bosorka1044 - Příspěvky

Vždycky je to manželVždycky je to manželM. Campbell

Autorka Michele Campbell nás pěkně ukolébá vědomím, že tušíme, kdo je vrah, aby nás na konci brutálně vyvedla z omylu. Za to jí patří pět hvězd, podařilo se jí to dokonale! :-)

15.10.2018

SpřízněníSpřízněníS. Robinson

Robinson opět nezklamal! Série s Jeffersonem Taytem byla a zůstává mojí srdcovkou :-)

04.10.2018

Ve třiceti (poprvé) singleVe třiceti (poprvé) singleL. Daily

Vtipné, hravé, osvěžující. Romantiku dokáže autorka vždycky okořenit trochou ironie. Ideální čtení na dovolenou, bavila jsem se moc!

18.07.2018

Hon na mrtvéhoHon na mrtvéhoT. Weaver

Na první díl série s Davidem Rakerem jsem se hodně těšila - a musím říct, že Hon na mrtvého naprosto splnil očekávání. V současné době řadím Weavera mezi tři TOP autory detektivek, kteří vycházejí na českém trhu. Netrpělivě budu čekat na další díl, který má vyjít v červnu :-)

06.04.2018

Nebudete se bát ničeho zléhoNebudete se bát ničeho zléhoJ. Searles

John Searles mě svým temným příběhem jedné rodiny naprosto dostal! Má úžasný cit pro detail obyčejného každodenního života, dokáže krůček po krůčku poodhalovat tajemství, které stojí za smrtí obou rodičů.
Tleskám a neskutečně se těším na další Searlesovu knihu!

21.07.2017

Dřív než ji najdeDřív než ji najdeM. Kardos

Propracovaný příběh mladé dívky, která bere osud do vlastních rukou. Dobré skutky, které nás někdy zavedou do pekel, ale také naděje a víra v lepší budoucnost.
Knize dávám pět hvězd a konci bych dala šest, kdyby to bylo možné! :-)

04.06.2017

Když padne nocKdyž padne nocJ. Milchman

Napínavé, nervydrásající, mrazivé. Sněhová bouře vás uvězní ve vašem vlastním domě na samotě v lesích. Co všechno se může pokazit mistrně popsala Jenny Milchman v tomhle skvělém thrilleru.

07.02.2017

Hluboký hrobHluboký hrobS. Robinson

Skvělé, skvělé, skvělé! Příběh nenaplněné lásky na pozadí válečné Británie, svazující rodinné vazby, touha, vášeň a přátelství, které nevyhnutelně vedou k tragédii. A na závěr dojemné rozuzlení.
Robinson odvedl parádní práci. Těším se na další romány z jeho spisovatelské dílny!

02.01.2017

Mrtvý klíčMrtvý klíčD. M. Pulley

Velmi originální prostředí jedné americké banky ve dvou časových rovinách, které dělí dvacet let. Dvě hrdinky, které spojuje tajemství, které v bance odhalí. Bankovní schránky, které skrývají důkazy o podvodech sahajících do nejvyšších míst. A jeden mrtvý klíč.
Dávám pět hvězd a doufám, že od D. M. Pulley u nás vyjde další kniha!

01.01.2017

DravecDravecA. Barna

Detektivka se sci-fi prvkem, který mi do tohoto žánru nesedí, nepravděpodobné události, podivná pointa.

18.11.2016

Hluboký hrobHluboký hrobS. Robinson

Silný a dojemný příběh, který ve vás bude dlouho rezonovat. Robinsonovi se opět, tak jako ve Stopách v krvi, daří mistrně střídat dějové linie. Skvělé je vykreslení válečné atmosféry v Anglii, aniž by k tomu byly potřeba hektolitry krve nebo padající bomby. A ještě lepší je popis Meniny zamilovanosti, ten trysk na kole, vlající puntíkované šaty, zrychlený dech a horké tváře. Bylo to jak filmové obrazy. Mně Hluboký hrob dlouho zůstává v hlavě. A tak vlastně vždycky poznám dobrou knížku.

20.10.2016

Případ PegasusPřípad PegasusG. Loomis

Pokud toužíte po klasické "brownovštině", kde se hlavní hrdina náhodou dostane ke klíči k tajemství, které by mohlo otřást světem, pak je Případ Pegasus to pravé. Pátrání, které od jedné stopy vede k další, staleté tajemství, které kdosi brání i za cenu lidských životů a závěrečné dilema, zda stojí za to, vynést vše na povrch a zpochybnit tak samotné pilíře křesťanské víry. Za mě to tato kniha splňuje na sto procent, a proto pět hvězd.

20.10.2016

Případ PegasusPřípad PegasusG. Loomis

Propracovaný thriller, který člověka vtáhne a nepustí! Napínavý příběh plný tajemství a záhad, sympatičtí hrdinové a nechybí ani pořádná akce.

17.07.2016

Bez slitováníBez slitováníT. Weaver

Nejprve mě zaujala velmi povedená obálka. No a potom i skvělý vypravěčský styl autora, napínavé odkrývání pravdy, během kterého se nablýskaná idyla rodinného štěstí postupně drolí jak pískovec. Svělá kniha!!!

28.04.2016

Stopy v krviStopy v krviS. Robinson

Skvěle napsaná detektivka se sympatickým hlavním hrdinou genealogem JT Taytem - obyčejným chlapíkem v pomačkaném saku, jehož devízou nejsou svaly ale bystrá hlava. Tajemství jedné rodiny, kvůli kterému je někdo ochoten zabíjet, výborně vykreslená atmosféra anglického venkova a mistrně propojené časové roviny. Co víc si přát?

29.03.2016

ProcitnutíProcitnutíR. Blake

Skvělý mix napětí, akce, stříleček i soubojů nablízko. A hlavní postavou je navíc sexy agentka, která se vrací do světa, který chtěla navždy opustit. Žádné nudné popisy, prostě parádní oddechovka na dlouhé zimní večery. Za mně palec nahoru!

03.12.2015

Černé lžiČerné lžiA. Torre

Není všechno takové, jaké se zdá být... Rozuzlení vám vyrazí dech. Hlavní hrdinka jako rozmazlená zbohatlická fuchtle? Nebo snad silná a odvážná žena, které rázem všechno odpustíte, protože pochopíte.... že všechno je vlastně jinak. Skvěle napsané, čtivé, napínavé až do překvapivého konce. Za mně zasloužených pět hvězdiček.

20.11.2015