Brambram Brambram komentáře u knih

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Sice plný počet, ale fyzicky mi z té knihy bylo fakt zle a v životě už to nechci číst znovu.

12.06.2020 5 z 5

Stránky světa Stránky světa Kai Meyer

Wauuu, mám jen jeden dotaz. Kde se sakra fláká moje dušekniha?? Už alespoň dvacet let tu měla být :o)

04.09.2016 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Vauu, vím že Sarah UMÍ psát, však Skleněný trůn je toho důkazem. A tohle je další pecka. Není mi jasné, jak z tak profláknutého tématu Kráska a zvíře mohla stvořit něco tak zajímavého. Moc jsem si to užila a ač víme, že to dobře dopadne, všichni tu pohádku známe, nemylte se, nic není jasné. Spousta otevřených možností jak se bude příběh dál vyvíjet a já se na to neskutečně těším

10.08.2016 5 z 5

Jackaby Jackaby William Ritter

Oddechová knížka na jedno odpoledne. Nijak komplikovaný děj, kdo je vrah víte ihned, co je zač nikoliv. Užila jsem si to a velmi ráda si přečtu další díl. Host mě opět nezklamal. Cílovou skupinu čtenářů bych viděla tak 13-15 let.

12.04.2016 4 z 5

Rohy faunů Rohy faunů Renata Štulcová

Roky jsem čekala s přečtením třetího dílu, abych mohla rovnou navázat čtvrtým. Díky nezměrnému úsilí paní Štulcové se zadařilo a já mám od pátku poctivě koupený ebook čtvrtého dílu a mohla jsem si tedy užít nerušený rafaelkovský víkend. Podařilo se. Pořád mám sice nějaké ty výtky,ale jako celek jsem si oba díly užila a těším se na ten pátý. Ráda bych ohodnotila i ten čtvrtý,ale díky zkostnatělému literárnímu trhu našeho státu nedostal ISBN a tudíž nemůže být vložen ani sem do databáze. Takže alespoň takhle - stojí za to.

14.02.2016 4 z 5

Spáčka a vřeteno Spáčka a vřeteno Neil Gaiman

Musím říct, že jsem tušila, do čeho jdu. Oblíbený autor a oblíbený ilustrátor, to nemůže zklamat. Ale že to pro mě bude taková pecka, to jsem fakt netušila. Je to útlá knížečka, kterou máte za dvacet minut přečtenou,ale ještě tři hodiny minimálně o ní budete přemýšlet. Nic není naservírované rovnou, pomalu vám dochází až v průběhu četby, kdo je královna zač. A že spánek nemusí být zrovna něco bezpečného, čeho se není nutné bát. A finální rozuzlení není vůbec očekávané. Doporučuji. Ale pár upozornění. Doporučeno pro věk od devíti,ale podle mě je to brzy. V kombinaci s ilustracemi je to docela "strašidelné" ne každé dítě by to ustálo. Takže podle mě tak od dvanácti výš a pro nebojácné děti, kterým se třeba líbila autorova Koralina.

24.11.2015 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Kdybych mohla, klidně dám i šestou hvězdu. Dokonale namíchaná realita a fantasy optikou téměř osmileté milovnice Harryho Pottera. Pro mě ideální. Díky Hostu, za překlad a vydání něčeho tak skvělého. A díky autorovi za brilantní příběh, který mi umožnil odpustit i mé milované babičce, že si dovolila umřít. Díky, díky, díky

06.09.2015 5 z 5

Třetí hrob přímo před nosem Třetí hrob přímo před nosem Darynda Jones

Pořád se bavím, mimo jiné se vždy těším na úvodní tričkovou hlášku na začátku každé kapitoly. Nicméně vzhledem k tomu,že další díly asi nebudou, tak budu muset přejít k originální verzi.

03.08.2015 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Nebylo to vysloveně zklamání, ale že by to pro mě byla pecka, to fakt ne
Příliš technických podrobností, matiky, fyziky a chemie, které jsem prostě nebyla schopna pobrat.Vršení nehod jednu na druhou, kdy si říkáte jo, už má Marek pokoj a buch ho,zase jobovka. Jen proto aby nám bylo dokázáno, jaký je ten Marek zase šikula a přijde na to jak z toho ven. Bavily mě prostřihy ze Země a z Hermesu. Bavily mě Markovy úvahy netechnického rázu, ale jinak asi ne.

27.07.2015 3 z 5

Populární snadno a rychle Populární snadno a rychle Maya Van Wagenen

Nejsem cílová skupina, to už spíš rodičem těch, kterým je to určeno. Přesto mě kniha nadchla. Po dlouhé řadě ne moc kvalitních knih psaných náctiletými je tato kniha osvěžením. Oceňuji vtipnost a nadhled. Co ale oceňuji nejvíce, je vyznění knihy ve smyslu - zkoušet nové věci, které jsou občas třeba i trapné a osobu, která je provádí spíše sráží v očích ostatních - není špatné. Každá zkušenost se počítá a člověka rozvíjí a posouvá. I ta, při které je dívka oblečená jako babička, na očích má vazelínu a snaží se nenápadně zapůsobit na idola svého srdce. Ráda doporučím knihu své jedenáctileté dceři a budu velmi ráda, pokud bude mít podobný pohled na svět jako Maya.

28.06.2015 5 z 5

Ostrov Lhářů Ostrov Lhářů E. Lockhart (p)

Váhala jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Kniha je kvalitní, má svou poetiku,koneckonců je to HOST, oni nevydávají blbé knihy.Nicméně jsem už postoupila od čtení knih za účelem nabytí informací které neznám k tomu, že čtu knihy, protože chci aby ve mě zanechaly nějaký pocit, emoci ....
A to co ve mě tahle kniha zanechala je prostě divné, nepříjemné, depresivní. Nebyla jsem schopná se s nějakou postavou ztotožnit, pochopit jejich chování, byli mi nesympatičtí jak dospělí, tak puberťáci, těžko uvěřitelní. Prostě jsem z toho tak nějak v nepohodě

18.06.2015 3 z 5

Vysněný život Ernesta G. Vysněný život Ernesta G. Jean-Michel Guenassia

Prvních 3/4 knihy super, užívala jsem si příběh i formu autorova stylu. Příchod Ernesta alias Che mi tam přišel nadbytečný, tahle dějová linka mi do Josefova života absolutně nesedí a zdá se mi překombinovaná. Porevoluční Heleninu jobovku jsem čekala. Takže díky poslední čtvrtině knihy chybí ta pátá hvězdička.

01.06.2015 4 z 5

Norský dandy Norský dandy Jan Guillou

Musím říct, že se mi četl obtížněji než první díl. Častěji jsem odcházela, prokládala něčím jiným, chytil mě až tak od poloviny. Užila jsem si ho,ale kvalit prvního dílu pro mě nedosahoval.

18.05.2015 4 z 5

Jen si troufni Jen si troufni Katie McGarry

Super, pořád romantika, pořád ty staré známe postavy. Jen už to prostě není takové to whauu jako první díl. Nicméně určitě stojí za přečtení.

14.03.2015 4 z 5

Překroč svůj stín Překroč svůj stín Katie McGarry

Chtěla jsem romantiku a dostala jsem jí :o) Jen mě měl někdo varovat, že probrečím půl knihy než se dostanu k tomu správnému konci. Takhle jsem před rodinou musela předstírat akutní atak rýmy. :o) Líbilo moc, vřele doporučuji

14.03.2015 5 z 5

Artemis Fowl a poslední strážce Artemis Fowl a poslední strážce Eoin Colfer

Možná dlouhé rozestupy mezi čtením jednotlivých dílů, či doslova hnusná obálka, mají za následek, že mě poslední díl nenadchnul. Ano, Sláma nezklamal,ale to je asi tak všechno. Bohužel...

01.02.2015 3 z 5

Závod o stříbrný meč Závod o stříbrný meč Rebecca Lisle

moc hezky se to četlo, oceňuji, že je to ucelený příběh, není to na díly. Ač je hlavní hrdina kluk, myslím,že se to bude líbit spíš holkám, milovnicím koní. Text není náročný, kapitoly jsou krátké, věkově tak od devíti do dvanácti let.

01.02.2015 4 z 5

Poklad čarodějky ze severu Poklad čarodějky ze severu Caroline Carlson

Vtipná kniha, která je echt "holčičárna", přesto není růžová. Hilary je správná holka milující dobrodružství, piráty a za žádnou cenu nechce být dívkou z kvalitního penzionátu. Chce být pirátka....
Děj pochopí děti už kolem cca osmi let. Nicméně text je obsáhlejší, náročnější, husté řádkování a málo ilustrací, takže je to kniha spíše pro výborné osmileté čtenářky a nebo až pro starší.

26.01.2015 4 z 5

Ada a myší strašidlo Ada a myší strašidlo Chris Riddell

Nádherně provedená kniha, ilustrace jsou luxusní tak jak to autor předvedl i v předchozích knihách. Příběh je pro dospělého lehce předvídatelný,ale děti baví. Místy trochu strašidelný, popis a obrázek Polárníka děti děsil. Ale jinak se bavily a já při předčítání taky, jsou především v názvech postav a míst schované literární vtípky -děti je nepochopí,ale dospělý se bude bavit.

04.01.2015 5 z 5

Dračí jezdec Dračí jezdec Cornelia Funke

velmi pěkná fantasy pro děti od cca osmi let.

03.01.2015 5 z 5