Book_Lover_ Online Book_Lover_ komentáře u knih

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Nejlepší kniha, co jsem za poslední dobu četla.
Nejsou tam lepší a horší části - děj si neustále udržuje úroveň. Ačkoliv základní dějová linka není nijak složitá, rozhodně se při čtení nenudíte. Hlavní postava je velice vnitřně komplikovaná, ale autor skvěle popisuje její myšlenkové pochody. A závěr představuje elegantní uzavření celého příběhu.

26.03.2020 5 z 5

Nebezpečné známosti Nebezpečné známosti Pierre Choderlos de Laclos

Nikdy před tím jsem román v dopisech nečetla a byla to pro mě příjemná změna. Na druhou stranu, to že jsem situaci neprožívala s postavami, nýbrž zprostředkovaně přes dopisy činilo knížku v některých pasážích zdlouhavou a nezajímavou. Celkově bych ale román hodnotila kladně, skvěle ukazuje lsti a manipulaci ve spojení s láskou. Hlavně bych ocenila překvapující závěr.

29.02.2020 4 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Knížka skvěle ukazuje, jak se lidé můžou změnit v důsledku ideologie, se kterou se ztotožní. Nicméně od začátku mi byl pan Kopfrkingl nesympatický a od děje jsem očekávala víc. V porovnání s filmem, se mi film líbil víc a to díky hereckému obsazení.

14.02.2020 3 z 5

Pokání Pokání Ian McEwan

Knížku jsem přečetla na doporučení a jsem za to ráda. Hlavní postava mi sice nebyla úplně sympatická, ale ke konci si moje sympatie získala. Příběh je poutavý, vůbec mi nepřipadá zdlouhavý. Určitě se podívám i na film, abych mohla srovnávat :)

14.02.2020 5 z 5

Květy slunce Květy slunce Rupi Kaur

Celá sbírka básní se mi líbila. Nutí člověka k zamyšlení, jestli se s něčím může ztotožnit a vyjadřuje hluboké pocity, přesto se mi její první sbírka poezie Mléko a med zamlouvá více.

14.02.2020 4 z 5

Maus – Souborné vydání Maus – Souborné vydání Art Spiegelman

Komixové zpracování je naprosto dokonalé. Vše je přesně popisováno a silný příběh zanechává hluboké pocity.

25.01.2020 5 z 5

Komiksová Kytice Komiksová Kytice Karel Jaromír Erben

Opravdu skvělé a nápadité zpracování. Dokonce se mi četla lépe než původní Kytice, což mě hodně překvapilo.

18.01.2020 5 z 5

Neviditelný Neviditelný Mari Jungstedt

Velice se mi líbilo, jakou úlohu v příběhu hráli novináři, kteří nejenže poskytují informace široké veřejnosti, ale také můžou ztěžovat práci detektivům. Celkově se mi knížka líbila, i když jsem v půlce věděla, jak to skončí, nijak mi to nevadilo. Postavy byly trošku neosobní, chybělo mi tam více pocitů, ale je to ideální oddechová knížka.

12.01.2020 4 z 5

Tisíc kousků tebe Tisíc kousků tebe Claudia Gray (p)

Knížka se mi moc líbila. Vlastně jsem se od ní nemohla odtrhnout a to se mi moc často nestává. Děj byl nápaditý a rychle ubíhal. Rozhodně si přečtu další díly.

05.12.2019 5 z 5

Václav Havel - Necenzurovaný životopis Václav Havel - Necenzurovaný životopis Jan Bauer

Sama jsem Sametovou revoluci nezažila a na vládu Václava Havla v roli prezidenta si pamatuji jenom matně, ovšem vždy to pro mě byl symbol svobody a hlavní politik, který řídil přechod k demokracii. Po přečtení této knížky jsem si ale uvědomila, že i on byl člověk, který měl své mouchy a mohl využívat výhod, které mu jeho vysoký post nabízel.

09.11.2019 3 z 5

Láska & gelato Láska & gelato Jenna Evans Welch

Skvělý děj, sympatické postavy, láska, cestování, tajemství, ... celkově velmi příjemná knížka o mém oblíbeném místě. Vřele doporučuji.

03.09.2019 5 z 5

Dívky, které slyšely plakat moře Dívky, které slyšely plakat moře Elizabeth Blackwell

Odpočinková knížka, která vypráví příběhy tří žen, které přežily potopení Titanicu. Tato smutná tragédie velmi zasáhla do jejich života a i po dvaceti letech je velice těžké na vše vzpomínat.
Líbily se mi propracované charaktery a životní osudy postav, které mi byly blízké. Autorka nepíše nijak složitě, takže knížka rychle utíkala. Přesto jsem od ní očekávala více napětí a celkově více pocitů. Jako oddechovku rozhodně doporučuji.

29.08.2019 4 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Ze začátku mě hodně rušily poznámky pod čarou, hlavně když jsem si té hvězdičky během čtení nevšimla a musela jsem se vracet, ale po pár kapitolách jsem si na ně docela zvykla. Kromě těch poznámek však nemám knížce co vytknout. Originální námět, skvělá dějová linka a hlavní hrdinové mi byly okamžitě sympatičtí. Hlavně oceňuji, že mezi nimi nebyla typická láska: miluji tě a chci s tebou zůstat na celý život. Ve výsledku jsem si celý jejich svět zamilovala a nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Doufám, že Boží hrob bude stejně tak dobrý.

22.08.2019 4 z 5

Cantervillské strašidlo / Obraz Doriana Graye Cantervillské strašidlo / Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Příběh Doriana Graye mě ze začátku naprosto učaroval. Hned jsem se do něho začetla a velmi se mi líbily filozofické řeči, které spolu hlavní protagonisté vedli. Tento pocit mi vydržel téměř až dokonce, když pominu dvě kapitoly, které vyprávěly o Dorianových sběratelských zálibách. Závěr byl naprosto dokonalý a bylo to logické ukončení příběhu.

Ještě o trochu více se mi líbila povídka Cantervillské strašidlo, která měla rychlý spád a nebyla tam jediná nudná pasáž.

12.08.2019 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Jane Austenová je spisovatelka přelomu 18. a 19. století, což je na stylu psaní a obecně na chování postav hodně znát. Přesto jsem si rychle zvykla a není toho mnoho, co bych tomuto dílu vytkla. Konec si sice můžete domyslet již na začátku, avšak autorka vás celou knížku udržuje v napětí, jestli to tak opravdu skončí, nebo zda vás čeká nějaké překvapení nenadálého konce. Doporučuji.

09.08.2019 4 z 5