bruzdek7 bruzdek7 komentáře u knih

Zápisky z Mrtvého domu Zápisky z Mrtvého domu Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Výborná kniha s obsáhlým popisem trestaneckého života na Sibiři. Podrobně rozebraná psychologie zločinců i obyčejných lidí žijících v okolí káznice. Jasně zřetelný rukopis autora který je nezaměnitelný. Pro porovnaní doporučuji přečíst i Solženicynova Ivana Děnisoviče. Zápisky ode mne získávají plný počet.

02.10.2016 5 z 5

Iron Maiden ve studiu Iron Maiden ve studiu Jake Brown

Tak tohle je snad nejhorší překlad, jaký jsem měl tu čest držet ve spárech. Tady chtěl někdo vydělat bez ohledu na čtenáře. Kdyby kniha nebyla o Iron Maiden, tak už dávno letí s police. Brak !! Nekupovat !!

12.01.2016 odpad!

Iron Maiden: Run to the Hills Iron Maiden: Run to the Hills Mick Wall

Up the Irons !!!

12.01.2016 5 z 5

Názorná ukázka toho, jak to dopadne když se to s tím socialismem tak nějak přežene. Stručně a bez patosu vylíčen děj jednoho dne v rosijskom lágru. No co že je -30°C, robota nečeká. A že si pan autor nevymýšlí, vždyť si sám odmakal osm kulí. Nu práce šlechtí, čtyři bludišťáci miří do Ruska.

12.01.2016 4 z 5

Stopařův průvodce galaxií (omnibus) Stopařův průvodce galaxií (omnibus) Douglas Adams

Tak toto je jeden z mála humoristickýh autorů, který nepoužívá děj pouze jako vatu okolo které nabalí vtipy, a je mu u výfuku že tento děj pak nemá hlavu a patu. Naopak u Adamsa si mužeme být jistí že se nasmějeme a ještě to bude dávat smysl. Humor byl tímto povýšen na umění. Pět bludišťáků !

Neviditelný Neviditelný Herbert George Wells

Výborna kniha která se zabývá, kromě jiného také, morální stránkou neviditelnosti. Krásný příběh kde se hrdina, z vcelku sympatického týpka, změní v naprosto nesnesitelného, zločiny páchajícího blba. Nakonci ale stejně umře, takže vlastně všechno dobře dopadne a já mohu udělit, se slzou v oku, čtyři bludišťáky.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

No když se do toho člověk položí, tak to je velmi zajímavá knížka. Navíc je pravda že, pokaždé když ji člověk přečte, tak na ní trochu změní názor. Pro dítě hezká pohádka, pro odrostlejší borce docela solidní sonda do hlavy ! Zasluhuje čtyři bludišťáky.

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

No jo docela dobrí to je. Mezi básněmi se dle mého kvalitou vymykají : Vodník, Kytice a Svatební košile. Zvláště poslední jmenovaná mi tak nějak přirostla k srdci. Cítím z ní až lovecraftovskou hrůzu! Kytice ode mne obdržela tři bludišťáky.

12.01.2016 3 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Tak toto dílo je v podstatě o ničem (jen považte : dědka jednoho dne chytí rapl a rozhodne se ulovit sardinku k večeři, jenomže mu neberou takže se morduje asi týden na moři, než mu konečně nějaká ryba z milosti chcípne u lodi. Ovšem než ji stihne odvést k přístavu, tak ji ostatní ryby sežerou. And that's all folks!). Tak to bylo stručně k ději, který je ovšem v této knize spíše kulisa a hlavní náplní jsou úvahy a vzpomínky starce, které jsou úchvatně a velmi čtivě sepsané. Nedokážu si momentálně vybavit jiné dílo, kde by autor dokázal takto umně uplést z hovna bič. Uděluji čtyři bludišťáky!

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Kája Máchů si asi trošku šlehnul než napsal toto zvěrstvo ne. Můj intelekt zřejmě nedosahuje ani k jeho patám, neboť jsem schopen pochopit nanéjvýš první tři verše. Nebýt maturity, tak se k tomuto dílu ani nedostanu, což by bylo asi dobře, jelikož zřejmě nejsem s to pojmout obsah této básně. Nuže dost bylo řečí, udělmež body. Toto veledílo ode mne získává jednoho bludišťáka.

12.01.2016 1 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

No číst se to dá, když už není do čeho píchnout. Podle mne trochu postrádá děj. Hrdinové si svou lásku zřejmě užívají, ale čtenář se probudí až ve chvíli, kdy oba vypouštějí andělíčky. Je to další (více-méně povedená) cover verze Romea a Julie. Ovšem, jakožto fanda ,unhappy-endů' jsem spokojen s úmrtím hrdinstva a knihu hodnotím třemi bludišťáky.

12.01.2016 3 z 5

Skvěle napsaná kniha, která jen dokazuje to, jak obrovskou fantazií oplýval pan J.R.R.Tolkien. A taky to, jak velkou fantazií oplývá pan P.Jackson, který dokázal tuto knihu natáhnout na délku tří celovečerních filmů, do kterých vpatlal nesmyslnou ,lávstory', kdy se třímetrová elfí sexbomba zamiluje do půlmetrového fousáče. Inu fantazii se meze nekladou. Knihu samotnou by měl zdatný čtenář přečíst jedním dechem. Hlavně proto, že je neuvěřitelně krátká. Ovšem po přečtení se můžete chopit Pána prstenů nebo dalších knih o Středozemi, což taky doporučuji, protože když vás jednou milášek chytí, už vás nepustí. Knize tedy, jakožto dílu do mozaiky, uděluji pět bludišťákú.