brunettlibrary brunettlibrary komentáře u knih

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

Skvělá a hlavně pozitivní romantika! Líbí se mi, že autorka nespadla do rutiny “musí se něco pokazit, aby se mohli milovat - navždy”. Hlavní postavy jsou perfektní, plní vtipu a chuti do života. Romantika je doplňována dynamickým sexem, což celý děj jen okořeňuje. Z knihy mám skvělý pocit a určitě se chci pustit do dalšího dílu.

21.07.2022 3 z 5

Pompeje - Zázraky a tajemství pohřbeného města Pompeje - Zázraky a tajemství pohřbeného města neznámý - neuveden

Kniha se mi moc líbila! Má v sobě všechno, které o Pompejích potřebujete vědět (jsou doplněné krásnými obrázky). Celé je to hodně postavené na informovanosti a odbornosti. Určitě doporučuju si ji přečíst.

17.07.2022 5 z 5

Sekta Sekta Mariette Lindstein

Skvělý thriller, který v sobě všechno co má mít. Děj je napsaný čtivě a napínavě. Hlavní postavě jsem držela celou dobu palce, konec jsem dopředu neodhadla. Autorka psychologickou stránku popsala dokonale, možná i proto, že je kniha postavená na její vlastní zkušenosti se sektou. Celkově z knihy sálá promyšlenost a propracovanost. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla a moc ji doporučuji.

15.07.2022 4 z 5

Pět jazyků lásky Pět jazyků lásky Gary Chapman

V této knize je důležité každé slovo. Autor o tématu mluví věcně a zasvěceně, jeho styl psaní mi vyhovoval. Obdivuji jeho odbornost a zcela věřím všemu, co napsal, jelikož to rovnou podložil i praxí. Knihu bych doporučila si přečíst, víc porozumíte lásce a budete mít další podněty pro přemýšlení. Doporučuju!

13.07.2022 5 z 5

A oceán byl naší oblohou A oceán byl naší oblohou Patrick Ness

Kniha má velmi zajímavý obsah a námět. Sama jsem si užívala svět, který autor vymyslel a popsal. Kniha v sobě nese pár důležitých myšlenek, nad kterými se jako čtenář zamýšlíte. Hlavní postavy mi byly sympatické. Chci vyzdvihnout nádherné ilustrace. Děj se četl hezky, ale kniha ve mě v konečném důsledku nic nezanechala, proto dávám 3 hvězdy.

13.07.2022 3 z 5

Kniha obsahující kriminální povídky zabalené v jedné velké pointě. Příběhy byly zajímavé, celé se to četlo moc hezky. Líbilo se mi, že se do knihy promítaly tehdejší společenské problémy. Hlavní postava Poirota opět nezklamala. Knihu doporučuji těm, kteří maji rádi starší detektivky a Christie.

13.07.2022 3 z 5

Před námi Před námi Anna Todd

Úplně zbytečný papír a tisk. V knize se skáče od tématu k tématu a není to nijak provázané. Autorka nám navíc podává jen málo informací, jinak se dozvídáme už to, co víme. Knihu s úlevou odkládám a určitě ji nedoporučuji.

08.07.2022 1 z 5

Jeho zákusek Jeho zákusek Penelope Bloom

Zatím nejslabší díl ze všech tří předchozích. Autorka se asi snažila napsat spíš romantickou knihu, což ale moc nevyšlo. Autorka umí mistrně psát erotika, které tam bylo bohužel pomálu. Hlavní postavy byly sympatické, ale úplně jsem se s nimi neztotožnila. Doufám, že čtvrtý díl bude zase kvalitní!

04.07.2022 3 z 5

Štvanice Štvanice Lucy Foley

Z knihy jsem velmi rozpačitá. Holá dějová linka se mi líbila. Musím se přiznat, že hlavního padoucha jsem dopředu neodhadla. Ale, to jedno velké ale… kniha mohla mít o 150 stran míň a vůbec by mi to nevadilo. Sálodlouhé odstavce o minulosti jednotlivců, jejich myšlenky, o kterých přemýšleli stále dokola. Tohle mě v knize nebavilo a taktak jsme ji dočetla. Škoda, že byla knížka touto omáčkou pokažena.

04.07.2022 2 z 5

Šeptuchy Šeptuchy Alena Sabuchová

Kniha má zajímavou energii. Přišlo mi, že se v knize nedočteme ničemu pozitivnímu, ale přesto mám z knihy dobrý pocit. Při jejím čtení jako bych se přesunula do jiného světa a přece jsem četla příběh z Evropy. Autorka mistrně spojila minulost a přítomnost. Děj vypráví hlavní hrdinka, ale děj není jenom o ni. Knihu moc doporučuju, i když se tu nestanou nějaké velké zvraty, určitě se vám bude líbit.

01.07.2022 3 z 5

Vztahy a mýty Vztahy a mýty Jan Vojtko

Skvělá kniha plná zajímavých informací. Líbí se mi jak autor o výtazích mluví, odborně ale přitom s nadhledem. Oceňuji, že teorii podkládá praxí, které on má dostatek. Knihu doporučuju všem!

28.06.2022 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Konečně jsem si tento populární příběh přečetla i já. Musím říct, že moc nechápu celkový haló okolo Harryho. Hlavní postavy byly sympatické. Děj mi místy přišel až přeplácaný. Velké minus vidím v čtivosti, mě kniha do sebe nevtáhla a tak jsem se musela k jejímu otevření přemlouvat. Ovšem po přečtení celé knihy jsem měla hezký pocit, a to knize zachránilo tu třetí hvězdičku. Další díky si asi přečtu, ale určitě na to spěchat nebudu.

23.06.2022 3 z 5

Na prvních stránkách jsem ze stylu psaní byla velmi rozpačitá, autorka má zvláštní styl psaní, ale jak jsem si na něj zvykla, už jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Děj je napsaný hezky, hlavní hrdince fandíte a přejete ji šťastný konec. Zápletka je vymyšlená hezky, sedí do příběhu. Knihu doporučuji!

18.06.2022 4 z 5

Děvčátko Momo a ukradený čas Děvčátko Momo a ukradený čas Michael Ende

Styl autora se nedá popřít, i v této knize cítím prvky, které jsou použity i v Nekonečném příběhu. Kniha pojednává o důležitém tématu a to je jak člověk nakládá se svým časem a kolik ho promarní. Styl psaní je příjemný, ale velmi táhlý. V knize se dělo něco zajímavého jen na pár místech, jinak to byla docela nuda. Knihu bych znovu do ruky nevzala.

17.06.2022 2 z 5

Knihu jsem četla jako první z celé série a musím říct, že jsem udělala dobře, hezky mě uvedla do děje! Styl autorky je dobrý, text se čte hladce. Postavy jsou zajímavé, proměnlivé, ale zaujmou. O ilustracích se ani bavit nemusím, ty jsou prostě krásný!

16.06.2022 3 z 5

Ani později, ani jinde Ani později, ani jinde Delphine de Vigan

Kniha je pro mě velmi rozporuplná. Dějová linka hlavní hrdinky mě bavila hodně, bylo mi ji líto a držela jsem ji palce. Na druhou stranu, dějová linka hlavního hrdiny mě nebavila vůbec, postava si celou knihu stěžovala na to stejné a to mě až štvalo. Styl psaní autorky mi byl cizí a nebavil mě. Konec mě překvapil, ale nezměnil můj názor na celý děj. Kniha ve mně nic nezanechala.

16.06.2022 2 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Kniha je skvělá, která se četla sama. Držela mě napnutou po celou dobu čtení a konec jsem dopředu neodhadla. Musím říct, že jak se děj kroutil, tak se mi měnil i názor na postavy. Takže nemůžu říct, že jsem je měla jen ráda nebo jen nerada. Skvělý triller, doporučuju!

14.06.2022 5 z 5

Domluvený sňatek Domluvený sňatek Barbara Cartland

Kniha má hezký konec, ale to je asi tak všechno. Nemá žádnou zajímavou zápletku, postavy jsou monotónní a děj celkově stojí na místě. Knihu bych ani neoznačila za oddechovou, jelikož není zajímavá. Jsem ráda, že jsem dočetla a s úlevou odkládám.

13.06.2022 1 z 5

Padlí andělé / Leviatan Padlí andělé / Leviatan Thomas Sniegoski

Kniha je skvělá. Milovala jsem ji jako teenager, miluju ji i jako dospělý člověk. Postavy jsou propracovaný. Vše co se v knize uděje, má nějaký smysl pro její pokračování. Děj má spád a není zde pasáž, kdy byste se nudili. Doporučuji a už se těším, až si přečtu další díly.

11.06.2022 4 z 5

Bezcitný hrabě Bezcitný hrabě Barbara Cartland

Typická romantika, která v sobě má všechno, co má mít. Už od poloviny děje jsem uhodla, jak kniha skončí. Postavy jsou vykreslené hezky a text je celkem čtivý. Knihu bych doporučila těm, kteří si chtějí přečíst jednoduchý příběh a mít z něj dobrý pocit.

09.06.2022 3 z 5