bookcase bookcase komentáře u knih

Zloba Zloba Chris Carter

Prostě Chris Carter umí!!! Opět děsivé, znepokojující a mimořádně čtivé.

21.07.2016 5 z 5

Spálená obloha Spálená obloha Gilly Macmillan

Skvělé, napínavé do poslední chvíle. Šokující vyústění, autorka dokonale mátla.

21.07.2016 5 z 5

Dům, ve kterém jsme vyrůstali Dům, ve kterém jsme vyrůstali Lisa Jewell

Krásné, nemohla jsem se odtrhnout od čtení. Rodina mi svými vztahy připomněla rodinu z knihy Hotel New Hamsphire.

19.07.2016 5 z 5

Život s nepřítelem - Byla jsem ženou tyrana Život s nepřítelem - Byla jsem ženou tyrana Lenka Stránská

Jako příklad psychického teroru děs - to si asi člověk neumí představit. Ale na druhou stranu - paní měla tolik možností odejít a neudělala to.

18.07.2016 4 z 5

Sestry hurikánu Sestry hurikánu Dorothea Benton Frank

Krásný, barvitý rodinný příběh.

18.07.2016 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Skvělé!!! Líbilo se mi propojení mezi postavami a obdivuju autorku, že se v tom nezamotala. Mně by se to určitě stalo. A proč Bábovky? Bábovky se objevují v každé povídce. Fajn nápad.

16.07.2016 5 z 5

Deníky Deníky Virginia Woolf

Hodně zajímavá četba, pohled do nitra duše rozervané spisovatelky.

14.07.2016 5 z 5

Baronka Blixenová Baronka Blixenová Dominique De Saint Pern

Čtivá a především zajímavá četba. Baronku Blixenovou poznáváme jako ženu, která se musela vypořádat s nepřízní osudu. Zpočátku silná žena, ke konci už mírně zahořklá.

14.07.2016 5 z 5

Vězeň noci a mlhy Vězeň noci a mlhy Anne Blankman

Dobře zpracovaná a napínavá fikce.

12.07.2016 4 z 5

Vůně chleba Vůně chleba Judith Ryan Hendricks

Krásný, pomalu plynoucí příběh o lásce, zklamání, naději a.... o chlebu. Skvělé čtení.

11.07.2016

Na první pohled Na první pohled Mhairi McFarlane

Nenáročná letní jednohubka.

08.07.2016 4 z 5

Moje pařížská revoluce Moje pařížská revoluce Andrea Sedláčková

Osobní a hodně intimní zpověď české režisérky. Čtivé, skvěle zachycená atmosféra.

Panství Downton Panství Downton Jessica Fellowes

Skvěle zpracovaný průvodce seriálem a hlavně dobou, ve které se odehrával. Milujete-li Panství Downton a staré časy, přijdete si na své.

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Skvělé!!! Jojo Moyes prostě umí propojit lásku a humor v příjemný a čtivý román.

Slavík Slavík Kristin Hannah

Velice silný příběh, který jsem na konci obrečela. Dnešní člověk si ani neumí představit, co tehdy obyčejní lidé prožívali.

01.07.2016 5 z 5

Koho miluješ Koho miluješ Jennifer Weiner

Nádhera!!!! Jemný, křehký příběh o velké lásce. Dva nemusí být nutně pořád spolu, aby je spojovalo pouto lásky. A přesto je silné.

29.06.2016 5 z 5

Tvůj báječný život Tvůj báječný život Liz Fenton

Fajn letní oddychovka. Téma profláklé, ale to nevadí.

21.06.2016 4 z 5

Nejmenuji se Miriam Nejmenuji se Miriam Majgull Axelsson

Silný, emotivní příběh. Člověk si ani nedokáže představit, co museli vězni v koncentračních táborech prožívat.

20.06.2016 5 z 5

Adele Adele Chas Newkey-Burden

Zajímavý, vkusně i s humorem napsaný životopis mé oblíbené zpěvačky. Tahle holka má páru, ale přitom si v hudbě i textech zachovává ženskost.

16.06.2016 5 z 5

Zimní moře Zimní moře Susanna Kearsley

Krásný příběh, líbilo se mi prolínání dvou různých příběhů. Bylo to skoro jako od Erskinové, akorát trochu "soft".

15.06.2016 5 z 5