brunette362

KyticeKyticeKarel Jaromír Erben

Nestárnoucí klasika, která bude bavit každou generaci.

29.09.2021

A každé ráno je cesta domů delší a delšíA každé ráno je cesta domů delší a delšíFredrik Backman

Útlá knížka, která v sobě skrývá mnoho. Celou knihu jsem měla slzy v očích, každé slovo mě nějakým způsobem zasáhlo. Autor napsal knihu brilantně a já ji můžu doporučit všema deseti!

Petr a LuciePetr a LucieRomain Rolland

(+ SPOILER) Smutný příběh o lásce, která neměla šanci se ani pořádně projevit. Rolland nám tu krásně i vykresluje hrůzy tehdejší doby.

SmrtkaSmrtkaNeal Shusterman

Uf, tak tohle byla jízda. Prvně musím vyzdvihnout námět, který je neotřelý, baví od začátku až do konce a zároveň nutí k zamyšlení. Kniha je psaná čtivě a děj má spád. Hlavním postavám fandíte od samého začátku. Oceňuji, že autor upřednostnil dramatickou linku před romantickou. Knihu moc doporučuji a už teď se těším na další díly!

25.10.2021

Šikmý kostelŠikmý kostelKarin Lednická

Historický román, který velmi zajímavým způsobem vykresluje sled událostí od roku 1894 do 1921 z pohledu obyčejných lidí. Kniha mě ze začátku moc nebavila, ale jak se děj vyvíjel, tím víc jsem se do děje dokázala ponořit. Byla jsem nadšená z vykreslení postav, které se v průběhu děje rozvíjely jak jen to šlo. Knihu bych doporučila, ale nevím, zda se vrhnu na další díl.

Vražda v Orient-expresuVražda v Orient-expresuAgatha Christie

Christie je klasika, kterou miluju už hodně dlouho. Tento díl jsem četla poprvé a jsem z toho nadšená. Skvělý děj, který má spád, konec dopředu neodhadnete a originální postava Poirota z této knihy dělá skvělou detektivku. Doporučuju!

Gump – pes, který naučil lidi žítGump – pes, který naučil lidi žítFilip Rožek

Děj knihy plyne rychle. Oceňuji, že se tu autor neuchýlil k výplňkovým pasážím a tak krásně vynikla hlavní myšlenka. Charaktery postav byly vykresleny skvěle. Jednoduchý styl psaní se mi k typu této knihy hodí. Knihu můžu doporučila lidem, kteří mají rádi film nebo knihy od Camerona W. Bruce.

MaryšaMaryšaVilém Mrštík

Kvalitní dílo, které nikdy neomrzí.

08.06.2021

Dopisy ztracenýmDopisy ztracenýmBrigid Kemmerer

Temný děj se světlým koncem. I když mám raději romantiky zalité sluncem po celý čas děje, musím říct, že tento příběh mě chytl a nepustil. Autorka se negativních témat opravdu nebála (smrt, šikana, násilí, zneužívání, podvádění, atd.) a možná i proto hlavním hrdinům tolik držíte palce. Musím se přiznat, že snaha postav vymanit se ze zlé životní situace byla i pro mě inspirací, že to prostě vždycky jde... jen se člověk nesmí vzdát.

14.07.2021

Muž, který sázel stromyMuž, který sázel stromyJean Giono

Útlá knížka, která v sobě nese silné poslání o vytrvalosti, lásce k přírodě a změně (ale za srdce nachytne). Příběh je psán velmi stroze, bez příkras nebo vedlejších dějových linek.

Manželé odvedleManželé odvedleShari Lapena

Kniha je skvělá, která se četla sama. Držela mě napnutou po celou dobu čtení a konec jsem dopředu neodhadla. Musím říct, že jak se děj kroutil, tak se mi měnil i názor na postavy. Takže nemůžu říct, že jsem je měla jen ráda nebo jen nerada. Skvělý triller, doporučuju!

Kroniky prachuKroniky prachuLin Rina

Kniha je opravdu krásně napsaná. Pro lidi co milují prostory knihoven a historicky laděné děje je tato kniha jak stvořená! Je v ní krásně vykreslená společnost minulého století a všechny její pozitiva, negativa i jak to jednotlivci, kteří převyšovali, v ní měli těžké (tedy i myšlenka uplatnění se ženy ve světě mužů). Samozřejmě už od začátku víme jak kniha skončí, ale to mi zrovna zde vůbec nevadilo. Zajímavé povahy hlavních postav ještě podtrhovali pocit, že se od knihy prostě nemůžete odtrhnout.

04.07.2021

Otec Kondelík a ženich VejvaraOtec Kondelík a ženich VejvaraIgnát Herrmann

Boží knížka, plná humoru, vtipných omylů, lásky a společenských konvencí. Knížku odložíte až přečtete poslední stránku. Doporučuji

29.09.2021

Pravda, nebo ležPravda, nebo ležColleen Hoover

Název knížky přesně vystihuje celý děj. Od začátku až po poslední slovo si pokládáte jedinou otázku “Co je pravda a co lež?”. Kniha je napsaná velmi barvitými a výstižnými slovy, takže nasáváte emoce ve dvojté dávce. Postavy jsou postupně vykreslované, což dodává na záhadnosti. Už od začátku jsem si dokázala najít postavy, kterým budu fandit, což je další plus. Čtení jsem si užila a knihu budu určitě doporučovat.

06.10.2021

Hadrový panákHadrový panákDaniel Cole

Děj se ubírá jako na horské dráze. Jedna část vás baví moc, druhá vůbec a třetí jen napůl - a tak pořád dokola. Oceňuji, že se všechny problémy na konci knihy objasní. K tomu všemu ještě konec dopředu neodhadnete. Asi se do dalších dílů pustím, ale nemám tu potřebu hned teď.

01.12.2021

VrányVrányPetra Dvořáková

Kniha neurazí, ani nenadchne... Příběh je poutavý, ale neměla jsem nutkání knížku rychle znovu otevřít, abych věděla jak to dopadne. Vykreslení psychologie postav bylo hezké a hned jsem si našla své oblíbené a neoblíbené postavy. I když musím uznat, že konec mě dostal.

09.09.2021

ŠtvaniceŠtvaniceLucy Foley

Z knihy jsem velmi rozpačitá. Holá dějová linka se mi líbila. Musím se přiznat, že hlavního padoucha jsem dopředu neodhadla. Ale, to jedno velké ale… kniha mohla mít o 150 stran míň a vůbec by mi to nevadilo. Sálodlouhé odstavce o minulosti jednotlivců, jejich myšlenky, o kterých přemýšleli stále dokola. Tohle mě v knize nebavilo a taktak jsme ji dočetla. Škoda, že byla knížka touto omáčkou pokažena.

Půlnoční sluncePůlnoční slunceStephenie Meyer

Poslední díl a krásné zakončení ságy Stmívání. Nemůžu být ve svém hodnocení asi objektivní. Velmi se mi líbilo a oceňuji, jak autorka rozvedla myšlení Edwarda, jeho city a vztahy v rodině Cullenů, popřípadě historii jednotlivých členů rodiny. Vrátila jsem se do svých 12 let a znovu si okusila platonickou lásku k Edwardovi. Hihi... Určitě doporučuju přečíst, pokud jste v minulosti milovali ságu Stmívání tak jako já.

09.07.2021

Její třešničkyJejí třešničkyPenelope Bloom

Druhý díl opět nezklamal. Musím ale konstatovat, že tento díl mi přišel víc jako romantika než první díl, kde bylo erotiky mnohokrát víc. To mi ale vůbec nevadilo. Opravdu jsem si užívala mísení se humoru, romantiky, sexu a cukroví. Těším se na třetí díl!

19.09.2021

Manon LescautManon LescautVítězslav Nezval

Miluju tyto verše: Manon je můj osud. Manon je všecko, co neznal jsem dosud. Manon je první a poslední můj hřích, Nepoznat Manon, nemiloval bych. Manon je motýl, Manon je včela, Manon je růže hozená do kostela. Manon, ach Manon, Manon z Arrasu.. Manon je moje zemřít pro krásu.

Chata ve ŠvýcarskuChata ve ŠvýcarskuJulie Caplin

Další skvělý romantický příběh! Po knize od Caplin sáhnu vždycky, když si potřebuju připomenout krásu lásky a zatím jsem se ještě nezklamala. Miluju jak autorka v každém díle kloubí cestování, jídlo a romantiku, tři mně nejbližší věci. Hlavní postavy jsou příjemné a hned jim fandíte. Děj je psán velmi čtivě (já jsem knížku přečetla za odpoledne). Určitě doporučuji a těším se na další knihy z této série!

08.10.2021

TajemstvíTajemstvíRhonda Byrne

Tajemství je princip, kterým se řídím už mnoho let a musím říct, že funguje! Každý by si měl knihu přečíst, ať už jakoukoli (vím, že jejich dílů je mnoho). Ovšem nezapoměňte mít otevřenou mysl k tomuto tématu.

26.10.2021

Začít znovuZačít znovuMona Kasten

Zamilované klišé, ze kterého jsem si na zadek nesedla. Hlavní hrdinové mi přišli sympatičtí, občasná vtipná scéna, pár romantických chvil, trocha napětí, ale nic víc a k tomu se děj docela vlekl. Čekala jsem od všemi opěvované Kasten něco víc.

Neopouštěj měNeopouštěj měLaura Kneidl

Moc se mi nestává, aby se mi druhý díl líbil víc než první. (I když jen o píď) Autorčin styl psaní je skvělý, takže vám stránky mizí pod rukama. Jelikož jednička končí tak zvláštně, čtenář je prostě napnutý jak to celé vlastně dopadne a nezůstane zklamán. Hlavním hrdinům fandíte, i kdyby jste nechtěli. Za mě perfektní, doporučuju!

14.08.2021

Jeho banánJeho banánPenelope Bloom

Skvělá kniha z červené knihovny. Svým dějem není nijak složitá, ale tak čtivě napsaná, že ji přečtete na jeden zátah. Užívala jsem si jak v průběhu děje dostáváte záchvaty smíchu mísící se se zrychleným tepem při erotických scénách. Doporučuji jako příjemou oddechovku, která vás jak se říká: Nenechá chladnými.

18.08.2021

Cyklická žena aneb Jak využívat svůj lunární cyklus k dosažení úspěchu a naplněníCyklická žena aneb Jak využívat svůj lunární cyklus k dosažení úspěchu a naplněníMiranda Gray

Kniha má skvělou myšlenku, a tu že, ženy by měly být na svůj menstruační cyklus hrdé! Je to nádherný proces, který v sobě ukrývá víc než jsme si kdy mysleli. Souhlasím s tím, že v průběhu cyklu se hormony ženy mění a ona dle toho mění své vnitřní tužby. Já osobně zastávám myšlenku, kdy se snažím naslouchat svému tělu a dle něj se řídit. Nevím zda se storožnuji s autorčinou teorií, že se dá měsíc rozdělit do čtyř stádií, které se stále opakují… Kniha se mi četla hůř, stále opakovala ty samé fráze a myšlenky pořád dokola. Knize by neuškodilo ubrat 150 stran a jen vypíchnout to nejdůležitější. Na druhou stranu doporučuji si knížku přečíst, určitě si zde najdete alespoň jednu myšlenku, která vás nadchne.

27.08.2021

Zlaté časyZlaté časyAnne Jacobs

Na knihu sedí fráze “Oddechovka, která nenadchne, ale ani neurazí.” Knížka se čte hezky. Děj však není dvakrát poutavý, aby by vás vtáhl a nepustil. Nejvíc mě asi bavilo srovnávání dob (císařství, 2 sv.v. a socialismus), které hlavní hrdinka všechny zažila.

04.10.2021

Muffin a čajMuffin a čajT. Addair (pseudonym)

Začátek byl nic moc, ovšem jak se příběh rozjel, nemohla jsem přestat poslouchat. Už dlouho se mi nestalo, abych nahlas křičela povzbuzující pokřiky, které patřily hlavním postavám. Kita a Daniela jsem si nakonec zamilovala a fandila jim do poslední stránky. Autor na mě slovy dokázal přenést zoufalství, smutek, vztek, ale i štěstí a radost… Těším se na další díl Koláčky a spiklenci!!

07.10.2021

Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**leDůmyslné umění, jak mít všechno u pr**leMark Manson

Od knihy jsem asi měla příliš vysoké očekávání, ale mě nějak nenadchla. Ano, jsou tam důležité myšlenky, kterými by se lidé měli zautomatizovat. Asi mi nesedl styl psaní, ale vulgarismy mi nevadily.

26.10.2021

BiomanželkaBiomanželkaMichal Viewegh

Primitivní příběh, který měl být asi ironickou parodií na dnešní dobu. Bohužel tento postoj mě minul a rádoby vtipné hlášky mi přišly trapné. Všechny postavy mě více či méně iritovaly. Celý příběh mi přišel zbytečný a nevkusný, ale asi prostě nemám stejný humor jako autor.