bookcase bookcase komentáře u knih

Holky z Detroitu Holky z Detroitu Tori Whitaker

Moc krásný příběh z mé oblíbené zlaté éry. Nechybělo ani rodinné tajemství, snaha o samostatnost a velká láska. Nádhera

08.10.2023 5 z 5

Dýchej za mě Dýchej za mě Eva Kollerová–Střihavková

Čtivý a emotivní příběh, čte se jedním dechem.

06.10.2023 5 z 5

Hodná holka, zlá krev Hodná holka, zlá krev Holly Jackson

Ještě lepší než první díl, Pipa je velká sympaťačka, Ravi taky.

01.10.2023 4 z 5

Muž a žena Muž a žena Helena Šmahelová

Nadčasový příběh o nevěře, o tom, jak ji prožívají všichni zúčastnění. Depresivní, smutné, ani jeden z hrdinů nepřiroste k srdci. Výborné čtení mé oblíbené autorky.

29.09.2023 5 z 5

Velrybí divadlo Velrybí divadlo Joanna Quinn

Jsem nadšená, tohle bylo přesně pro mě. Moje oblíbená Anglie, oblíbené období, užila jsem si to od první do poslední strany.

27.09.2023 5 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Zvláštní příběh, části z věznice mi připomněly Motýlka. Některé pasáže jsem taky přeskakovala, byly zdlouhavé, fascinující mi přišly "cesty" do jiných životů. Čtení spíše pro zadumané, hloubající čtenáře.

27.09.2023 4 z 5

Štěstí si tě najde Štěstí si tě najde Barbara Hannay

Milá a pohodová knížka, feel good román pro padesátníky, kteří taky umí žít.

26.09.2023 4 z 5

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

Nádherný příběh, přestože pojednává o nelehkém životním údělu hlavní hrdinky, je velmi něžný a lyrický. U některých pasáží nechyběl kapesník.

23.09.2023 5 z 5

Otočení klíčem Otočení klíčem Ruth Ware (p)

Výborné. To napětí tam bylo znát hodně, jak se u kovaných hororů moc nebojím, tak tady jsem měla občas husí kůži a nepříjemné mrazení, tak sugestivní některé popisy byly.

14.09.2023 5 z 5

Ztracená kapitola Ztracená kapitola Caroline Bishop

Moc hezky napsané, příběh se nese v poklidném tempu, střídá dvě časové roviny, autorka má velmi příjemný styl psaní.

13.09.2023 5 z 5

Trnitá cesta Trnitá cesta Sarah Parsley (p)

Moc příjemná historická romance, můžete ji číst jako pokračování Třetí zahrady, nebo i samostatně.

10.09.2023 4 z 5

Co už nikdy nepřebolí Co už nikdy nepřebolí Lucy Score

Sexy romantika s přesahem. Erotické scény v knihách moc nemusím, ale přežila jsem, ten příběh má něco do sebe.

08.09.2023 4 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

To se panu Králi opravdu povedlo, řadím mezi oblíbené kousky. Spíš než o kupoli to bylo o lidech, o jejich chování v krizových situacích, pěkně se někteří vybarvili.

05.09.2023 5 z 5

Dámský klub půlnočního plavání Dámský klub půlnočního plavání Faith Hogan

Nádherná knížka, přestože je předvídavá, zásadní věci jsem uhodla bez námahy, čte se skvěle. Troufám si říct, že takhle by psala Maeve Binchy, kdyby žila a soustředila se na současné Irsko. Milé knižní pohlazení.

04.09.2023 5 z 5

Sto roků Lenni a Margot Sto roků Lenni a Margot Marianne Cronin

Nádherný příběh, vyzrálý, obě hrdinky úžasné. Lenni příjemně svá, sarkastická, Margot.. Margot je Margot, však uvidíte sami.

30.08.2023 5 z 5

Golema a džin v New Yorku Golema a džin v New Yorku Helene Wecker

Krásný, snový, trochu smutný příběh o dvou bytostech, které jsou rozdílné jak vůči sobě, tak i celému světu. A vůbec nemáte pocit, že byste četli fantasy, tak realistické to je.

27.08.2023 5 z 5

Léčivá síla zvířat Léčivá síla zvířat Bettina Mutschler

Autoři nabízejí fascinující náhled do světa, v němž zvířata pomáhají překonávat překážky, traumata a stávají se součástí léčebného procesu. Samozřejmě, že zázraky nedovedou a mnohé nemoci nevyléčí, přesto mají významné místo při terapiích.

26.08.2023 5 z 5

Zázrak na nástupišti číslo 5 Zázrak na nástupišti číslo 5 Clare Pooley

Milé čtení, tyhle "sbližovačky" různorodých lidí v knížkách můžu. Moc hezky napsané, nejvíc překvapil Piers.

23.08.2023 5 z 5

Moje máma Jana Brejchová Moje máma Jana Brejchová Tereza Brodská

Původně jsem chtěla jen tak přelétnout hlavně kvůli úžasným fotkám, ale pak jsem četla a četla a četla. Výborně napsáno, citlivě, bez ukřivděnosti.

20.08.2023 5 z 5

Lucy a hotýlek v Bretani Lucy a hotýlek v Bretani Dee Ernst

Příjemné letní čtení s přesahem. Líbíla se mi celková atmosféra, stejně jako to, že hlavní hrdinka už měla leccos za sebou a dokazuje, že takový typ příběhu nemusejí prožívat jen mladé dívky, ale také ženy kolem padesátky.

20.08.2023 4 z 5