bookwarmerka bookwarmerka komentáře u knih

King King T. M. Frazier

Z týhle erotický knihy si nejen všechny holky k***a rychle sednou na p***l.

Možná trochu nečekaná úvodní věta na recenzi, ale nic jiného by to nedokázalo popsat lépe. Nelíbí se vám tento způsob vyjadřování? Tak vám radím, ať se od téhle knihy držíte dál, protože to není nic pro "slušné" dívky a ženy či chlapce a pány. Téměř v každé druhé větě najdete sprosté slovo a snad každá pátá věta obsahuje sexuální podnět. Jenže ke knize tohoto typu to dokonale a neodmyslitelně patří.

King je totiž všechno, jen ne obyčejný člen lidské společnosti. Je silný, zuřivý, impulsivní, nevyzpytatelný, nebezpečný, ale zároveň zmatený, citlivý a svým způsobem i láskyplný. King je opravdu král. Král kriminálníků, král vyvrhelů, král mužů, prostě král džungle, která je snad nebezpečnější než jakákoli divočina. Už jen popis jeho vzhledu dost živě vystihuje, kým je.

Když se King vrátí z vězení, zjistí, že vše je jinak. Nedokáže už se úplně vžít do svého života, sám nechápe co přesně se a ním stalo. Jeho jediná touha je získat zpět Max. Jeho jediné a největší štěstí. Možná vás poprvé i překvapí o koho vlastně půjde. A pak se tu ukáže ONA. Říkají jí Doe. Naprosto pravý opak jeho samého. Zranitelná, příliš upovídaná dívka, pro kterou je nejdůležitější přežít a zjistit kým vlastně je. Za každou cenu. Pro ní je její vlastní tělo a mysl záhadou. Našli ji v příšerném stavu, bez paměti a jakékoli informace o tom, kým dřív byla (nebo snad kým stále je?). A přesně tahle holka se ukáže v jeho domě a způsobí jeden ohromný a ničivý hurikán různých událostí. Jenže on vlastně ví co je ta holka zač...

Pro mě to byl ze začátku trochu šok. Jsem zvyklá na drsnější knížky, ale i mě samotnou byl styl, kterým je kniha napsaná trochu zarážející. Ale kniha je tak čtivá, že si na to velmi rychle zvyknete. Kdybych to měla k něčemu přiřadit, napadá mě minimálně stokrát drsnější kniha Padesát odstínů šedi. King je od začátku až do konce o sexu a často velmi tvrdém podsvětí, kde se nezaleknou ani vraždy vlastní matky či znásilnění vlastního syna...

Ačkoli mi některé události přišly dost očekávatelné, jiné vám zase vyrazí dech a očekáváte, co se bude dít dál. Postavy jsou velmi rozmanité a každý si tam najde svého oblíbeného hrdinu, i když to nejsou zrovna hrdinové v pravém slova smyslu. Když se vám nebude líbit záhadný King nebo trochu lehkomyslná Doe, určitě si zamilujete třeba věčně dobře naladěného Preppyho nebo celkem milého, ale nebezpečného Beara. Kniha je plná zvratů a konec vás zasáhne tak, že se nebudete moc dočkat dalšího dílu s názvem Tyran. Myslím, že kniha asi nebude úplně pro každého. Zejména lidé se slabší povahou by ji asi číst neměli, protože se tam kolikrát dočtete i to, co vám nebude zrovna milé si představovat. Ale pro ty, kteří mají rádi napětí, romanci, erotiku a trochu toho humoru, je tahle kniha skvělou volbou a garantuji vám, že ji přečtete se zatajeným dechem od začátku až do konce!

04.01.2019 5 z 5

Ydris: kniha první Ydris: kniha první Květoslav Hönig

Povedené a nadějné dílo, čte se dobře. Jen mi trochu vadila "plochost" některých postav a dialogů. Nicméně Ydris se mi líbila a doporučuji ji :).

17.05.2017 4 z 5

Znovuzrození Dračího oka Znovuzrození Dračího oka Alison Goodman

Jedna z mých nejoblíbenějších fantasy knih. Miluji čínskou kulturu, mytologii i draky a tahle kniha je tím přímo nabitá.

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Skvělá kniha. Ráda se k ní vracím.

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Jedna z mála sci-fi knih, která mě opravdu bavila.

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Nebylo to špatné, ale do prvního dílu to má daleko.

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Naprosto skvělá kniha. Velmi se mi líbil autorčin nápad. Jen začátek byl složitější, protože vám autorka vysvětluje pojmy až později. Doporučuji se tedy přes začátek přenést s klidem, protože čím více čtete, tím je to lepší! :)

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Od knihy jsem asi čekala více. Děj byl hrozně "táhlý" a vadila mi permanentní zoufalost hlavní hrdinky.

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Od Larse to byla má první kniha a moc se mi líbila. Je aktuální, napínavá a pěkně zpracovaná.

15.05.2017 5 z 5

Urban Games Urban Games A. T. Jurasek (p)

Ačkoli může kniha připomínat Hunger games, je to rozhodně brutálnější a o mnoho dospělejší.

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Ze začátku jsem byla z knihy velmi zmatená a nemohla jsem se pořádně "začíst". Příběh je ale skvělý a těším se na další díly :).

15.05.2017 4 z 5

Alenku mám ráda už od mala, ale ke knize jsem se dostala teprve nedávno. Najdete v ní spoustu mouder, i když to tak třeba na první pohled nevypadá :)

15.05.2017 5 z 5

Pěkná kniha, ale možná jsem očekávala více. Nicméně si určitě ráda přečtu další díly :).

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Ačkoli jsem od knihy příliš neočekávala, byla skvělá. Erika je velmi sympatickou postavou a děj navíc skvěle popisuje anglickou hierarchii.

Válka zrcadel Válka zrcadel Tereza Matoušková

Děj je dost ponurý, ale je to skvělý odpočinek od všech přeslazených fantasy poslední doby. Jen to může být pro někoho celkem nepřehledné, protože je v knize spoustu nových věcí a autorka většinu vysvětluje až později.

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Takhle skvělou knihu jsem snad nečetla od Jiskry v popelu a Kostičasu. Tahle kniha patří rozhodně ke skvostům českého knižního trhu a všem ji vřele doporučuji!

30.03.2017 5 z 5

Přítelkyně smrti Přítelkyně smrti Bernhard Aichner

Za mě pět hvězdiček. Kniha je napsaná tak zvláštním stylem, až mi to vlastně nevadilo a ačkoli se hlavní hrdinka chovala dost přemrštěně, líbila se mi a nemohla jsem knihu dát z ruky.

06.03.2017 5 z 5

Elementum Elementum Jiří Dittrich

Ačkoli dávám jen 3 hvězdy, určitě knihu doporučuji mladším čtenářům, kteří mají rádi YA fantasy :)

26.02.2017 3 z 5

Jako scénář je to dobře napsané, kniha se dobře čte, nicméně příběh mě až tak moc neuchvátil. Prostě už to není ono, chování dospělé čtyřky Harryho, Hermiony, Rona i Malfoye mi u některých částí nevyhovovalo...

28.01.2017 3 z 5

Soumrak Soumrak Dmitry Glukhovsky

Moc zdlouhavý děj....Jinak ale pěkná kniha, historii mám ráda a Mayové jsou její zajímavou součástí, ale tady mi bohužel nevyhovoval styl.

27.01.2017 2 z 5