Myslím si, že vytvářejí falešný dojem, že každý outsider se může dostat na výsluní a všem vytřít zrak. Tento zázrak se však v realitě nekoná. Za mě průměrná kniha. Nebyla špatná, ale na to, jaký norský trhák to měl podle obálky být, se žádné "wow" nekonalo.

10.03.2017 3 z 5

Mluv Mluv Laurie Halse Anderson

Přidávám se k většině - nadchla mě obálka, která slibovala úžasný příběh. Bohužel téměř od začátku mi bylo jasné, proč Melinda mlčí. Absolutně mi neseděl strohý styl vyprávění v přítomném čase ani jednotlivé skoky mezi kapitolami. Nejsem však cílová skupina, pro kterou byla kniha napsána. Myslím, že náctileté dívky může zajímat, ale sama jim ji doporučovat nebudu. Upřímně - když má kniha na obálce napsaných pět ocenění, která získala, čekala bych pecku. V porovnání s touto knihou máme i my Češi mnohem lepší knihy, které nepotřebují mít soupis referencí na obálce.

10.03.2017 2 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Miluji knihy, které mě nutí přemýšlet a vůbec mi nevadí otevřený závěr, právě naopak ... dělá to knihu o tom zajímavější a přitažlivější.

24.10.2016 5 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Taky jste přibližně od poloviny knihy už věděli, kdo je vrah? I přesto mě bavilo knihu číst dál, jen jsem si říkala, jak můžou být všichni (matka, právník, soudce, policista) tak natvrdlí, že jim to nedochází...

20.10.2016 5 z 5

Co ještě nevím Co ještě nevím Christiane Baradeau

Na tuto knihu jsem si vzpomněla nedávno, když ji kolegyně přinesla do školy, aby v ní něco ukázala dětem. Stále ji máme doma, tak jsem jí znovu zalistovala. :-)

Ferdův slabikář Ferdův slabikář Ondřej Sekora

Četla jsem tuto knihu tolikrát, že jsem ji jako dítě uměla zpaměti. :-)

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Četli jsme na 1. stupni společně v hodinách čtení.

19.10.2016 4 z 5

Zajíček Ušáček Zajíček Ušáček Rene Cloke

Taky mám ráda.

Míša Kulička v rodném lese Míša Kulička v rodném lese Josef Menzel

Krásná kniha mého dětství.

19.10.2016 5 z 5

O botě, která si šlapala na jazyk O botě, která si šlapala na jazyk Pavel Žiška

Líbil se mi název, tak jsem si knihu koupila, nápad o botě, která si šlape na jazyk, je dobrý, ale fakt musejí děti číst o opilém člověku? Toto bych dětem číst fakt nedala.

19.10.2016 1 z 5

Pidilidi Pidilidi Mary Norton

Kniha mnohonásobně lepší než film.

Nahej v trní Nahej v trní Milena Lukešová

Na univerzitě nám profesorka přirovnávala tuto sbírku básní pro chlapce vedle Tulikrásky pro dívky, ale pro mě je Tulikráska o level výše.

18.10.2016 4 z 5

Jakub a babí léto Jakub a babí léto Milena Lukešová

Krásná kniha pro nejmenší.

Stoletá holka Stoletá holka Jana Knitlová

Milá kniha.

Markétin zvěřinec Markétin zvěřinec Ivan Klíma

Stále aktuálnější téma - ten zvěřinec, to jsou nápadníci Markétiny matky...

18.10.2016 5 z 5

Jak se hraje na dveře a jiné muzikantské pohádky Jak se hraje na dveře a jiné muzikantské pohádky Ilja Hurník

Spisovatel a skladatel se nezapřel. Krásné, jen škoda, že už žádné další nenapíše :-(