BubuRybova BubuRybova komentáře u knih

Jíst zvířata Jíst zvířata Jonathan Safran Foer

Kniha na mě úplnou náhodou vykoukla v knihovně. Maso už nějakou dobu nejím, ale tohle mě opravdu zaujalo. Foer píše opravdicky, bez přetvářek a poctivě. Rozebírá tam svoje vnitřní dilema a krom dobře udělaného průzkumu tam píše o svých pocitech z časů, kdy maso jedl i z časů, kdy se mu vyhýbal.
Knížka je nabitá bohužel pravdivými fakty o masném průmyslu a rozhovory s lidmi, kteří se v něm pohybují. Často se mi zvedl žaludek nebo udělalo mdlo a špatně, nečte se to lehce, ale myslím si, že každý by měl vědět, co se vlastně děje.
Knížka vám neříká, nejezte maso, říká vám, zamyslete se nad tím co jíte a pak se rozhodněte, co budete jíst.
Bohužel posledních 80 stránek už mi přišlo jen jako neucelené žvatlání dokola, dávám proto 4/5.
Tak či tak doporučuji knížku přečíst, jsem si jistá, že zaujme jak všežravce, tak vegetariány:)

15.03.2019 4 z 5

Fretka Fretka Petra Nerandžičová

Základní informace tu najdete, spoustu obrázků, ale určitě vám to k řádnému chovu fretky nepostačí.

16.07.2018 3 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Musím říct, že se mi kniha nelíbila. Dala bych hvězdy 2, ale nechci kazit knize průměr, nýbrž jsem jedna z mála, které nesedla. Postavy neskutečně nesympatické, a na mě moc "okecané", děj by se dal stáhnout tak do poloviny.

12.02.2017 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Nelituju, že jsem knihu četla. Není to něco světoborného, chtěla jsem pouze vyzkoušet tento typ žánru, a i když se mi kniha zas tak nelíbila, spíše autorčiným stylem, než samotným příběhem (který je také trochu přitažen za vlasy.. doslova..).

V knize je to akorát samá "vnitřní bohyně", "podvědomí" a "ano, pane".. Nic jiného nečekejte.

28.03.2016 3 z 5

Saláty Saláty kolektiv autorů

Nádherné a chutné recepty!
Každý si zde najde něco pro sebe, i ti, co zeleninu nemusí, jsou tu totiž i saláty ovocné! :)
Bohužel nakoupit ingredience do těchto salátů vyjde poměrně draho :/

08.11.2015 5 z 5

Šest kontinentů - Příběhy z cest Šest kontinentů - Příběhy z cest Jiří Kolbaba

DOKONALÉ!

04.10.2015 5 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Eleanor mi byla šíleně nesympatická a Park mi přišel naivní, nicméně je to slaďárna o tom není pochyb, je krásně zpracovaná, dokonale popsaná a každého zatahá u srdíčka. I přes ty hlavní dvě postavy, který mi moc nesedly se mi knížka opravdu líbila!
Do 2/3 jsem to hltala, potom už to bylo to samé a samé do kola a konec byl takový neuzavřený si myslím, něco tomu chybělo...

04.10.2015 5 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

V celku pěkná knížka:)
Kdo by neznal a neměl rád Sherlocka:)

23.01.2015 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Knihu jsem doslova teď zaklapla...
Brečím, ale to není podstatný :D
Bravo pan Zusak, bravo.
100 týdnů v žebříčku New York Times mě po přečtení ani trochu neudivuje.
Zanechalo to ve mě hrozně moc dojmů.
Vše co se v knize popisuje, je napsané tak, aby si to člověk rovnou představoval, ne každý autor tohle umí.
Vypravěčka Smrt?
Já nevím co napsat.
Rozhodně se řadí k mým oblíbeným knihám.
Co si po přečtení knihy odnesete? Příběh zlodějky knih, pohled Smrti na lidi, pravdu o nacistech a pár sprostých německých slov.
Zaručeně 5 hvězdiček

31.12.2014 5 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Úžasná kniha!
Určitě doporučuji!
Klaním se mlaďounké autorce!

Co na to říct, nedalo mi to spát, musela jsem číst neustále. Už se těším na další díly, i když 7 dílů mi přijde trochu moc :D
Je to úžasná kniha plná cizích slov!
Začala jsem číst a řekla si "Tak ok, nebuď vystrašená. Ono to časem přejde.." No.. A ono ne :DD
Byla jsem totálně v koncích, ale nakonec jsem se začetla, hodně významů konečně asi tak po 300 stránkách pochopila a zamilovala jsem se do té knížky :3
Ale když jsem knížku dočetla a tam na mě najednou vykoukl nápis "SLOVNÍK CIZÍCH SLOV"... Málem jsem vyletěla z kůže :DD

08.12.2014 5 z 5

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

Dávám čtyři hvězdiček asi hlavně spíše proto, že nemám co vytknout, ale ani extrémně vychválit. Jednoduchá, pohodová knížka:)
Občas mě fascinovalo, jak Mia popisuje svůj vztah k Cellu:)A občas mě zarazily divné části. Třeba když autorka asi do 5 vět popsala, jak Mia na silnici vidí mozek svého otce. A že vypadá jak květák. No tak pardon, ale to mi přišlo trochu neohrabané.

12.11.2014 4 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Musím říct, že jsem od knížky čekala víc. Není to ani tak, jakože by se mi nelíbila, to ne. Je neuvěřitelně čtivá, jde mi spíše o to, že je prakticky o ničem. Většina lidí říká, že je o ničem až část Poté. Mně to přijde právě naopak.
Přijde mi, že v části Předtím se nic speciálního neděje a v Poté, jak se plíží po odpovědích, už je to konečně o nějakém cíli.
Tak či tak, i když je knížka pro mě o ničem, jsem si ji zamilovala kvůli stylu psaní J. Greena. Je to genius. Ale zatím tedy u mě vedou Hvězdy:)

08.11.2014 4 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Charles Dickens mi přijde hrozně zdlouhavý, ale příběh krásný:)

07.11.2014 4 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Spolu s Ohnivým pohárem pro mě jednoznačně nejlepší díly:)

27.10.2014 5 z 5

Jeden z tich nejlepších dílů :)

05.10.2014 5 z 5

Přírodopis 6 Přírodopis 6 Věra Čabradová

Moc šikovná učebnice:)

27.08.2014 5 z 5

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Je to pěkné a smutné a zájímavé a to všechno, ale čekala jsem něco jiného.. většího

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Povinná četba no, řekla jsem si, že to stejnak zase přejedu očima, pak o tom napíšu zápis a už nikdy to neotevřu. A to jsem se tedy parádně spletla! Teď nepočítám, že to budu potřebovat i k maturitě a obecně k mému studiu na sš. Ale tato sbírka mi vzala dech. Několik básní z Kytice jsem si neuvěřitelně oblíbila.
Dávám 4 hvězdičky!

Probuzení Probuzení Lisa Jane Smith

Nic moc. Upíří deníky jsem přečetla asi do 5. dílu a naprosto mě otrávily. Řekla jsem si, že se radši dál budu koukat na seriál a na knížku radši ani nemyslet. Opravdu pro mě příšerné. Nedávno jsem zjistila že to asi 20 dílů! No z toho jsem byla na mrtvici.

25.08.2014 1 z 5

Já a moje příšera Já a moje příšera Dick King-Smith

Vím, že jsem to jako menší četla a nemohla se od toho odtrhnout, až teď jsem zjistila, že je i film :))