brebta brebta komentáře u knih

Tisíciletý démon Tisíciletý démon Karolina Francová

Škoda, velká škoda promrhaného potenciálu. Zajímavý příběh z magických Čech se ztratil sám v sobě. Většina postav mě štvala od první stránky - všichni se chovali jako by jim bylo 13 let, spousta nelogických situací. Snaha o napětí a najednou konec....třetí díl číst už nebudu.

13.12.2021 2 z 5

Domácnost bez chemie Domácnost bez chemie Joanna Tołłoczko

Škoda promarněného potencionálu. Hodně zajímavých receptů a návodů pro domácnost i vaření. Dá se hezky využít pro tvoření s dětmi nebo pro výrobu dárků. Bohužel chybí popisky co se k čemu používá nebo jak dlouho má být nanesený krém.....škoda

12.09.2021 3 z 5

Elizino tajemství Elizino tajemství Dominik W. Rettinger

velké zklamání. Autor se veze na vlně knih z Osvětimi. Příběh je neuvěřitelný a laciný. Jedna hvězdička za netradiční téma.

24.06.2021 1 z 5

Knihu jsem si náhodně vybrala v knihovně. Líbila se mi obálka a nic jsem neočekávala. Kniha je pro mě nečekaným překvapením. Velmi krásně a citlivě popsaný roční pobyt na Špicberkách - v polární noci, v zimě i mrazu, bez čerstvého jídla. A přesto z celé knihy prosvítá pokora a láska k životu. Jsem velmi ráda, že jsem po knize náhodně sáhla.

24.06.2021 5 z 5

Duhové přátelství Duhové přátelství Lucie Vlachopulosová

Jednoduchý příběh pro radost. Milé pohlazení po duši, které připomíná co je v životě důležité. Přátelství, pravda, upřímnost.
Čtvrtá hvězdička je za skvělé ilustrace. Moc se mi líbí nápad nechat pohádkový příběh ilustrovat dítě.

25.04.2021 4 z 5

Kinezioterapie demencí Kinezioterapie demencí Jitka Suchá

Velmi zajímavá kniha pro lidi, kteří připravují cvičení pro seniory. Použitelná jak pro zaměstance různých sociálních zařízení, tak pro rodinné příslušníky.
Nevýhodou je začátek knihy, kde je velmi mnoho odborných termínů. I když jsem z praxe, tak mnoho výrazů jsem musela dohledávat, abych porozuměla kontextu.

20.03.2021 4 z 5

Tobiáš Lolness Tobiáš Lolness Timothée de Fombelle

Když teď jdu kolem stromu - stromů, prohlížím kmen, větve, listy.....kde roste mech a jak je veliký a hustý. Hledám jezírka, vodopády, domečky. Dívám se na jmelí, které nemusí být jen jmelí.....Každý strom je teď svá vlastní planeta, vlastní svět......
Chtěla bych být Elíšou.

10.03.2021 5 z 5

Láska za lásku Láska za lásku Jiří Anderle

Aniž bych znala pořad v rádiu, aniž bych znala tvoru pana Anderleho, ke čtení mě nalákala nádherná obálka knihy při listování Databáze. Nečekala jsem nic a získala mnoho. Při čtení jsem se vrátila do dětství, kdy mi milovaná babička připravovala ke snídani teplou meltu a nalámaný chléb. Znovu jsem se vracela s rozbitým kolenem či loktem plným štěrku a maminka mi ruku drhne kartáčkem pod vodou. S kamarády stavíme bunkry a domů nosíme čolky i žáby.....moc díky za krásné poetické vzpomínky

04.03.2021 4 z 5

Elvenbane Elvenbane Andre Norton

Je to moje oblíbená kniha. I když začátek je pomalý a konec vlastně hodně rychle vyřešený. Moc se milíbí svět, kde se střetávájí elfové, lidé, draci, míšenci a jejich role jsou úplně jiné, než známe z ostatních SF. Je to kniha, ke které se vracím jednou za několik let abych mohla být s draky a Shanou. Čtvrtá hvězda je za Shanu. Jedna z mála knih SF, kde hlavní hrdinka je holka - a navíc tak skvělá. Umí čarovat, mluví s draky, kouzlí s kameny a dokáže si poradit na poušti, v doupěti, v Citadele.....Pokud bych si mohla vybrat kterou postavou v knize chci být, pak jsem Shana.

05.02.2021 4 z 5

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Číst tuto knihu je jako si nechat v puse rozpouštět cukrovou vatu. Cukrovou vatu sníte ale zůstane příjemný,sladký, hebký dojem. Stejně to je s tímto příběhem. Dočtete poslední stránku, ale na tváři zůstane zasněný úsměv. Jen škoda závěru, snížila jsem o jednu hvězdu.

31.03.2020 4 z 5

Horské rostliny Horské rostliny Karel Svolinský

Krásně zpracovaná kniha. Všechny rostliny je možné velmi dobře poznat.

15.12.2019 5 z 5

Paměť mojí babičce Paměť mojí babičce Petra Hůlová

Tato kniha mě minula, i když jsem se velmi na čtení těšila. Po celou dobu jsem se přemlouvala, abych četla dál. Chtěla jsem vědět co se stane, ale zároveň mi nikdo nebyl sympaticky, nikomu jsem nedokázala fandit. Opravdu hodně mě štvaly cizí slova, které se opakovaly pořád dokola a kterým jsem nerozumněla, jako by autorka chtěla ukázat, že se jich během pobytu několik naučila. Líbilo se mi prostředí, které kniha popisuje a bylo pro mě také zajímavé a překvapivé rozdělení na jednotlivé kapitoly.

07.10.2019 2 z 5

Tajemství modrých dopisů Tajemství modrých dopisů Emily Bleeker

Kniha má krásnou obálku, dobře se čte, ale čekala jsem víc. Asi tak od sté stránky se dalo předvídat, kam příběh směřuje. Kniha pro klidné, odpočinkové čtení. A špatné skloňování mě štvalo taky.

01.03.2019 3 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Vynikající kniha, přečetla jsem ji jedním dechem. Maya je moje oblíbená hrdinka. A na motýly se od přečtení knihy dívám zcela jinak.

09.02.2019 4 z 5

Povodeň: 96 hodin předtím Povodeň: 96 hodin předtím Marek Pietoň

Kniha se četla velice dobře, je napsána svižným, příjemným stylem. Zážitek mi trochu kalil lehce bulvární styl popisovaných vztahů.První část z Jeseníků byla pro mě zajímavější. A pokud znáte Beskydy, Šance, Ostravici, Frýdek, či Ostravu, díky této knize budete vlnou valící se známými místy.

04.02.2019 3 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Mrazivý příběh. Ale před dvěma lety jsem četla Krvavé jahody, které mi příjdou mnohem silnější. Proto jen tři hvězdičky.

20.01.2019 3 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

nádherné vidění světa, z pohledu Anny číší radost z každého okamžiku života. Kniha mě pohladila po duši.

20.01.2019 5 z 5

Čtvrtá strana trojúhelníku Čtvrtá strana trojúhelníku Ellery Queen

pro mě nezajímavé, nebavilo mě to. ale dočetla jsem až do konce.

17.01.2019 2 z 5

Cesta pouští Cesta pouští Ota B. Kraus

dočetla jsem do konce...místy celkem čtivé, místy zvláštně rozvláčné. hlavní hrdina je velmi zvláštní - je těžké se s ním ztotožnit, fandit mu, litovat ho nebo nesnášet...

16.01.2019 2 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma