Bookworm11 Bookworm11 komentáře u knih

Neobyčejní Neobyčejní V. E. Schwab (p)

Temná, zvrácená, ale opravdu originální kniha.
Ukazuje, že skutečně neexistuje dobro a zlo - každý má totiž své motivy, o nichž si myslí, že jsou správné.

16.02.2020 5 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Čtu tuhle knihu už poněkolikáté, ale pokaždé mě hluboce zasáhne.

21.08.2019 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Klasika, kterou byste si měli přečíst. Tolkienův styl psaní je úžasný, ale pro některé čtenáře by mohl být příliš těžký.

09.08.2019 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Miluju Eragona i další jeho díly. Ty knihy můžete číst znovu a znovu a pokaždé se vám odkryje něco nového. Autorův styl psaní je velmi dobrý a snadno se čte.

09.08.2019 5 z 5

Detektiv v nás Detektiv v nás Tim Dedopulos

Detektivní příběhy s otevřeným koncem se hodí především v letních měsících prázdnin, kdy nemáte co na práci a chcete trochu namáhat svůj mozek. Jsou zábavné, ale po čase si zvyknete na autorův styl a odhalit pravdu je příliš snadné.

09.08.2019 3 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Říkali jste si někdy, proč ti nepřátelé, kteří naženou svou oběť do kouta, jim dopřávají tolik času, a namísto toho, aby je hned zabili, musí vyprávět, jak se jim to povedlo atd.? To tak strašně rádi mluví? Nebo jsou jen tupí a nevyužijí příležitosti?! XDDXD

28.02.2019 5 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Neskutečně krásný, napínavý i dojemný příběh s převratným koncem typu Sarah J. Maas XDD.
...Jen škoda, že tam bylo několik přehnaně emocionálních a kýčovitých částí.

28.02.2019 5 z 5

Setkání stínů Setkání stínů Victoria Schwab

ZAČÁTEK byl klidný a pohodový, což vůbec nevadilo, protože autorka má úžasnou schopnost zajímavě vyprávět.
Od POLOVINY knihy to začalo být velmi napínavé, že jsem nemohla přestat číst.
KONEC zůstal otevřený a já nutně potřebuju další díl!!! PROSÍM!!!

17.02.2019 5 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

POZOR! OBROVSKÝ SPOILER!
Zprvu se mi nelíbilo, jak autorka pospojovala hlavní postavy do párečků, ale jakmile Matthias umřel... cítila jsem tu prázdnotu, kterou za sebou zanechal. Dětinsky jsem doufala, že přežije a měla jsem pocit, jako by příběh šesti vran končil.

14.11.2018 5 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

,,Děti z Bullerbynu" je jedna z knih mého dětství. Čtu ji každý rok, přestože jsem z ní už vyrostla a nikdy mě neomrzí.

31.10.2018 5 z 5

Don Quijote de La Mancha (převyprávění) Don Quijote de La Mancha (převyprávění) Eliška Nosálová

Nevím, proč všichni Don Quijota tak chválí. Možná je kniha vtipně a zábavně napsaná, ale mně se nelíbila. Don Quijote mi připadá nesympatický, naivní, lehkomyslný a občas i příliš vznětlivý.

31.10.2018 1 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Po přečtení zbývajících dílů jsem se vrátila ke Kostičasu a moc mě to bavilo, protože jsem už znala schopnosti jasnovidců a charakter všech postav. Všímala jsem si i různých dalších věcí, které jsem ze začátku nechápala.
NEVZDÁVEJTE ČTENÍ TÉTO KNIHY! :)

25.10.2018 5 z 5

A tuhle krutost udělali dětem...

13.10.2018 5 z 5

Harry Potter je mé dětství a stále ve mně přetrvávají jeho stopy. Na tyto knihy nikdy nezapomenete. Děkujeme J.K. Rowlingová.

13.10.2018 5 z 5

Loupežníci Loupežníci Friedrich Schiller

Nebyl to špatný nápad, ale nechápu, proč tam mají skoro všichni sklony k sebevraždě/vraždě.

13.10.2018 3 z 5

Kód horečky Kód horečky James Dashner

Nápad byl zajímavý, ale myšlenky malého Thomase byly příliš složité. Dětská mysl je prostší a lehkomyslnější.
Triologii ,,Labyrint" mám opravdu ráda, tyto prequely se však panu Dashnerovi moc nepodařily.

07.10.2018 3 z 5

A zrodí se píseň A zrodí se píseň Samantha Shannon

Každým dílem je tato série napínavější a nemůžu se dočkat další knihy.

03.10.2018 5 z 5

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Občas jsem si musela zalistovat dopředu, zjistit, jak scéna přibližně dopadne a uvolnit to napětí, co mne drtilo. Těším se na další díl.

06.09.2018 5 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Chvíli trvalo, než se příběh rozjel, ale abychom se v tom světě dokázali zorientovat, muselo to tak být.
Stačí jen překousnout začátek a už se nebudete chtít od knihy odtrhnout.

06.09.2018 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Vypravěčka Smrt mě bavila, ale občas jsem měla chuť ji zabít (přestože by to nešlo) za spoilery. Jinak je to velmi dojemná kniha, ke které se člověk může kdykoliv vrátit.

26.06.2018 5 z 5