bookworm007 bookworm007 komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Naprosto vynikající, velmi čtivé. Díky knížce jsem si rozšířila znalosti o regionu, o kterém toho moc nevím. Velké díky autorce.

17.01.2024 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Naprosto strhující příběh. Přečetla jsem jedním dechem.

13.07.2023 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Skvělá kniha. Čte se jedním dechem.

27.09.2022 5 z 5

Synové hor Synové hor František Kožík

Knížka se mi moc líbila. Svým způsobem mě vrátila do dětství, neboť v této části Krkonoš jsem trávila každoroční prázdniny a výlet na Zlaté návrší k Mohyle, kde mi babička tento příběh vyprávěla, byl každoroční povinností.
Skvělé je, že je knížka vybavena i dobovými fotografiemi, které celý příběh dokreslí.

01.04.2022 5 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Knížka se mi jako zapálenému milovníků letadel moc líbila. Je psána neuvěřitelně čtivě. Jsou v ní velmi zajímavé informace ze světa letectví.

21.11.2021 5 z 5

Pandemie Pandemie Michal Kubal

Kniha se mi moc líbila. Bála jsem se, že bude plná odborných termínů a statistických tabulek. Naopak téma bylo podané velmi čtivě a z různých úhlů pohledu, což je velmi důležité, protože nic není černobílé.

18.11.2021 5 z 5

Naklonovaný náhradník Naklonovaný náhradník Vladimír Beneš

Knížka se mi moc líbila. Je to velmi zajímavá sonda do života a myšlení ochrnutého člověk a jako bonus je napsaná velmi čtivě.

18.08.2021 5 z 5

... a velký skok pro lidstvo ... a velký skok pro lidstvo Karel Pacner

Ke knížce jsem se dostala díky mému tátovi, který mě ke kosmonautice a letectví přivedl. Knížka se mi moc líbila, je napsaná čtivě. Ačkoli se v ní nachází množství technických a odborných termínů je velmi srozumitelná a člověk se v tom neztratí :-)

23.06.2020 5 z 5

Křik Křik Nicolas Beuglet

Knížka se mi moc líbila, četla se doslova jedním dechem.

11.05.2020 5 z 5

Ke čtení této knížky jsem se dostala úplnou náhodou. Tolkiena má rád můj přítel a já jsem chtěla zjistit, co má rád a co se mu líbí a tak jsem po knížce sáhla taky. Přiznávám, že co se týče Tolkiena byla jsem ne popsaný list, neviděla jsem ani filmy natočené podle jeho knížek. Musím přiznat, že se mi knížka líbila, je velmi čtivě napsaná.

18.04.2020 4 z 5

Jelikož je to poslední díl rozsáhlé epopeje ráda bych zhodnotila dílo jako celek. Musím uznat, že se mi dílo jako celek líbilo. Přiblížilo mi dobu, která mi byla trochu cizí. I když musím poctivě uznat, že některé pasáže pro mě byly trochu nudné a ke konci jsem se trochu ztrácela v postavách ;-)

01.04.2020 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Ke knížce a i k autorovi jsem se dostala náhodou, když jsem si o Tribeči přečetla článek na internetu. Celkově se mi knížka líbila. Občas jsem přemýšlela, co už je na hraně fikce, na druhou stranu, pokud člověk bloudí a je vyčerpaný asi to má vliv i na jeho podvědomí. Rozhodně si přečtu i další knížky od p. Kariky.

19.03.2020 4 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Velmi poutavě napsaná knížka. Musím přiznat, že mě knížka nutila k přemýšlení, jak bych se asi zachovala na místě malé Anny.

06.03.2020 5 z 5

Pod Annapurnou svítá modře Pod Annapurnou svítá modře Jiří Fišar

Knížka se mi velmi líbila, je napsaná velmi čtivě, dalo by se říct, že jsem přečetla jedním dechem. Asi to bylo dílem i tím, že jsem stejný trek kolem Annapurny taky šla a místa, která autor v knížce popisoval znám :-)

14.02.2020 5 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Příjemné oddychové čtení. Docela jsem zvědavá na film, který je právě v kinech.

07.02.2020 4 z 5

Až za hranici možností Až za hranici možností Göran Kropp

Naprosto výborné počteníčko (asi dílem i proto, že jsem, Himaláje sama navštšívila). Je to psané velmi čtivě a zajímavě.

18.10.2018 5 z 5

Vlčí proces Vlčí proces Neil Mackay

Na knížku jsem se těšila. Bohužel mne trochu zklamala. Byla čtivá, to ano. Nejsem žádný "cimprlich", ale místy byla docela brutální. Je mi jasné, že doba, ve které se děj odehrává nebyla nikterak jednoduchá, ale syrovost, se kterou se popisují některé popravy mne šokovala.

10.09.2018 3 z 5

1352 – V plamenech 1352 – V plamenech Philippe Favre

Knížku jako celek hodnotím kladně. Zajímavé téma a protředí (místa, kde se děj knížky odehrává jsem před několika lety navštívila), čtivě napsané. Objevovaly se pasáže (ale nebylo jich mnoho), které se mě osobně četly hůř, ale to je vina mé malá (téměř nulové) znalosti švýcarských dějin, nikoli knížky či autora.

22.05.2018 4 z 5

Zeptejte se pilota - Vše, co jste kdy chtěli vědět o letecké dopravě a cestování letadlem Zeptejte se pilota - Vše, co jste kdy chtěli vědět o letecké dopravě a cestování letadlem Patrick Smith

Knížka mě velmi zaujala a to nejen proto, že jsem velký fanoušek letadel, letectví a všeho co k tomu patří. Je napsaná velmi svižně a zajímavě, takže i témata, která nejsou tolik zajímavá jsou podána velmi čtivě. Vzhledem k tomu, že autor je američan pracuje pro americké letecké společnosti, věnuje se tématům především z amerického hlediska. Bylo by docela zajímavé(pro porovnání), kdyby podobná knížka vznikla i z evropského prostředí.

26.10.2017 5 z 5

Kdo s koho Kdo s koho Václav Kaplický

Docela zajímavé počtení. Děj knížky se věnuje době Vladislava Jagellonské a jeho syna Ludvíka, o které toho moc nevím, tak to pro mě byl příjemný zdroj informací zabalený do čtivého románu. Čili informace podané nenásilnou formou :-)

20.06.2017 5 z 5