Bonik Bonik komentáře u knih

Doktore, čas to zahojí! Doktore, čas to zahojí! Patrick Taylor

Další příběhy z městečka Ballybucklebo a jako vždy oddechové čtení. Příběhy mě provází již několik let a vždy se k nim ráda vracím. Pravda je, že po tolika dílech již člověk tuší, jak se bude příběh vyvíjet, ale popravdě mi to vůbec nevadí. Je to takové pohlazení a konec je vždy tak sladký, že mám strach, že dostanu cukrovku.... Proto taky oceňuji prolínání se vzpomínkami, jak dříve doktora O'Reillyho tak nyní Berryho. Je to zkrátka staré dobré Ballybucklebo a již nyní se těším na další pokračování.

12.02.2021 5 z 5

Poslední rodina v Anglii Poslední rodina v Anglii Matt Haig

Nevím proč, ale čekala jsem, že půjde o dojemný lehce komický příběh. Proto jsem taky zažila mírný šok, který ale nebyl nepříjemný. Je pravda, že určité scény mi přišly lehce "ulítlé", ale celkový dojem není špatný. Popravdě jsem knížku nedokázala odložit, protože mě zajímalo, jak to ten labrador nakonec vyřeší. Vyřešilo se to tak, jak se to vyřešilo. Ne vždy Popelka najde svého prince a ne vždy Princ zachrání Rodinu.

04.01.2018 4 z 5

Paganiniho duch Paganiniho duch Paul Adam

Detektivní příběh provázaný hudbou. Náhodný kup v Levných knihách, kniha koupena jen díky obálce a názvu (ehm... jak typické). Detektivky normálně nečtu, ale tato se mi nějakým záhadným způsobem líbila (dobře, důvod není záhadný, připisuji to tomu, že sama hraji na housle, a proto způsob vyobrazení lásky k hudbě a samotné hře, mi byl velmi blízký). Takže za mě - doporučuji (a taktéž jsem ráda, že jsem nevyhodila 29,- korun z okna :D).

30.06.2016 5 z 5

Angličtina na rovinu II Angličtina na rovinu II Darren Crown

Stejně dobrý jako první knížka. Není nadto se něco přiučit zábavnou formou.

25.08.2015 5 z 5

Poklad pana Isakowitze Poklad pana Isakowitze Danny Wattin

" Abyste pochopili a abychom nikdy nezapomněli."

Kniha pro mě byla změnou. A jelikož sama pátrám a skládám střípky naší rodiny, tak jsem ji i se zájmem četla. I když je pravda, že jsem se občas v jeho příbuzenských vztazích ztrácela. Celkově z četby mám ale dobrý pocit.

10.08.2015 4 z 5

Mapa času Mapa času Félix J. Palma

Na této knize je nejlepší, že jsem ani jednou nedokázala předpovědět, co bude dál. A to neumí každý....

19.03.2015 4 z 5

Roky pod psa Roky pod psa Markus Zusak

„Jednoduchý příběh“, který mně nezklamal, ale taky nijak výrazně nepotěšil. Naštěstí se zde nachází ten báječný styl psaní, který mám tak ráda. A jak bylo jednou řečeno: „Některé knihy byly, jak se zdá, napsány ne proto, aby se z nich člověk poučil, ale aby se dověděl, že autor něco zná.“ Každý si to přeberte po svém…

06.10.2014 4 z 5

Čekání na Godota Čekání na Godota Samuel Beckett

Naprostá bomba. A určitě doporučuji všem, kdo se nebojí absurdních her.

03.09.2014 5 z 5

David Copperfield I David Copperfield I Charles Dickens

Knížka se mi velice líbila. Bylo to moje první setkání se spisovatelem a musím říct, že úspěšné. Určitě si nenechte tento příběh ujít.

03.09.2014 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Tuto knihu jsem si přečetla ze zvědavosti. Děj jsem zhruba znala už před přečtením, proto mě moc nepřekvapoval. Musím, ale poznamenat, že se mi styl psaní autora nelíbí. U této knihy podle mě platí známý citát - Klasické jsou knihy, které chce mít každý přečtené, ale nikdo nechce číst.

03.09.2014 3 z 5

Malomocná 1 Malomocná 1 Helena Mniszkówna

Mile překvapilo... začetla jsem se hned od začátku, postavy jsou sympatické a líbí se mi jejich charisma. Už jsem se vrhla na druhý díl.

22.04.2014 5 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Paráda, skvělý, líbí se mi víc, než Zlodějka knih. Těším se na další knihy od autora.

09.01.2014 5 z 5

Zamba: Život s králem zvířat Zamba: Život s králem zvířat Ralph Helfer

Nádherný příběh... jedno oko nezůstalo suché. Skvělý autor, výborná knížka, od první stránky zajímavá. Jenom doporučuji.

09.01.2014 5 z 5