bookcase bookcase komentáře u knih

Emilka Emilka Ivana Fajnorová

Posloucháno jako audio - krásně a s citem načteno. Příběh Emilky mě dostal, tolik toho dostala od osudu a přesto se nevzdala. Miluju tyto zdánlivě obyčejné příběhy obyčejných lidí.

05.02.2024 5 z 5

Noční směna (20 povídek) Noční směna (20 povídek) Stephen King

Různorodá směska povídek, některé zaujaly míň, jiné až moc :). Jedním slovem bych je nazvala znepokojivé, spousta mi utkvěla na hodně dlouho v hlavě :)

01.02.2024 4 z 5

Zahrada dávných tajemství Zahrada dávných tajemství Kelly Bowen

Nádherný příběh, Stasia naprosto skvělá hrdinka.

28.01.2024 4 z 5

Ivalu Ivalu Peter Freuchen

Zajímavý pohled na život Inuitů. Psáno čtivě, dozvíte se spoustu zajímavostí.

26.01.2024 4 z 5

Smažená zelená rajčata ve Whistle Stop Cafe Smažená zelená rajčata ve Whistle Stop Cafe Fannie Flagg (p)

Skvostné literární puzzle. Představte si, že ho chcete skládat v obýváku, ale dílky máte rozházené všude možně po bytě a chodíte si pro ně a skládáte a skládáte, dokud před vámi neleží celý obraz. A takhle je to i s touto knížkou. Trvalo mi, než jsem chytla tempo a dostala se do děje, ale pak jsem spolu s Evelyn skládala, usmívala se, dojímala... Nádherné, milé čtení. Jediné, co mě, stejně jako čtenářku níže, zarazilo, byla ta benevolentnost tehdejší americké společnosti, odjakživa pruderní, vůči Idgie a Ruth. Ne, že bych jim to nepřála, ale vím, že tohle tehdy (a někdy bohužel i dnes) toleroval málokdo, a už vůbec ne v jižanských státech.

25.01.2024 5 z 5

Nedokončený příběh Nedokončený příběh Rebecca Yarros

Krásný příběh, oblíbené dvě dějové linkx6, z nichž víc mě bavila ta z války. Nějak mi během děje "cosi" problesklo hlavou a na konci jsem koukala, že se mi to potvrdilo. Bohaté na emoce

24.01.2024 4 z 5

Mojenka Mojenka Olga Stehlíková

Úžasná knížka, dojemná, citlivě napsaná, autorka se dokázala ponořit do duše malého dítěte a popsat věrohodně jeho pocity. Ocení i dospělí.

22.01.2024 5 z 5

Veselé Vánoce, Terezko Veselé Vánoce, Terezko * antologie

Milé povídky, vánoční atmosféra nechybí, některé hodně k zamyšlení. První půlka top, druhá už trochu slabší.

19.01.2024 4 z 5

Přeživší Přeživší Jane Harper

Taky se hlásím mezi spokojené čtenáře, mám ráda Austrálii, Jane Harper taky a ponuré psychothrillery, v nichž podezřívám všechny, taky.

18.01.2024 4 z 5

Aletta, má dcera Aletta, má dcera Ellen Keith

Dojemný příběh o sesterské i mateřské lásce. Vybírám si knihy z prostředí 2. světové války, neboť jich vychází hodně a je těžké vybrat opravdu kvalitní a tahle tam patří. Holandsko mělo své válečné noční můry.

15.01.2024 5 z 5

Vánoce mezi knihami Vánoce mezi knihami Rachel Burton

Moc milé čtení plné knížek a příjemné romantiky.

14.01.2024 4 z 5

Taková, jaká jsi Taková, jaká jsi Beth Moran

Nádhera! Milá knížka, autorka je hodně empatická.

12.01.2024 5 z 5

Smrt mezi řádky Smrt mezi řádky Alice Slater

Za mě dobrý. Mělo to atmosféru, místy pěkně hustou/hnusnou :) protože samý alkohol, tělesné tekutiny, pachy, prostě zaměřené hodně na představivost a pocity. Roach byla nepříjemná, šel z ní strach, Laura měla taky své, ale člověk dokázal pochopit proč. Dělám s knížkami, takže mě bavilo prostředí kolem nich, zákulisí knihupecké činnosti a tak. :).

10.01.2024 4 z 5

Něco má za lubem Něco má za lubem Sara Goodman Confino

Úžasný příběh o životě, cestách ke štěstí a rodinných poutech. Evelyn byla stejně živelná jako Holly Golightly ze Snídaně u Tiffanyho, zamilujete si ji i s jejím výstřelky. Jen ty chyby, gramatické i věcné - Gene Kelly NEBYL žena - kdyby tam nebyly, tak je to dokonalost sama.

07.01.2024 5 z 5

Dívka v medvědí kůži Dívka v medvědí kůži Sophie Anderson

Nádhera, krásná, výpravná, magická pohádka nejen pro mládež. Nadčasová záležitost pro všechny, kteří milují klasické ruské pohádky a mají bujnou fantazii.

04.01.2024 5 z 5

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Naprosto skvěle promyšlené, u Agátky nikdy nevím, kdo je vrah a šlápnu vedle.

03.01.2024 5 z 5

Poznámky k popravě Poznámky k popravě Danya Kukafka

Drsné čtení, psychologický thriller k zamyšlení, psaný nevšedním, lehce poetickým stylem, který příběhu dodává ojedinělou atmosféru.

01.01.2024 4 z 5

Dohazovačka spřízněných duší Dohazovačka spřízněných duší Lynda Cohen Loigman

Úžasný příběh, obě linky čtivé, zajímavé téma.

28.12.2023 5 z 5

Vánoce na skotském hradě Vánoce na skotském hradě Donna Ashcroft

Milý příběh odehrávající se v předvánočním čase v kouzelné skotské vesnici,což dostávalo ději atmosféru a šmrnc.

27.12.2023 4 z 5

Trosečníci Trosečníci Lucy Clarke

Čtivé, se zajímavým, možná ale trochu za vlasy přitaženým koncem. Líbilo se mi to napětí mezi lidmi na ostrově, nikdo si nebyl nikým jistý.

21.12.2023 4 z 5