bookcase bookcase komentáře u knih

Svatojánské ořechy Svatojánské ořechy Lenka Chalupová

Výborné. Skvělé zakončení volně provázané trilogie. Nejprve trochu pomalejší tempo, ale pak to vyústění.... Nutí vás přemýšlet o vině a odpuštění.

24.04.2024 5 z 5

Eva tropí hlouposti Eva tropí hlouposti Věra Němotová

Taky jsem fanynkou starých černobílých filmů, takže jsem si tento vtipný a laskavě ztřeštěný příběh moc ráda poslechla jako audio s hlasem Jana Zadražila, který tomu dodal humorný tón. Bavilo, tohle je nestárnoucí.

21.04.2024 4 z 5

Leonard a Hladový Paul Leonard a Hladový Paul Rónán Hession

Tak to bylo úžasné, poklidné, vůbec nic se tam nestalo. A víte co? VŮBEC to nevadilo, ten příběh je tak milý, obyčejný, přesto utkví v paměti. Poslouchala jsem jako audio, Matouš Ruml tomu svým příjemným hlasem dodal takové to "příjemno".

20.04.2024 5 z 5

Děvčata z Bloomsbury Děvčata z Bloomsbury Natalie Jenner

Miluji příběhy z knihoven a knihkupectví, ale tomuhle opravdu něco málo chybělo, trochu víc života, šťávy, jak už někdo psal.

18.04.2024 4 z 5

Srdce včely má pět komor Srdce včely má pět komor Helen Jukes

Dlouho trvalo, než se Helen úplně rozhodla, že bude včelařit :). Ale jinak se mi to jako laikovi, který včely obdivuje, ale raději jen z povzdálí, líbilo.

15.04.2024 4 z 5

Panoptikum pana Perkinse Panoptikum pana Perkinse Ilona Dobrovolná

Výborné! Líbila se mi už autorčina prvotina, takže jsem na Panoptikum byla hodně zvědavá. Povedené. Spíš než klasický detektivní román je to pomalé, ale hodně čtivé rozplétání jednoho dávného zločinu s překvapivým, leč trochu smutným vyústěním.

11.04.2024 5 z 5

Šepoty Šepoty Ashley Audrain

Zdánlivě obyčejná čtvrť, zdánlivě obyčejné rodiny, ale pod povrchem to pěkně vře. :) Psáno úsečným, strohým stylem, o to víc vyniknou všechny ty skryté věci.

08.04.2024 4 z 5

Knihovna na Páté avenue Knihovna na Páté avenue Fiona Davis

Hezký příběh se zajímavým a trochu smutným vyústěním. Potěšilo věnování knihovníkům :)

06.04.2024 4 z 5

Městečko na kraji dějin Městečko na kraji dějin Bernard Wasserstein

Městečko Krakowiec - nenápadné, asi byste se sami od sebe nevydali na návštěvu, ale vsadím se, že po přečtení tohoto fascinujícího dokumentu budete mít chuť to udělat.

05.04.2024 5 z 5

Tichá pošta Tichá pošta Tereza Herzogová

Povedlo se i pokračování Schovávané, autorka umí psát a zaujmout. Svižné, ze života.

Patříme k sobě Patříme k sobě Beth Moran

Milé, čtivé, zajímavý prvek znepřátelených stran jedné vesnice.

Světlo nad oceánem Světlo nad oceánem Mary Ellen Taylor

Moje první setkání s autorkou dopadlo výborně, knížka mi kápla do noty, příběh se mi líbil, i neotřelá zápletka.

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Tolkiena můžeme jen obdivovat - stvořil vymakaný svět, který doladil do posledního detailu včetně vlastní řeči. Umí nádherně vylíčit krajinu, rozmary počasí i nálady svých hrdinů, třeba to, jak snadno podléhají pokušení uzmout si prsten pro sebe.

01.04.2024 4 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Posloucháno jako audio, paní Valerie Zawadská je úžasná vypravěčka a Frederik Backman skvělý autor, tohle kombo jsem si užila na sto procent.

30.03.2024 5 z 5

Pět set mil od tebe Pět set mil od tebe Jenny Colgan

Milá pohodovka, akorát překladatelka má evidentně úchylku na slovní spojení "Boha jeho", které nejen v tomto díle vyloženě nadužívala. Hrůza. Jinak děj příjemný, bylo fajn setkat se s Ninou a Zoe.

29.03.2024 4 z 5

Proč všichni odcházejí Proč všichni odcházejí Zuzana Dostálová

Nostalgický příběh, líbilo se mi psaní z pohledu malé bezelstné holčičky.

28.03.2024 5 z 5

Havířovina Havířovina Iva Hadj Moussa

Dobře napsáno, zaujal mě styl autorky i samotný příběh.

27.03.2024 4 z 5

Volyňská rapsodie Volyňská rapsodie Anna Strnadová

Silný příběh, jednu část jsem vydýchávala těžce. Hrdinové neměli jednoduchý život, my se máme opravdu moc dobře.

24.03.2024 5 z 5

Smrtící terapie Smrtící terapie Sarah Pekkanen

Za mě povedené, vůbec jsem netušila, jak se to vyvrbí. Napínavé.

23.03.2024 4 z 5

Vždycky je to Georgie Vždycky je to Georgie Kate Clayborn

Příjemná pohodovka. Sice předvídatelná, ale tak to u podobného typu knížek bývá vždycky.

22.03.2024 4 z 5