Boidil Boidil komentáře u knih

Mrknutí obrazovky Mrknutí obrazovky Terry Pratchett

Omlouvám se, ale ten grafický přebal je opravdu hrůzostrašný...

02.09.2021

Bitva Bitva Dmitrij Rus

Další díl a zase o něco větší zklamání. Autor se bohužel odvrací od původního úspěšného konceptu a na přitažlivosti díla je to znát.
Při čtení často narážím na pasáže, které neposouvají děj kupředu a tváří se jako výplň. Pokud zrovna narazím na zajímavou část, tak
ji autor prolétne rychlostí blesku, asi abych si ji náhodou neužil. Možná je to tím, že Dmitrij sekal každý rok jeden díl jak Baťa cvičky a na výsledném díle je to znát. Na každé další knize víc a víc...

02.08.2021 3 z 5

Inferno Inferno Dmitrij Rus

Dle mého názoru si série udržuje podobné míru kvality, bohužel nabízí dokola ty samé prvky a to už mi nestačí. Věci, které mě zaujali, mě už nechávají chladným jako Glebovo neustálé štěstí.

Škoda je též, že nejspíš kvůli délce knihy autor některé linky příběhu úplně odříznul. Nakonec bych si trochu postěžoval na tempem knihy, kdy se střídají pomalé pasáže, ve kterých se nic neděje a rychlé, kde zajímavý děj je hned pryč.

Sérii chci určitě dočíst, ale sám bych si dokázal představit jiný směr, kterým se série postupně vydává. 7/10

02.07.2021 4 z 5

Dluh Dluh Dmitrij Rus

Pořád velmi zábavná kniha, které možná trochu škodí, že autor jede pořád na stejné vlně a už je to místy lehce vyčpělý.

Určitě ale mohu doporučit, ten kdo má rád wowko a chce jednohubku u které se mu nezavaří hlava, tak toto je jistě ono.

11.06.2021 4 z 5

Královna ohně Královna ohně Anthony Ryan

Zklamalo mě finále knihy a to, že zůstalo plno nedořešených otázek. Naštěstí jsem zjistil, že letos má vyjít pokračování.
Tak jsem velmi zvědavý, jestli se autorovi povede sérii znovu nastartovat a nebo bude postupně padat...

12.08.2020 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Film jsem viděl v kině a moc se mi líbil, ale kniha je kniha. Mark je ještě sarkastičtější než ve filmu a celé je to velká sranda, i když se to odehrává na Marsu, kde člověk pro smrt nechodí daleko.

05.12.2015 5 z 5

Pochod králů Pochod králů Morgan Rice

Podobně postavená kniha jako její první díl. Jen se mi zdá, že postavy reagují trochu nekonzistentně. A to je škoda.

22.11.2015 4 z 5

Cesta hrdiny Cesta hrdiny Morgan Rice

Nebudeme si nic nalhávat, kniha je jednoduchá a její postavy jakbysmet, jeden by mohl říct, že by to taky zvládl napsat. Většinou když čtu knihy, tak se na ně soustředím, hltám každé slovo. Tohle není ten případ, tohle je kniha do volné chvíle, kdy si chcete jen tak číst a že sem tam přeskočíte nějaké slovo nebo větu vůbec nevadí. Knižní poklad to není, ale pokud si nechcete lámat hlavu například nad Anatémem, tak tohle jako taková oddychová jednohubka stačí.

11.11.2015 4 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Skvěle napsaná kniha. Když jsem ji dočetl, hned bych šáhnul po dalším dílu, kdyby už vyšel. :'(
Cítil jsem z knihy podobnost s Jménem větru a takové knihy mám rád.

22.08.2015 5 z 5

Válka za bílého dne Válka za bílého dne Peter V. Brett

Skvělá kniha jako oba její předchozí díly. Můj dojem z poslední kapitoly je, že je to jen navnadění na další díl. A nebude to tak horké jak vypadá. :)

11.01.2014 5 z 5

Strach moudrého muže Strach moudrého muže Patrick Rothfuss

Skvělá kniha, mě ale zajímá jediná věc, kdy vyjde další díl!! ;))

23.12.2013 5 z 5

Boží blud Boží blud Richard Dawkins

Už když si přečtěte tento článek, tak na to dostanete docela dobrý názor.

Edit:
Bohužel článek již není k dispozici.

21.09.2013

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Nejvíc se mi na knize líbí jak Brown dokáže všechno dopodrobna vylíčit i takové odborné věci, pokud to dělá sám a nikdo mu s tím nepomáhá, tak je to opravdový borec. Dobrá kniha, dávám 4 hvězdy kvůli tomu, že se mi zdá, že se opakuje.

24.07.2013 4 z 5

Cesta draka Cesta draka Chris Bradford

Velmi pěkná knížka, dobře čtivá, všechno, ale kalí fakt, že další díly, které Chris Bradford napsal, tak jak se vyjadrilo nakladatelstvi: Neplanujeme prelozit.

04.06.2013 5 z 5

Prokletí z Ruelu Prokletí z Ruelu Joe Dever

Musím říct, že Gamebooku s Lone Wolfem patřily v mládí k mým nejoblíbenějším. :)
Skvělá četba.

18.07.2012 4 z 5

Barry Trotter a zdechlá kobyla Barry Trotter a zdechlá kobyla Michael Gerber

Celkem blbina, radši bych doporučil Harryho Trottela. :))

18.07.2012 2 z 5

Nebeský lord Nebeský lord Steve Jackson

Dobrý gamebook, jen upřednostňuji fantasy před scifi, takže mě scifi v tomto gamebooku, tolik nebralo. :)

18.07.2012 3 z 5

Brána zla Brána zla Steve Jackson

Klasický Gamebook, který neurazí. :)

18.07.2012 4 z 5

Asterix u Belgů Asterix u Belgů René Goscinny

Asterixovi musím dát 5/5, protože patří mezi nejlepší komixy na světě. :)
A tento díl byl obzvlášť povedený. :))

18.07.2012 5 z 5

Dobrá parodie na Harryho Pottera. :))

18.07.2012 3 z 5