Borek9 Online Borek9 komentáře u knih

Česká inteligence 20. století Česká inteligence 20. století Pavel Kosatík

Výběr elit je dle autora. Kosatík nejen, že přes některé vybrané (to musel) elity kritizuje a plive na své neoblíbence ale i do jejich kamarádů z řad nezpochybnitelných elit jako je Eva Kantůrková. Chová se tak, jak jej sleduji několik let. Jako stále více naštvaný fracek s patentem na rozum, což u spisovatele tohoto žánru je tragické.

15.04.2024 2 z 5

Klošár aneb Co si mamlasové povídali Klošár aneb Co si mamlasové povídali Jiří Kratochvil

Kdo si libuje ve fantasmagoriích v brněnských reálech, tak asi ano. Já audio a po prvním díle dál nee...

15.03.2024 odpad!

Sebrat klacek Sebrat klacek Petr Borkovec

Posloucháno jako audio na ČRo. Kdo nepochopil krásu obyčejného života, bývá dost ochuzen. On pochopil a děkuji autorovi za poetické lidské vyprávění. Kdo hledá akční krimi/drame, nechť hledá jinde.:-)

26.02.2024 4 z 5

Dvě slova jako klíč Dvě slova jako klíč Josef Formánek

Pokračování seriálu sebereflexí a omluv Josefa Formánka. Jak by se chtěl vyzpovídat a ospravedlnit to, že chlastem a trajdáním po kdejaké zádeli zanedbával své vlastní děti i manželkyMožná jako poučení pro závisláky a ty, co kašlou na své blízké. Jinak nic moc. 50%

11.02.2024 2 z 5

Odysea po česku Odysea po česku Jaroslav Putík

To je tak, když vsadíte na špatné koně, v Putíkově případě na komunisty a ono se to vymkne a jde to jinam, než jste chtěli. Pak v podstatě zbytek života cítíte křivdu ale tu jste spáchali částečně sami na sobě špatnou volbou a angažovaností tam, kde to nebylo třeba:-)

08.02.2024 2 z 5

Bdělost Bdělost Anthony De Mello

Když jsem si přečel, že jsem sobec tím, že jsem pomohl známému na kruháči, kde mu zdechlo auto, ho odtlačit do bezpečí, pak jej zavést do zaměstnání na opačnou stranu, než jsem měl namířeno, odložil jsem ty "moudra" nadobro.

08.02.2024 odpad!

Zítra přijde Olah Zítra přijde Olah Martin Sichinger

Naprosto skvělé. Posloucháno jako audiokniha v ČRo. I pan Viktora super interpretoval. Možná hraje u mne kladnou roli i to, že jsme s panem spisovatelem stejný ročník a já zažíval podobné zvěrstva od režimu jen v jiných reáliích. V Ostravě...Nábory na vojenské školy. Povinné slavení komunisty vybraných událostí. Adorace Sovětského svazu...Kdyby nás neokupovali od 1968 a necpali nám sověty horem spodem, nevadily by nám ty jejich častušky jako zde předvedená :Pusť vsigdá budět sónce.....:-)

07.02.2024 5 z 5

Tutanchamonova proroctví Tutanchamonova proroctví Maurice Cotterell

Pro záhadology doporučuji. Odteď si budu psát, kdo mi knihu doporučil abych předešel těmto přehmatům:-)

15.01.2024 1 z 5

Je fascinující, že skoro vše z knihy z roku 1944 lze aplikovat s úspěchem i dnes. Něco jsem občas přeskočil, hlavně příběhy nějakých neurotiků ale jinak OK.

06.01.2024 4 z 5

Život s krajtou Život s krajtou Émile Ajar (p)

Špatná volba pro otce dvou dospělých dcer. Je to pro ty 30 + leté voženílky, co marně hledjí vztah, lásku a potomky:-)

06.11.2023 odpad!

12 pravidel pro život. Protilátka proti chaosu 12 pravidel pro život. Protilátka proti chaosu Jordan B. Peterson

Posloucháno jako čtená kniha. Nebylo to jen monotónním hlasem čtečky, že když jsem neposlouchal půl hodiny, o nic jsem zřejmě nepřišel. Knihu bych si nekoupil a jeden poslech až nad hlavu...39%

03.10.2023 2 z 5

Jednoduchý príbeh čiarka sto strán. Verzia podľa Marka Jednoduchý príbeh čiarka sto strán. Verzia podľa Marka Péter Esterházy

Za mne moc svázané s vírou. Jinak dobrý pohled kluka na absurdní situaci jeho rodiny, pronásledované komunistickým režimem.

15.07.2023 4 z 5

Hořela lípa, hořela... Hořela lípa, hořela... Oldřich Šuleř

Dočtu to jen díky sentimentu, bo děda faral cely život na Jindřichu. Jinak maras. Haviř, co trha normy. Nevim čemu, když se nevěnuje ani rodině ani koníčkům. Poslucha komunisticke pohlavary, tlači lidi aby se dřeli jak on. Vezme pozici, na kteru nema vzdělani. Nevim, čemu to ten Šuleř napisal....Poctivě robit neznamena valit přesčasy. 8 hodinova pracovni doba byla vybojovana v 1918....

08.07.2023 2 z 5

A zavaž si tkaničky A zavaž si tkaničky Roman Szpuk

Ze života chlapa, co se umí dívat:-)

18.06.2023 4 z 5

Tyrkysový orel Tyrkysový orel Michal Ajvaz

Příště si nejdříve přečtu recenze, protože žánr fantasy jsem v mládí nasytil verneovkama...

11.06.2023 odpad!

Kontinuita parku Kontinuita parku Petr Šesták

Posloucháno jako audio na čro. Konečně zpověď jedné generace, která mne zaujala. Obdivuji ženy, které ji dokáží přečíst, protože já obdoby od ženských autorek nedávám a už jsem to definitivně vzdal.

24.05.2023 4 z 5

Chlastej a modli se Chlastej a modli se Josef Vondruška

Posloucháno jako audiou kniha na ČRo. Vyloženě pro historiky nebo ty, co se zajímají o tzv. underground 60-80 let u nás. Mne to moc neoslovilo

20.04.2023 2 z 5

Rubato Rubato Rudolf Sloboda

Posloucháno jako audiokniha. Tatána Medvecká super ale opět jsem si potvrdil, že když chlap píše o ženské hrdince a naopak je to pro mne nestravitelné. Abych věděl po první zmínce o nevlastním synovi, že s ním bude hrdinka souložit..No nepřesvědčilo mne to

04.04.2023 2 z 5

Ostrov pokrytců Ostrov pokrytců John Galsworthy

Posloucháno jako audio kniha v podání skvělého L.Munzara. Fenomenální v popisu pocitů jedince ve střetu s morálkou své společenské vrstvy.

17.03.2023 5 z 5

Cesta sekčního šéfa k moři Cesta sekčního šéfa k moři Alex Koenigsmark

Výboná kniha napsaná poutavým způsobem bez hluchých míst.

03.03.2023 5 z 5