brunette362

Tři (s)prostá pravidlaTři (s)prostá pravidlaNikki Sloane

Knížka se mi moc líbila. Kniha je plná erotiky, tedy sexu. Autorka jej umí popsat do úplných detailů a tak důvěryhodně, jak jsem ještě nikdy nezažila (ani Penelope Bloom to tak neumí). Jsem ráda, že autorka knihu nepřeplácala, takže jednoduché ale sympatické hlavní postavy, žádná velká zápletka, žádné složité vedlejší postavy. Kniha měla být čistá erotika a to se i povedlo. Určitě se těším na další díky!

Duch domu AshburnůDuch domu AshburnůDarcy Coates

Kniha je zvláštní. Začátek knihy je skvělý, střed jde pojmenovat jako “pejsek a kočička vařili dort” a vy jen nevěřícně kroutíte hlavou (autorka tam nacpala úplně všechno co šlo) a konec vám vykouzlí úsměv na tváři. Kniha je psaná velmi čtivě. Hlavní postava je sympatická, ale autorka ji napsala až moc racionální. Na autorku jsem nezanevřela, ale tohle už bylo moc i na mě. Kniha mi přišla spíš úsměvná než strašidelná.

Z nuly na milionZ nuly na milionPavel Říha

Napište pár typů, které jste vyčetli z jiných slavnější seberozvojových knih, přidejte svůj příběh o obyčejném klukovi, pár fotek s luxusním zbožím… a máte knihu jako je tato. Kniha pouze opakuje zažité principy a nepředává nic nového. Stačí si přečíst pouze závěr. Nedoporučuju, je mnoho lepších knih na toto téma.

NimbusNimbusNeal Shusterman

Kniha je skvělá! Hodnotila jsem ji stejně jako první díl a už se moc těším na třetí! Autorovi se povedlo napsat komplexní dílo, kde každá linie vedla k jednomu společnému cíli. Hlavním postavám jsem zase fandila jak jsem mohla. Super kniha, kterou určitě doporučuju!

Jak si správně přátJak si správně přátPierre Franckh

Kniha mi svým obsahem hodně připomíná Tajemství, mají stejnou myšlenku a popisují ji podobně. Ten kdo už Tajemství četl - do tohoto se nepouštějte, pokud jste nečetli - doporučuji vám to. Autor píše čtivě, všechno vysvětluje i na příkladech z praxe, což je velmi užitečné. Utká knížka, která má co nabídnout.

Kejklíř: Životní příběh Johanna Georga FaustaKejklíř: Životní příběh Johanna Georga FaustaOliver Pötzsch

Kniha má zajímavý námět, ovšem čím víc jsem knihu četla, tím víc mě přestávala bavit. Styl psaní autora nebyl špatný, to stejný bych dokázala říct i o postavách. Ale vadila mi určitá přeplácanost událostí v ději (i když chápu, že se autor snažil o rozvětvený příběh). Do druhého dílu se asi pustím, ale nebudu na to určitě spěchat.

Hodnej klukHodnej klukElle Kennedy

Skvělá a hlavně pozitivní romantika! Líbí se mi, že autorka nespadla do rutiny “musí se něco pokazit, aby se mohli milovat - navždy”. Hlavní postavy jsou perfektní, plní vtipu a chuti do života. Romantika je doplňována dynamickým sexem, což celý děj jen okořeňuje. Z knihy mám skvělý pocit a určitě se chci pustit do dalšího dílu.

Pompeje - Zázraky a tajemství pohřbeného městaPompeje - Zázraky a tajemství pohřbeného města neznámý, neuveden

Kniha se mi moc líbila! Má v sobě všechno, které o Pompejích potřebujete vědět (jsou doplněné krásnými obrázky). Celé je to hodně postavené na informovanosti a odbornosti. Určitě doporučuju si ji přečíst.

SektaSektaMariette Lindstein

Skvělý thriller, který v sobě všechno co má mít. Děj je napsaný čtivě a napínavě. Hlavní postavě jsem držela celou dobu palce, konec jsem dopředu neodhadla. Autorka psychologickou stránku popsala dokonale, možná i proto, že je kniha postavená na její vlastní zkušenosti se sektou. Celkově z knihy sálá promyšlenost a propracovanost. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla a moc ji doporučuji.

Pět jazyků láskyPět jazyků láskyGary Chapman

V této knize je důležité každé slovo. Autor o tématu mluví věcně a zasvěceně, jeho styl psaní mi vyhovoval. Obdivuji jeho odbornost a zcela věřím všemu, co napsal, jelikož to rovnou podložil i praxí. Knihu bych doporučila si přečíst, víc porozumíte lásce a budete mít další podněty pro přemýšlení. Doporučuju!

A oceán byl naší oblohouA oceán byl naší oblohouPatrick Ness

Kniha má velmi zajímavý obsah a námět. Sama jsem si užívala svět, který autor vymyslel a popsal. Kniha v sobě nese pár důležitých myšlenek, nad kterými se jako čtenář zamýšlíte. Hlavní postavy mi byly sympatické. Chci vyzdvihnout nádherné ilustrace. Děj se četl hezky, ale kniha ve mě v konečném důsledku nic nezanechala, proto dávám 3 hvězdy.

Herkulovské úkoly pro Hercula PoirotaHerkulovské úkoly pro Hercula PoirotaAgatha Christie

Kniha obsahující kriminální povídky zabalené v jedné velké pointě. Příběhy byly zajímavé, celé se to četlo moc hezky. Líbilo se mi, že se do knihy promítaly tehdejší společenské problémy. Hlavní postava Poirota opět nezklamala. Knihu doporučuji těm, kteří maji rádi starší detektivky a Christie.

Před námiPřed námiAnna Todd

Úplně zbytečný papír a tisk. V knize se skáče od tématu k tématu a není to nijak provázané. Autorka nám navíc podává jen málo informací, jinak se dozvídáme už to, co víme. Knihu s úlevou odkládám a určitě ji nedoporučuji.

Jeho zákusekJeho zákusekPenelope Bloom

Zatím nejslabší díl ze všech tří předchozích. Autorka se asi snažila napsat spíš romantickou knihu, což ale moc nevyšlo. Autorka umí mistrně psát erotika, které tam bylo bohužel pomálu. Hlavní postavy byly sympatické, ale úplně jsem se s nimi neztotožnila. Doufám, že čtvrtý díl bude zase kvalitní!

ŠtvaniceŠtvaniceLucy Foley

Z knihy jsem velmi rozpačitá. Holá dějová linka se mi líbila. Musím se přiznat, že hlavního padoucha jsem dopředu neodhadla. Ale, to jedno velké ale… kniha mohla mít o 150 stran míň a vůbec by mi to nevadilo. Sálodlouhé odstavce o minulosti jednotlivců, jejich myšlenky, o kterých přemýšleli stále dokola. Tohle mě v knize nebavilo a taktak jsme ji dočetla. Škoda, že byla knížka touto omáčkou pokažena.

ŠeptuchyŠeptuchyAlena Sabuchová

Kniha má zajímavou energii. Přišlo mi, že se v knize nedočteme ničemu pozitivnímu, ale přesto mám z knihy dobrý pocit. Při jejím čtení jako bych se přesunula do jiného světa a přece jsem četla příběh z Evropy. Autorka mistrně spojila minulost a přítomnost. Děj vypráví hlavní hrdinka, ale děj není jenom o ni. Knihu moc doporučuju, i když se tu nestanou nějaké velké zvraty, určitě se vám bude líbit.

Vztahy a mýtyVztahy a mýtyJan Vojtko

Skvělá kniha plná zajímavých informací. Líbí se mi jak autor o výtazích mluví, odborně ale přitom s nadhledem. Oceňuji, že teorii podkládá praxí, které on má dostatek. Knihu doporučuju všem!

Harry Potter a Kámen mudrcůHarry Potter a Kámen mudrcůJ. K. Rowling (pseudonym)

Konečně jsem si tento populární příběh přečetla i já. Musím říct, že moc nechápu celkový haló okolo Harryho. Hlavní postavy byly sympatické. Děj mi místy přišel až přeplácaný. Velké minus vidím v čtivosti, mě kniha do sebe nevtáhla a tak jsem se musela k jejímu otevření přemlouvat. Ovšem po přečtení celé knihy jsem měla hezký pocit, a to knize zachránilo tu třetí hvězdičku. Další díky si asi přečtu, ale určitě na to spěchat nebudu.

Hájovna: Příběh o ztrátě svobody a mateřské lásceHájovna: Příběh o ztrátě svobody a mateřské lásceKarla Kubíková

Na prvních stránkách jsem ze stylu psaní byla velmi rozpačitá, autorka má zvláštní styl psaní, ale jak jsem si na něj zvykla, už jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Děj je napsaný hezky, hlavní hrdince fandíte a přejete ji šťastný konec. Zápletka je vymyšlená hezky, sedí do příběhu. Knihu doporučuji!

Děvčátko Momo a ukradený časDěvčátko Momo a ukradený časMichael Ende

Styl autora se nedá popřít, i v této knize cítím prvky, které jsou použity i v Nekonečném příběhu. Kniha pojednává o důležitém tématu a to je jak člověk nakládá se svým časem a kolik ho promarní. Styl psaní je příjemný, ale velmi táhlý. V knize se dělo něco zajímavého jen na pár místech, jinak to byla docela nuda. Knihu bych znovu do ruky nevzala.

Jak se král Země víl naučil nenávidět příběhyJak se král Země víl naučil nenávidět příběhyHolly Black

Knihu jsem četla jako první z celé série a musím říct, že jsem udělala dobře, hezky mě uvedla do děje! Styl autorky je dobrý, text se čte hladce. Postavy jsou zajímavé, proměnlivé, ale zaujmou. O ilustracích se ani bavit nemusím, ty jsou prostě krásný!

Ani později, ani jindeAni později, ani jindeDelphine de Vigan

Kniha je pro mě velmi rozporuplná. Dějová linka hlavní hrdinky mě bavila hodně, bylo mi ji líto a držela jsem ji palce. Na druhou stranu, dějová linka hlavního hrdiny mě nebavila vůbec, postava si celou knihu stěžovala na to stejné a to mě až štvalo. Styl psaní autorky mi byl cizí a nebavil mě. Konec mě překvapil, ale nezměnil můj názor na celý děj. Kniha ve mně nic nezanechala.

Manželé odvedleManželé odvedleShari Lapena

Kniha je skvělá, která se četla sama. Držela mě napnutou po celou dobu čtení a konec jsem dopředu neodhadla. Musím říct, že jak se děj kroutil, tak se mi měnil i názor na postavy. Takže nemůžu říct, že jsem je měla jen ráda nebo jen nerada. Skvělý triller, doporučuju!

Domluvený sňatekDomluvený sňatekBarbara Cartland

Kniha má hezký konec, ale to je asi tak všechno. Nemá žádnou zajímavou zápletku, postavy jsou monotónní a děj celkově stojí na místě. Knihu bych ani neoznačila za oddechovou, jelikož není zajímavá. Jsem ráda, že jsem dočetla a s úlevou odkládám.

Padlí andělé / LeviatanPadlí andělé / LeviatanThomas Sniegoski

Kniha je skvělá. Milovala jsem ji jako teenager, miluju ji i jako dospělý člověk. Postavy jsou propracovaný. Vše co se v knize uděje, má nějaký smysl pro její pokračování. Děj má spád a není zde pasáž, kdy byste se nudili. Doporučuji a už se těším, až si přečtu další díly.

Bezcitný hraběBezcitný hraběBarbara Cartland

Typická romantika, která v sobě má všechno, co má mít. Už od poloviny děje jsem uhodla, jak kniha skončí. Postavy jsou vykreslené hezky a text je celkem čtivý. Knihu bych doporučila těm, kteří si chtějí přečíst jednoduchý příběh a mít z něj dobrý pocit.

BestieBestieM. E. Pocha (pseudonym)

Kniha je skvěle napsaná, obdivuju autorův smysl pro detail v každé situaci. Postavy jsou vykresleny skvěle (hlavně samotný vrah). Styl psaní knihy je velmi čtivý. Ubírám jednu hvězdu za pár absurdních situací, které mi přišly zbytečné. Knihu doporučuji, ale nemusíte se ji až tak bát. Ano, varování v sobě má, ale není to tak hrozný jak se může na první pohled zdát.

Faraonka - Ze života královny HatšepsutFaraonka - Ze života královny HatšepsutPhilipp Vandenberg

Hezké čtení, které neurazí ani nenadchne. Některé dějové linie mě vůbec nezajímaly, některé zase velice. Postavy jsou vykresleny hezky. Styl psaní je čitelný. Kniha mě ale i přes mé oblíbené téma nezaujala.

Polovina tebePolovina tebeBrit Bennett

Ani nevím, kde mám začít. Děj byl rozházený, takže se v něm člověk strašně špatně vyznával. Navíc mi přišlo, že se v celé knize vůbec nic nestalo. Za další… Proč bylo v knize tolik jmen? Úplně zbytečně. Hlavní postavy mi nepřišly nijak sympatické. Přijde mi, že na téhle knize bylo všechno špatně, nechápu jak někdo tohle dal na pulty k prodeji.

02. červnaodpad!

Muž, který sázel stromyMuž, který sázel stromyJean Giono

Útlá knížka, která v sobě nese silné poslání o vytrvalosti, lásce k přírodě a změně (ale za srdce nachytne). Příběh je psán velmi stroze, bez příkras nebo vedlejších dějových linek.