brectanka brectanka komentáře u knih

Černé léto Černé léto M.W. Craven

Hooodně dobré - přečteno za čtyři dny. Skvělá dvojka vyšetřovatelů. Perfektní zápletka. Věřím, že se k Poeovi a Tylli brzy vrátím!

05.11.2022 5 z 5

Nové království Nové království Wilbur Smith

Za mne třetí nejlepší kniha celé série. Hui se mi líbil - sice se dostává do velice obtížných situací, ale bohové nad ním drží ochrannou ruku a tak vše přežije. Je to rošťák s velkým srdcem. Doufám, že Wilbur Smith před svou smrtí stihl napsat pokračování...

29.10.2022 5 z 5

Za vším hledej Bridgertonovy Za vším hledej Bridgertonovy Julia Quinn

Skvěle jsem se bavila. Nádherné slovní přestřelky mezi Billie a bratry Rokesbyovými. Billie je nespoutaná, upřímná, živá a nezkazí žádnou zábavu. Krásně se mi její příběh četl až do jejího prvního plesu v Londýně. Pak autorce došel dech, nápady.... škoda. Nebýt divného konce, bylo by to lepší než Vévoda a já.

20.06.2022 4 z 5

Falešná manželka Falešná manželka Julia Quinn

Nuda. Od začátku do konce nuda. Snad jen poslední kapitola něco málo zachránila. Chyběl humor. Chyběly slovní přestřelky, které tak příjemně lechtají bránici v předešlých knihách (především ve Vikomt, který mě miloval). Snad další kniha bude lepší.

18.03.2022 1 z 5

Úkryt Úkryt Nora Roberts

Tentokrát musím konstatovat, že Únik není nijak oslnivá kniha ke které bych se v budoucnu ráda vracela. Vše je předvídatelné, vše už tu bylo v daleko lepších románech této autorky. A konec hodně, ale fakt hodně uspěchaný, ale na to už jsem si, poslední dobou, zvykla. Toto dílko prostě v knihovně nepotřebuji..

07.09.2021 2 z 5

Jedna zatracená pohroma za druhou Jedna zatracená pohroma za druhou Jodi Taylor

JO, bavila jsem se! Sice mi slzy smíchu tekly asi jen jednou nebo dvakrát, ale i tak to bylo super čtení a kniha nešla odložit. Dokonce jsem kvůli ní vstávala o hodinu dřív do práce, abych mohla chvíli číst. Max je chodící pohroma, ale skrz naskruz sympaťačka. Navíc je tak trochu nesměle zamilovaná do tak trochu nesmělého kolegy. A k tomu ještě parádní jízda mezi dinosoury a spousta padouchů. JO, bavila jsem se a těším se na další pokračovaní!

13.06.2021 5 z 5

Hodinky Hodinky Veronika Jonešová

Tři dny, tak dlouho jsem to četla (mezi tím jsem musela občas i do práce). Tři dny, kdy jsem chodila pozdě spát, vstávala jsem dřív, abych mohla číst. Abych věděla, co nového prožije Patricie, Samuel a jeho synové. Tři dny krásného příběhu, plného čekání i očekávání, první lásky i lásky celoživotní, nádherného přátelství i setkávání neznámých lidí. Samuel mi byl velice blízký, ale jeho kluci mě dostali svou lidskostí! Mám ještě pár knih od Vánoc k přečtení ale víte co? Jdu si Hodinky znovu přečíst! Tato kniha za to stojí!

21.02.2021

Pramen moci Pramen moci Nora Roberts

Tak to už bylo, pro mne, víc než přehnané. Víly, skřítci, draci, křídla, magie, ne, prostě ne. Láska a přátelství, boj se zákeřným virem by stačil na jednu krásnou knihu, tohle už byla slátanina, až se divím, že jsem to celé dokázala přečíst. Víckrát NE!

04.02.2021 odpad!

Pramen moci Pramen moci Nora Roberts

Ne, tohle už bylo příliš....

04.02.2021 odpad!

Komunita truchlících Komunita truchlících Jeffery Deaver

Colter je sympaťák a ke všemu ještě chytrý sympaťák. Ale tato kniha mi přišla taková nějaká zmatená. Skok sem, skok zpět. Trochu jsem se nudila a z toho jsem nemohla přestat číst. Tentokrát to na plný počet hvězdiček není a nevím, jestli se k této knize někdy v budoucnu vrátím, ale další díl si určitě koupím, přece jen chci vědět, jak společná dějová linka bude pokračovat.

01.02.2021 2 z 5

Hra na nikdy Hra na nikdy Jeffery Deaver

Říkala jsem si, že do nové série od Deavera nepůjdu. Miluji Amílii a Rhyma a nechtěla jsem si zvykat na nové vyšetřovatele. Ale Ježíšek nadělil, je vše zavřené, já doma a tak jsem se do knihy pustila. Říkala jsem si - v první Levelu - nuda. O nic nejde, nemá to spád. A najednou jsem zjistila, že místo koukání na tv čtu. Že nemám hlad a čtu. Čtu i když už bych měla jít spát. Ty jo, najednou třetí Level a konec! A ono to bylo skvělé! Nejdřív jsem přesně věděla, kdo za vším je a ono to bylo úplně jinak. Nejdřív nuda a najednou třeštím oči a čtu s otevřenou pusou. Tak jo, jdu do dalšího případu!

18.01.2021 4 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Jsem docela ráda, že Robert Bryndza opustil Eriku. Kate je víc sympatická i když má své chyby - kdo také nemá... Kniha je velice čtivá a nechtělo se mi od ní odcházet ani do práce. Přečetla jsem ji za tři dny a byly to dny, kdy mi příběh doslova zalezl pod kůži. Už se těším na další díl!

31.12.2020 5 z 5

Tři vánoční přání Tři vánoční přání Alexander Stainforth (p)

Venku celý den pršelo a tak jsem si zalezla pod peřinu s touto knihou. Není to sice nic , co by udělalo do světa knihy obrovskou díru, ale jako čtení pro dívky a nudící se ženy to šlo. Hlavně druhá povídka mě hoooodně pobavila, a to jsem vlastně potřebovala. Nemyslím si, že bych knihu ještě někdy měla potřebu číst, ale klidně ji doporučím!

04.10.2020 3 z 5

Dar osudu Dar osudu Barbara Taylor Bradford

Mám pocit, že Bradfordová už není, co bývala. Tato rodinná sága je zbytečně zdlouhavá, má spoustu postav a chvilkama jsem se totálně ztrácela. K této sérii se snad někdy vrátím, ale bude to za hodně dlouhou dobu...

12.08.2020 1 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Nevím, nevím. Z této knihy jsem trochu v rozpacích. Krásné i když šíleně smutné téma. Jako dlouholetá pejskařka vím, co lidé dokáží zvířtkům udělat, jak se k nim šílěně chovají. Ale také znám spoustu laskavých lidí, co se o opuštěná zvířátka starají. Mám knihu v audio verzi a musím říct, že pan Trojan ji nádherně, procítěně čte. Přímo vidíte malé štěně, které se snaží dávat své psí srdce, ale často narazí na h..... Začátek i konec dávají naději, že se Gumpovi bude dobře žít a naučí žít i svého společníka. Jen těch hezkých chvilek mohlo být víc, mohly být víc rozepsané. Je to takové nevyvážené, spíš smutné.

25.06.2020 2 z 5

Účinný lék Účinný lék Arthur Hailey

Jedna z nejlepších Haileyho knih. Od první stránky čtu jedním dehem a hlavní hrdince vždy fandím. Hailey uměl psát profesní romány a nahlédnutí do farmuceutického průmyslu je v jeho podání velice čtivé. A připomíná i nechvalně známé aféry s léky. Vynikající je i audiokniha.

18.06.2020

V přímém ohrožení V přímém ohrožení Ken McClure (p)

Začátak knihy byl poněkud zdlouhavý, ale od poloviny knihy jsem ji dočetla jedním dechem za pár hodin. Klasický McClure - napětí, zneužití lékařské vědy, vraždy. A bohužel z dnešního pohledu se zdá příběh víc reálný, než spisovatel původně nejspíš zamýšlel.

07.05.2020

Nový začátek Nový začátek Nora Roberts

Jedna z nejslabších knih, co jsme za poslední roky od Nory Roberts četla. A zrovna jsme si ji rovnou koupila....no nic. Mohlo to být skvělé, téma jako z večerních zpráv ale nějak se tam zase připletly fantasy bytosti, bílá a černá magie. Podle konce knihy bude následovat pokračování.

24.04.2020 1 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Pro mne nejslabší kniha této série s vyšetřovatelem Bergmanem. Zdlouhavé čtení. Hodně popisů krajiny. Daleko víc se mi líbily knihy od nás.

17.03.2020 2 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Pro mne zatím nejslabší ze všech knih této autorky, přesto dobré. Asi mě zklamalo prostředí - plochý ostrov kde to jen fouká a prší - bylo mi při čtení zima a to mám na stolku knihu Zmizelá v mlze..... Začátek zdlouhavý. Konec nepředvídatelný, ale to je u této skvělé spisovatelky, normální. Už se ani nesnažím přemýšlet, kdo může být vrah.

08.03.2020