bookwoman bookwoman komentáře u knih

Dívka v modrém plášti Dívka v modrém plášti Monica Hesse

Woow! Určitě jedna z nejlepších knih, které jsem poslední dobou četla. Knihu jsem měla přečtenou ani ne za tři dny, vůbec jsem se od ní neuměla odtrhnout. Přijde mi neuvěřitelné, že tohle se doopravdy dělo. Samozřejmě vím, že kniha není podle skutečné události, ale je skvělé, že si autorka před napsáním díla nastudovala informace, aby to bylo co nejvíc reálné. Hlavní hrdinka Hanneke byla sympatická, odvážná a prostě taková, jaká by hlavní hrdinka měla být. A odvážná vlastně nebyla jen Hanneke, ale i Ollie, Willem, Judith, Mina a samozřejmě ti, kteří Židy schovávaly, takže paní de Vriesová, paní Janssenová a další... Bylo obdivuhodné, že se Hanneke nevzdávala nalézt Mirjam, i když už to vypadalo, že to nebude možné. Hanneke mi bylo líto ohledně Base, je šílené, že lidé umírali a ještě k tomu tak mladí... Vlastně ani nevím, jestli kniha skončila dobrým koncem, nebo ne... Protože kamarádka Mirjam zemřela, a kdo ví, jak by to dopadlo s ostatními hrdiny z knihy, kdyby pokračovala, když ještě válka trvala... Konec jsem nečekala, hlavně tu noc, kdy se Ollie převlekl do uniformy a stalo se to, co se stalo... Knížka byla prostě skvělá, napínavá od začátku do konce a určitě ji doporučuji.

05.04.2020 5 z 5

Zlatý časy Zlatý časy Petr Hudský

-spoiler- Knížka byla přečtená hned, celkem mě bavila. S hlavníma hrdinkama jsem se úplně neztotožnila. Samozřejmě však chápu, že to doma neměly jednoduché. Hlavně u Hanky doma s otcem alkoholikem to muselo být těžké. Linda to však s jejím otcem a jeho protivnou mladou druhou manželkou taky neměla nejlehčí. Co mi však přišlo trochu zbytečné a přes čáru byly problémy, které dělaly ve škole. Přece jenom, už to nebyly malé holky, ale třeťačky na gymnáziu. Ještě celkem milé mi přišlo chování Hanky ke svému mladšímu bratrovi Jirkovi. Když se ukázalo, co je Filip zač, tak mě to ani moc nepřekvapilo. Spíš mě překvapil konec knihy, nečekala jsem, že se stane nehoda. Ale protože je všechno špatné k něčemu dobré, tak si myslím, že to holky celkem poučilo.

03.04.2020 4 z 5

Zůstaň! Zůstaň! Allie Larkin

Strašně čtivá a pohodová kniha, kterou jsem měla přečtenou do tří dnů. Neměla složitý děj, prostě takové odpočinkové čtení. Savannah byla celkem fajn, ale víc sympatický mi přišel Alex.

31.03.2020 4 z 5

Doteky noci Doteky noci Lenka Lanczová

Hlavní hrdinka Nikol mi nebyla nijak sympatická, situace s Robertem mi přišla poměrně trapná, když chodil s Týnou. Navíc jsem fandila Jonášovi, i když se líbil Romaně. Závěrečnou část knihy jsem tak nějak očekávala, bylo mi jasné, že se Romča nějakým způsobem bude chtít pomstít. Celkem mě štve ten otevřený konec, i když nějaké velké odpouštění a usmiřování jsem nečekala...Kniha mě bavila, no četla jsem i lepší.

27.03.2020 4 z 5

Gossip Girl: Manga: Jen pro tvé oči 1 Gossip Girl: Manga: Jen pro tvé oči 1 HyeKyung Baek

Tato kniha mě moc nebavila, myslím, že seriál by měl bavil víc.

25.03.2020 2 z 5

Tajný deník Adriana Molea Tajný deník Adriana Molea Sue Townsend

Vtipné, oddechové čtení, kniha byla rychle přečtená, Adriana Molea jsem si jako pisatele tohoto deníku oblíbila. Hodně užíval sarkasmus a ironii, což mě na tom bavilo asi nejvíc.

21.03.2020 4 z 5

Povídky Povídky Zdeněk Svěrák

Kniha mě bavila, povídky byly zajímavé, tak akorát rozsáhlé. Rozuzlení je vždy až na konci povídky a u mnohých bych vůbec nečekala, že to skončí tak, jak to končilo. Určitě si přečtu i jeho další knihu s povídkami.

13.03.2020 5 z 5

Já a holka odvedle Já a holka odvedle Jared Reck

Kniha mě asi tak do první půlky ničím moc nezaujala, ale takový zvrat jsem nečekala. Líbilo se mi, že to bylo napsáno z pohledu kluka, který popisuje své myšlenky a pocity. Protože nejsem basketbalový fanoušek, tak tam na mě bylo až moc takových úryvků. Jak jsem psala, takový zvrat mě překvapil, myslím, že to nikdo nečekal. Kniha tak nekončí úplně klasickým, dobrým koncem, zaujalo mě, jak se s tím Matt vyrovnával.

05.03.2020 3 z 5

Jak jsem stopoval letadlo Jak jsem stopoval letadlo Stanislav Gálik

S autorem jsem se setkala na základní škole, kde měl o sobě, o knize a celkově o svojí cestě přednášku. Přišlo mi to zajímavé, a když jsem knihu viděla o pár let později v knihovně, tak jsem si ji hned půjčila. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla, protože je to zase něco jiného a originálního. V knize je popsáno vlastně všechno o jeho cestě a k tomu i autorovy poznatky. Četla jsem už i lepší knížky, ale nebylo to špatné a k tomu byla rychle přečtená.

12.02.2020 4 z 5

Občanský průkaz Občanský průkaz Petr Šabach

Tuto knihu jsem si přečetla, protože jsem už několikrát viděla stejnojmenný film na motivy téhle knížky. Film mám moc ráda a líbil se mi víc, než kniha. Kniha ukazuje realitu totalitní doby, a i když jsem tuto dobu nezažila, tak bylo zajímavé se o tom dozvědět víc.

07.01.2020 4 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Na tuhle knihu jsem byla celkem dost zvědavá, protože jsem už od Johna Greena nějaké knihy četla a líbily se mi. Miluju Hvězdy nám nepřály, ale u téhle knížky to tak není. Ze začátku mě kniha moc nebavila, potom už to bylo trochu lepší, byly tam i nějaké zajímavé části. Hlavní postavy mi taky byly celkem sympatické. Aljaška, Váleček, Plukovník i Takumi byli fajn. Poutavý byl i konec knihy a to, jak přemýšleli nad úmrtím Aljašky, takže jsem ráda, že jsem knihu po tom nudnějším začátku nakonec neodložila.

12.11.2019 3 z 5

Polámaná krása Polámaná krása Sara Barnard

Tahle knížka mi příjde jako celkem průměrný dívčí román, který je jiný v tom, že jedna z hlavních postav, Suzanna, měla těžkou minulost. Nicméně jsem ocenila, že se v knize můžeme setkat s Caddy, kamarádkou Suzanny, která se jí snaží pomoct a to se jí i povede. Kniha má po tom všem ještě poměrně dobrý, ale i tak v něčem smutný konec. Četla jsem určitě i lepší knihy, takže opravdu takový průměr.

23.10.2019 3 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Celý tento příběh je velmi silný, nejvíc asi ten konec. Divila jsem se, že některé věci Brunovi docházely celkem pomalu, i přesto, že mu bylo pouhých devět let. Jinak mi přišel jako poměrně veselý kluk z bohaté rodiny. Jeho otec byl dost nesympatický a v některých situacích až moc přísný. Přátelství Bruna se Šmuelem se zdálo opravdové, i přes nepřízeň okolností. Po přečtení knihy jsem i zhlédla film a asi nedokážu posoudit co bylo lepší. Film se v některých detailech lišil, ale pointa příběhu zůstala, obojí mělo špatný konec.

21.10.2019 4 z 5

Kluk: Příběhy z dětství Kluk: Příběhy z dětství Roald Dahl

Knížka byla čtivá, zajímavá. Myslím, že je dobře, že autor ve svém vlastním příběhu zmiňuje přísnost škol v minulém století. Dále se mi líbily dobové útržky z jeho dopisů a fotogorafie. Knížka mě bavila číst a myslím, že je nejenom pro děti.

19.10.2019 4 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Opět skvělé, stejně jako první díl! Vtipné, čtivé a oddechové čtení.

18.08.2019 4 z 5

Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky 2 Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky 2 Elena Favilli

Četla jsem už i první díl, takže jsem se rozhodla pokračovat i touto knihou. Opět byla inspirativní a měla velice originální ilustrace od padesáti různých ilustrátorek. Dozvěděla jsem se o spoustě úspěšných žen, protože z celé knihy jsem předtím znala jenom pár. Knížka se dobře četla, popisy k jednotlivým ženám nebyly nijak dlouhé.

24.07.2019 4 z 5

Život svaté Kateřiny Život svaté Kateřiny neznámý - neuveden

Protože jsme se o této knize učili ve škole, rozhodla jsem se, že si ji přečtu. Prvně jsem měla obavy z češtiny ze čtrnáctého století, ale textu jde skvěle porozumět, protože vždy na další straně je novočeský překlad. Toto zpracování knihy se mi líbilo a bavilo mě to číst.

24.07.2019 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Tak toto byla úplně úžasná knížka, která i když neměla napínavý děj plný zvratů, tak dokázala čtenáře opravdu oslovit a hlavně zabavit. Dlouho jsem se u knihy takto nezasmála! Přečtu si i pokračování této knížky a doufám, že bude stejně skvělé.

16.07.2019 5 z 5

Gustíkovy patálie Gustíkovy patálie Claudine Desmarteau

I když je kniha určena mladším čtenářům, tak jsem si ji přečetla. Některé části byly poměrně vtipné a čtení této knihy rychle utíkalo. Četla jsem však i lepší knížky, takže tato mě nijak moc po přečtení nezaujala.

04.07.2019 2 z 5

Deník vlogerky Deník vlogerky Tim Collins

Knížka nebyla úplně nejhorší, ale četla jsem strašně moc lepších knih. Četla se sice velice rychle, zápletka s Destiny kanálem byla fajn. Olivie působila celkem chytře, když začala psát scénáře aby si vydělala peníze na výlet do New Yorku anebo když řešila propagace na jejím kanálu. Myslím, že trošku mladší čtenářky než jsem já by to mohlo bavit víc.

04.07.2019 2 z 5